Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowiska W Lubuskim?

49 odpowiedzi w tym temacie

#1 marek_rybak

marek_rybak

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 17:16

Witam jakie znacie łowiska w lubuskim? Cos w okolicach zielonej góry czy cebinki.

#2 Kurzy

Kurzy

Weteran

• Members
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo.

Napisano 09 marzec 2007 - 15:43

Ja jestem z Zielonej Góry. Ja jeżdżę nad Odrę (często do Krępy oraz na pobliskie starorzecze, lub do Krosna Odrz.). Często nad rzękę Bóbr ( okolice mostu w kierunku na Gubin), tam potrafi ładny leszcz chwycić icon_biggrin.gif. Czasami nad Dąbie Duże i Małe. A ty gdzie jeżdzisz może znasz jakieś fajne łowiska??

#3 marek_rybak

marek_rybak

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 21:02

Na bobrze słyszałem ze łapią dużo leszcze nawet takie do 4 kg a takie do koło 3 kg to troche cześciej się trafiają. Znam troche łowisk ale z głogowa na odrze mam tam wójka i byłem u niego 2 tygodnie i poznałem dużo ładnych miejsc na sumy. leszcze, ładne okonie, sporą liczbe duzych około 25-35cm krąpi raz ładnych kleni i linów. Jak jedziesz do głogowa ciagle główną to wtrafisz na różowy most za nim jest droga w prawo zostawisz tam samochód a dalej musisz isć pieszo. Jes to takie starorzecze tam woda nie płynie taki zalewik można powiedziec troche powalonych drzew, głebokie spada w niekturych miejscach nawet do 6m. W tym miejscu sam wyciagnołem okonia 38cm i klika powyżej 25cm no i wójek chwycił łądnego szczupa około 4kg. Watro się tam też wybrac na sporego bolenia i sandacza. Na sumu i inne to dużo pisania z dojazdem mozna sie pogubić ale kto wie moze któregoś dnia pojedziemy tam razem. To tyle co wiem o odrze w głogowie i powiem ze potrafi uwsieść sporymi sztukami leszcze, na jednej zasiadce złapaliśmy 6 leszczy i każdy nie miał mniej niż 2,5kg. Jesli chcesz coś wiedziec o okolicach w głogowie to pytaj troche znam tam odre. pozdrawiam marek

#4 pekus

pekus

Wędkarz

• Members
  • 43 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 12 marzec 2007 - 14:52

ja jezdze przewaznie na odre (czesto na Krepe mam tam swoje glowki spiningowe,Cigacice,Laski,oraz na Ledno)czasami glinianki w Zaborze

#5 Kurzy

Kurzy

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 16:57

QUOTE(pekus @ pon, 12 mar 2007 - 15:52)  

ja jezdze przewaznie na odre (czesto na Krepe mam tam swoje glowki spiningowe,Cigacice,Laski,oraz na Ledno)czasami glinianki w Zaborze

Pekus a gdzie jest to Ledno?? Ca tam jest za woda? I ile km od ZG?? A w Laskach co jest?

#6 pekus

pekus

Wędkarz

• Members
  • 43 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 12 marzec 2007 - 21:01

QUOTE(Kurzy @ pon, 12 mar 2007 - 17:57)  

Pekus a gdzie jest to Ledno?? Ca tam jest za woda? I ile km od ZG?? A w Laskach co jest?

witaj Kurzy w Laskach masz odre , a zeby dojechac na Ledno to mozna jechac od strony Sulechowa, badz Cigacic ale trzeba sie kierowac na pompy na Obrzycy jest tam odra ale ile kilometrow to ci niepowiem dokladnie ok25 byc moze 30 niechcial bym sklamac. pozdrawiam

#7 Kurzy

Kurzy

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 21:23

Aha dzięki może kiedys się gdzieś tam wybiorę.

Zna ktoś jeszcze jakieś fajne miejsca??

#8 xander_18

xander_18

Weteran

• Members
  • 124 postów
  • Zainteresowania:Spławik, Grunt, Spinning

Napisano 03 sierpień 2008 - 18:12

Witaj Marek, a znasz może ciekawe miejsca gdzieś w okolicach Czernej i Dobrzejowic?? POzdrawiam

#9 xander_18

xander_18

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 04 sierpień 2008 - 13:28

A znacie może ciekawe miejsca na bobrze??

#10 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 22 luty 2009 - 20:00

Jak na Bóbr to na ujście.

#11 xander_18

xander_18

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 23 luty 2009 - 12:22

A gdzie to Ujście??

#12 Kuros

Kuros

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 23 luty 2009 - 13:00

CYTAT(xander_18 @ pon, 04 sie 2008 - 17:28)  
A znacie może ciekawe miejsca na bobrze??

Miejscowki na Bobrze zalezne sa od pory roku i stanu wody. Trzeba byc na biezaco, bo jak wiadomo ryba lubi plywac i czasmi nie trzeba zadaleko jezdzic, bo ryby akurat niedaleko.
Z tym, ze moja znajomosc Bobru ogranicza sie do czasow z przed tamy w Zelislawiu, ktora pewnie sporo namieszala w tamtejszym ekosystemie...
Polamania kija!

#13 xander_18

xander_18

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 23 luty 2009 - 15:23

Kuros, od Kanału do tamy w Żelisławiu dalej może połapać. W Żelisławiu powstała nowa tama.

Użytkownik xander_18 edytował ten post 23 luty 2009 - 15:24

#14 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 23 luty 2009 - 17:55

Ujście Bobru do Odry jest w Krośnie Odrzańskim , piękny jest odcinek od elektrowni w Raduszcu do Odry , piękna ale trudna woda . Ciekawy jest też zbiornik wyżej wymienionej elektrowni ,ale jest on poddany dużej presji wędkarskiej i efekty z roku na rok są coraz gorsze .

#15 Kuros

Kuros

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 23 luty 2009 - 21:20

CYTAT(sopel 182 @ pon, 23 lut 2009 - 20:55)  
Ujście Bobru do Odry jest w Krośnie Odrzańskim , piękny jest odcinek od elektrowni w Raduszcu do Odry , piękna ale trudna woda . Ciekawy jest też zbiornik wyżej wymienionej elektrowni ,ale jest on poddany dużej presji wędkarskiej i efekty z roku na rok są coraz gorsze .

Chyba bylem tam kiedys na zawodach. Jest sporo uklei i bolenia, na ktorego bardzo chetnie nastawilbym sie w rzece o takim charakterze jak Bobr.
Polamania kija!

#16 xander_18

xander_18

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 23 luty 2009 - 21:45

CYTAT(sopel 182 @ pon, 23 lut 2009 - 20:55)  

Jeżdzę na Stary Raduszec, ale zawsze łowiłem na ODRZE, dokładnie to tu gdzie się łączy Odra z Bobrem. Tego roku pewnie też zawitam.

Pozdrawiam

#17 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 24 luty 2009 - 09:25

Moim zdaniem warto spróbować jeszcze na bobrze zanim wpadnie do odry , tyczka czy feeder są skuteczne na białą rybę , a występuje tu wiele gatunków od leszcza poprzez jazia ,klenia ,brzane do certy i wiele innych gatunków , co do drapieżnika jest też sporo ale na ten temat nie będę się wypowiadał bo spinningista ze mnie marny. Odcinek bobru zwany u nas jako raduszec (od nazwy wioski ) znam od lat 70-tych zmienia się jak wszystko , ale warto tam zawsze zarzucić wędkę. Tylko jest jeden minus wędkarze z krosna bardzo zadufani w sobie i zarozumiali ,(oczywiście nie wszyscy ) myślą że wszystkie rozumy pozjadali ,czasami nowe spojrzenie na wodę przynosi dobre wyniki , znam to z praktyki gdy na zbiorniku elektrowni w Raduszcu znalazłem sposób na leszcze to zaraz koło mnie było tłoczno , a następnym razem próbowali mnie uczyć mojego własnego sposobu.

