Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filmy Wędkarskie

74 odpowiedzi w tym temacie

#41 karpiarz

karpiarz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 22:34

CYTAT(adams1999 @ śro, 19 mar 2008 - 15:58) Wyświetl post
no az takiej plagi karpi to nie macie ale nigdzie w europie nie ma sie takich wynikow jak na waszej rzece św. wawrzynca icon_biggrin.gif jak sie naogladalem ja tam sie lowi to od razu sie chce tam leciec
moze nie sa to duze sztuki (jak dobrze pamietam to rekord usa to 23,9kg) ale jak opowiadal zibi hakułowicz to 40-50 sztuk w przedziale 10-15kg to nic speciajlnego icon_biggrin.gif jeszcze jak te karpie podrosna i to za pare lat nie bedzie sie jezdzic do francji i rumuni na karpie a do usa

Adams lapalem na tez rzece i mam nadzieje wybrac sie tam tez w tym roku. Rzeczywiscie jest to miejsce szczegolnie i poglowie karpia jest bardzo duze. Widzialem ten filmik w ktorym hakulowic chwialil to lowisko i nic tylko sie z nim zgodzic. Te karpie naprawde sa bardzo silne. Kiedys lapalismy tam od samego rana z mysla ze zostaniemy 24 godziny nad woda, niestety kolo 4 rano musialem sciagnac wedki bo poprostu juz nie dalem rady. Bran bylo tak duzo ze padalem z nog i musialem sie przespac. Jesli zostawil bym wedki w wodzie to nie zmrozyl bym oka. Mielismy jedno branie co jakies 15 minut a srednia waga ryby byla okolo 20 lbs. Jednak jest to lowisko szczegolne i niestety takie warunki sa tylko tam:(. W innych wodach nie wyglada to juz tak bardzo rozowo.

Jesli chodzi o wage to tez sie zgodze (te 23.9 kg to rekord stanu NY, nie calych USA) wieszkosc ryb wystepouje w tym przedziale tj. 10-15kg. Nie wydaje mi sie jednak ze kiedykolwiek beda tutaj ryby pokroju tych z Rainbow czy Raduty a z tego czystego wzgledu ze tutaj ryb spozywaja naturalny pokarm a nie wysokoproteinowe mieszanki jak w jeziorach Europy. Pozatym ryby ktore sa w znanych jeziorach Europy to sa krzyzowki genetyczne ktore sa nastawione na szybki i bardzo duzy rozwoj.

#42 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 22:46

Karpiarz nadal się z Tobą nie zgadzam, nie wmówisz mi, że w tak bogatych wodach nie ma rodzimych gatunków których miejsce zajął karp. Może na Twoich łowiskach w których tak jak piszesz wyginęły rodzime gatunki, ale co z naprawde dzikimi wodami?

#43 karpiarz

karpiarz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 23:21

Ja lowie na dzikich wodach w szczegolnosci Connecticut river. Tak samo rzeka Swietego Wawrzynca (St Lawrence River) to lowisko dzikie. Tutaj jest bardzo malo stawow chodowlanych na ktorych moglbys lapac.

I jeszcze raz z rodzimych gatunkow ryb ktore rzeruja na dnie wystepuja tutaj
Sum "catfish" (o ile sie nie myle cztery rodziaje, blue, channel, flathead i bullhead- to jest chyba wlasnie ten karlowaty ktory wystepuje w polsce)
sucker - tak jak wczesniej napisalem podobne do swinki
W poludniowych stanach jest jeszcze ryba Buffalo (2 rodzaje smallmouth i largemouth) dosc podobna do karpia jednak nie tak waleczna.
http://www.carpangle...showtopic=12922

#44 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 20 marzec 2008 - 00:13

CYTAT(karpiarz @ śro, 19 mar 2008 - 23:34) Wyświetl post
Adams lapalem na tez rzece i mam nadzieje wybrac sie tam tez w tym roku. Rzeczywiscie jest to miejsce szczegolnie i poglowie karpia jest bardzo duze. Widzialem ten filmik w ktorym hakulowic chwialil to lowisko i nic tylko sie z nim zgodzic. Te karpie naprawde sa bardzo silne. Kiedys lapalismy tam od samego rana z mysla ze zostaniemy 24 godziny nad woda, niestety kolo 4 rano musialem sciagnac wedki bo poprostu juz nie dalem rady. Bran bylo tak duzo ze padalem z nog i musialem sie przespac. Jesli zostawil bym wedki w wodzie to nie zmrozyl bym oka. Mielismy jedno branie co jakies 15 minut a srednia waga ryby byla okolo 20 lbs. Jednak jest to lowisko szczegolne i niestety takie warunki sa tylko tam:(. W innych wodach nie wyglada to juz tak bardzo rozowo.

Jesli chodzi o wage to tez sie zgodze (te 23.9 kg to rekord stanu NY, nie calych USA) wieszkosc ryb wystepouje w tym przedziale tj. 10-15kg. Nie wydaje mi sie jednak ze kiedykolwiek beda tutaj ryby pokroju tych z Rainbow czy Raduty a z tego czystego wzgledu ze tutaj ryb spozywaja naturalny pokarm a nie wysokoproteinowe mieszanki jak w jeziorach Europy. Pozatym ryby ktore sa w znanych jeziorach Europy to sa krzyzowki genetyczne ktore sa nastawione na szybki i bardzo duzy rozwoj.

a mozesz napisac jak jest z zezwoleniem na rzece św wawrzynca?? ile kosztuje i czy obco krajowcy musza uiszczac jakies dodatkowe oplaty itp. i tak z ciekawosci na jakie przynety sie tam lowi??

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#45 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 20 marzec 2008 - 14:26

Taka luźna uwaga na temat filmów wędkarskich, które robi się w Polsce, ostatnio bryluje w tym WMH, niestety te filmy to większości straszne smęciarstwo, w dodatku słabo zmontowane i częstokroć z udziałem Panów którzy zachowują się strasznie nienaturalnie, teksty przez nich rzucane trącą czytaniem z kartki, jednym słowem brak profesjonalizmu i żenada. Chlubnymi wyjątkami są spninngowe filmiki z serii WMH, szczególnie Sposób na sandacza i Opowieść o jesiennych szczupakach, Panowie prezentują solidną wędkarską wiedzę popartą rzecz jasna wynikami w połowach, sporo można się z ich pogaduszek nauczyć. Ostatnio było mi dane obejrzeć "Feder i odległościówka"... kiszka straszna, ot dwóch koleżków poławia linki, karpiki i karasie na Unichowie, film oglądałem z nadzieją dowiedzenia się czegoś więcej na temat tych dwóch metod, no i się niewiele dowiedziałem, wartość merytoryczna ZEROWA, w dodatku te pseudośmieszne teksty narratora przyprawiały mnie o dreszcze. Reasumując filmy z WMH prezentują, poza nielicznymi wyjątkami, bardzo słabiutki poziom, robią wrażenie robionych na szybko i często bez pomysłu, co do obsady to często odnoszę wrażenie że jest mocno przypadkowa.

Autorom tychże "filmów" polecam zapoznanie się z tym co robi w tej materii Matt Hayes. Gość znalazł złoty środek na połączenie pokazu wędkarstwa na najwyższym poziomie z przekazywaniem niesamowitej masy cennych informacji.

Użytkownik MarioSan edytował ten post 20 marzec 2008 - 15:02

Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#46 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 20 marzec 2008 - 22:11

CYTAT(MarioSan @ czw, 20 mar 2008 - 15:26) Wyświetl post
Taka luźna uwaga na temat filmów wędkarskich, które robi się w Polsce, ostatnio bryluje w tym WMH, niestety te filmy to większości straszne smęciarstwo, w dodatku słabo zmontowane i częstokroć z udziałem Panów którzy zachowują się strasznie nienaturalnie, teksty przez nich rzucane trącą czytaniem z kartki, jednym słowem brak profesjonalizmu i żenada. Chlubnymi wyjątkami są spninngowe filmiki z serii WMH, szczególnie Sposób na sandacza i Opowieść o jesiennych szczupakach, Panowie prezentują solidną wędkarską wiedzę popartą rzecz jasna wynikami w połowach, sporo można się z ich pogaduszek nauczyć. Ostatnio było mi dane obejrzeć "Feder i odległościówka"... kiszka straszna, ot dwóch koleżków poławia linki, karpiki i karasie na Unichowie, film oglądałem z nadzieją dowiedzenia się czegoś więcej na temat tych dwóch metod, no i się niewiele dowiedziałem, wartość merytoryczna ZEROWA, w dodatku te pseudośmieszne teksty narratora przyprawiały mnie o dreszcze. Reasumując filmy z WMH prezentują, poza nielicznymi wyjątkami, bardzo słabiutki poziom, robią wrażenie robionych na szybko i często bez pomysłu, co do obsady to często odnoszę wrażenie że jest mocno przypadkowa.

Autorom tychże "filmów" polecam zapoznanie się z tym co robi w tej materii Matt Hayes. Gość znalazł złoty środek na połączenie pokazu wędkarstwa na najwyższym poziomie z przekazywaniem niesamowitej masy cennych informacji.

nom dokladnie tak jest z filmami WMH, bezmyślnie zmontowane widac ze na szybkiego i aby bylo jak najtaniej -a widze ze ten narrator to juz slynny sie robi:-) czasem chociaz posmiac sie mozna z jego glupoty p.s. fajnie podbieral sandacze:-))

mi sie podoba seria filmow mroczka ale to karpiowe

ale ogolnie to polskie filmy nie sa nastawione na przekazanie cennej wiedzy wiec nie warto sie na to nastawiac ale mimo wszystko lubie ogladac filmy szczegolnie w zimowe wieczory a jakie sie ma pozniej sny:-) i trzeba sie cieszyc z tego ze chociaz sa takie polskie filmy wedkarskie i widac ze pomalu pomalu ale powstaje coraz wiecej polskich filmow wedkarskich

Użytkownik GrzegorzF20 edytował ten post 20 marzec 2008 - 22:13

Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#47 eMeN

eMeN

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 21 marzec 2008 - 09:52

CYTAT(MarioSan @ czw, 20 mar 2008 - 14:26) Wyświetl post

Rzecz w tym, że nie tylko Matt Hayes potrafi odpowiednio wytłumaczyć sprawę. Jeśli ktoś dysponuje dojściem, to polecam także filmy instruktażowe takich wędkarzy, jak:
Kevin Maddocks
Dave Harrell
Bob Roberts
Mick Brown
i oczywiście cała seria z Bobem Nuddem.
Wszystkie te filmy są w oryginalnej wersji językowej, ale tak pokazane i wytłumaczone, że nawet największy laik językowy to zrozumie.
O rodzimych produkcjach wolę się nie wypowiadać icon_rolleyes.gif

#48 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 21 marzec 2008 - 10:45

CYTAT(eMeN @ pią, 21 mar 2008 - 10:52) Wyświetl post
Rzecz w tym, że nie tylko Matt Hayes potrafi odpowiednio wytłumaczyć sprawę. Jeśli ktoś dysponuje dojściem, to polecam także filmy instruktażowe takich wędkarzy, jak:
Kevin Maddocks
Dave Harrell
Bob Roberts
Mick Brown
i oczywiście cała seria z Bobem Nuddem.
Wszystkie te filmy są w oryginalnej wersji językowej, ale tak pokazane i wytłumaczone, że nawet największy laik językowy to zrozumie.
O rodzimych produkcjach wolę się nie wypowiadać icon_rolleyes.gif

Wiadomo że nie tylko Matt potrafi odpowiednio naświetlić sprawę, ale jego filmy najbardziej przypadły mi do gustu z całej rzeszy zagranicznych PRO'sów, po prostu mają swój klimacik, a no i jeszcze John Wilson jest masta pierwsza klasa i filmy z nim równie przyjemnie się ogląda.
Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#49 BusteR

BusteR

Weteran

• Members
  • 424 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki, Wędkarstwo, Kino, Książki, Podróże, Komputery

Napisano 07 kwiecień 2008 - 17:42

Wie ktos moze ktory numer WMH ukazal sie z filmem "Opowiesc o jesiennym szczupaku" ??
Spining i Mucha :)

#50 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 07 kwiecień 2008 - 17:44

CYTAT(BusteR @ pon, 07 kwi 2008 - 18:42) Wyświetl post
Wie ktos moze ktory numer WMH ukazal sie z filmem "Opowiesc o jesiennym szczupaku" ??

16 lub 17 /2005 pozdro icon_biggrin.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#51 Marcin1990

Marcin1990

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 12 kwiecień 2008 - 21:12

Jak dlamnie to najlepsze filmy jakie oglądałem to było z serii NA KARPIOWYM SZLAKU Z PRZEMKIEM MROCZKIEM POLECAM TEN FILM

#52 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 11 luty 2009 - 21:39

"Carp Story"- Oglądałem niedawno, film pokazuje jak wyglądają największe na świecie zawody karpiowe World Carp Classic, sporo karpi dwucyfrowych z dwójką z przodu icon_smile.gif

#53 IWC...

IWC...

Szajbus

• Members
  • 1007 postów

Napisano 11 luty 2009 - 22:25

CYTAT(Mc_BOB @ czw, 12 lut 2009 - 00:39) Wyświetl post
"Carp Story"- Oglądałem niedawno, film pokazuje jak wyglądają największe na świecie zawody karpiowe World Carp Classic, sporo karpi dwucyfrowych z dwójką z przodu icon_smile.gif

Szukałem tego filmu i nie znalazłem,może źle szukam.

#54 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 11 luty 2009 - 22:39

CYTAT(IWC... @ śro, 11 lut 2009 - 23:25) Wyświetl post
Szukałem tego filmu i nie znalazłem,może źle szukam.

Film z serii WMH icon_smile.gif

#55 multivitamina111

multivitamina111

Wędkarz

• Members
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Polowania na drania!!!

Napisano 12 luty 2009 - 00:35

Polecam karpiarzom: "Karpfen fischen - Strategien an großen Naturseen" choć po niemiecku ale i tak dużo i pięknie pokazane łącznie z wyrobem kulek. Pozdrawiam
GTW
Grupa Trzymająca Wędki
NO KILL

#56 tomekrozmiar

tomekrozmiar

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 03 marzec 2009 - 13:59

Czy może ktoś polecić film o łowieniu dorszy w Bałtyku bo wybieram się w przyszłym tygodniu i chciałem się trochę dowiedzieć

#57 PiotrEl

PiotrEl

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 03 marzec 2009 - 14:21

może Morskie opowieści z WMH ?

z ich strony:

"Przewodnik po łowieniu morskim dostępnym dla każdego. Łowimy belony, flądry i dorsze, demonstrując najlepsze techniki i przynęty, wyjaśniając zasady wyboru miejsca i czasu połowu."

#58 BNN

BNN

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 03 marzec 2009 - 16:29

Mam takie pytanie dot. filmów wędkarskich. Chodzi mi o to,że łatwo nie jest dostać zagraniczne filmy wędkarskie tj.produkcje Matta Hayesa, i 3ba sobie radzić ściągając je z internetu. Co do WMH to jeżeli komuś się podobają te filmy(w tym ja)są swojego rodzaju rozrywką i dlatego nie ściągam ich z internetu, wole zapłacić to 9.90zł i oglądać następne filmy icon_smile.gif, jednak ściągam czasem potrzebne mi rzeczy z torrenta i zauważyłem,że WMH można bardzo łatwo ściągnąć w porównaniu do lepszych światowych produkcji.I tu pytam skąd ściągacie, udostępniacie różne wędkarskie produkcje?? Może założymy oddzielny temat? Od razu mówię nie chodzi mi o to,że szkoda mi kasy czy coś (kupuje WMH,które jest dostępne), ale jeśli mam ochotę pooglądać coś innego i nie am tego w sklepie to tylko internet daje mi szanse obejrzenia tego. Jeżeli zbierze się kilka osób znających sie an sieci Bittorrent itp. to możemy założyć temat i wymieniać się plikami. Pzdr

#59 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 03 marzec 2009 - 22:38

CYTAT(BNN @ wto, 03 mar 2009 - 17:29) Wyświetl post
Mam takie pytanie dot. filmów wędkarskich. Chodzi mi o to,że łatwo nie jest dostać zagraniczne filmy wędkarskie tj.produkcje Matta Hayesa, i 3ba sobie radzić ściągając je z internetu. Co do WMH to jeżeli komuś się podobają te filmy(w tym ja)są swojego rodzaju rozrywką i dlatego nie ściągam ich z internetu, wole zapłacić to 9.90zł i oglądać następne filmy icon_smile.gif, jednak ściągam czasem potrzebne mi rzeczy z torrenta i zauważyłem,że WMH można bardzo łatwo ściągnąć w porównaniu do lepszych światowych produkcji.I tu pytam skąd ściągacie, udostępniacie różne wędkarskie produkcje?? Może założymy oddzielny temat? Od razu mówię nie chodzi mi o to,że szkoda mi kasy czy coś (kupuje WMH,które jest dostępne), ale jeśli mam ochotę pooglądać coś innego i nie am tego w sklepie to tylko internet daje mi szanse obejrzenia tego. Jeżeli zbierze się kilka osób znających sie an sieci Bittorrent itp. to możemy założyć temat i wymieniać się plikami. Pzdr

to nie to forum aby odpowiadac na takie pytania

polecam youtube:-DDD
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#60 BNN

BNN

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 05 marzec 2009 - 08:16

OK^^ Jeśli chodzi o Youtube to są tam ,albo zwiastuny normalnych filmów, albo "jak ktoś złowił szczupaka na Slidera w 30 sekund " icon_biggrin.gif C odo filmów wędkarskich to polecam "Z Pamiętnika Trociarza-2 sezony" ostatnio nabyłem angielskie Predators.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych