Skocz do zawartości


okonhel

Rejestracja: 26 cze 2015
Poza forum Ostatnio: dziś, 10:02
-----

Moje posty

W temacie: Jakie Wędzisko I Żyłka Na Salmonidy

13 styczeń 2018 - 20:20

Hmmm wędka 2,13 cm na trocie - będzie trochę krótko. Wystarczy że będzie wysoka woda, jak np w tym roku gdy ciężko dojść do wody i podać przynętę zza krzaka czy zalanych trzcin lub chwastów. Z resztą w wielu miejscach przy normalnej wodzie trudno podać przynętę lub holować rybę krótką wędką. 

Większość łowiących trocie używa wędek w  przedziale 2,70-3,0 m.


W temacie: Tabletki na odchudzanie

04 styczeń 2018 - 14:59

Znów reklama ?


W temacie: Karaś - spławik

03 styczeń 2018 - 13:02

Pytanie jak daleko musisz lub będziesz musiał zarzucać i nie wiem co to za teleskop chcesz użyć bo spławikiem 0,7 gr daleko się nie zarzuci, chyba że odległościówka - płytko jest to można spławik na stałe mocować do niej. Do odległościówki żyłka 0,16 ​, przypon 0,12 i możesz leszcze holować ewentualnie 0,14/010 - odległościówka zamortyzuje wygłupy ryb w czasie holu. Przypon z plecionki zostaw sobie na karpie...

 

"Spławik - stały 0,7?Dwa ciężarki - jak mocujecie przy połowach drobnicy? Środek przyponu  i za agrafką?" - gdzie tam chcesz jeszcze agrafkę wcisnąć skoro spławik stały?
Pellet na drobnicę ? Odradzam.... Chyba że chcesz je nakarmić . 

Jako przynętę użyłbym czerone (najlepiej gnojaczki) na karasia (płoć też lubi) a jak będzie przewaga płoci to biały i pinka, chyba ze masz dostęp do ochotki.


W temacie: Czym pokleić rozdarty kombinezon?

31 grudzień 2017 - 16:42

Spróbuj taśmy dakronowej do naprawy żagli, różne kolory,, coś dopasujesz:

 

http://hydrosfera.pl...awcze.html,,293


W temacie: Wedzisko Match ,wybór

28 grudzień 2017 - 09:57

Odpowiadając na pytanie z wątku o spławikach.

Nie jestem spławikowcem - moją pasją jest spinning i po spławik sięgam rzadko ale nie byłbym sobą gdybym nie miał w domu 2 odległościówek i 2 feederów. 

Moim skromnym zdaniem spinningisty (które pewnie jakiś spławikowiec może podważyć i chętnie poczytam inne argumenty) powinieneś zastanowić się do czego ta odległóściówka ma służyć. 

Jeśli łowić będziesz z nieuzbrojonego brzegu , bez pomostów, gdzie przy brzegu jest długi płaski blat, to potrzebujesz dłuższej wędki, by dalej zarzucić. Jeśli Twoje miejsce ma nad głową zwisające gałęzie a pod nimi trzciny to też trzeba to rozważyć dobierając  długość.Chyba ze często zmieniasz miejsca a wtedy będą różne warunki.  Przy łowieniu z pomostu, szczególnie krótkiego, długa wędka będzie przeszkadzać a jeśli przy pomoście głębokość jest odpowiednia i w zasięgu rzutu niewiele będzie się zmieniać to długa wędka będzie dodatkowo niewykorzystana. Sam napisałeś że ma służyć na płocie i leszcze więc wyższe gramatury, czyli wędki t. float odpadają. 

Zaproponowałeś 3,90 m i do 20 gr. Jakbyś znalazł odpowiednią, to zszedłbym jeszcze niżej - np do 15 gr. Dlaczego? A łowisz płotki zestawem 15 gr? Pewnie nie i pewnie niewielu jest takich. Zazwyczaj używam spławika o wyporności 2 gr i zdarza się że czasem trzeba takim zestawem dalej zarzucić - łatwiej to zrobisz wędką o niższej gramaturze bo będzie się lepiej ładować i miotać lekki zestaw. Łowię od 40 lat, kiedyś częściej spławikowałem ale (oprócz morza) nie użyłem zestawu o gramaturze wyższej niż 6-7 gr.  Jeśli chodzi o hol większej ryby to spokojnie wyholujesz dużego leszcza bo odległóściówka ma zapas mocy i  tak pięknie pracuje, że leszcza zmęczy sama a dodatkowo w przeciwieństwie do bata masz jeszcze hamulec. Jako przykład podam historię z wędkowania ze szwagrem, gdy zapomnieliśmy podbieraka a nie chcieliśmy się wracać pieszo 2,5 km. W zanętę podeszły leszcze, czasem mieliśmy razem brania, ja używałem odległościówki, on dość sztywnego teleskopu. Po pierwszym wypięciu ryby, uzgodniliśmy że podbieramy najpierw jego rybę. Po braniu, odciągałem swoją w bok od zanęty, wkładałem odległościówkę między nogi i brałem jego teleskop. On kładł się na pomoście (był ponad pół metra nad wodą), podbierał rękoma leszcza a jak wstawał to mój już pływał na boku bo "pokonała" go sprężystość wędki.