Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filmy Wędkarskie

74 odpowiedzi w tym temacie

#21 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 17 luty 2008 - 13:24

CYTAT(GrzegorzF20 @ nie, 17 lut 2008 - 13:44) Wyświetl post
Najciekawsze film jaki obejrzałem dotąd z WMH to sposob na sandacza nakrecony na jeziorze pilchowickim!

mirecki i spolka trafili na taki dzien ze sami byli w szoku a ciagneli takie sandacze po 90kilka cm

dla mnie ciekawszy byl "operacja sam sum" jak targali sumy na ebro icon_biggrin.gif

#22 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 17 luty 2008 - 14:09

CYTAT(adams1999 @ nie, 17 lut 2008 - 14:24) Wyświetl post
dla mnie ciekawszy byl "operacja sam sum" jak targali sumy na ebro icon_biggrin.gif

no moze i ciekawszy ale na dzien dzisiejszy na pilchowice moge sobie pojechac w kazdej chwili a na ebro juz nie bardzo:-) wiec wole filmy nagrywane na naszych wodach i dlatego wydaje mi sie atrakcyjniejszy film o sandalach:-)
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#23 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 luty 2008 - 15:55

Sandacze na Pilchowicach...rzeczywiscie....cos niesamowitego...tyle TAKICH sztuk....szok...a co do operacji SamSum....nie znalazlem jej na moich plytkach...Adam!! chcesz mi cos wyjasnic??icon_biggrin.gif:D:D...
P.S..proponuje tu kontunowac dyskusje o filmach wedkarskich bo jeszcze moze nie wszyscy widizeli ale inny podobny temat([wroclaw] zamienie filmy....) juz zamkniety;/
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#24 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 18:58

Widzieliście ten filmik!!!!

Co śądzicie o tym popapra..... dziadzie

#25 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 19:06

U Nas jest to zakazane, w USA nie. Poza tym koleś wyłapuje karpie które w Stanach są plagą i zaliczane są do szkodników (tak samo jak sumiki w Polsce).

#26 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo<br />Grzybobranie<br />Fotografia

Napisano 19 marzec 2008 - 19:08

Jakby mu ktoś dał prawdziwą wędke do ręki to chyba by nic nie zrobił.
Tyle zabitych ryb icon_evil.gif Jak mu to przyjemność sprawia to niech sobie w styropian strzela.

To nie wiedziałem PASZCZET skąd o tym wiesz ???

Użytkownik Rufii edytował ten post 19 marzec 2008 - 19:30

#27 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 19:25

W Stanach bowfishing jest traktowany tak samo jak wędkarstwo. Istnieją związki tego sportu, organizowane są zawody i takie tam. Jak juz pisałem karpie i amury są tam traktowane jako chwasty, a bowfishing jest jednym z najskuteczniejszych (i zarazem najprzyjemniejszych) sposobów ich wyeliminowania ze środowiska naturalnego, więc ja w tym filmiku nic oburzającego nie widzę.

#28 Rufii

Rufii

Weteran

• Members
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo<br />Grzybobranie<br />Fotografia

Napisano 19 marzec 2008 - 19:29

To jak tak jest to ja teraz też nie widze nic oburzającego.

Dzieki Paszczet za informacje.

#29 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 19:32

CYTAT
Dzieki Paszczet za informacje.

W końcu po to jest to forum icon_wink.gif .

#30 eMeN

eMeN

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 20:37

CYTAT(Rufii @ śro, 19 mar 2008 - 19:29) Wyświetl post
To jak tak jest to ja teraz też nie widze nic oburzającego.

Oburzające nie, w końcu takie ich prawo, ale delikatnie mówiąc jest to "niesmaczne". Do ryby z takim ustrojstwem???

A w sprawie filmików wędkarskich (tych pożądnych), polecam Futterkorb Angeln mit Bob Nudd. Naprawdę można wiele się nauczyć od mistrza, oprócz tego całą serię "Na Ryby" z Johnem Wilsonem. Filmiki stare, ale jare icon_biggrin.gif

#31 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 20:48

http://pl.youtube.co...feature=related

Zobaczcie spławik samozacinający...

Dla mnie bez sensu - odbiera cała zabawę, poza tym ryba też musi mieć szansę........

#32 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 20:53

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 16 listopad 2009 - 21:11

#33 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, &amp; piękne kobiety:-)

Napisano 19 marzec 2008 - 20:56

a ja juz sie nie moge doczekac obejrzenia dwoch nowych filmow karpiowych jeden z zawada na rybniku zostal zlowiony najwiekszy karp w polskiej karpiowej kinematografii hehe ponad 20kg no i na karpiowym szlaku 4 z przemyslalem mroczkiem

pozdr dla karpiarzy
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#34 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 19 marzec 2008 - 21:12

z ta kusza....hm....mieszane uczucia...niby eliminacja chwastow i szkodnikow jednak...traktowanie ryby nie za bardzo....dobrze ze chociaz metoda zabojcza i wiele strzalow bylo "konczacych" miedzy oczy..przynajmniej tyle dobrze....
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#35 karpiarz

karpiarz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 21:28

CYTAT(Paszczet @ śro, 19 mar 2008 - 13:06) Wyświetl post
U Nas jest to zakazane, w USA nie. Poza tym koleś wyłapuje karpie które w Stanach są plagą i zaliczane są do szkodników (tak samo jak sumiki w Polsce).

Z tymi szkodnikami to jedna wielka bzdura. Ktos kiedys poprowadzil zle badani i wyszlo na to ze karpie zanieczyszczaja akweny. Jesli chodzi o plage karpi to tez bym sie nie zgodzil. Lowie wlasciwie tylko kaprie i jakos nie zauwazylem zeby bylo ich tutaj az tak duzo.

#36 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 21:57

CYTAT
Z tymi szkodnikami to jedna wielka bzdura. Ktos kiedys poprowadzil zle badani i wyszlo na to ze karpie zanieczyszczaja akweny. Jesli chodzi o plage karpi to tez bym sie nie zgodzil. Lowie wlasciwie tylko kaprie i jakos nie zauwazylem zeby bylo ich tutaj az tak duzo.

Jesteś karpiarzem, więc to raczej Twoja subiektywna opinia. Karp zajmuje nisze ekologiczną ryb rodzimych, więc czy tego chcesz czy nie, nie jest w tych wodach mile widziany.

#37 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 19 marzec 2008 - 21:58

CYTAT(karpiarz @ śro, 19 mar 2008 - 22:28) Wyświetl post

no az takiej plagi karpi to nie macie ale nigdzie w europie nie ma sie takich wynikow jak na waszej rzece św. wawrzynca icon_biggrin.gif jak sie naogladalem ja tam sie lowi to od razu sie chce tam leciec
moze nie sa to duze sztuki (jak dobrze pamietam to rekord usa to 23,9kg) ale jak opowiadal zibi hakułowicz to 40-50 sztuk w przedziale 10-15kg to nic speciajlnego icon_biggrin.gif jeszcze jak te karpie podrosna i to za pare lat nie bedzie sie jezdzic do francji i rumuni na karpie a do usa

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#38 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 22:04

kilka filmików na rozluźnienie...

http://pl.youtube.co...feature=related icon_mrgreen.gif

#39 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 22:17

Filmik z leszczem zapiętym za kapote wystawiony prawdopodobnie przez usera Naszego forum, który chętnie chwalił się i szczycił rybami poławianymi w taki sposób na zimowisku icon_cry.gif .
Podobał mi się hol 8-kilowego amura-myślałem już, że koleś pójdzie jeszcze dalej w strone łąki icon_biggrin.gif .
No ale i tak najlepszy jest :amur jak choooleera" icon_lol.gif .

#40 karpiarz

karpiarz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 22:24

CYTAT(Paszczet @ śro, 19 mar 2008 - 15:57) Wyświetl post
Jesteś karpiarzem, więc to raczej Twoja subiektywna opinia. Karp zajmuje nisze ekologiczną ryb rodzimych, więc czy tego chcesz czy nie, nie jest w tych wodach mile widziany.

Dobra to wytlumacze moze dlaczego karp jest uwazany jako trash fish tutaj. Trash ogolnie znaczy smiecie i tak tez nazwano karpia. Rybe ta sprowadzono tutaj w latach 18xx w celach glownie spozywczych. Z poczatkiem rewolucji przemyslowej wogole nie dbano tutaj o srodowisko naturalne i wiekszosc akwenow zostala bardzo zanieczyszczona. W zwiazku z tym wieszkosc ryb "rodowitych" wyginela lub w znacznym stopniu ograniczona zostala ich populacja. Karp z racji tego ze jest ryba bardzo silna i dosc dobrze przystosowujaca sie do otoczenia zdolal przezyc w zanieczyszczonych, zasmieconych wodach. Z tad walsnie nazwa trash fish.
Ryby rodzime ktore tutaj wystepuja, zerujace na dnie to jedynie catfish (sumy) i suker (podobne do swinki). Maja one bardzo duza populacje tak ze nie wydaj mi sie zeby karp zaja ich miejsce.

Z tym pojeciem szkodnika wieze sie tez to, ze wielu Amerykanow uwaza, ze karp wyjada ikre ryb tutaj sa bardziej cenionych i dlatego uwazaja go za szkodnika. Oczywiscie wszystko to sa to mity ktore sa powoli obalane.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych