Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko O Zanęcie Na Karpia

389 odpowiedzi w tym temacie

#381 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 15 sierpień 2012 - 18:15

Moim zdaniem najlepiej karpia nęcić ziarnem albo kulkami tylko trzeba necić regularnie kilka dni i później na to samo łowić czym się nęciło.

#382 danilo7

danilo7

Wędkarz

• Members
  • 23 postów
  • Zainteresowania:komputer i wędka.

Napisano 30 sierpień 2012 - 11:34

Ja do zanęty bym dodał jeszcze pszenicę i nasiona słonecznika.U mnie to rozwiązania daje dobre efekty.

#383 cebula111

cebula111

Szajbus

• Members
  • 1283 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, siatkówka

Napisano 01 wrzesień 2012 - 15:22

Napisałeś tak chaotycznie, że szok ;oo Wybierając zanęty karpiowe warto zwrócić uwagę na ich granulację u wybierać te "najgrubsze". Trzeba je namoczyć odpowiednio szybciej , żeby zanęta nie pływała, ale efekt sam w sobie jest dużo lepszy od wrzucenia typowego proszku.
Karp należy do gatunku, który zje wszystko co jest w wodzie więc warto wrzucić pellet o średnicy odpowiedniej do rozmiarów ryb, które w danej wodzie pływają. Od pewnego czasu zauważyłem wzrost popytu na pellet o łamanych zapachach: banan krab, truskawka ryba itp. I tym bym się pokierował kupując kulki czy pellet. Warto też dorzucić duże ilości białego robaka dobrze doklejonego. Na pewno zwabi karpie i pozwoli im na zatrzymanie się w miejscu, gdzie jest zanęta. ziarna preparowane nie są złą opcją- kukurydza, groch itp. Można zarówno kupić gotowe paczki bądź puszki tych warzyw icon_smile.gif
napisałem co bym zrobił i jak bym zrobił, bo to co napisałeś na górze- naprawdę nie wiem o co chodzi.
Gold Series czy Top Secret oto jest pytanie.

#384 FCB

FCB

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 12:03

znacie jakis dobry efekt zeby zwabić duzego karpia na trudnym łowisku(zarosniete krzakami)

#385 wędkarz_janusz

wędkarz_janusz

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 05 październik 2014 - 21:41

moja ulubiona zanęta to pożądna kartoflanka z kawałkami ziemniaków i kapusty zmielona na gładko sprawdza sie idealnie na jeziorze bo rozchodzi sie szybko jak sraczka w kiblu icon_wink.gif

#386 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo, fotografika, technika

Napisano 04 listopad 2014 - 17:21

[quote name='wędkarz_janusz' post='361890' date='nie, 05 paź 2014 - 23:41']moja ulubiona zanęta to pożądna kartoflanka z kawałkami ziemniaków i
kapusty zmielona na gładko sprawdza sie idealnie na jeziorze bo rozchodzi sie szybko jak sraczka w kiblu icon_wink.gif[/Quote

To musi wspaniale..............pachniec.

Użytkownik daskis edytował ten post 04 grudzień 2014 - 12:40

#387 mistrzkarpia123

mistrzkarpia123

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 13:24

CYTAT(cIaPeK @ śro, 19 sty 2005 - 13:35) Wyświetl post
Jaka według was jest najlepsza zanęta na karpia? Można wykonać ją w domu czy skuteczniejsza jest kupna? Jakie dać dodatki, z czym zmieszać?

Karpie jedzą gówno

#388 mistrzkarpia123

mistrzkarpia123

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 13:40

CYTAT(cIaPeK @ śro, 19 sty 2005 - 13:35) Wyświetl post
Jaka według was jest najlepsza zanęta na karpia? Można wykonać ją w domu czy skuteczniejsza jest kupna? Jakie dać dodatki, z czym zmieszać?

karpie jedzą gówno

#389 Xion

Xion

Weteran

• Members
  • 363 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 02:51

Panowie proszę o radę! Nie mam w pobliżu żadnego sklepu wędakrskiego, tylko http://intermarche.pl/. Czy dostanę tam coś z czego mogę zrobić dobrą przynętę?

Panowie proszę o radę! Nie mam w pobliżu żadnego sklepu wędakrskiego, tylko http://intermarche.pl/. Czy dostanę tam coś z czego mogę zrobić dobrą przynętę?

Jasne ze dostaniesz prawie wszytko z czego możesz zrobić dobre kulki wmiare tanim kosztem ale scharakteryzyj bardziej wode :) co tam działa jaka roślinność jakiej wielkosci karpie sa , presja wedkarska duza mała , w jakim okresaie chcesz łapać rybki i na jaka methode :) to najwazniejsze . jak to napiszesz tto wyslij mi maila tomek@mflash.pl  podesle ci kilka przepisow na kulki ewentualnie jakas zanete ktore powinny zadziałac z kilkoma poradami

tak offopowo to  wiekszosc składnikowmozna dostac w sklepach marketowych + dodatki ktore mozna uzysac z zielarskiego czy z wykieparni lub zoologicznego ewentualnie sklepu z kulturystycznymi dodatkami :)  1 mankament trzeba wiedziec co ile dodac :)

od razu moge poodac banalny przepis na smierdziela jak , jak dla mnie przebija na wiekszosci komercji najlepsze halibuty i kryle a jest banalny

25% maka pszenna

25% maka kukurydziana

10% płatki kukurydziane

25% mleko w proszku

15% to dodatki maczka csl drozdze piwne sorgo koziedraka +krew to dodaje w zaleznosci od pory roku   ale to daje opcionalnie

atraktor / flavor / barwnik jaki chcesz ale raczej ciemmne ale nie sa konieczne bo szprotka ci zabije kazdy zapach tutaj przydal by ci sie raczej konserwant lub olej z kilku puszek po rybkach :) on juz ma w sobie konserwant

2-3 lyzki soli na kilogram mixu

na kilogram miku od 8-12 jaj zaczynamy 0d 8 i przy wyrobie ciasta dodajemy do uzyskania dobrej masy + dolewamy oleju i ewentualnie dosypuje male ilosci maki kukurydzianej

wszytkie te skladniki dostaniesz w spozywczaku

AAAA  i szprotki oczywiscie wedzone na kilogram od tak 0.3 kg najlepiej zblendowane w melexie zamieniasz w papke i dodajesz do jajek .

Na taki zarys  mixu , w tym roku polasilo sie duzo wiecej miskow niz na kupne

Kuleczki latwe i dosc tanie tylko troche smierdzace podczas wykonywania :)

Pozdrawiam  jak by bylo cos nie jasne  pisac na maila tomek@mflash.pl

#390 NaRybach

NaRybach

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 12 maj 2016 - 21:37

Ja ostatnio wypróbowałem zanętę Robinson Carp i jestem bardzo zadowolony. Chyba zostanę przy niej na dłużej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych