Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie Robakow

27 odpowiedzi w tym temacie

#21 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 19:21

Białe robaki pakowane w zakładzie hodowlanym posiadają nieprzyjemny zapach trącący amoniakiem, który również jest nie przyjemny dla ryb. Teraz można już kupić białe wstępnie oczyszczone i przesypane nie trocinami a zapachem. Ażeby pozbyć się tego przykrego zapachu należy robaki wykąpać np. w płynie do mycia naczyń. Robaki należy wsypać /bez trocin/ do nylonowej pończochy, parę razy zanurzyć je w wodzie a następnie wypłukać. Można też wziąć dwa małe sitka spiąc je recepturką, wsypać robaki i gotowe. Wykąpane robaki przesypać świeżymi trocinami, obowiązkowo z dzew liściastych , a gdy będą suche przesypać je atraktorem lub zanętą na jaką będziemy wędkować. Najlepsze robaki są te, które są hodowane na jajkach ewentualnie na mięsie drobiowym. No ale takie coś możemy zrobić sobie sami w domu . Tak przygotowane robaki również pinki, trzymamy cały czas w zanęcie i zakładamy na haczyk. Możemy również pokolorować robaki dodając do pudełka np. farbki.Przez 2-3 dni robaki nabiorą koloru. To samo dotyczy różnych zapachów : wanilia,anyż , kolendra inne. Spróbujcie a zobaczycie, że to działa.

#22 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 07 marzec 2008 - 11:26

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 16 listopad 2009 - 13:52

#23 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 09:55

Ja kiedyś umyłem, w ludwiku wszystko wg jakiegoś schematu, w pończosze, i później robale były takie napompowane wodą , jak się je przekłuwało to sikały ludwikiem icon_smile.gif . Od tamtego czasu nie płucze, tylko zmieniam im trocinki icon_smile.gif

#24 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 09 marzec 2008 - 10:00

Za dlugo chyba je moczyles. Myje sie tak ze sie zanurza w wodzie w ponczosze 3-4razy doslownie zanurzasz i wyciagasz, pozniej oplukujesz pod biezaca woda.
www.carpholic.pl

#25 Wojtek-1996

Wojtek-1996

Wędkarz

• Members
  • 89 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się wędkarstwem, modelarstwem, militariami oraz fotografią

Napisano 09 marzec 2008 - 10:08

Jak na zawody będę jeździł to będe mył ochotkę tak jak pisało w jednym linku z białymi też spróbuje.

#26 domen88330

domen88330

Weteran

• Members
  • 511 postów

Napisano 03 maj 2008 - 20:25

ja tam robale do kurkumy wsypuje tzn. kurkume do robali icon_smile.gif i efekty sa rewelacyjne
pozdro

#27 domen88330

domen88330

Weteran

• Members
  • 511 postów

Napisano 03 maj 2008 - 20:25

ja tam robale do kurkumy wsypuje tzn. kurkume do robali icon_smile.gif i efekty sa rewelacyjne
pozdro

#28 kuczyk

kuczyk

Weteran

• Members
  • 547 postów
  • Zainteresowania:Karpiarstwo :) czasem spławiczek ^^

Napisano 03 maj 2008 - 20:35

na zawody dobrze zabrac tez smierdzącej pinki np ja pinki topie także w melesie. Wlewam do słoika melasy i wsypuje tam pinki. Po paru godzinach są martwe i można je dodac do zanęty jak i na haczyk zakładac. Kiedys na zawodach na zdechłe pinki brały mi własnie leszcze
Wędkarstwo karpiowe No Kill

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych