Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filmy Wędkarskie

74 odpowiedzi w tym temacie

#1 koplej

koplej

Weteran

• Members
  • 361 postów

Napisano 11 kwiecień 2007 - 20:30

Ostatnio obejrzałem ok 5 różnych godzinnych filmów o łapaniu różnych ryb, karp, lesz, lin, płoć, okoń, szczupak, sum, filmy po angielsku.
Rewelacyjny film który mogę polecić to :
Korda Underwater State of the Art Carpfishing
Kolesie łapią karpie i liny a najlepsze w tym wszystkim jest to,że w miejscu w które rzucają jest pod wodą kamera która wszystko rejestruje. Widać jak ryby podpływają z miejsce haczyka, jak się zachowuję, jak biorą, coś naprawdę pouczającego i można z tego wyciągnąć ciekawe wniosku.
Inne filmy to seria the great rod race - xxx - tutaj nazwa ryb które akurat są łapane w dany, odcinku. W filmahc można również zobaczyć jak i czym nęcić, jak mocować kulki i nie tylko.

Jak macie coś ciekawego to dawajcie tytuły.
pzdr

#2 koplej

koplej

Weteran

• Members
  • 361 postów

Napisano 17 kwiecień 2007 - 14:43

Obejrzałem właśnie Bob.Nudd.Guide.To.Succesful.Feeder.Fishing .
Koleś nie używa w ogóle rurek anty splontaniowych. Jakoś dziwnie mocuje koszyk. Albo mi się wydaje albo robi to w stylu bocznego troku. Daje z pół metra żyłki tam gdzie koszyk i z metrowy przypon. Na rzekę to może i jest dobre ze względu na prąd ale w jeziorze chyba by się za mocno nie sprawdziło.

Jakie używacie żyłki główne i przypony w feederach?

#3 maciekmatch

maciekmatch

Weteran

• Members
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo: FEEDER, ODLEGŁOŚCIÓWKA

Napisano 18 kwiecień 2007 - 14:05

Mam ten film i tak właśnie robię. Nie używam rurek. Muszę Cię rozczarować,bo ten zestaw mi sie sprawdza właśnie na wodzie stojącej. Trzeba tylko przy końcowej fazie lotu położyć palec na szpuli żeby zestaw przede wpadnięciem do wody się rozprostował.

#4 koplej

koplej

Weteran

• Members
  • 361 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 14:52

Opisz mi dokładnie jak to wygląda, jakie długości przyponu, i tej żyłki na której jest krętlik. Chętnie to wypróbuję , jednak w filmie nie widać dokładnie co i jak.
Z góry dzięki

takie rozczarowanie to aż miło .

#5 maciekmatch

maciekmatch

Weteran

• Members
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo: FEEDER, ODLEGŁOŚCIÓWKA

Napisano 18 kwiecień 2007 - 15:13

Witam. To poprostu boczny trok. Robisz pętlę jak do łączenia przuponu tylko taką 30cm. Przecinasz w 1/3 długości i do krótszego końca przywiązujesz agrafkę z krętlikiem,do której przyczepiasz koszyk,a do dłuższego końca krętlik z przyponem ok 40cm. Mam jeszcze lepszy sposób z Wędkarza Polskiego z systemikiem Stonfo do odległościówki.

Użytkownik maciekmatch edytował ten post 18 kwiecień 2007 - 19:54

#6 koplej

koplej

Weteran

• Members
  • 361 postów

Napisano 18 kwiecień 2007 - 16:18

maciekmatch jak możesz to weź wejdź w ten temat i napisz co i jak z tym koszem oraz z tą "lepszą metodą"

link

Jakoś nie mogę sobie dokładnie wyobrazić jak to ma wyglądać, pewnie dlatego,że nie stosowałem nigdy bocznego.
z góry dzięki

#7 Jemiel

Jemiel

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 27 kwiecień 2007 - 20:01

JA od sibie polecam ciekawy film "Operacja SamSum". Jest to film o połowach sumów na rzece Ebro w Hiszpanii. Pokazują metody oraz pokazują przyzwoite sumy, a przecierz to najważniejsze icon_biggrin.gif

#8 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów
  • Zainteresowania:Wendkarstwo<br />Fittnes<br />Hi-fi-kino domowe<br />Box-Pilka<br />Kuchnia<br />Motoryzacjia <br />Digilal,Fotografi<br />Blondynki z duzymi uszami !!!

Napisano 08 czerwiec 2007 - 08:55

Wendkarstwo-moje hobby - Filmy Dvd

kupilem oststnio ten magazyn wendkarski wraz z filmem dvd-i musze powiedziec ze calkiem calkiem jakosc filmöw jest bardzo dobra poröwnywujac z czasopismem miesiecznikiem niemieckim-FISCHUUNDFANG-Z filmem dvd - musze powiedziec ze filmy z wendkarstwo moje hobby sa znacznie leprzej jakosci i bardziej interesujace !!!

byc moze zostane stalym klijentem wlasnie tego miesiecznika -WENDKARSTWO MOJE HOBBY -???

Polecam cena 9,90 pzl !!!

icon_mrgreen.gif
Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!

#9 Anamden

Anamden

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 18:32

Mam takie pytanie , zna ktoś film (o ile taki istnieje) o nauce połowu ryb ?

