Skocz do zawartości


Seba45689

Rejestracja: 29 sty 2013
Poza forum Ostatnio: lis 13 2014 16:40
-----

Moje tematy

Picker/ Feeder- The Metod

21 wrzesień 2014 - 16:40

Witam, zastanawiam sie nad kupnem wędki, jedyne co wiem napewno to to że będe nią łowił na wodach stojących, lekko płynących. Chce usłyszeć wasze propozycje co do kwesti całych kompletów (wędka, kołowrotek i jaka żyłka do tego ) . Specyfikacja stawu, dno bez zaczepów, głębokość do 3-4 m ryby to wszystko co mozemy spotkac na komercjach- karpie, liny, płotki, bąki. Nastawiam sie na karpie, bo wiadomo większe . Zastanawiam się jaka wędka będzie najbardziej optymalna do koszyczków zanętowych do wagi 30g ( nie wliczajac zanęty) oraz do "metody". Budżet jaki chce przeznaczyć to max 170 zł. Poazdawiam.

Domowa Zanęta Na Wodę Stojącą/lekko Płynącą

22 sierpień 2014 - 15:03

Witam, chciałbym poradzić się doświadczonych wędkarzy jak przygotować domową zanętę na wodę stojącą. Zbiornik o powierzchni 1-2ha. Ryby na które się nastawiam to karpie 1-2 kg większe Bąki, Leszcze, Lin płotki też mogą być. Co dodać do zanęty żeby wyselekcjonować i skusić większe osobniki tym samym nie spraszając rybek po 15 cm. Łowię z gruntu w sprężynie. Dziś zaopatrzyłem się w pobliskiej piekarni w resztki piekarnicze( suche okruszki z chleba i ścinki o konsystencij trochę grubszej od bułki tartej). Co dodać, co jeszcze kupić ? W jakich proporcjach to skomponować, jakie aromaty ? Proszę o sprawdzone receptury a nie listy produktów znalezionych w internecie. Pozdrawiam

Wola Łokotowa, Powiat Skierniewicki

21 sierpień 2014 - 18:39

Witam, miałem ostatnio po raz pierwszy w swoim życiu przyjemność łowienia rybek.. Było bardzo fajnie. Zameldował sie Lin, Płotki i kilka Bąków. I tu narodziło się pytanie, może gdzieś jest lepsze miejsce na wyholowanie upragnionego 2kg karpia ? . Ktokolwiek łowił kiedys na wspomnianym łowisku, zna jakies dobre miejsca czy triki na ładną rybe ? Pozdrawiam.