Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowiska W Lubuskim?

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 TheFlyingGentleman

TheFlyingGentleman

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 24 luty 2009 - 15:03

Witam

Ja mogę zaproponować ze swej strony "Stawy" w Nowym Miasteczku. Jezioro powstało w wyniku zalania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, a jego głębokość dochodzi do około 30 m. Nie jest to zbyt duży akwen, ale obfituje w duże karpie, amury i sumy.

Dodatkowo w miejscowości znajduje się mała glinianka nazywana przez mieszkańców Kataryną lub Cegielnią.
Nowe Miasteczko leży w odległości około 30 km od Zielonej Góry.

Użytkownik TheFlyingGentleman edytował ten post 24 luty 2009 - 15:08

#22 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie i nie tylko...

Napisano 24 luty 2009 - 15:36

CYTAT(Kurzy @ wto, 24 lut 2009 - 17:33) Wyświetl post
Potwierdzam. Bardzo fajna miejscówka tam jest. Leszcza dużego można złapać. Tylko właśnie te spadki poziomu wody i kierunku nurtu są wkurzające. Czasem taki uciąg jest, jak na Odrze prawie. Na pewno tam zawitam nie raz w tym sezonie icon_smile.gif A co do Raduszca to mowa jest o tym zbiorniku przy zaporze? Czy chodzi o Bobra płynącego?

Wydaje mi się, że raczej chodzi o zalew. Byłem tam raz i już nigdy więcej. Łatwo się wpada do wody icon_razz.gif
Spędziłem tam nockę i oprócz kilka leszczy od 20 dag do 1,5 kg nic. To już lepiej jechać na elektrownie do Dychowa, tam fajne sztuki i w miarę dobre dojście do brzegu. Byłem tam ostatnio tydzień temu. Obydwa brzegi zajęte, a wiadomo, że po obydwóch brzegach nie ma więcej niż po 80m stoisk. Chyba, że będę tam o 4ej rano, to może mam szansę...

Zna ktoś z was może takie miejsce na przeciwko miejscowości Stary Zagór? Jest tam wyspa, a za wyspą dość niski stan wody wolnym nurtem, czasami nawet go brak. Myślałem tam się kiedyś wybrać na lina...
+++Na ryby nie ma złej pogody...
... tylko nie odpowiedniego ubrania+++

#23 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów

Napisano 24 luty 2009 - 15:38

CYTAT(TheFlyingGentleman @ wto, 24 lut 2009 - 18:03) Wyświetl post
Witam

Ja mogę zaproponować ze swej strony "Stawy" w Nowym Miasteczku. Jezioro powstało w wyniku zalania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, a jego głębokość dochodzi do około 30 m. Nie jest to zbyt duży akwen, ale obfituje w duże karpie, amury i sumy.

Dodatkowo w miejscowości znajduje się mała glinianka nazywana przez mieszkańców Kataryną lub Cegielnią.

Ciekawe. Czy należy do PZW, czy prywatne?

#24 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 24 luty 2009 - 18:20

Dychów jest oblegany całą zimę,dlatego jak tam jadę to nigdy w dzień wolny od pracy , bo łapanie z kolegą po kiju na kolankach jakoś mnie nie kręci.

#25 Domo

Domo

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 24 luty 2009 - 18:44

Mam pytanie odnośnie okoni, a mianowicie czy ktoś coś próbował łapać tą rybę w sposób inny niż spod lodu i gdzie to miało miejsce. Zima to niestety ciężki okres dla spinningisty stąd to pytanie. Sam byłem na nysie w okolicy Sobolic - bez efektu

#26 TheFlyingGentleman

TheFlyingGentleman

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 24 luty 2009 - 19:24

"Stawy" w Nowym Miasteczku należą do PZW, natomiast Cegielnia jest prywatna.

#27 19Ksf61

19Ksf61

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 24 luty 2009 - 19:52

W Lubuskim polecam też jeziora Paklicko Wielkie I Paklicko Małe. Paklicko Wielkie nalezy do PZW natomiast Małe to juz prywatne i trzeba zaplacic (75 zł) icon_wink.gif

#28 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 24 luty 2009 - 20:03

Nad małym paklickiem jest jakiś kemping żeby stanąć z przyczepą lub namiotem.

#29 19Ksf61

19Ksf61

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 24 luty 2009 - 23:11

CYTAT(sopel 182 @ wto, 24 lut 2009 - 23:03) Wyświetl post
Nad małym paklickiem jest jakiś kemping żeby stanąć z przyczepą lub namiotem.

Szczerze to nie wiem czy sa jakie kempingi natomiast jest duzo wolnego miejsca przy brzegu i tam ludzie(ja równiez) rozbijaja namioty i przyczepki kempingowe icon_razz.gif

#30 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów

Napisano 26 luty 2009 - 11:17

Pytanie całkiem inne icon_wink.gif Czy coś się dzieje na Nysie Łużyckiej w okolicach Gubina? Mam zamiar się wybrać na kilka godzin w niedziele i nie wiem, czy się opłaca. Z góry thx

#31 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 27 luty 2009 - 12:05

Koło Gubina nie mam pojęcia,ja łowie troszkę w górę tam mam zimowe łowiska i tam zawsze coś się dzieje, tylko nie wiem jak woda wygląda na nysie czy już roztopy dały znać o sobie.

#32 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów

Napisano 27 luty 2009 - 13:21

CYTAT(sopel 182 @ pią, 27 lut 2009 - 15:05) Wyświetl post
Koło Gubina nie mam pojęcia,ja łowie troszkę w górę tam mam zimowe łowiska i tam zawsze coś się dzieje, tylko nie wiem jak woda wygląda na nysie czy już roztopy dały znać o sobie.

W Gubinie, to znaczy w Guben po niemieckiej strony na wysokości tamy koło przejścia granicznego od kilku dni widzę wędkarzy. Ale nie będę ich pytał, czy coś się dzieje, w ogóle jestem zdania, że Niemcy to cienkie wędkarzy icon_mrgreen.gif Lodu na Nysie raczej nie ma, a na przyszły tydzień ma być ponad 10 stopni. może poczekam jeszcze tydzień i zobaczymy... Pozdrawiam

#33 Kurzy

Kurzy

Weteran

• Members
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo.

Napisano 27 luty 2009 - 14:10

Ja jutro jadę na Bóbr do Dychowa. Chcę zobaczyć, czy biorą tam okonie na boczny trok. Miałem zamiar pojechać na spławik, ale poczekam jeszcze tydzień, żeby jeszcze trochę cieplej się zrobiło i wtedy myślę płoć zacznie brać icon_smile.gif

#34 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów

Napisano 27 luty 2009 - 14:49

CYTAT(Kurzy @ pią, 27 lut 2009 - 17:10) Wyświetl post
Ja jutro jadę na Bóbr do Dychowa. Chcę zobaczyć, czy biorą tam okonie na boczny trok. Miałem zamiar pojechać na spławik, ale poczekam jeszcze tydzień, żeby jeszcze trochę cieplej się zrobiło i wtedy myślę płoć zacznie brać icon_smile.gif

To daj jutro znać, co złapałeś icon_wink.gif

#35 Kurzy

Kurzy

Weteran

• Members
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo.

Napisano 28 luty 2009 - 12:04

Nic nie złapałem :/ Aż dziwne, ale z tego co widziałem, spławikowcy żadnej ryby nie wyciągnęli. Może, jak nie widziałem to coś złapali, ale ogólnie lipa i nie polecam póki co.

#36 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 28 luty 2009 - 19:35

Ja też słyszałem że na Dychowie ostatnio studnia , w poniedziałek jadę na Nyse tylko boje się o stan wody . Pozdrawiam icon_twisted.gif

#37 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów

Napisano 03 marzec 2009 - 10:58

CYTAT(sopel 182 @ sob, 28 lut 2009 - 22:35) Wyświetl post
Ja też słyszałem że na Dychowie ostatnio studnia , w poniedziałek jadę na Nyse tylko boje się o stan wody . Pozdrawiam icon_twisted.gif

W Nysie sporo wody, w Gubinie tama otwarta. W okolicach Kosarzyna siedziały wędkarzy na starorzeczach, jeden z nich też stwierdził, że lipa. Jeszcze za zimno, miałem się wybrać na weekend, ale znów ma się ochłodzić, czyli została piwnica i kręcenie kulek icon_wink.gif

#38 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 03 marzec 2009 - 20:25

Nysa martwa a raczej zbyt żywa woda rwie mętna i wysoka. Brań zero.

#39 _Greg_

_Greg_

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 10 marzec 2009 - 20:00

Witam,
Nysa rwie nadal, wedkarzy przy przejsciu granicznym nie widzialem juz kilka dni a z tego co piszecie wynika ze na Bobr tez nie warto jeszcze jechac. Znajomy sprawdzal Kosarzyn z lodki z zerowymi wynikami, pewnie trzeba jeszcze poczekac... w 2008 spedzilem dosc duzo czasu na Kosarzynie z pikerem ale wyniki nie byly porywajace, jestem ciekawy czy jezdzi ktos z was na ten zbiornik, a jesli tak to podjacie prosze jaka metoda i jakie wyniki mieliscie. Pozdr.

#40 hosunio

hosunio

Weteran

• Members
  • 133 postów

Napisano 11 marzec 2009 - 21:51

CYTAT(TheFlyingGentleman @ wto, 24 lut 2009 - 16:03) Wyświetl post
Witam

Ostatnio bylem poogladac bo mam zamiar w tym roku tam połowic, wiesz moze jak dojechac na drugi brzeg autem (naprzeciw tych betonów), latem to tam chyba nie bedzie za wesoło, wiem ze ma byc grill i browarek a co za tym idzie może byc nieciekawie;) Az tak tam głęboko? Jakie tam jest dno?

Z mojej okolicy to polecam "wapniaki" w Zaborze (w tym roku juz bezplatne) no i oczywiście Odra:D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych