Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrobanie Okonia

68 odpowiedzi w tym temacie

#61 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 16 wrzesień 2010 - 13:12

CYTAT(Mateusz88 @ śro, 15 wrz 2010 - 00:22) Wyświetl post
najlepiej wypuszczać każdego złowionego okonia i nie będzie problemu ze skrobaniem... Dajmy tej wspaniałej rybce troche szacunku i pozwólmy jej rosnąć bo wiadomo, dużych okoni coraz mniej icon_wink.gif

To, że dużych okoni jest coraz mniej to fakt, ale czy przyczyna tkwi w łowieniu małych?? Wydaje mi się, że chodzi tu o coś innego, karłowacenie, wzrost populacji innych gatunków ryb drapieżnych itp., ale to chyba nie temat na takie dyskusje, jak również wydaje mi się nie odpowiedni, żeby pisać o nieskrobaniu okonia, dzięki wypuszczaniu icon_twisted.gif

#62 wobek

wobek

Weteran

• Members
  • 129 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 19:26

ja skrobie szybo i skutecznie pilnikiem trójkątnym tylko musi być nie rdzewny i nowy czyli ostry stary używany np w metalu robi się szybko tępy

#63 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 27 sierpień 2011 - 21:35

Jeśli się nie śpieszy z przyrządzeniem rybki, dobrze jest ją wcześniej zamrozić po rozmrożeniu skrobie się dużo lepiej.

#64 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:57

CYTAT(korgan @ wto, 14 wrz 2010 - 10:57) Wyświetl post
W wędkarskim, na rynku, przez allegro itd. A wygląda tak:

Jest naprawdę rewelacyjna.

skrobaczka.jpeg
Używam takiej samej. To coś podobnego do tego norweskiego przepisu z elektrodami, tylko gotowe do kupienia. Kiedyś można to było kupić na placu u naszych rosyjskich przyjaciół a teraz jest prawdopodobnie w prawie każdym wędkarskim sklepie. Dużą zaletą tej skrobaczki jest to, że nie kaleczy skóry skrobanej ryby jak inne skrobaczki z ostrymi krawędziami (wykonane z różnych przebijanych blach itp.).
Wcześniej radziłem sobie widelcem, skrobiąc "pod włos" ale ta ze zdjęcia daje radę i okoniom i wszystkim innym (także białym rybom-za jednym zamachem, można oskrobać wszystko jak leci).
http://allegro.pl/me...1767222390.html

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 29 sierpień 2011 - 21:00

#65 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 31 sierpień 2011 - 01:01

mam podobną od braci ze wschodu ale te okragłe wypustki u mnie są w kształcie rąbów

#66 jacekfr

jacekfr

Wędkarz

• Members
  • 69 postów

Napisano 26 luty 2012 - 19:03

A ja mam skrobaczkę z kapsli i jak do tej pory i po przetestowaniu różnych ta z kapsli jest najlepsza

#67 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 27 luty 2012 - 14:19

CYTAT(jacekfr @ nie, 26 lut 2012 - 21:03) Wyświetl post
A ja mam skrobaczkę z kapsli i jak do tej pory i po przetestowaniu różnych ta z kapsli jest najlepsza

To spróbuj skrobać okonia tą, której fotkę umieściłem i wówczas powtórz posta icon_wink.gif

#68 resu

resu

Weteran

• Members
  • 220 postów

Napisano 28 luty 2012 - 20:03

do betoniarki wrzucamy świeże okonie, wlewamy 5 litrów wody. Dosypujemy łopatę piachu i pół łopaty żwiru. Uruchamiamy betoniarkę na 15 minut - gotowe ;P

#69 Kartofel

Kartofel

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ;p, różne sporty, muzyka, komputer

Napisano 28 luty 2012 - 21:12

CYTAT(resu @ wto, 28 lut 2012 - 23:03) Wyświetl post
do betoniarki wrzucamy świeże okonie, wlewamy 5 litrów wody. Dosypujemy łopatę piachu i pół łopaty żwiru. Uruchamiamy betoniarkę na 15 minut - gotowe ;P

Nie ma to jak wiedzieć jak jeszcze wykorzystać inne przedmioty icon_biggrin.gif

Ale jedna nie polecam tego sposobu icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych