Skocz do zawartości


Vicyn

Rejestracja: 10 paź 2010
Poza forum Ostatnio: cze 23 2016 13:45
-----

Moje posty

W temacie: Wyprawy Na Dorsze Z Władysławowa 2015

12 sierpień 2015 - 09:16

CYTAT(Miras Gda @ śro, 12 sie 2015 - 11:40) Wyświetl post
witam,
11 listopad, o 06.00 startujemy z portu


Wiadomości z przyszłośći? icon_eek.gif

W temacie: Wyprawy Na Dorsza Z Ustki 2014/2015

05 sierpień 2015 - 12:58

My parkowaliśmy w samym porci, za free.
Co do wyprawy. Wypływaliśmy 02.08. o 5 rano. Pogoda piękna, słoneczko rozpieszczało. Wiatru prawie nie było, dryf coś ok. 0,5-0,7. Szyper się dwoił i troił aby znaleźć rybki, które nie bardzo chciały współpracować. Ale w końcu się udało i każdy kto chciał, coś tam złapał. Szału ilościowego może nie było, ale większość wymiarowa. Jak na tą porę roku to i tak uważam, że było dobrze. Atmosfera jak zwykle super, kawa i herbata do oporu, na obiad pyszna grochówka z boczkiem i kiełbaską.

W temacie: Projekt Rozporządzenia Ministra Rolnictwa Do Ustawy O Rybołóstwie Morskim(uo...

29 lipiec 2015 - 10:36

CYTAT(bigul @ wto, 28 lip 2015 - 23:59) Wyświetl post
Jak komuś nie chce się czytać to tu jest wszystko opisane klik . Na kutrach Limitu dorsza nie ma .

Dzięki za linka. Wszystko jasne.

W temacie: Czy Będzie Dobra Pogoda?

28 lipiec 2015 - 13:19

Kolega cezol to chyba dawno na morzu nie był i frustracje swoje wylewa na forum. Wyluzuj.

W temacie: Projekt Rozporządzenia Ministra Rolnictwa Do Ustawy O Rybołóstwie Morskim(uo...

28 lipiec 2015 - 12:44

CYTAT(wahlul @ pon, 27 lip 2015 - 17:53) Wyświetl post
Wymiar dorsza 35 cm, a limit 14 szt.


W innym temacie wyczytałem, że dopóki ustawa nie wejdzie w życie to jest brak limitu. Na każdym kutrze spisują kto ile dokładnie sztuk złapał. icon_eek.gif
-------------------------------------
No to sam już znalałem info i wyczytałem, że rozporządzenie już obowiązuje i wymiar ochronny wynosi 35cm, limit 14 szuk.
Mam jednak kilka pytań, bo niestety nie wszystko zrozumiałem w tym prawniczym języku. Może ktoś mi dokładnie wytłumaczy:
1. Jakim zestawem można łowić dorsza (przywieszka, pilker)

2. § 7. Połowy ze statku lub innego niż statek urządzenia pływającego prowadzi się: w odległości nie mniejszej niż 100 m od: b) wraku statku, którego pozycja jest naniesiona na mapie morskiej lub żeglarskiej. Czyli na wrakach łowić nie można tylko min. 100m od nich?

3. 14 sztuk w w przypadku dorsza (Gadus morhua), z wyłączeniem połowów prowadzonych na podstawie pozwolenia wydanego na podstawie art. 90 ust. 1 pkt 1 ustawy Ustawa mówi: Art. 90. 1. Wykonywanie rybołówstwa rekreacyjnego na obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej może być prowadzone na podstawie:
1) pozwolenia na wykonywanie rybołówstwa rekreacyjnego wydanego dla:
a) organizatora zawodów sportowych na prowadzenie połowów z brzegu lub ze statku albo
b) armatora statku na prowadzenie połowów z jego statku;

To w końcu nas zwykłych wędkarzy ten limit obowiązuje czy nie? Podczas zawodów rozumiem, że nie.

Całe rozporządzenie jest tu: http://dziennikustaw.../du/2015/1015/1