#18 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie i nie tylko...

Napisano 24 luty 2009 - 10:31

CYTAT(sopel 182 @ wto, 24 lut 2009 - 12:25)  
Moim zdaniem warto spróbować jeszcze na bobrze zanim wpadnie do odry , tyczka czy feeder są skuteczne na białą rybę , a występuje tu wiele gatunków od leszcza poprzez jazia ,klenia ,brzane do certy i wiele innych gatunków , co do drapieżnika jest też sporo ale na ten temat nie będę się wypowiadał bo spinningista ze mnie marny. Odcinek bobru zwany u nas jako raduszec (od nazwy wioski ) znam od lat 70-tych zmienia się jak wszystko , ale warto tam zawsze zarzucić wędkę. Tylko jest jeden minus wędkarze z krosna bardzo zadufani w sobie i zarozumiali ,(oczywiście nie wszyscy ) myślą że wszystkie rozumy pozjadali ,czasami nowe spojrzenie na wodę przynosi dobre wyniki , znam to z praktyki gdy na zbiorniku elektrowni w Raduszcu znalazłem sposób na leszcze to zaraz koło mnie było tłoczno , a następnym razem próbowali mnie uczyć mojego własnego sposobu.

Znam to Sopel... icon_mrgreen.gif mnie też pouczali, ale nic sobie z tego nie robię, wyniki mówią za siebie.
Fajne miejsce jest, gdy jadąc z Krosna w stronę Gubina, zaraz za mostem po prawej stronie. Samochodem stoisz przy samej wodzie, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że woda zmienia kierunek, zależnie od elektrowni.

+++Na ryby nie ma złej pogody...
... tylko nie odpowiedniego ubrania+++

#19 sopel 182

sopel 182

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 24 luty 2009 - 12:29

To miejsce jest faktycznie fajne ,ale może trochę mniejszy wachlarz gatunków ryb które się tam łapie . Na tym łowisku blisko brzegu jest rynna która się wypłyca w kierunku przeciwnego brzegu , można tam super połowić laską , słyszałem że zasiadki na karpia też tam przynoszą efekty , leszcza najlepiej łapać tam w nocy , chociaż i w dzień zdarzały się też dobre brania , ale nocka potrafi wynagrodzić nieprzespane godziny. Następnym fajnym miejscem jest zrzut wody z elektrowni Dychów ,jest to miejsce bardzo oblegane przez wędkarzy szczególnie zimą ,ale i latem można tam połapać ,potwierdzają to medalowe okonie i szczupak zgłaszane do wędkarskich czasopism. Znam jeszcze parę fajnych miejsc do Nowogrodu Bobrzańskiego jak ktoś będzie zainteresowany to się podzielę swoją wiedza .

#20 Kurzy

Kurzy

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 24 luty 2009 - 14:33

CYTAT(Blade @ wto, 24 lut 2009 - 10:31)  
Znam to Sopel... icon_mrgreen.gif mnie też pouczali, ale nic sobie z tego nie robię, wyniki mówią za siebie.
Fajne miejsce jest, gdy jadąc z Krosna w stronę Gubina, zaraz za mostem po prawej stronie. Samochodem stoisz przy samej wodzie, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że woda zmienia kierunek, zależnie od elektrowni.

Potwierdzam. Bardzo fajna miejscówka tam jest. Leszcza dużego można złapać. Tylko właśnie te spadki poziomu wody i kierunku nurtu są wkurzające. Czasem taki uciąg jest, jak na Odrze prawie. Na pewno tam zawitam nie raz w tym sezonie icon_smile.gif A co do Raduszca to mowa jest o tym zbiorniku przy zaporze? Czy chodzi o Bobra płynącego?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych