Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca Nr 7


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 wolfik

wolfik

  Szajbus

 • Moderator
 • 1160 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 29 kwiecień 2007 - 19:11

Wędkarstwo spinningowe

W wędkarstwie spinningowym jako przynęty używa się imitacji rybki, na początku poleciłbym małego twisterka o długości 4cm-5cm można nim łatwo manewrować i celnie rzucać. Cała sztuka spinningowania polega na takim poprowadzeniu sztucznej przynęty, aby jej ruch jak najbardziej przypominał zachowanie chorej lub rannej ryby, oszukał drapieżnika i sprowokował go do zaatakowania łatwej zdobyczy. W wędkarstwie spinningowym bardzo ważne jest eksperymentowanie z różnymi kolorami przynęt w zależności od pogody. Spinning jest dla wędkującego naprawdę efektowną i ekscytującą metodą połowu ryb.
Do spinningu można wykorzystać praktycznie każdą wędkę, warto kupić taką, która jest przeznaczona właśnie do tego celu. Trzeba pamiętać, że spinningowanie polega na ciągłym zarzucaniu przynęty i jej ściąganiu. Dlatego też wędzisko nie powinno być ani zbyt długie, ani za ciężkie. Na początek wystarczy kij długości 2,4-2,7m, wystarczająco długi, aby rzucać daleko, ale też na tyle łatwy w manewrowaniu.

Ekwipunek spinningowy
1.Torba wędkarska- niezbędna do noszenia wyposażenia.
2.Okulary polaryzacyjne- niezbędnie do obserwowania ryb pod wodą.
3.Pean ( szczypce)- ułatwia wyjmowanie haczyka lub kotwicy z pyska złowionej ryby.
4.Przypon metalowy- niezastąpiony przy połowie drapieżników
(zwłaszcza szczupaków)
5.Sztuczne przynęty- woblery, blaszki wirówki, wahadłówki, gumki.
6.Ciężarki ołowiane- potrzebne do połowu na głębokiej wodzie lub do metody bocznego troka.
7. Agrafka z krętlikiem lub sama agrafka- niezbędna do przymocowanie przynęty.

Wybór sprzętu
Kompletując sprzęt do spiningowania, należy uważać, aby poszczególne elementy zestawu nie były zbyt ciężkie. Kołowrotek powinien być stosunkowo niewielki. Powinien on pomieścić co najmniej 100m żyłki o wytrzanałości 3,6-4,5kg. Bardzo ważna jest jakość żyłki, narażonej przecież na liczne uszkodzenia. Podczas spinningowania żyłka pracuje stale, bez przerwy. Dlatego też zawsze lepiej kupić droższą bardziej wytrzymałą żyłkę lepszej firmy.

Wybór przynęt
W pewnym sensie powinniśmy postawić się na miejscu ryby, na którą polujemy. Czego ona może w danej chwili szukać? Na co by zapolowała?
WOBLERY- przynęty te są zazwyczaj wykonane z drewna lub twardego tworzywa sztucznego. Powinny one przypominać ryby. Ogromną zaletą woblerów jest to. Że można je dobrać do warunków, w jakich właśnie wędkujemy. Powinniśmy mieć kilka woblerów pływających schodzących do głębokości 1,5-2,0m. Powinniśmy mieć także kilka woblerów powierzchniowych, które zgodnie z nazwą, pracują dokładnie tuż pod powierzchnią wody.
Resztę przynęt możemy wybierać według środowiska i otoczenia w którym zamierzamy łowić. Należy sugerować się temperaturą wody i jej kolorem.

Myślę, że moje porady dadzą państwu jakiś skutek. Życz naprawdę dużych okazów ryb.


Takich ja ten, a nawet większych.

#2 wolfik

wolfik

  Szajbus

 • Moderator
 • 1160 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 01 maj 2007 - 13:30

ok
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych