Skocz do zawartości


Leitho

Rejestracja: 16 wrz 2015
Poza forum Ostatnio: lut 08 2016 21:17
-----

Moje tematy

Spławik Przelotowy Mocowany Dwypunktowo Do Przepływanki Na Głębokiej Rzecze.

06 luty 2016 - 21:27

Cześć!

 

Mam pytanko o spławiki przelotowe mocowane dwupunktowo. Nie mają one co prawda dużego udziału w rynku, ale w sklepach wędkarskich się pojawiają. Zastanawiam się nad wykorzystaniem takiego do przepływanki albo przystawki w głębokiej rzece o silnym uciągu. Mam floata 4,2m, nie chcę kupować jeszcze bolonki, a chciałbym sobie połowić na spławiczek na Wiśle w okolicach Warszawy. Tam woda potrafi być bardzo głęboka.

 

W płytszej rzece można matchówką/floatem połowić ze spłąwikami stick/avon albo innymi stałymi spokojnie. Będzie to nawet wygodniejsze niż 8m bolonka. Problem pojawia się gdy głębokość łowiska rośnie. Wówczas mocowania przelotowe są konieczne  przy krótszym kiju, jednak ciężko ustabilizować zestaw w nurcie. Macie może doświadczenia w takim spławikowaniu? Jakie kształty spławików przelotowych dwupunktowych polecacie ? Może jakieś modyfikacje do istniejących na ryku modeli ?


Przepływanka Z Przytrzymaniem

24 wrzesień 2015 - 09:21

Często na forach i w artykułach pojawia się określenie przytrzymania zestawu w nurcie rzeki. O tyle o ile nie ma z tym problemu, gdy prowadzimy zestaw bezpośrednio pod szczytówką wędziska to mam pytanie jak takie coś wykonać łowiąc w większej odległości bolonką, zestawem pełnym czy odległościówką (avon) w rzece ? Na moje oko prawa fizyki temu zaprzeczają. Wstrzymany zestaw będzie po łuku zjeżdżał do brzegu.


Sorki za głupie pytanie, ale jestem początkujący.


Rezerwat Wysp Zawadowskich I Świderskich

16 wrzesień 2015 - 08:53

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy człone PZW opłacający standardową składkę na wody nizinne może wędkować na terenie tych rezerwatów ?? Jak podaje wikipedia, dla np. Wysp Zawadowskich:

 

 

Na podstawie rozporządzenia powołującego rezerwat można wyróżnić następujące zakazy:

  • polowania, chwytania, płoszenia i zabijania dziko żyjących zwierząt, niszczenia nor i legowisk zwierzęcych, gniazd ptasich i wybierania jaj

 

Co to znaczy, że się jest uprawnionym członkiem PZW ?