Skocz do zawartości


dekosz

Rejestracja: 18 wrz 2007
Poza forum Ostatnio: gru 19 2014 23:53
*****

Moje posty

W temacie: Jezioro Roś

08 kwiecień 2012 - 22:17

Łukasz zapewniam Ciebie, że na tym jeziorze co roku wyciągane są piękne leszcze w bardzo dużych ilościach icon_wink.gif To jest duże jezioro i bez odpowiedniego przygotowania i sprzętu na nim się nie połowi. Nikt nie wystawi Ci dużych ryb i jego miejscówek za darmo icon_wink.gif W miesiąc zapewne tego jeziora nawet nie zwiedziłeś mając łódkę wiosłową icon_razz.gif

W temacie: Lód, Sztuki, Sezon 2011/12 (przygotowania)

23 marzec 2012 - 10:53

Wczoraj widziałem jak koleś na rowerze śmigał po jeziorze...

W temacie: Lód, Sztuki, Sezon 2011/12 (przygotowania)

19 luty 2012 - 12:48

@galant nie wiem ile siedziałeś na lodzie, nie mówię, że wynik nie możliwy,ale łowiąc okonia na minutę to na 300sztuk potrzeba 5 i pół godziny... bo z jednej dziury 300 sztuk nie wyjmiemy chyba icon_wink.gif więc pół godzinki na wiercenie. Takie ilości okoni widziałem nie raz na Śniardwach, ale były łowione z łodzi no i nie na jedną przynętę tylko na zestawy po 4 twistery, gdzie z jednego rzutu były zawsze po 2-4 sztuki wyciągane.

Pozdrawiam i gratuluję połowu czy to było 300 czy 3 okonie icon_wink.gif bo liczy się czas spędzony nad wodą.

W temacie: Mandat

27 czerwiec 2011 - 19:47

CYTAT(byk @ pon, 27 cze 2011 - 20:11) Wyświetl post
Co do braku jaj u kontrolerów ciekawe czy jakby kolega był przydzielony sam do kontroli łowiska i trafiłby na bandę podpitych karków to czy przystąpiłby z zimną krwią do kontroli ? To też są ludzie. Kontrolerów jest za mało żeby wyskakiwali po 10 na każde jezioro.


To jeżeli nie mają odwagi podejść do takich ludzi, to niech nie nakładają mandatów na wędkujących obok. To jest prawo? Prawo jest jedne dla wszystkich bez względu na wygląd czy zamożność.

W temacie: Mandat

27 czerwiec 2011 - 19:27

Porównywanie jazdy na czerwonym jest nie na miejscu... Tutaj nikt nikogo nie zabije i nie stwarza dużego zagrożenia.

Nakładanie mandatów, karanie każdego... ech...Tu nie o to chodzi nic to nie da.

Osobiście chciałbym żeby wędkarstwo było dla każdego,a nie dla elity. Niestety do tego to wszystko dąży. Zezwolenie 1dniowe -( 18-30zł) niektórzy muszą pracować cały dzień na taką atrakcję do tego dochodzą inne koszta (haczyki, przynęty itd.). Sam ostatnio spotkałem chłopaków, którzy siedzą codziennie nad wodą chcą wędkować obserwują wodę jednak mają taką możliwość raz w tygodniu albo i rzadziej, bo na tyle ich stać i gdy widzą że ktoś coś połowi kupują dniówkę i wędkują. Aha nie mówcie niech idą do roboty a nie siedzą nad wodą( pracują - u mnie młoda osoba dostanie 2-3zł za godzinę nie więcej). Czyli musi zapierniczać cały dzień żeby iść i łowić zgodnie z prawem, przyjdzie taki strażnik i chłopak nie wypełni rejestru bo z radości, że dzisiaj jest nad wodą i łowi zwyczajnie zapomniał wlepi mu 200zł... chore jak dla mnie... jaki to ma wpływ na rybostan naszych wód? bo chyba każdemu zależy na tym aby się on poprawił. icon_question.gif No ale tak dać premie dla strażnika bo dorwał chłopaka bez zezwolenia, a jak koleś trzepie agregatem to ja nic takiego nie widziałem... Przy kontrolach strażnicy powinni zachować zdrowy rozsądek i to jest najważniejsze w tym wszystkim i starać się karać tych którzy naprawdę na to zasłużyli. Nie każdy dostanie od mamusi 350zł na roczne zezwolenie.... i wrzucanie do jednego worka osoby łowiącej prądem i bez zezwolenia jest idiotycznym pomysłem.


P.S.
Wracając do tematu ww. chłopaków- dostali ode mnie pudełko przynęt, stare plecionki jakieś kołowrotki których nie używam i są nad wodą codziennie, a w razie kontroli "doradziłem" wrzucenie wędki do wody i nie przyznawanie się do niczego icon_wink.gif żaden strażnik nie rozbierze się i nie wejdzie do wody. Namówiłem ich również aby z każdą złowioną ryba obchodzili się delikatnie i jak najwięcej starali się wypuszczać. I mimo tego, że groszem nie śmierdzą z tego co widzę ryby wypuszczają icon_wink.gif