Skocz do zawartości


esox2b

Rejestracja: 11 paź 2010
Poza forum Ostatnio: kwi 08 2017 07:58
***--

Moje posty

W temacie: Ze Splawikiem Na Sandacza Odradzam

17 październik 2015 - 12:05

... zmierzam do tego ze wcale nie prawdą jest że musi to być rybka z danego łowiska...

 

Zapoznaj się z R.A.P.R  Rozdział IV. Zasady Wędkowania. punkt 3.10.

Wędkujących na wodach P.Z.W. obowiązują przepisy w nim zawarte, a z nich wynika, że wolno łowić na żywca pozyskanego na danym łowisku.


W temacie: Zmiany W Ustawie O Rybołówstwie Morskim

10 październik 2015 - 16:24

Kolego marshal@ coraz trudniej jest mi się z Tobą zgodzić.

Wydaje mi się, że dla potrzeb własnej interpretacji trochę naginasz znaczenie słów.

Spójniki jakie zostały użyte mają różne znaczenie:

"oraz"- spójnik używany do łączenia (zamiennie ze spójnikiem "i")...

"lub"-spójnik wyrażający  wymienność albo wzajemne wyłączanie się...

(Słownik Języka Polskiego)

 

Masz rację, że z kutra będę łowił jedną wędką tyle tylko, że według mojej interpretacji (być może błędnej) wolno mi łowić pilkerem uzbrojonym w jedną kotwiczkę, haczyk lub z przywieszką  na przyponie co byłeś uprzejmy sam zauważyć pisząc:..."Zezwala Tobie na połów w jeden albo drugi sposób"...

 

Trudno mi się oprzeć wrażeniu, że opisywane przez Ciebie interpretacje przepisów są nieco naginane. Chociażby wcześniej opisywany (post 23) powód pominięcia zapisu o łowieniu na szproty. Nie zgodzę się, że jest to niebywale skuteczna metoda doprowadzająca do wyłowienia... skuteczna ale tylko w pewnych okolicznościach. Na przynęty sztuczne łowi się zdecydowanie częściej i dużo więcej.

Pozdrawiam!                                       


W temacie: Zmiany W Ustawie O Rybołówstwie Morskim

09 październik 2015 - 11:35

Ponieważ stałem się sprawcą tej dyskusji i zarzucono mi brak znajomości przepisów to pozwolę sobie na kilka słów wyjaśnienia.

Kol. marshal@ brak mi wiedzy prawniczej, zatem swoją interpretację opieram na dosłownym czytaniu  tekstu. W cytowanych wcześniej fragmentach starej i nowej ustawy przepisy dotyczące budowy, zakończenia zestawu par.2.3 w starej i par.5.3 w nowej, podpunkty 1 i 2 łączą dwa różne wyrazy. W starej ustawie jest to wyraz "oraz", co rozumiałem jako dopuszczenie łącznego stosowania obu zakończeń, w nowej te punkty spaja wyraz "lub". Wydaje mi się, że brzmi to jednoznacznie jako możliwość stosowania jednego LUB drugiego rozwiązania. Chyba nie masz racji pisząc, że nic się nie zmieniło w cytowanych przez Ciebie fragmentach obu ustaw... Jak dla mnie jest to istotna zmiana.

Rozumiem też, że moje jednoznaczne odczytywanie tekstu może być obarczone błędem - jak wspomniałem brak mi wiedzy prawniczej - zatem gdyby ktoś kompetentny zechciał się wypowiedzieć co wolno a co jest zabronione. Sprawa zostałaby wyjaśniona i przerwałoby to dosyć  swobodne (tak mi się wydaje) interpretowanie zapisów tej ustawy.

Pozdrawiam !


W temacie: Zmiany W Ustawie O Rybołówstwie Morskim

03 październik 2015 - 10:51

... Sytuacja powoli się rozwijała, pojawiły się dublety i trio...

Oczywiście Ty łowiłeś zgodnie z przepisami (jedna kotwiczka na pilkerze lub jedna przywieszka), a te dublety i tercety to u innych  :wink:  .

To czy ktoś stosuje się do tych ograniczeń czy nie, to jego indywidualna sprawa (...)

W tym roku (2015) zmieniły się przepisy dotyczące łowienia w morzu - szeroko opisywane w tym dziale - i ktoś kto pisze na Spławiku powinien je znać.


W temacie: Picker Jako Spinning...

23 wrzesień 2015 - 11:22

Kto po siedmiu latach oczekuje jeszcze na odpowiedź ?

 

Łowię picerkiem Cormorana od kilkunastu lat (ostatnio jedynie jako spining) i uważam go za najlepszy "uniwersalny" spining... Tytułem odpowiedzi na pytanie : czy wytrzyma ?