Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Konopie

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Koksiarz

Koksiarz

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 21 April 2007 - 05:13 PM

Hej wiecie jak przyzadzic konopie wlasnej roboty ja robilem bo mi kumpel poradzil na patelni potem zmielic i wyszedl mi zapach kawy zbozowej i nie wim czy to tak ma pachnac ??;/ moze ktos juz robil wie jak to pachnie po zmieleniu bo nie chce zepsuc sobie zanety albo moze tak samo pachna ze sklepu prosze o wypowiedzi pozdro

#2 wojtek195_2005

wojtek195_2005

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 21 April 2007 - 06:06 PM

Witam. Jeżeli prażenie na patelni ci nie wychodzi to możesz je ugotować w garnku, konopie będą gotowe kiedy wypuszczą takie małe białe kiełki, to znak że już możesz wyciągnąć. Też daje bardzo dobre efekty jak połowę ugotowanych konopi zmiksujesz. Masz wtedy mączkę konopną, możesz ją rozcieńczyć z wodą i nawilżyć zanętę a resztę ugotowanych dodasz do zanęty. Z prażeniem nie mam doświadczenia bo nigdy tego nie robiłem, ale podobno bardzo nie przyjemny zapach podczas prażenia. Pozdrawiam

#3 k1967-67

k1967-67

Weteran

• Members
  • 279 postów

Napisano 24 April 2007 - 07:51 PM

jeśli pachną kawą to przesadziłeś z prażeniem lub nie bardzo rozróżniasz zapachy konopie mają charakterystyczny zapach spróbuj z małą ilością podgrzewaj powoli będziesz czuł zapach aż do przypalenia wyczujesz różnicę to oczywiście test zawsze lepiej trochę mniej wyprażyć niż przesadzić

#4 Koksiarz

Koksiarz

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 25 April 2007 - 03:17 PM

no moze ale one nie byly czarne na patelni troche postrzelaly i nastepna porcja jak jedna rozgryzlem to byla taka zlota w srodku

#5 wedkarz.x

wedkarz.x

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 25 April 2007 - 05:15 PM

ja przyżadzam konopie na dwa sposoby:
gotuje ją w garnku przez 40 min i zostawiam na całą noc
lub wsypuje ja do przenosnej lodówki i zalewam wrzątkiem tez na całą noc.

konopia smierdzi wiec nie wiem skad ci sie wziął zapach kawy icon_smile.gificon_smile.gif

#6 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2985 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 15 April 2008 - 02:48 PM

Odświeżę temat. Jak prawidłowo prażyć konopie? Prażyć w całości czy może najpierw zmielić a potem wyprażyć. Opiszcie swoje sposoby ale na prażenie konopi bo inne sposoby przygotowania mnie nie interesują. A i proszę aby nikt nie pisał kup sobie w sklepie, Pozdro

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#7 pytonek19

pytonek19

Weteran

• Members
  • 784 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo ,tenis ,gitara;)

Napisano 15 April 2008 - 04:54 PM

Ja kupuje swieze i mocze 3 dni potem gotuje az wypuszcza kiełki .a co do prazenia mysle ze sie nie opłaca bo 1kg sensasa kosztuje 12zł wiec nie wiem czy jest sens sie bawic ,chyba ze uzywasz tego bardzo duuuuzo

pozdro
Lotnik - skrzydlaty władca świata bez granic
Ze śmierci drwi i w twarz się życiu głośno śmieje,
Drogę do nieba skraca, przestrzeń ma za nic,
Smutki mu z czoła pęd zwieje...

#8 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2985 postów

Napisano 15 April 2008 - 06:16 PM

CYTAT(pytonek19 @ wto, 15 kwi 2008 - 17:54) Wyświetl post
Ja kupuje swieze i mocze 3 dni potem gotuje az wypuszcza kiełki .a co do prazenia mysle ze sie nie opłaca bo 1kg sensasa kosztuje 12zł wiec nie wiem czy jest sens sie bawic ,chyba ze uzywasz tego bardzo duuuuzo
pozdro

A widzisz bo surowego ziarna kupię w Łodzi za 12 złotych 2 kilo. A trochę się zużywa.

Umieraliście tak młodo,

#9 Peesx

Peesx

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 15 April 2008 - 07:07 PM

Ja kiedyś prażyłem w piekarniku i zapach miały całkiem przyjemny. Nie pamiętam dokładnie jak sie prażyło ale wiem że w trzech różnych temperaturach, co jakiś czas sie zwiększało. Znalazłem to gdzieś w necie. Takich różnych porad jest od groma tylko trzeba poszukać. A jeśli chcesz wiedzieć jak powinny wyglądać dobrze wyprażone konopie to nie zaszkodzi kupić jednej paczki tak dla porównania, to jest koszt ok. 5zł. To nie fortuna a porównanie będzie.

#10 tomi503

tomi503

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 15 April 2008 - 07:22 PM

Najłatwiej, najszybciej i chyba najwygodniej jest to robić w termosie.
Wystarczy wrzucić konopie do termosu ilość zależy od wielkości termosu zalać wrzątkiem zakręcić i na drugi dzień konopia jest gotowa icon_biggrin.gif

#11 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 15 April 2008 - 07:28 PM

CYTAT(tomi503 @ wto, 15 kwi 2008 - 22:22) Wyświetl post
Wystarczy wrzucić konopie do termosu ilość zależy od wielkości termosu zalać wrzątkiem zakręcić i na drugi dzień konopia jest gotowa icon_biggrin.gif

nie mowimy o parzeniu tylko PRAZENIU:)

pozdro

#12 tomi503

tomi503

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 15 April 2008 - 07:59 PM

CYTAT(Koksiarz @ sob, 21 kwi 2007 - 20:13) Wyświetl post
Hej wiecie jak przyzadzic konopie wlasnej roboty ja robilem bo mi kumpel poradzil na patelni potem zmielic i wyszedl mi zapach kawy zbozowej i nie wim czy to tak ma pachnac ??;/ moze ktos juz robil wie jak to pachnie po zmieleniu bo nie chce zepsuc sobie zanety albo moze tak samo pachna ze sklepu prosze o wypowiedzi pozdro

CYTAT(tomi503 @ wto, 15 kwi 2008 - 22:22) Wyświetl post

CYTAT(nyny @ wto, 15 kwi 2008 - 22:28) Wyświetl post
nie mowimy o parzeniu tylko PRAZENIU:)

pozdro

Pytanie kolegi jest jak przyrządzić konopię więc nie ma w nim mowy w jaki sposób czy to prażenie czy parzenie icon_biggrin.gif

Użytkownik tomi503 edytował ten post 15 April 2008 - 08:02 PM

#13 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2985 postów

Napisano 15 April 2008 - 11:35 PM

CYTAT(tomi503 @ wto, 15 kwi 2008 - 20:59) Wyświetl post
Pytanie kolegi jest jak przyrządzić konopię więc nie ma w nim mowy w jaki sposób czy to prażenie czy parzenie icon_biggrin.gif

Powtórzę swój post jeszcze raz bo nie czytałeś go dokładnie:

Odświeżę temat. Jak prawidłowo prażyć konopie? Prażyć w całości czy może najpierw zmielić a potem wyprażyć. Opiszcie swoje sposoby ale na prażenie konopi bo inne sposoby przygotowania mnie nie interesują. A i proszę aby nikt nie pisał kup sobie w sklepie, Pozdro

Umieraliście tak młodo,

#14 max-ii

max-ii

Weteran

• Members
  • 154 postów

Napisano 16 April 2008 - 12:04 AM

witam
mój przepis na prażenie - prażenie 1,5 godziny; do prażenia przygotowuję całe ziarna
rozgrzewam piekarnik do:
1. 120-130o C - prażę przez pół godziny
2. 150-160o C - kolejne pół godziny
3. 200o C - kolejne pół godziny
4. po ostygnięciu konopie dzielę na dwie częsci - jedną mielę, drugą zostawiam w postci całych ziaren
W trakcie prażenia warto co jakiś czs przemieszać ziarna.

pozdrawiam

Użytkownik max-ii edytował ten post 16 April 2008 - 12:26 AM

#15 Carllito

Carllito

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 19 April 2008 - 12:04 PM

mam pytanie gdzie w ogole kupuje sie konopie nie chodzi mi o takie z wedkarskiego tylko wieksza ilosc zebym mogl sam je sobie przygotowac??

#16 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów
  • Zainteresowania:Karpiarstwo :) czasem spławiczek ^^

Napisano 19 April 2008 - 01:03 PM

na bazarze albo targowisku
Wędkarstwo karpiowe No Kill

#17 Carllito

Carllito

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 19 April 2008 - 02:40 PM

ok dzieki nie wiedzialem a ile tak mniej wiecek kosztuja??

#18 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 19 April 2008 - 03:23 PM

albo w jakis ogrodniczych sklapach itd.

ceny od 4-8 zl za 1 kg zaleznie od jakosci konopi:)

pozdro

Użytkownik nyny edytował ten post 19 April 2008 - 03:24 PM

#19 mócha

mócha

Weteran

• Members
  • 503 postów

Napisano 22 April 2008 - 05:16 PM

Czy teraz opłaca się dodać do zanęty konopi chodzi mi o zanętę na zawody. Czy może jakieś inne dodatki?

#20 nyny

nyny

Weteran

• Members
  • 817 postów

Napisano 23 April 2008 - 06:30 AM

Konopia nie zaszkodzi, zwlaszcza jak grube plocie sie pojawia w lowisku to na pewno przytrzyma je:)

Mozesz sproobowac prazona i zmielona konopie dodac, poprawi to prace zanenty co bardzo lubia plocie no i zapach ktory je wabi:)

pozdro

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania