Skocz do zawartości


kazikowe

Rejestracja: 17 paź 2010
Poza forum Ostatnio: paź 05 2017 12:34
*****

Moje tematy

Biała Karta WĘDKARSKA

08 czerwiec 2017 - 18:38

Tak jak w  tytule jest coś takiego jak karta Wędkarska, tak zwana Biała Karta  wędkarska dla towarzysza, towarzyszki  jaką jest Małżonka, jakie zasady są do wyrobienia danej karty i opłaty w starostwie itp. Może dostanę deko wiadomości na ten temat, piszczcie jak to jest, bo słyszę różne wersje co do korzystania z tej karty itp.   


Jak było dziś na rybach

12 maj 2017 - 17:27

Witam każdy ma swoją ulubioną metodę łowienia ryb, tak jak na spławik czy z gruntu, ja łowię na grunt ,a sporadycznie na spławik. Ale tak jak dzisiaj postanowiłem połowić na Feddera, na Przeczycach z wizytą u kolegi po zmontowaniu zestawu do wędek, i założeniu przynęty, zarzuciłem niedaleko brzegu i zostawiłem w takiej pozycji aby był jak najlepszy widok brania. Upłynęło może z dwadzieścia minut i mam pierwsze branie ,po zacięciu okazało się że jest leszczyk ale mały do wody, po tatusia .muszę powiedzieć że pogada jest nie specjalna, karpik lubi taką, ale po spędzonym parogodzinnym łowieniu zaczęło się psuć pogoda,  i zaczęło gorzej padać, pora zakończyć połów i do domu zakończył się bez jakich kolwiek większej ryby. Słabe brania  skubanie i lekkie podciąganie drobnicy ,ale nic nie koi tej przyjemności jak łowienie na łonie natury i odpoczynku na świeżym powietrzu wśród dobrych kompanów i przyrody. Następny odpoczynek jak pogoda będzie lepsza to Wisła koło Oświęcimia Zator. Zobaczymy jak będą brały rybki, w tamtym terenie.      


Wędzenie

10 maj 2017 - 16:35

Witam wszystkich  zainteresowaniem wędzeniem ryb > ile powinna być w solance ryba. oraz ile godzin wędzimy rybę w wędzarni ,jaka powinna być temperatura ,a co ważniejsze jakim drzewem powinno się wędzić rybę, jak ją  nadziać aby nie spadła. Czy jest ktoś zainteresowany tematem opisanym powyżej  proszę pisać jak wędzicie rybę itp.


Piękny widok i wędkowanie

07 maj 2017 - 19:09

Witam i na wstępnie nadmieniam że można spotkać takie widoki nad wodą, natomiast które spotkałem na rybkach pogoda była jak na zdjęciach rybek złowionych zero, ale pięknie spędzony czas nad wodą i przyrodą, chciałem spokojnie połowic ale było jak na zdjęciu po łowieniu grad deszcz i szybko do domu. Tak zakończyłem wypad na rybki. Może następnym razem wypadnie lepiej z tą pogodą. 


Co Słychac na Wiśle koło Jankowic

27 kwiecień 2017 - 11:41

Ciekawi mnie ten odcinek łowiska, i jestem ciekawy co słychać o tej porze na tym odcinku Wisły koło Jankowic ,od mostu w lewej i prawej stronie za tamą .Jakie brania, czy ktoś łowił na łowisku na tym odcinku. Czekam na jakieś wskazówki od kolegów, którzy łowili na tym odcinku Wisły, pozdrawiam