Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motocykle

126 odpowiedzi w tym temacie

#21 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 25 maj 2007 - 10:50

CYTAT(Artur_Szczupak @ pią, 25 maj 2007 - 08:30) Wyświetl post
@GrzegorzF20 - nie wiem czym ty jeździsz WSKą czy Rometem to może u Ciebie robi sie remont co 10-15 tysięcy , linka wiem , że jest do wymiany ale nie miałem kiedy tego zrobić icon_smile.gif Uszczelka na deklu jest tymczasowa ponieważ nie było oryginalnej w sklepie , przebieg ma 30652 km i nikt licznika nie cofał ,

Jak to mówią jak dbasz tak masz icon_smile.gif.

Pozdrawiam

no i jeszcze jedno wsk z silnikiem 3 biegowym ma znacznie mocniejsze silniki niz simson wiec widac kto tu sie zna:-) bez obrazy ale w tym momencie ponizyles wsk i porownales ja do simsona czego nie powinno sie robic:-)

a jesli chodzi o romety to silniki czesto padaja bo siadaja na nie grubasy i piluja ile wlezie lub poczatkujacy nie umiejacy nawet zmieniac biegi i taka jest prawda.
moj brat tez mial takiego skuterka jak ty masz przy jego wadze ok 100kg do tego wozil synka malego to powiedzmy ok 115kg remont trzeba bylo robic rok po zakupie, pozniej dwa lata pojezdzil po remoncie i sprzedal

zreszta poczytaj co ile zalecaja wymiane poszczegolnych czesci to sie za głowe złapiesz:-)

#22 newDJ

newDJ

Wędkarz

• Members
  • 99 postów

Napisano 25 maj 2007 - 20:37

Panowie,Śmiech mnie ogarnia.Nie kwestionuję Waszej wiedzy na temat motoryzacji lecz?Toż silniki do WSK 125,175 wszelkich komarków,ogarów,dudków ,bąków,kobuzów,lelków,chartów itd,itp widziałem skladane na taśmie i produkowane przez "Predom-Dezamet"Nowa Dęba. A miałem i jeżdziłem Zundapem Saharą z 1941 roku.Potem był Junak a po nim Iż.Skusiłem się na pierwszego polskiego chopera jakim był "Dudek"lecz większego wywrotnego gówna niż on już potem nie miałem w rękach(3 miesiące w szpitalu w gipsie po obojczyk).Nie wspomnę MZ-tek,Jawek lecz najmilej wspominam starą poczciwą węgierską Pannonię.Miałem na oku Harleya Indianę z okresu II-giej wojny lecz kumpel mnie podkupił.A potem?Nowotwór i pooo jeżdzie.A takie są teraz piękne maszyny icon_neutral.gif

#23 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 25 maj 2007 - 22:08

no ale nie powiesz ze wski 125 byly nieudane, bo moim zdaniem i na te czasy to super motor:-) no co innego 175 4biegowa w ktorej skrzynie szybko szlak trafial, komarem tez ludzie jezdzili (choc ja nigdy nie probowalem)icon_smile.gif ale szczegolnie nacisk nalozylem na wsk 125 ze silnik miala ok no i mz-tki tez moim zdaniem do dzis sa super motorami sam na 251 przejezdzilem ok 3lata i zero wypaku zero problemow no etki mialy kilka mankamentow m.in. nabijane sprzeglo na wal -dwa razy mi spadlo na szczescie blisko domu i musialem dla swietego spokoju wydac 1tys zloty i kupic nowy wal i sprzeglo itp:-) no i problem mialy z ladowaniem choc ja nigdy go nie doznalem na swoim egzemplarzu -moze szczescie:-)
no ale trzeba bylo uwarzac bo byla krotka i na zakretach...chyba nie musze pisac ale to kwestia przyzwyczajenia;-)

te motory mialy dusze, a te dzisiejsze to hm trudno powiedziec
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#24 newDJ

newDJ

Wędkarz

• Members
  • 99 postów

Napisano 26 maj 2007 - 05:29

Oczywiście że masz rację,były to silniki praktycznie nie do zdarcia.W ilu gospodarstwach silniki te pracują do tej pory przy wszelkiej maści pojazdach- samoróbkach.Silnik był prosty i dlatego niezawodny.Należało tylko nówkę fabrycznie składaną rozłożyć na części pierwsze i zmontować od nowa.Wiele lat pracowałem w utrzymaniu ruchu w tych zakładach i siłą rzeczy będąc na podstacjach energetycznych widziałem jak były składane na taśmie.Łożyska należało wciskać w gorącą połówkę,myślisz że zawsze przestrzegano technologii?
Wreszcie nastąpil zachwyt zachodem i po produkcji nie tylko silników motocyklowych ale i żelazek oraz silników zaburtowych również.Chińczycy niedawno chcieli zakupić partię kilkusettysięcy właśnie 125-tek lecz cóż hale są lecz park maszynowy wyprzedany a i formy wywiezione do HSW i przetopione.Ale to Polska jest wlaśnie-szkoda gadać.

#25 Warciarz WLKP

Warciarz WLKP

Weteran

• Members
  • 309 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, szybka jazda samochodem, kuchnia

Napisano 27 maj 2007 - 23:25

Nie gadaj, że taka R1 nie ma duszy, bo ja bym ją pokochał jak dziewczynę...

Użytkownik Warciarz WLKP edytował ten post 27 maj 2007 - 23:32

#26 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 28 maj 2007 - 13:02

CYTAT(Warciarz WLKP @ pon, 28 maj 2007 - 00:25) Wyświetl post

Nie gadaj, że taka R1 nie ma duszy, bo ja bym ją pokochał jak dziewczynę...

no wiesz dla ciebie ma dusze dla mnie nie ma icon_mrgreen.gif (zarcik)
wiadomo, ze jest duzoooo motorow, ktore cos w sobie maja, ale tamte byly nasze i jedyne:-) pozdr
RAPR

#27 marcinb1991

marcinb1991

Weteran

• Members
  • 262 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, piłka nożna, motoryzcja

Napisano 29 maj 2007 - 21:58

wracajac do tematu, to jestem szczesliwym posiadaczem skuterka Malaguti F12, wersja chlodzona powietrzem, oto fotki:

Załączone miniatury

• IMG_0912.jpg
  • IMG_0920.jpg

/\/\/\MKS/\/\/\1973/\/\/\

#28 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 17 lipiec 2007 - 21:12

Ja tam sobie jeżdżę Jawo 50 Mustang.
Mam zamiar zakupić sobie simka S51 , tylko troche z ta kasą wiecie o co chodzi icon_mrgreen.gif
Wiadomo niemiecki motorek zachwalany przez wielu,dobrze dopracowany.Wole takiego simka niż jakis tam skuter, elegancko sobie jade biegi zmieniam ,chociaż dobry bzykiem nie pogardziłbym. icon_mrgreen.gif
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#29 MichalM

MichalM

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 03:12

Ja jestem w posiadaniu YAMAHA REX 49ccm Moto spisuje sie dobrze icon_razz.gif v max ok 70km/h

Polecam ten motor icon_smile.gif
Zamiast szczupaka łapcie jazgarza

#30 Grind_GND

Grind_GND

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 22:59

hehe to i ja sie przyłącze do rozmowy otóż może moja maszynka to nie do końca motocykl ale jednoślad na pewno a mianowicie jestem szczęśliwym posiadaczem pocket bika zakupionego na allegro muszę wam powiedzieć że zabawa jest świetna śmigam sobie po promenadzie w Częstochowie po drodze rowerowej a czasami po głównej z zawrotna prędkością 50 km/h icon_biggrin.gif i zauważyłem że ja powinienem dostać jakąś nagrodę gdyż poprawiam humor ludziom każdy kto mnie widzi to zaraz uśmiech na twarzy ( poza starszyzną ale i tu zdażają sie wyjątki ) szkoda tylko że na rybki sie tym nie pojedzie chyba że jakaś wyprawa niedaleko bo strasznie kręgosłup boli przy dłuższej przejażdżce tak więc podsumowując to gorąco polecam takie zabaweczki gdyż jest ogromna frajda i nie droga bo za 634 zł mam sprzęcik całkiem dobrej klasy dał bym zdjęcia ale niestety nie mam takiej możliwości

#31 Bysiu

Bysiu

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 13:03

A ja brykam sobie simkiem s51 enduro icon_smile.gif Po "lekkim" tuningu icon_mrgreen.gif osiąga już prędkość 85 km/h kto wie może z górki byłoby z 90 icon_biggrin.gif

#32 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 07 sierpień 2007 - 18:22

A co masz stuningowanego w nim? icon_twisted.gif Niech zgadnę... Czyżby cylinder + tłok 60-70 ccm? icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#33 MATEO1991

MATEO1991

Weteran

• Members
  • 130 postów

Napisano 23 sierpień 2007 - 20:59

ja miałem komarka 3 sprzedałem za 200zł pijakowi hehe bym se go zatrzymał ale juz sie bałem jeździc bez papierów

#34 MaSs_UmC

MaSs_UmC

Weteran

• Members
  • 121 postów
  • Zainteresowania:A czy to nie oczywiste ?;p

Napisano 31 sierpień 2007 - 21:52

A ja mam wiejski sprzęt kaskaderski icon_biggrin.gif 2 wski 125 i 175 a ponadto simka s51 70ccm - może uda mi się zrobić niego dwucylindrowca, puki co niemam części ;/

Użytkownik MaSs_UmC edytował ten post 31 sierpień 2007 - 21:54

Sam sobie sterem i okrętem ;]

#35 Maczuga_87

Maczuga_87

Wędkarz

• Members
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,Piłka Nożna <br /> Heja BVB!

Napisano 31 sierpień 2007 - 22:10

Ja mam Piaggio Zip 50 Moja mamusia go wygrała w jakims konkursie icon_smile.gif

#36 pytonek19

pytonek19

Weteran

• Members
  • 795 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo ,tenis ,gitara;)

Napisano 01 wrzesień 2007 - 07:51

ja posiadam zipppa quantuma 50cm 3.i słuzy mi w jezdzie po miescie jak i na rybki
Lotnik - skrzydlaty władca świata bez granic
Ze śmierci drwi i w twarz się życiu głośno śmieje,
Drogę do nieba skraca, przestrzeń ma za nic,
Smutki mu z czoła pęd zwieje...

#37 MaSs_UmC

MaSs_UmC

Weteran

• Members
  • 121 postów
  • Zainteresowania:A czy to nie oczywiste ?;p

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:57

Hehe a ja dziś zaszalałemi fundnąłem sobie ktm'a 450 SX 250-500 ccm icon_cool.gif
Całkiem przyjemny crossik, ma kopyto ;]

PS. szkoda troche że temat wymiera ;((

Sam sobie sterem i okrętem ;]

#38 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 19 grudzień 2007 - 07:09

A ja w przyszlym roku kupie Suzuki Gs 500 E i niech uj na uju staje ja go kupie ;]
Pozdrawiam kazdego ktro ma bakcylka na punkcie motorka i wedki, albo wedki do motorka.
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#39 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, &amp; piękne kobiety:-)

Napisano 19 grudzień 2007 - 17:27

CYTAT(Astarot @ śro, 19 gru 2007 - 08:09) Wyświetl post
A ja w przyszlym roku kupie Suzuki Gs 500 E i niech uj na uju staje ja go kupie ;]
Pozdrawiam kazdego ktro ma bakcylka na punkcie motorka i wedki, albo wedki do motorka.

no dokladnie tez chce kupic ten motor tylko ciezko cos sensownego nie zakatowanego trafic ale jeszcze sa choc trzeba wydac ponad 8tys zl a czesto sa zakatowane bo mlodziez probuje dogonic na jakis wypadach starszych przez co motory pozniej sa w takim stanie a nie innym ale tez mi sie cholernie podoba i po ostanim motorku jaki mialem czyli MZ ETZ 251(czytaj/patrz gdzies tam wyzej) ten jest idealny mala pojemnosc zwinny no i malo pali wiec w miescie mozna poszalec:-)))
RAPR

#40 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 19 grudzień 2007 - 22:27

nie szukaj wcale takiego od 8 tys.
Naprawde poszukaj sobie jakies kolo 4tysiecy, posmigaj nim troche w wakacje, a w zimie sam sobie wyszykujesz ze mucha nie siada komar nie wsadzi. Ja tak wlasnie mam zamiar zrobic, oby nie byl przegiety i bedzie moj, rocznikowo tez zadnych rewelacji nie szukam.
Pozdrawiam.
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych