Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Gdzie Na Ryby W Okolicach Kalisza ?

22 odpowiedzi w tym temacie

Wędkarz

• Members
  • 73 postów

Napisano 12 May 2007 - 01:20 PM

Witam icon_smile.gif
Moglby mi ktos podac jakies lowiska w okolicy do 30 - 40 km od Kalisza. Oczywiscie posiadam karte icon_smile.gif
Z góry dzieki icon_smile.gif

#2 Strumien

Strumien

Weteran

• Members
  • 308 postów

Napisano 12 May 2007 - 02:17 PM

Ja tezkze bym prosil.
icon_wink.gif
Od siebie podaje:
Pleszew
Szałe
Gołochow
Prosna
Jastrzebniki
Kobyla Gora

#3 _

_

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 14 May 2007 - 06:33 AM

Witam!

Ja jestem z Ostrowa, niedaleko Kalisza icon_smile.gif , w Ostrowie jest zbiornik - sztuczny zalew piaski-szczygliczka, nie jest to maly obiekt. Powstał podobno nowy zbiornik w kierunku opatówka - Murowaniec, słyszałem że za kaliszem jest również bardzo duży zbiornik - chyba nazywa się Jeziorsko. Poza tym w Raszkowie jest mały zbiornik. To są łowiska, o których ja wiem, mógłbyś podać jakieś swoje miejsca.

Pozdrawiam!

#4 _

_

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 14 May 2007 - 06:35 AM

a gdzie w Pleszewie jest zbiornik?

#5 Strumien

Strumien

Weteran

• Members
  • 308 postów

Napisano 14 May 2007 - 01:29 PM

CYTAT(_Łukasz_ @ pon, 14 maj 2007 - 09:35) Wyświetl post
a gdzie w Pleszewie jest zbiornik?

Kowalew icon_biggrin.gif prawie w pleszewie to sory za przejezyczenie icon_wink.gif

Wędkarz

• Members
  • 73 postów

Napisano 14 May 2007 - 04:08 PM

CYTAT(_Łukasz_ @ pon, 14 maj 2007 - 09:33) Wyświetl post
Witam!

Ja jestem z Ostrowa, niedaleko Kalisza icon_smile.gif , w Ostrowie jest zbiornik - sztuczny zalew piaski-szczygliczka, nie jest to maly obiekt. Powstał podobno nowy zbiornik w kierunku opatówka - Murowaniec, słyszałem że za kaliszem jest również bardzo duży zbiornik - chyba nazywa się Jeziorsko. Poza tym w Raszkowie jest mały zbiornik. To są łowiska, o których ja wiem, mógłbyś podać jakieś swoje miejsca.

Pozdrawiam!

Ja jestem ze Stawiszyna jest to 20 km od Kalisza jadac na Konin.
Ja lowie na tzw Stawkach jest to w Zbiersku w lasach 8 km za Stawiszynem w strone Konina. A Jeziorsko to jest ode mnie jakies 60 km to nie jest az tak blisko. A w Raszkowie to czesto biora rybki, jakie te rybki, i czy byles juz tam w tym roku ??
Pozdrawiam

#7 _

_

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 15 May 2007 - 01:41 PM

CYTAT(Łepek @ pon, 14 maj 2007 - 19:08) Wyświetl post
smy tam ostatnio
Ja jestem ze Stawiszyna jest to 20 km od Kalisza jadac na Konin.
Ja lowie na tzw Stawkach jest to w Zbiersku w lasach 8 km za Stawiszynem w strone Konina. A Jeziorsko to jest ode mnie jakies 60 km to nie jest az tak blisko. A w Raszkowie to czesto biora rybki, jakie te rybki, i czy byles juz tam w tym roku ??
Pozdrawiam

Niestety nie byłem tam w tym roku, ostatni raz byłem tam z pięć lat temu - brak czasu. Jak łowiliśmy tam ostatnio z tata to można było złowić karpie i pamiętam że chwyciliśmy ładne okazy szczupaków - jest to jezioro o zarośniętych brzegach i tam miały swoje kryjówki. Pozdrawiam

#8 rafalridick

rafalridick

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 15 May 2007 - 01:49 PM

Z góry sorqa za mały wypad z tematu, ale chciałem sie dowiedziec czy ktos moze wie na co można łapac ryby i jakie ryby na Piaskach oraz nad Szała ale bardziej zalezy mi na piaskach bo w roku szkolnym nie mam czasu zeby sie dalej zapedzac

#9 eldo

eldo

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 28 June 2007 - 11:31 AM

O Piaskach nic niewiem ale na Szałe jestem bardzo czesto.Chyba najlepsze efekty daje gruntowka. A jesli chodzi o gatunki ryb to sa prawie wszystki ale najwiecej leszczy, karasi, linow, jest tez sporo karpi icon_wink.gif

#10 magister82

magister82

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 28 August 2007 - 08:26 PM

Na piastak to teraz jedynie leszcz i to nieduzy karp zadko sie trafia dobrze nastawic sie na drapieznika np sandacz dobrze bierze i okonie

#11 damian5495

damian5495

Weteran

• Members
  • 528 postów

Napisano 26 June 2008 - 03:23 PM

Chciał bym polecic rzeke prosne w kościelnej wsi ponieważ ryb jest tam sporo.Ja łowie przed tama najczęsciej drapiezniki na żywca ale płotek tez tam n ie brakuje naprawde dobre łowisko

#12 damian5495

damian5495

Weteran

• Members
  • 528 postów

Napisano 05 April 2009 - 07:34 PM

moze odswiezymy temacik.Ja teraz łowie głównie w Gołuchowie bo nad szałym jest za duzo ludu chodz w gołuchowie nie jest wcale tak wesoło,w sobote takze ciazko jest o dobre miejsce

#13 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 08 April 2009 - 07:31 AM

Panowie !!! W Raszkowie już sobie nie połowicie !!! Staw przeszedł pod władanie gminy i tylko ktoś kto ma tam wykupione (pewnie nie za male pieniadze) zezwolenie może tam wędkować !!! No chyba że ktoś się przejęzyczył i mówił ROSZKÓW icon_smile.gif bo taki zbiornik tez jest icon_smile.gificon_smile.gif Dodam też, że Murowaniec nie w stronę Opatówka - bo tam to Szałe, tylko jadąc na Turek skręcamy w prawo - jest drogowskaz icon_smile.gificon_smile.gif

#14 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 08 April 2009 - 07:44 AM

Ja szczególnie polecam rzeczkę Barycz niedaleko Milicza - to wcale niedaleko - nawet blizej niż np. do Kobylej Góry - z mojego podwórka pod wal gdzie jeżdżę jest 35km icon_smile.gificon_smile.gif - ładna płoć, okoń, karaś, trafi się nawet amur na splawik, w maju trafiają się ladne okazy szczupakow (ladne jak na taką rzeczkę - 4-5kg icon_smile.gificon_smile.gif oczywiście wszędobylskie tam sumiki - czyli utrapienie jak się ma pecha, albo jak nic innego nie bierze - szczęście icon_wink.gificon_wink.gif

Słyszałem też, że na tej "rzeczółce" ktora wypływa z Szałe trafiają się, sporadycznie ale trafiają piekne okazy jazi czy kleni icon_smile.gificon_smile.gif (oczywiście nie zaraz za Szale, tylko dalej w lesie, gdzie zmienia się rzeczka w malutki potok (podobno tylko wczesna wiosna, kiedy wody tam jest jeszcze w miarę dużo)

Nie piszę o innych wodach, bo są znane icon_smile.gificon_smile.gif

#15 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 08 April 2009 - 07:49 AM

Dużo moznaby opowiadać icon_smile.gificon_smile.gif ale co innego opowieści, a co innego sprawdzić samemu miejsca icon_wink.gif A może chciałby ktoś się dołączyć do jakiejś wyprawy icon_smile.gificon_smile.gif ??

#16 Lukass

Lukass

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 10 April 2009 - 12:20 PM

do Bolmowa można się wybrać icon_wink.gif

#17 damian5495

damian5495

Weteran

• Members
  • 528 postów

Napisano 11 April 2009 - 09:46 PM

gdzie w kaliszu kupic kukurydze pastewna,taka do zanety??

#18 Lukass

Lukass

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 12 April 2009 - 12:30 PM

CYTAT(damian5495 @ nie, 12 kwi 2009 - 00:46) Wyświetl post
gdzie w Kaliszu kupić kukurydze pastewna,taka do zanęty??

proponuję targowisko przy ul. 3 maja, we wtorek, piątek i niedzielę, tam przeważnie można dostać takie artykuły, do końca pewności nie mam, ale można zajrzeć.

#19 damian5495

damian5495

Weteran

• Members
  • 528 postów

Napisano 12 April 2009 - 04:35 PM

chodzi ci o to przy rzece tak??

#20 grych

grych

Weteran

• Members
  • 800 postów

Napisano 13 April 2009 - 01:32 PM

jeżeli nie dostaniesz na jakimkolwiek targowisku, poszukaj w Kaliszu centrali nasiennej, chyba jakaś rzuciła mi się w oczy na Wroclawskiej icon_smile.gificon_smile.gif, tam dostaniesz na pewno icon_smile.gif

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 10:48 AM) Nie do końca bezproblemowo, ale udało się :)
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:14 AM) widać, że migracja odbyła się jakoś bezproblemowo
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:10 AM) jak w MP
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:07 AM) :roll:
@  mikeus : (26 August 2015 - 06:41 AM) fajna ta nowa stronka
@  wolfik : (25 August 2015 - 11:34 AM) test