#10 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 09 czerwiec 2007 - 19:26

CYTAT(Anamden @ pią, 08 cze 2007 - 19:32) Wyświetl post

Tak "od zera" to świetnie pokazuje to w swoich filmach Matt Hayes, polecam tytuły How To Feeder Fish i How To Float Fish With Matt Hayes. Niestety znajomość angielskiego wymagana, no przynajmniej podstawy, chociaż gość tak wszystko czytelnie pokazuje, że wiele można załapać już z samego oglądania.
Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#11 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów
  • Zainteresowania:Wendkarstwo<br />Fittnes<br />Hi-fi-kino domowe<br />Box-Pilka<br />Kuchnia<br />Motoryzacjia <br />Digilal,Fotografi<br />Blondynki z duzymi uszami !!!

Napisano 09 czerwiec 2007 - 21:30

@ Mario

A gdzie mozna zakupic taki podstawowy film ???

Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!

#12 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 14 czerwiec 2007 - 13:32

Powerek icon_biggrin.gif

Poszukaj po jakichś niemieckich sklepach internetowych, na ebay.de nie widziałem tego, [CENZURA]

Mały edit:
Polecam jeszcze serię "The Great Rod Race With Matt Hayes and Mick Brown" - świetna seria filmów o 30-dniowej wyprawie po wyspach brytyjskich celem złowienia około 30 gatunków ryb (z tego co załapałem to wszystkich gatunków za wyjątkiem chronionych na wyspach), jest pouczająco i wesoło, przeurocze miejscówki, przeróżne metody - jednym słowem prawdziwe wyzwanie dla tych znakomitych wędkarzy, z którym poradzili sobie znakomicie. Chyba najlepszy film o wędkarstwie jaki widziałem, ogólnie filmy z M.Haeyesem są niesamowite, dla porównania to co wydaje Bob Nudd to smęciarstwo i nudy, choć oczywiście nie można temu Panu odmówić wielkiej wiedzy, a jego filmom dużej wartości merytorycznej, jednak jeśli chodzi o oprawę i sposób podania wędkarskiej wiedzy to Matt rządzi!! icon_biggrin.gif

Użytkownik Uklejowy_magik edytował ten post 20 luty 2008 - 05:06

Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#13 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 14 czerwiec 2007 - 14:20

Kolejny film z seri WMH- "3rzeki" jak sama nazwa mówi goście łapią na 3 różnych rzekach w Polsce, brzany na ser, klenie na wiśnie- POLECAM, naprawdę warto go obejżec icon_smile.gif

#14 ginol

ginol

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 12:08

CYTAT(koplej @ śro, 11 kwi 2007 - 21:30) Wyświetl post
Ostatnio obejrzałem ok 5 różnych godzinnych filmów o łapaniu różnych ryb, karp, lesz, lin, płoć, okoń, szczupak, sum, filmy po angielsku.
Rewelacyjny film który mogę polecić to :
Korda Underwater State of the Art Carpfishing
Kolesie łapią karpie i liny a najlepsze w tym wszystkim jest to,że w miejscu w które rzucają jest pod wodą kamera która wszystko rejestruje. Widać jak ryby podpływają z miejsce haczyka, jak się zachowuję, jak biorą, coś naprawdę pouczającego i można z tego wyciągnąć ciekawe wniosku.
Inne filmy to seria the great rod race - xxx - tutaj nazwa ryb które akurat są łapane w dany, odcinku. W filmahc można również zobaczyć jak i czym nęcić, jak mocować kulki i nie tylko.

Jak macie coś ciekawego to dawajcie tytuły.
pzdr

Witam czy są może polskie napisy do filmu Korda Underwater...itd. bo szukam i nic.

#15 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 12:29

CYTAT(ginol @ sob, 30 cze 2007 - 13:08) Wyświetl post
Witam czy są może polskie napisy do filmu Korda Underwater...itd. bo szukam i nic.

Nie Ma.

#16 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów

Napisano 30 czerwiec 2007 - 18:17

Tym czasem ogladałem juz kolejny film z seri WMH- "Pollack na Hitrze"- ekipa łapie na morzu, do filmu dołączone jest wedkarskie ABECADŁO- Tyczka, Ewelina i Wojciech Werniccy zdradzają tajniki na tyczkę, łapią liny, okazałe karpie oraz dużo informacji i porad...- warto obejżec.. icon_smile.gif

Kolejny filmik " Od splawika do gruntu" - NIe za ciekawy... Typek łapie karasie, liny,- odległościówka i feeder..

#17 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 14 sierpień 2007 - 14:26

CYTAT(Anamden @ pią, 08 cze 2007 - 19:32) Wyświetl post

Tak, chociażby wspomniane ABECADŁO - Tyczka albo Bat. Tyczki nie oglądałem, ale Bat owszem icon_mrgreen.gif I nie powiem, jak dla początkującego jest wystarczający icon_wink.gif

Od siebie polecam film Feeder i ogległościówka, Karpiowa Zasiadka, oraz Opowieść o jesiennych szczupakach.
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#18 koks_

koks_

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 17 luty 2008 - 12:24

Ile jest czesci "wędkarskie ABECADŁO"

#19 BusteR

BusteR

Weteran

• Members
  • 424 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki, Wędkarstwo, Kino, Książki, Podróże, Komputery

Napisano 17 luty 2008 - 12:37

Swirtny fiom z seri WMH pt. Na tropie szczupaka" Piekne okazy lapia icon_smile.gif
Spining i Mucha :)

#20 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, &amp; piękne kobiety:-)

Napisano 17 luty 2008 - 12:44

Najciekawsze film jaki obejrzałem dotąd z WMH to sposob na sandacza nakrecony na jeziorze pilchowickim!

mirecki i spolka trafili na taki dzien ze sami byli w szoku a ciagneli takie sandacze po 90kilka cm
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych