Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko O Zanęcie Na Karpia

389 odpowiedzi w tym temacie

#1 cIaPeK

cIaPeK

Weteran

• Members
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszykówka.

Napisano 19 styczeń 2005 - 14:35

Jaka według was jest najlepsza zanęta na karpia? Można wykonać ją w domu czy skuteczniejsza jest kupna? Jakie dać dodatki, z czym zmieszać?

• Guests

Napisano 24 styczeń 2005 - 12:15

wg mnie najlepsza zanęta karpiowa jest wtedy gdy jest dobrze dobrana do danego łowiska gdzie np na jednej wodzie miodna bedie skuteczna to na innej może nic nie zdziałać ale może być dobra truskawaka itd

• Guests

Napisano 25 kwiecień 2005 - 12:47

wg mnie najlepsza zaneta na karpia sa roznego rodzaju zborza kukurydza i oczywiscie necenie kulkami. jesli lapiesz w dosc czystym akwaenie to necisz kulkami i na pontonie podplywasz i patrzysz czy kulki anikaja. jesli nie znikaja to mozesz zaczac robic juz nastepne o innym smaku czy zapachu. i tak az do skutku. karpie to wybredne stworzenia. ale jesli znajdziesz smak ktory im podpasuje to sukces gwarantowany.

#4 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo !

Napisano 25 kwiecień 2005 - 13:46

WITAM moim zdaniem najlepsza zanęta na karpie to ugotowane ziemniaki w "mundurkach" z ząbkiem czosnku naprawde skuteczne i to chyba na wszystkich typach łowisk
POZDRAWIAM

#5 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator
  • 1160 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 14:13

i potem takie cale ugotowane ziemniory sie wrzuca do wody??

#6 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 14:29

wybiera sie w warzywniaku najmniejsze jakie są a przed wrzuceniem rozgniata się

#7 timmy

timmy

Wędkarz

• Members
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka

Napisano 25 kwiecień 2005 - 16:00

taaaaak icon_smile.gif wybierasz najwieksze ziemniaki takie po pol kilo sa najlepsze icon_smile.gif potem gotujesz z czosnkiem w skorupach icon_smile.gif nastepnie 90% ugotowanych wrzucasz do wody koniecznie w calosci icon_smile.gif 10% ktore zostaly mozesz zjesc jesli nie zlapiesz zadnej ryby icon_smile.gif

#8 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 16:09

taaaaak Smile wybierasz najwieksze ziemniaki takie po pol kilo sa najlepsze Smile potem gotujesz z czosnkiem w skorupach Smile nastepnie 90% ugotowanych wrzucasz do wody koniecznie w calosci Smile 10% ktore zostaly mozesz zjesc jesli nie zlapiesz zadnej ryby Smile

widze że Musisz sie jeszcze dużo dowiedzieć o wędkarstwie a zwłaszcza o karpiach pozdrawiam icon_exclaim.gif

#9 timmy

timmy

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 16:10

przeciez to byl zart icon_smile.gif

#10 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 16:14

ok ja nic nie mówie ...
icon_biggrin.gif pozdrawiam

#11 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, geografia, historia, no i piłka nożna

Napisano 25 kwiecień 2005 - 19:17

Taaa ciężko strawne ziemniaczki dla naszych milusińskich icon_lol.gif, nie dość że nie mają żołądków to ty jeszcze chcesz im coś takiego dać. Najlepsze zanęty na karpia to zanęty firm tworzących sprzęt karpiowy [mosella, adder carp]. Tworzone przez profesjonalistów na współpracy z ichtiologami. To samo z kulkami. Kulki mają wszystko w sobie co potrzebuje karp [mówie tu o renomowanych kulkach a nie kluskach icon_smile.gif]. Wiele aminokwasów, zapachów, stymulatorów apetytów, białek dają to co karp potrzebuje... A ziemniaki w mundurkach radze zostawić sobie lub surowe upiec w ognisku icon_smile.gif.

#12 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 19:33

Czy ja mówie o tonie albo całym wagonie ziemniaków ... chyba nie icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif a jak Ci tak bardzo leży dobro naszych "milusinskich" to proponuje zająć się zbieraniem znaczków a nie wędkarstwem
POZDRAWIAM

#13 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 19:57

A czy ja mówie coś o tonie ziemniaków icon_lol.gif nawet o wagonie nie wspominam, icon_smile.gif. Taka prośba - czytaj dokładnie to co czytasz, a jeżeli nie rozumiesz to przeczytaj kilka razy, jeżeli nie zrozumiesz i tak- to poniechaj...

#14 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 20:25

A czy ja mówie coś o tonie ziemniaków Laughing nawet o wagonie nie wspominam, Smile. Taka prośba - czytaj dokładnie to co czytasz, a jeżeli nie rozumiesz to przeczytaj kilka razy, jeżeli nie zrozumiesz i tak- to poniechaj...
Taka prośba nie rób zemnie analfabety rozumiem to co czytam a jezeli uważasz inaczej to juz twój problem.Wiesz niechce sie sprzeczać ale co do ziemniaków to niemasz racji a zamiast książki od biologi polecam książke "Wędkarstwo Jeziorowe" gdzie kwestia ziemniaczków jest bardzo dobrze opisana a jeżeli niemasz dostępu do takowej to polecam porozmawiać z bardziej doiświadczonym wędkarzem który wie więcej o karpiach(i nietylko gdyż leszcz również bardzo dobrze bierze na ziemniaki)
POZDRAWIAM

#15 timmy

timmy

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 25 kwiecień 2005 - 21:00

przestancie sie klucic. moze i kartofle szkodza karpiom tego nie wiem ale jesli tak to napewno nie takie ilosci jakie sa do necenia. przeciez nic im sie nie stanie. karpie zawsze jadly jedza i jesc beda kartofelki.

#16 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów

Napisano 26 kwiecień 2005 - 06:18

Książka "Wędkarstrwo Jeziorowe" jest stara to fakt...ale ja na jej podstawie łowie gdy tylko ją wydano i nie przeszkadza mi to że jest ona z 1978 roku bo ja stawiam na treść a nie na rok wydania
SERDECZNIE POZDRAWIAM

#17 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów

Napisano 26 kwiecień 2005 - 06:46

Wędkarstwo jeziorowe patrząc na nową technologię, jest przestarzałe... czy tam jest coś wspomniane o kulkach proteinowych, pellecie, zestawie włosowym chociaż icon_question.gif. Jeżeli lubisz łowienie w stylu a'la "old school" to nie mam nic przeciwko temu, nawet się cieszę że mamy patriotów, ale nie namawiaj innych żeby rzucić wędziska węglowe i wrócić do ciężkich teleskopów made in ZSRR.

• Guests

Napisano 16 maj 2005 - 23:11

Co do tych ziemniaczków to szczera prawda,to jest sprawdzona metoda,sam przekonałem się na własne oczy jak koleś ciągał Karpie po 8,9 kg przy mnie na ziemniaka.Kulki są dobre w tedy jeżeli karp wie co to jest..... musi być karmiony jakis czas kulkami zeby zaczą na to brać jeżli nigdy na oczy nie widział vaniliowej kulki proteinowej to chu....z łowienia.
Ja bardzo chciał bym sie dowiedzieć więcej o meteodach łowienia karpia,te forum chyba włanie po to jest a nie żeby kłócić się co ty wiesz o kulkach a ty o ziemniakach.....
Fajnie by było jeżeli ktoś by się odezwał i troche żucił porad jak zwabić karpia na łowisko i jakiej zanęty używać i co nakładać na hak??
Mój nr GG--5000916
wielkie pozdro z Mazurrrr... icon_razz.gif

#19 Henio

Henio

Weteran

• Members
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 19 maj 2005 - 22:23

Tak ziemniaki są dobre na karpia. I nie ma co się kłucić bo tak jest.
Ja wyciągnąłem pare ładnych karpi właśnie nęcąc ziemniakami...
Pozdrawiam

• Guests

Napisano 13 czerwiec 2005 - 20:20

takie strony są rzeby wy,mieniać sie doświadczeniami i pomagac innym niedoswiadczonym wedkarzom a nie rzeby sobie jajca zrobic i sie kłucić

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych