Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca Nr 21

• Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator
  • 1160 postów

Napisano 01 maj 2007 - 13:11

Witam wszystkich co zechcieli przeczytać moja praceJ. Chciałem opis wędkarstwo spławikowe tzn połów na spławik, na stawie(wędkarstwo wyczynowe).

Zacznijmy od sprzętu… w wędkarstwie wyczynowym najlepsza wędka jest tyczka oczywiście. Do niej potrzebujemy rolki i tulipana (przyrząd służący do odkładania tyczki) Senior może łowić na 13m junior tak jak i kobieta 11m zaś kadet na 10m. Mile widziany podbierak około 3m. Powinniśmy mieć wygodne siedzenie (kombajn). Więcej rzeczy nie ma sensu opisywać…

Przejdźmy do zestawu: przy połowie płoci potrzebujemy małego, ostrego haczyka, np. (sensat, maver, colmic, ovner) są to moje sprawdzone firmy które jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Przypon powinien mieć długość około 10-15cm średnica żyłki zależy przeważnie od łowiska i od ilości brań ryb, gdy ryba biorą bardzo dobrze bez problemu przypon może mieć średnice około 0,08 0,09 lecz gdy brania nie są zbyt częste powinniśmy zmienić przypon nawet do 0,06mm. Żyłki które polecam to np. (sensas, maver slr lub mikado sht).
Najlepsze sprawdzone spławiki to oczywiście gut-mix, sensas, colmic i wiele wiele innych:).

Zestaw… gdy łowimy na stawie nigdy nie dajemy śrucinki na przyponie!! Powoduje to ze przypon w tym miejscu przeciera się i jest dużo większa prawdopodobność ze zerwiemy większa rybę. 1 śrucinkę dajemy zaraz obok pętelki, następna około 15 cm wyżej, potem około 10 cm wyżej możemy dać 2 śrucinki i potem dalej co 10 cm coraz więcej śrucinek i coraz cięższe, sami powinniście użyć wyobraźniJ no to sprawę zestawu mamy za sobą

Teraz przejdziemy do zanęty… podstawowa rzecz!! Jak nie wiecie jaka zanętę robić, nie faszerujcie jej nie wiadomo jakimi składnikami bo czym więcej tym ona będzie gorsza zamiast lepsza!! Dajcie czysta zanętę, dosłodźcie ja troszkę piernikiem, możecie dodać konopie całość wymieszać dokładnie dodać zapachu i macie bardzo dobra zanętę!! Bez żadnego kombinowania!!

Zbadanie łowiska (gruntowanie)… jest to bardzo ważna rzecz w wędkarstwie!! Nie możecie wygruntować w 1 miejscu i tyle… Należy zbadać łowisko około 1m dalej od miejsca w którym zamierzamy łowić wystarczy tylko wstać i wyciągnąć daleko ręce i po kłopocie a wszystko po to żeby zbadać jaki jest spadek. Jeżeli macie duży spadek należy zanętę nie lepić w kulki tylko w tzn placki żeby nie stoczyły się dalej!! I następny kłopot z głowy.
Podstawa wędkarstwa: DOBRZE WYGRUNTOWANE ŁOWISKO, DOBRA ZANETA ALE Z 3-4 DODATKAMI, DOKŁADNE ZANECENIE W PUNKT, ODPOWIEDNI ZESTAW I TROCHE SZCZESCIA!! Tak wiec do roboty, wiem ze i tak Wam nie wiele pomogłem no ale licza się chęci… Pozdrawiam serdecznie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych