Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lublin Rzeka Bystrzyca

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 donat

donat

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 08 kwiecień 2007 - 19:58

Witam. Mam pytanie do kolegów z Lublina. Wczoraj przejeżdżałem przez most na Bystrzycy koło zalewu i widziałem nad rzeką kilka osób. Jestem ciekawy jakie rybki można tam złapać?

#2 qba15.pl

qba15.pl

Weteran

• Members
  • 424 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, muzyka

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:27

Jeee nareszcie ktos z okolic !!! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Ale wracając do tematu: w tamtym miejscu akurat szczególnie płoc, ale tylko PŁOC nie płoteczke icon_razz.gif takie ponizej 22-23 cm nie schodzą. Do tego rowniez dochodzi leszczyk, który czasem wejdzie w zanęte. Raczej niczego innego typu jaz, klen lub cos podobnego nie mozna sie tam spodziewac. Jak bedziesz miał wpadac na rybki na bystrzyce to odezwij sie to podpowiem co i jak icon_wink.gif Pozdro icon_wink.gif
NO KILL !!

RATUJ SZCZUPAKA !! http://www.szczupak.org

#3 donat

donat

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 09 kwiecień 2007 - 19:24

Dzięki za info. A na co biorą? Na białego, czy pinkę?

#4 qba15.pl

qba15.pl

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 09 kwiecień 2007 - 23:42

Głównie pinka, sporadycznie na paste, ale raczej białą. Mozesz tez próbowac na ciasta z kaszy mannej, ale to raczej juz tylko leszczyk. Wazna jest zanęta. Ma byc smuzaca bo woda jest dosc płytka i bardzo dobrze sie ryba trzyma w takiej zanecie. Oczywiscie tylko i wyłącznie spławik. Na grunt nie połapiesz. Za duzo zaczepów na dnie. Pozdro icon_smile.gif
NO KILL !!

#5 MAJSTER01

MAJSTER01

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 10 kwiecień 2007 - 12:35

QUOTE(qba15.pl @ wto, 10 kwi 2007 - 02:42) Wyświetl post

Głównie pinka, sporadycznie na paste, ale raczej białą. Mozesz tez próbowac na ciasta z kaszy mannej, ale to raczej juz tylko leszczyk. Wazna jest zanęta. Ma byc smuzaca bo woda jest dosc płytka i bardzo dobrze sie ryba trzyma w takiej zanecie. Oczywiscie tylko i wyłącznie spławik. Na grunt nie połapiesz. Za duzo zaczepów na dnie. Pozdro icon_smile.gif

koega qba jak zawsze czujny i uczynny pozdrawiam

#6 donat

donat

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 10 kwiecień 2007 - 16:00

Bardzo zwięzłe i dokładne info. Serdeczne podziękowania.
Dobrze, że jest ktoś z naszych okolic i chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą.
Do tej pory nie łowiłem jeszcze na Bystrzycy. Zeszłego roku jeździliśmy z żoną nad zalew, ale jak się zrobiła zupa ogórkowa(sinica), to przenieśliśmy się nad Wisłę. Zresztą tam zawsze się najlepiej czuję. Wspaniały szum płynącej wody i nigdy nie wiadomo do końca, co się złowi.

#7 qba15.pl

qba15.pl

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 10 kwiecień 2007 - 19:11

Wiadomo, wisełka to taki dreszczyk emocji przy kazdym mocniejszym pociągnięciu ryby icon_biggrin.gif zalew jest bardzo trudnym łowiskiem, ale nie powiedziane, ze nie da sie tam nic złapac icon_biggrin.gif poprostu trzeba sie odpowiednio przygotowac icon_biggrin.gif na bystrzycy jak zna sie miejsca, złapanie ryby jest tylko kwestią czasu i ODPOWIEDNIEGO SPRZETU! Ryby w rzece, przynajmniej tak małej jak bystrzyca, są bardzo ostrozne i trzeba je podchodzic z finezją. Miejsce, o które pytałes jest bardzo okupowane przez wędkarzy, ale podam przykład autentycznej sytuacji z nad wody własnie w tamtym miejscu: siedziało trzech gosci obok siebie (jak sie pozniej okazało znajomi) łowili bardzo podobnie, z tym, ze jeden w środku siedzący łapał na bata. Dwóch miało dosc długie bolonki z załozonymi stałymi spławikami. Nęcili z jednego wiadra i kazdy z nich lapał na dwie pinki (szczegółowy opis podaje dlatego, ze oczywiscie przez moją czysta ciekawosc musiałem sie dowiedziec jaka jest przyczyna takowej sytuacji icon_biggrin.gif icon_lol.gif ). Otoz własnie ten człowiek, który siedział w środku i miał teoretycznie większą wygode do połowu płoci, dlatego iz uzywał bata, nie łapał kompletnie nic, a jego koledzy rybe za rybą. Okazało sie pozniej, ze nie było to spowodowane gorszym miejscem czy czyms takim, bo pozniej zamienił sie z jednym ze swoich znajomych miejscami sytuacja była dalej ta sama .. ryba była w łowisku, ale nie chciała mu brac icon_razz.gif Gdy podszedłem i spytałem na jaki łowi zestaw wpadłem w szok ... przypon 0.16 na główną 0.18mm ... matko kochana na płoc na wiosne icon_eek.gif ... tamci mieli delikatne zyłeczki i ciagneli rybki jak szaleni, a on chodz miał najwygodniej (moim zdaniem) kompletnie nic. Jak widac trzeba robic delikatne zestawy, a mozna bedzie pobawic sie z płocią icon_biggrin.gif Lecz jesli chcesz pojechac w to miejsce musisz sie pospieszyc, bo jeszcze ze dwa tygodnie i płoc zejdzie sie trzec, a po tarle juz schodzi nizej i raczej kiepsko tam bierze

Ale opowiadanie wyszło icon_lol.gif pewnie i tak tego nikt nie przeczyta, ale cóz icon_razz.gif
NO KILL !!

#8 donat

donat

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 13 kwiecień 2007 - 20:11

Przeczyta, przeczyta. Konkretnie ja, a może ktoś jeszcze. Świetne info. Swoją drogą wcale nie dziwi mnie to, że ten gość z ciężkim zestawem nic nie mógł złowić. Jedyne dobre co miał, to ten bat.
Gdy jeździłem na Sannę, to też tylko cieniutko, haczyk 18, przypon 08. Wtedy można liczyć na efekty.
Miałem pojechać w tą sobotę, ale muszę iść do pracy. Ale może w niedługim czasie zajżę.
W każdym bądź razie dziękuję za wyczerpującą informację.

#9 qba15.pl

qba15.pl

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 14 kwiecień 2007 - 22:45

Nie ma za co icon_wink.gif Jestem zawsze chętny do pomocy icon_wink.gif
NO KILL !!

#10 Grzechuu

Grzechuu

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 15 lipiec 2007 - 08:18

qba15 niewiesz co sie dzieje nad ZZ czy warto po spiningowac?

#11 kewin

kewin

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 21 luty 2017 - 09:02

jakie ryby sa na bystrzycy  (jestem na rybych co dziennie) ale nwm jakie ryby są u nas w rzece.Prosze o odp

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych