Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie Robakow

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 06 marzec 2007 - 23:25

Witam mam do was pytanie slsyzalem ze biale robaki i pinki myje sie w lekkim roztworze z ludwika czy to prawda? jesli tak czy podnosci to efektywnosc przynety??

#2 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 06 marzec 2007 - 23:29

Ja nie myje i ryby łowię. Jednak jeśli chcę Ci się to możesz je umyć, dzięki temu odtłuścisz je i pozbędą sie one nieprzyjemnego zapachu.

#3 piotrek_

piotrek_

Weteran

• Members
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i tenis stołowy

Napisano 07 marzec 2007 - 07:50

Kremkus mowi ze ten zapach sciaga ryby, a nie im przeszkadza. Ja nigdy nie mylem i tez lowie :]
Sprzętu kupa, a wędkarz du..

#4 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 10:07

A ja myje ale tylko przed zawodami. I robie to w nastepujacy sposob:
Odsiewam robaki od trocin. lejesz letnia wode do wiaderka i pare kropel ludwika do niej, wkladasz robaki w stara ponczoche i zanurzasz kilkakrotnie. Nastepnie przeplukujesz je pod bierzaca zimna woda. Zeby je odsuszyc krecisz ponczocha a nastepnie wkladasz je do pudelka z np maka kukurydziana i zostawiasz na 10-15 min. Po tym czasie jeszcze raz je odsiewasz i albo zmieniasz maka kukurydziana i zostawiasz je w niej, albo mozesz do zanety z atraktorem do pudelka je wsadzic. W wedkarstwie wyczynowym znane sa ten metody parzenia robakow zeby byly mniej ruchliwe i nie powodowaly pekania kul zanetowych.
www.carpholic.pl

#5 Bond

Bond

Wędkarz

• Members
  • 96 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 11:52

Ja myję od czasu jak ,przy braku brań,kolega dał mi garść umytych i ryba zaczęła brać.Nie wiem czy to efekt umycia robaków,czy też nastała godzina brań,jednak od tego momentu myję robole.Psychicznie czuję się lepiej.

#6 urbichampion

urbichampion

Weteran

• Members
  • 631 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo:)

Napisano 07 marzec 2007 - 17:46

ja nigdy nie myje robakow, tymbardziej w jakims ludwiku czy cos, jesli juz cos w tym kierunku robie, to wrzucam w trociny czy to niale robaki czy czerwone i tyle, nic wiecej

#7 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 18:13

QUOTE(urbichampion @ śro, 07 mar 2007 - 18:46) Wyświetl post

ja nigdy nie myje robakow, tymbardziej w jakims ludwiku czy cos, jesli juz cos w tym kierunku robie, to wrzucam w trociny czy to niale robaki czy czerwone i tyle, nic wiecej

Zareczam ci ze wsrod wedkarzy wyczynowych nie znajdziesz takich ktorzy nie myja, lub nie parza robakow.
www.carpholic.pl

#8 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 19:24

Robaków białych i pinki nigdy nie myję, ale odsypuję wióry i sypię trochę suchej zanęty. Znika przykry smród amoniaku. Robale się cieszą. A wesoły robal to żywotny robal!
Dłużej wtedy w lodówce sobie postoją

#9 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 22:01

QUOTE(rekmar @ śro, 07 mar 2007 - 22:24) Wyświetl post

Robaków białych i pinki nigdy nie myję, ale odsypuję wióry i sypię trochę suchej zanęty. Znika przykry smród amoniaku. Robale się cieszą. A wesoły robal to żywotny robal!
Dłużej wtedy w lodówce sobie postoją

Tez tak robilem albo czasm gdy wybieralem sie na plocie w pudelko po lodach wsypuje oeby pszenne poczym kropie je aromatem waniliowym badz olejkiem do ciast i wkladam robaki naprawde skuteczne. tak samo robie zz robakami do zanety ttyylko ze je wkladam do zamrazalnika zeby nie rozwalaly w szybkim czasie kul zanetowych- ta metode stosuje głownie lowiac na rzece
PZW ma może i swoje plusy, ale chodzi o to żeby minusy nie przesłoniły nam plusów

#10 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 08 marzec 2007 - 21:28

Ja też od czasu do czasu przed zawodami myje robaki, ale zamast trocin dodaje kaszke kukurydzianą wymieszana z atraktrem np. waniliowych czy truskawkowym.

#11 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 22:53

QUOTE(Malorski19 @ pią, 09 mar 2007 - 00:28) Wyświetl post

Ja też od czasu do czasu przed zawodami myje robaki, ale zamast trocin dodaje kaszke kukurydzianą wymieszana z atraktrem np. waniliowych czy truskawkowym.

Ja sypalem waniliowa dla dizeci to chyba kasza manna(ale glowy nie dam) robaki bardzo ladnie pacnialy musze worcic do tego sposobu
PZW ma może i swoje plusy, ale chodzi o to żeby minusy nie przesłoniły nam plusów

#12 matis

matis

Weteran

• Members
  • 543 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 15:02

Dyzodorantem robaki spryskaj zeby sie nie pocily , rob im kanapki z szynka lub z serem i pilnuj zeby myly zeby o lol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O tym pierwszy raz slysze.
Rzeka się paliła ! Ślepi to widzieli , jak spalone szczupaki do lasu lecieli !

#13 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 15:24

QUOTE(matis @ pią, 09 mar 2007 - 16:02) Wyświetl post

O czym ?

www.carpholic.pl

#14 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 12:41

QUOTE(matis @ pią, 09 mar 2007 - 18:02) Wyświetl post

Dyzodorantem robaki spryskaj zeby sie nie pocily , rob im kanapki z szynka lub z serem i pilnuj zeby myly zeby o lol !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sam sie spryskaj syzodorantem. jak nie wies znic na ten temat to sie nie wypowiadaj:D

#15 Konio

Konio

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 15:30

Tu jest coś na temat macia robali
http://www.zpw.pl/mo...m...r=0&thold=0
Pozdrawiam_____________________________Konio

#16 marcin457

marcin457

Weteran

• Members
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Poezja Sporty siłowe Joging Pływanie

Napisano 13 marzec 2007 - 17:05

mycie robaków...hmmm w dodatku w ludwiku...nigdy nie praktykowalem bo wydaje mi sie to nie racjonalne
slyszalem natomiast o metodzie czyszczenia bialych, swierzo powstalych robali w trocinach lub pokruszonej na pył czerownej cegle. moj dziadek tak robil icon_smile.gif
Nie wędka czyni wędkarza

#17 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 17:42

Sprobuj, ja tez nie moglem sie przekonac a teraz robie tak przez kazdymi zawodami, przeczytaj dokladnie jak sie to robi i sprobuj kiedys.
www.carpholic.pl

#18 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 22:28

QUOTE(Czarnyy @ wto, 13 mar 2007 - 20:42) Wyświetl post

Sprobuj, ja tez nie moglem sie przekonac a teraz robie tak przez kazdymi zawodami, przeczytaj dokladnie jak sie to robi i sprobuj kiedys.

jestem za myciekm robakow probowalem niedawno nad woda i na nieumyte mniej braly

#19 jacekkk

jacekkk

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 16:50

Mam pytanie czy kiedykolwiek myliście pinke. Czy jest to skuteczne i czy zapach robaka podawanego w zanecie ma znaczenie icon_wink.gif

#20 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 17:40

myje robactwo tylko na warunki zawodow wedkarskich. W lowieniu rekreacyjnym nie mam czasu zeby sie z tym bawic.
www.carpholic.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych