Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czestotliwość kontroli wędkarskich. Jaka jest u Was??

137 odpowiedzi w tym temacie

#121 krasnoludek

krasnoludek

Weteran

• Members
  • 233 postów

Napisano 30 sierpień 2008 - 12:48

CYTAT(killer1994 @ nie, 24 sie 2008 - 22:32) Wyświetl post
u mnie strasznie mala nie mialem wogule kontroli a karte mam 2 lata

a w zlowione dzisiaj pisales ze wedkujesz od 10 lat icon_wink.gif

#122 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 30 sierpień 2008 - 13:05

A co tam, chłopak pomylił się o te 8 lat przecież to tak niewiele łatwo o pomyłkę icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#123 pilchowice

pilchowice

Wędkarz

• Members
  • 76 postów

Napisano 30 sierpień 2008 - 14:08

2008-1994=14 ? icon_wink.gif
E:
14-8=6? icon_wink.gif

Użytkownik pilchowice edytował ten post 30 sierpień 2008 - 14:09

#124 Archi

Archi

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 30 sierpień 2008 - 21:43

CYTAT(pilchowice @ sob, 30 sie 2008 - 17:08) Wyświetl post
2008-1994=14 ? icon_wink.gif
E:
14-8=6? icon_wink.gif

Łowi już 10 lat, a skąd Ci sie ta 8 wzięła ? icon_eek.gif
14-10=4

No, no...

#125 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 31 sierpień 2008 - 20:37

Zachowujecie się jak dzieciaki. Przepraszam. Był z ojcem jak miał cztery lata na rybkach i odtąd policzył sobie staż, no i OK. Proste? Nie bądżcie sadystami icon_wink.gif

#126 Guest_ridickrafal_*

Guest_ridickrafal_*
  • Guests

Napisano 31 sierpień 2008 - 20:41

nieraz fajnie sie pośmiać z głupoty ludzi, z ich głupich kłamstw, chociaż atmosfera zrobi się tu bardziej wyluzowana, bo teraz to spor ludzi uważa na to co pisze, zeby ładnie wyglądało

#127 xander_18

xander_18

Weteran

• Members
  • 124 postów
  • Zainteresowania:Spławik, Grunt, Spinning

Napisano 01 wrzesień 2008 - 08:01

Katrę posiadam od 7lat i ani razu nie miałem kontroli

#128 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów
  • Zainteresowania:ryby,alko,moja kobieta ,hiphop

Napisano 01 wrzesień 2008 - 10:00

powiem Wam tak na jeziorze solinskim pare lat temu kontrolowali dosyc intensywnie teraz od dwoch lat kontrolowali mnie dwa razy,
pytam sie icha dlaczego tak spadlo zapotzebowanie na łapanie nielegalnych wedkarzy a oni na to
1.Ryba nie chce brac i spadla ilosc wedkarzy
2.AAA wypłynelismy bo nam kazali opłynąc jezioro icon_razz.gif:P

Ja sie ich pytam a co myslicie na temat rejestru polowu ryb a oni na to ze to glupota i ze bezsensowny pomysl ,oni nawet rejesru nie sprawdzaj,pare lat temu bylo tak ze jeden plynal łodka a drugi szedł krzakami zeby poprostu nas "zasko0czyc" icon_razz.gif pozdrawiam

#129 PemPrzem

PemPrzem

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 19:37

Jestem posiadaczem Karty Wędkarskiej od 2 lat i kontrola to dla mnie nieznajome doświadczenie , brak kontroli mocno przyczynia się do braku ryb w polskich wodach ;/

#130 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 15 czerwiec 2009 - 21:24

Na wodach na których bywam (głównie zbiorniki zaporowe), kontroli prawie nie ma. W tym roku i w zeszłym zdarzyło mi się po 1 raz. Wcześniej kilka lat z rzędu zero kontroli.
Krótko mówiąc dla mnie SSR to kompletna porażka , skoro nie jestem w stanie natknąć się na kontrol na najbardziej uczęszczanych i bliskich akwenach.

CYTAT(krasnoludek @ sob, 30 sie 2008 - 13:48) Wyświetl post
a w zlowione dzisiaj pisales ze wedkujesz od 10 lat icon_wink.gif

Fakt ilości lat wędkowania nie musi być jednoznaczny z czasem posiadaniem karty wędkarskiej. Zresztą o ile pamiętam to kartę można posiadać dopiero od pewnego wieku, a jako kilkuletni chłopak można wędkować tylko pod opieką osoby dorosłej posiadającej kartę.

Użytkownik Darczez edytował ten post 15 czerwiec 2009 - 21:26

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#131 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 07:27

CYTAT(PemPrzem @ pon, 15 cze 2009 - 20:37) Wyświetl post
Jestem posiadaczem Karty Wędkarskiej od 2 lat i kontrola to dla mnie nieznajome doświadczenie , brak kontroli mocno przyczynia się do braku ryb w polskich wodach ;/

Z karta lowie 13lat i mialem jedna kontrol PSR. Ale co z tego ?
Nie brak kontroli jest problemem ale mentalnosc i podejscie ludzi ( czesto starszej daty) do wedkarstwa
www.carpholic.pl

#132 Pluciu

Pluciu

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 17:04

Mnie ojciec na ryby zabierał od dziecka a na Wiśle kontroli jeszcze nie widziałem.

#133 Kaziol

Kaziol

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 09:25

Mi zjawisko kontroli PSR jest obce. Od tego roku przeniosłem się do innego koła, które ma swój zbiornik i naprawde spora część kasy idzie na zarybienia więc idzie coś połowić. Tutaj na początku kontrole się zdarzały, ale jak ludzie poznali, że swój człowiek to jest luz i od dawna kontroli nie miałem i mieć nie będę.

Parafrazując pewną reklame: ja kłusuję, ty kłusujesz, on ona ono kłusuje... tak było, jest i będzie icon_biggrin.gif

Dopóki ludzie nie czują bata nad plecami dopóty będą robić źle. To bez różnicy, czy nad wodą (nie ma kontroli to pakujemy w siate co się złowi) czy na co dzień w pracy (kierownik wyszedł to od razu opierdzielanie się zamiast pracy). Taka polaków mentalność.

Dlatego ja uważam, że kontrole i kary to jedyna i najbardziej skuteczna droga. Karać karać i jeszcze raz karać. A pisanie, że młodzi coś zmienią to gówno prawda, bo nie raz widziałem kłusujące dzieciaki.

#134 igorziom12

igorziom12

Weteran

• Members
  • 168 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 09:38

Ja mam kartę od 3 lat, ale jeździłem z ojcem wcześniej. Jeszcze nigdy mnie nie kontrolowali, a mój ojciec ma kartę z 20 lat i też mówił, że nigdy go nie kontrolowali.

#135 karpik888

karpik888

Weteran

• Members
  • 289 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 09:53

aj w tym roku nie mailem kontroli.Moze i bym mial ale ci kontrolezy mnie znaja i wiedza ze mam karte.U mnie kontrola jest prawie codziennie ale raczej w godzinach wieczornych gdy ludzie zjezdzaja sie na nocki.A w dzien to nie wiem ale raczej nikomu sie nie chce.Mam nadzieje ze latem ktos mnie skontroluje

#136 baran88

baran88

Weteran

• Members
  • 448 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 14:50

Panowie chcecie być kontrolowani, to zapraszam do Gołchowa (niedaleko Kalisza). Pewnego razu postanowiłem pojechać tam na nockę, przyjechałem koło 16, zanim roztawiliśmy namiot, itp mineła ok godzina. Nagle ok 18 jest pierwsza kontrola, oczywiście przyczepili się do rejestru połowów (zawsze zapominam go uzupełnić) już chcieli pisać mi "mandat", ale jakoś udało mi się ich doprosić i przy nich go uzupełniłem z data dzisiejszą. Dobrze pojechali dalej... W nocy ok 1-2 następna, tylko tych nie interesował rejestr, tylko karty. Wszystko ok pojechali dalej.... To jeszcze nie koniec ok godziny 9-10 rano przyjechali Ci sami co dzień wcześniej o 18, starym polonezem. Narobili tyle hałasu, krzycząc do siebie że te ryby pewnie pouciekały na drugą stronę jeziora, bo nie chciało im auto zapalić. Ale nie to najgorsze, znowu rejestr połowów, zadowolony ( bo po pierwszej go uzupełniłem) pokazuje im, a ten do mnie że nie jest uzupełniony dzisiejsza data i już woła tamtych żeby pisać "mandat".... Jak to usłyszałem to miałem ochotę zdzielić go wędką, ale się opamiętałem (szkoda kija). Naszczęście moja mama i dziewczyna w tym momencie się obudziła i udało im się przekonać go, żeby nie wypisywał nic.... Masakra

#137 Lukass

Lukass

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 24 czerwiec 2009 - 15:17

CYTAT(BobekSTW @ pią, 16 cze 2006 - 14:53) Wyświetl post
A wiesz jak się nazywa człowiek który łowi bez składek i nie ma karty. My płacimy a Ty według mnie kłusujesz :/ Pozdrawiam

ja też nie mam karty PZW, mam za to inną na prywatne łowisko.
i tez kłusuję tak? PZW to jest jedno wielkie gówno, starzy śmierdzący pijacy, nic więcej.

#138 Suchy

Suchy

Weteran

• Members
  • 249 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 16:07

Na łowisku Porąbka koło Międzybrodzia nigdy kontroli nie spotkałem a łowie tam od 5 lat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych