Skocz do zawartości

Zdjęcie

Motocykle

126 odpowiedzi w tym temacie

#1 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 08 maj 2007 - 21:07

Witam. Zalozylem temat bo niektórzy forumowicze narzekają na brak tematów o motoryzacji w Hyde Parku. Wiec tutaj mozna dyskutować o naszych ukochanych jednosladach icon_wink.gif

Ja zaczynałem od Komara i Ogara. Pozniej dosc dlugo smigałem Jawą 50 (skuter icon_mrgreen.gif )icon_razz.gif Pozniej troszeczke WSK icon_biggrin.gif

Teraz mam 16 lat, wiec mam na oku jakis 125ccm. Mam zamiar zrobić prawko A1 i kupić Honde NSR. Moim zdaniem najpiekniejsza w tej klasie icon_wink.gif Bede mial czym na rybki dojeżdżac icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

I teraz pytanie. Czy lepiej robić prawko A1 czy kupić Hondę 125ccm zarejestrowaną na 50ccm? Przy 1. opcji mam swistek, a przy 2. kilka zlotych w "kielni" icon_wink.gif

No wiec wpisujcie jakie Wy macie maszyny lub planujecie kupic. Rozmawiajmy, dyskutujmy icon_cool.gif

#2 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 08 maj 2007 - 21:22

Na Twoim miejscu poczekałbym i zrobił od razy kat. A, ale jeszcze wcześniej kat. B-jest najważniejsza.

#3 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 08 maj 2007 - 21:32

zdecydowanie kupuj zarejestrowana na 50 cm.. poczekasz jeszcze kilka latek i zrobisz normalne prawko i twoja kategoria z 50 cm zmieni sie na conajmniej 500, lub 1500 cm.. takze moim zdaniem kup motorek zarejestrowany na motorower, na jedno ci wyjdzie, a kase ktora zostanie zainwestuj w wedkarstwo hehe..pozdrawiam i szerokiej drogi..

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.c...wtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

#4 wojtek195_2005

wojtek195_2005

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 08 maj 2007 - 22:10

Witam. Ja posiadam skutera o pojemności 50ccm Suzuki Katane na której prawie nie jeżdżę bo mam problemy z jej zarejestrowaniem. icon_neutral.gif

#5 dzienciol

dzienciol

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 08 maj 2007 - 22:25

No i druga moja choroba-motocykle. Mialem ich kilka. Zaczynalem od zabytkow z lat 40-50, a teraz na stare lata smigam Yamaha Fj 1200. Ale nachodzi mnie zmienic na St 1100. Czasami jezdze motorkiem na rybki, ale nie wiem dlaczego wszystkie biale robaki sa orzygane.

#6 Warciarz WLKP

Warciarz WLKP

Weteran

• Members
  • 309 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, szybka jazda samochodem, kuchnia

Napisano 10 maj 2007 - 23:55

Ja też choruje na motor. Kręcą mnie plastiki i chcę R1...Podobają mi się też motory w stylu naked, np. Honda Hornet i Suzuki Bandit... Wszyscy znajomi fruwają motorami a ja się jeszcze nie dorobiłem. Już się nie mogę doczekać jak będę latał na jednym kole...

Użytkownik Warciarz WLKP edytował ten post 11 maj 2007 - 00:37

#7 dzienciol

dzienciol

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 11 maj 2007 - 10:55

Ja jednak wole motorki sportowo-turystyczne. Moc, wygoda, 3 kufry na sprzet to jest to.

#8 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 11 maj 2007 - 13:42

CYTAT(arcio99 @ wto, 08 maj 2007 - 22:07) Wyświetl post
I teraz pytanie. Czy lepiej robić prawko A1 czy kupić Hondę 125ccm zarejestrowaną na 50ccm? Przy 1. opcji mam swistek, a przy 2. kilka zlotych w "kielni" icon_wink.gif

No wiec wpisujcie jakie Wy macie maszyny lub planujecie kupic. Rozmawiajmy, dyskutujmy icon_cool.gif

pewno ze kupic zarejestrowana na 50ccm!!! nie oplaca sie robic prawka A1 -masz nie wiem jak teraz ale jak ja robilem A i moj mlodszy kolega robil A1 to tyle samo placil wtedy ponad 400zl do tego badania, kase za egzamin ok 100zl plus gdy nie zaliczysz za pierwsym razem kolejne 70zl za kazdy raz nie wiem jakie sa teraz ceny ale podaje ci mniej wiecej i zmianiasz prawko albo daja ci nowe koszt znowu 100zl

a do czego zmiezam mozesz jezdzic tylko do 125ccm wiec co to jest -i co powiedzmy dwa lata i jak bedziesz robil na A znowu wszystko od poczatku badnia egzam wymiana prawka moim zdaniem szkoda zachodu czasu i twojej kasy lepiej pojezdzic tak jak piszerz ....lub czyms maniejszym i wyrobic od razu prawko A i B lub chociaz A
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#9 Ziutek

Ziutek

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 11 maj 2007 - 13:48

No nie ma jak motorwer. Na ryby lepszego sprzeta nie ma jak Romecik czy Jawka. Jestem zapalonym motorowerzystą i wiem o nich prawie wszystko. Akurat prowadze forum o tematyce motorowerów więc jeśli ktoś chce zajrzeć to proszę www.swiatmopedow.p2a.pl (jeśli to jakis spam to prosze usunąć) icon_razz.gif

Użytkownik Ziutek edytował ten post 11 maj 2007 - 15:09

#10 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 11 maj 2007 - 14:13

do tej pory mialem dwa motorki

pierwszy w 7 klasie byl to simson S70 -moje cacko przez niego zaniechalem kupowac sprzet wedkarski bo srednio dwa razy w roku robilem remont kapitalny, dwa malowania i kupe nowych czesi kupowalem mialem go az do 2klasy szkoly sredniej rocznie robilem ok 20tys km wiec jak na taki motorek to mnustwo a chodzil jak zegarek, no ale jak sie dba to sie ma, duzo pracy wsadzalem aby wygladal odpowienio nie bylo na nim nawet mm rdzy
sprzedalem do za 2200zl wiec na te lata za taki motorek tyle dostac to juz musial byc wyjatkowy ale jak sie swiecil z daleka chodzil jak pszczolka to...

oto fotka

po sprzedaniu simsona zrobilem prawko kat A i kupilem sobie MZ ETZ 251

no i nie ukrywam ze znowu codziennie przy niej siedzialem i cos wymienialem, ulepszalem i w koncu doszedlem prawie do perfekcji, w obu motorkach silniki znalem na pamiec:-) i nie tylko silniki
no i jak wyjachalem studiowowac to do drugiego roku studiow mialem mzetke ale jezdzilem tyko na wakacje wiec ja sprzedalem bagatela za prawie 3tys zloty poszla bez problemow

duzo molgbym pisac o tych motorkach ale nie bede zanudzal:-) powiem jeszcze tyle ze niemcy mi spokoju nie dawali -i nie mogli sie nadziwic ze po tylu latach jeszcze ich produkcji takie egzeplarze jezdza i to do tego taki mlody wlasciciel:-)

oto fotka

zdjecia nawet w polowie nie oddaja tego jak w rzeczywistosci byly wyszykowane owe motorki

a teraz mam autko ale gdybym mial garaz we wrokcu to kupilbym od razy Suzuki GS 500E ale po 2000roku
ale ze nie mam garazu musze poczekac az skoncze studia wybuduje dom i wtedy sie zacznie odbudowywanie mojej drugiej pasji czyli jednosladow:-)

RAPR

#11 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 11 maj 2007 - 20:14

CYTAT(-eRZet- @ wto, 08 maj 2007 - 22:32) Wyświetl post
zdecydowanie kupuj zarejestrowana na 50 cm.. poczekasz jeszcze kilka latek i zrobisz normalne prawko i twoja kategoria z 50 cm zmieni sie na conajmniej 500, lub 1500 cm.. takze moim zdaniem kup motorek zarejestrowany na motorower, na jedno ci wyjdzie, a kase ktora zostanie zainwestuj w wedkarstwo hehe..pozdrawiam i szerokiej drogi..

No dobrze... A co w razie kontroli? Czy "niebiescy" nie beda sie czepiali o to? Przeciez znajdzie sie jakis kumaty, ktory moze wiedziec, ze to na banczek jest <50ccm. Czy moze cos z tego byc?

CYTAT(dzienciol @ pią, 11 maj 2007 - 11:55) Wyświetl post
Ja jednak wole motorki sportowo-turystyczne. Moc, wygoda, 3 kufry na sprzet to jest to.

Chyba szosowo-turystyczne... Kiedys tez mi sie podobaly... Ale jednak need for speed wygrała icon_wink.gif

Grzegorz, MZ to piekny motor... I do tego taki "z duszą"... Jak bylem mniejszy chcialem posmigac na 150, albo na simsonie... Bedąc w podstawowce chorowalem na SR50... Wg mnie byl poprostu swietny icon_smile.gif Ale S50 i S70 tez byly fajne icon_smile.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#12 dzienciol

dzienciol

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 11 maj 2007 - 20:26

Chodzilo mi o motorki sportowe przystosowane do turystyki. Wyzszy kierat, szyba, wygodna kanapa, stelaz pod trzy kufry itp.

#13 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 20 maj 2007 - 13:16

I moj problem sie rozwiązał... Chyba zakupię Aprille RS 50 tuningowana na 80ccm. V-max to 110km/h. Powinno starczyć do 18-nastki icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#14 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 20 maj 2007 - 14:15

Rixe (niestety nie wiem jaki- podobno z 33 r. wszystkie części oryginalne, oczywiście na chodzie- składane z dziadkiem od zera)

Gazela (na chodzie- składana z dziadkiem od zera)

Komar 3 (składany nie od zera icon_razz.gif, kupiony od sąsiada, padło że szkoda gadać, przerobiony na 4 KM- szukam do niego rury od WSKi)

Jak widać lubie z dziadkiem składać stare trzymane w garażu w częściach motorki. Wszystko wygląda jakby wyszło z fabryki icon_smile.gif Zostalo tylko wyregulować silnik do końca przy gazeli i mozna odstawić ją do garażu a zabierać się za czekającego w kolejce Wanderera icon_biggrin.gif

#15 Artur_Szczupak

Artur_Szczupak

Weteran

• Members
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na www.wedkarze.info

Napisano 20 maj 2007 - 16:04

Wita kolegów icon_biggrin.gif oto moje foty .
Oto zdjęcia mojego Simka rocznik 89 rejestrowany dopiero w 1990 roku bez remontu . Śmiga jak marzenie icon_biggrin.gif

Zapraszam klik

#16 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, &amp; piękne kobiety:-)

Napisano 24 maj 2007 - 22:33

CYTAT(Uklejowy_magik @ nie, 20 maj 2007 - 15:15) Wyświetl post
Rixe (niestety nie wiem jaki- podobno z 33 r. wszystkie części oryginalne, oczywiście na chodzie- składane z dziadkiem od zera)

Gazela (na chodzie- składana z dziadkiem od zera)

Komar 3 (składany nie od zera icon_razz.gif, kupiony od sąsiada, padło że szkoda gadać, przerobiony na 4 KM- szukam do niego rury od WSKi)

Jak widać lubie z dziadkiem składać stare trzymane w garażu w częściach motorki. Wszystko wygląda jakby wyszło z fabryki icon_smile.gif Zostalo tylko wyregulować silnik do końca przy gazeli i mozna odstawić ją do garażu a zabierać się za czekającego w kolejce Wanderera icon_biggrin.gif

Tylko jeszcze brakuje ich zdjęc:-) Jakbys kiedys mogl i mial czas to wrzuc z checia obejrzymy to tam z dziadkiem zmejstrowaliście icon_smile.gif pozdr
RAPR

#17 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, &amp; piękne kobiety:-)

Napisano 24 maj 2007 - 22:42

CYTAT(Artur_Szczupak @ nie, 20 maj 2007 - 17:04) Wyświetl post
Wita kolegów icon_biggrin.gif oto moje foty .
Oto zdjęcia mojego Simka rocznik 89 rejestrowany dopiero w 1990 roku bez remontu . Śmiga jak marzenie icon_biggrin.gif

po pierwsze radze wymienic linke do sprzegla, bo jest w oplakanym stanie
po drugie ciezko sobie nawet wyobrazic jak simson z 89r roku nie mial remontu i smiga jak zegarek, to albo ty nie wiesz jak prawdziwa igla simsona chodzi albo ktos cie oszukal mowiac ze on nie mial remontu po pierwsze sam zobacz jak sruba przy prawy deklu tam gdzie jest magneto wyglada oraz przyjzyj sie uszczelce olejowej przy lewym deklu icon_mrgreen.gif
no to powinno dac ci do myslenia

no i ostanie nie wiem jaki on ma przebieg czy 30tys bo nie widac czy ktos cofal licznik i ma 600km:-) ale w simsonach to po ok 10-15tys km nalezy juz dokonywac jakis wymian napraw itp pozdr
RAPR

#18 Artur_Szczupak

Artur_Szczupak

Weteran

• Members
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam na www.wedkarze.info

Napisano 25 maj 2007 - 07:30

@GrzegorzF20 - nie wiem czym ty jeździsz WSKą czy Rometem to może u Ciebie robi sie remont co 10-15 tysięcy , linka wiem , że jest do wymiany ale nie miałem kiedy tego zrobić icon_smile.gif Uszczelka na deklu jest tymczasowa ponieważ nie było oryginalnej w sklepie , przebieg ma 30652 km i nikt licznika nie cofał ,
CYTAT
jeśli nie albo ty nie wiesz jak prawdziwa igla simsona chodzi albo ktos cie oszukal mowiac ze on nie mial remontu

Jak to mówią jak dbasz tak masz icon_smile.gif.

Pozdrawiam
Zapraszam klik

#19 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 25 maj 2007 - 10:18

Fotki mam gazeli bo kiedyś robiłem dla kumpla, ale z okna i nie najlepszej jakości. Jeszcze nie była wtedy gotowa, ale za to już była ładna icon_smile.gif Wrzuce jak tylko bede miał dostęp do swojego kompa, bo teraz mam rozgrzebany poza tym wyjeżdżam na weekend.

#20 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 25 maj 2007 - 10:42

CYTAT(Artur_Szczupak @ pią, 25 maj 2007 - 08:30) Wyświetl post
@GrzegorzF20 - nie wiem czym ty jeździsz WSKą czy Rometem to może u Ciebie robi sie remont co 10-15 tysięcy , linka wiem , że jest do wymiany ale nie miałem kiedy tego zrobić icon_smile.gif Uszczelka na deklu jest tymczasowa ponieważ nie było oryginalnej w sklepie , przebieg ma 30652 km i nikt licznika nie cofał ,

Jak to mówią jak dbasz tak masz icon_smile.gif.

Pozdrawiam

oj stary mogles poczytac wyrzej to bys zobaczyl jakiego mialem simka czesci w 100% nowe i oryginalne i wiem ile simson po kapitalnym remoncie moze przejechac, bo simsonem przejechalem sam ponad 30-40tys km i wiem na co stac owe silniki wiec kitu nie wciskaj, ze nie mial remontu i smiga jak pszczolka (bo sprzedajacy tak ci powiedzial:-))) ) bo nikt ci w to nie uwierzy jeszcze na dodatek taki przebieg nie chce cie martwic ale jak na simka to jest ogromniastyyyyyy i wiesz dbanie to rowniez remontowanie silnikow, wymiana losysk ktore w simsonach po 10tys chodza jak czolgi i to oryginalne DDR nie wspomne o innych czesciach no i piszerz, ze uszczelka jest wymieniana czyli cos w silniku musialobyc robione, to samo te sruby od pokryw w stanie oplakanym -zreszta pokaz wiecej fotek tzn po sciagnieciu dekla prawego oraz spod silnika.

zreszta gaznik tez widac ze byl odkrecany bo jedna nakretka inna od drugiej:-)

nawet jesli bys nim jezdzil 40km/h to i tak simsona po przebiegu ok 15tys trafia szlak i jest duzo slabszy, zaczyna dzwonic da sie tym jezdzic ale ja dziekuje za taka jazde

ja musialem robic ok 1remont na sezon w kotrym jezdzilem duzo ok 10tys km (jesli chcialem aby chodzil jak pszczolka totalnie zero dzwonien itp. a w okolicy ok 50km nie bylo lepszego simka) jezdzilem deliktanie zawsze solo a bylem lekki, jezdzilem po terenach rowninnych, zero miasta, lasów itp do tego zero zrywow i jezdzenia z maksymalnie otwarta przepustnica wiec po kilku ladnych latach eklpoatacji simsona sporo i tym motorze wiem nawet duzo do tego lalem olej do benzyny wart ok 40zl za 1litr wiec zaden tam smieszny i tani miksol!!! gaznik byl zawsze pieknie wyregulowany silnik tak mocny ze moglem przy solo na rownej drodze ruszyc nawet z 3 biegu

zreszta jak dalej chcesz polemizowac czy simson mial remont i czy chodzi jak pszczylka to proponuje zamiesciscic wiecej fotek i nagrac czyms jak owy simson chodzi i oraz jak sie rozpedza do 70km/h to bedzie juz wszystko wiadomo jaka jest plynasc zmiany biegow w jakich odstepach itp tylko musialbys nie oszukiwac i nie stawiac simka na stopkach:-))

i sie tak nie denerwuj poprostu remontowalem sporo simsonow sam jedzilem kilka ladnych lat i mialem swojego dopieszczonego ale nigdy bym nie powiedział komus ze simson z roku 89r czyli mający powiedzmy 18lat bez remontu jezdzi jak pszczolka przy przebiegu ponad 30tys pozdr
RAPR

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych