Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szwecja

50 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 15 styczeń 2009 - 16:56

CYTAT(kacper @ czw, 15 sty 2009 - 17:17) Wyświetl post
komp nie jest moim przyjacielem, jak mam czas to ide na ryby , wiec mam troche trudnosci.

doskonale Cię rozumiem...mieszkając w Szwecji pewnie też nic innego bym nie robił icon_wink.gif
wiadomosc dotarla icon_wink.gif

#42 kacper

kacper

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 17:06

#43 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 15 styczeń 2009 - 17:09

Ładne icon_wink.gif
szkoda że już nie pływają ale mam nadzieję że coś tam dla mnie zostanie icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#44 kacper

kacper

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 17:13

zostalo zostalo , bo jest ich naprawde duzo .

#45 Kenzo

Kenzo

Weteran

• Members
  • 218 postów

Napisano 16 styczeń 2009 - 10:16

zna ktoś dokładnie łowiska w Sztokholmie? Które poleca itd.

#46 terenowiec

terenowiec

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 09:46

Witam Was serdecznie. Na wstępnie wyjaśnię, że nie wędkuję już od 100 lat. Powody były różne, ale głównie brak czasu. Sprzęt i sympatia do tego hobby jednak pozostały. W tym roku latem wybieram się do Szwecji. Jechał będę kempingiem wzdłuż bałtyckiego wybrzeża. Wiem, że zgodnie z przepisami na wędkowanie w morzu i w 5 największych jeziorach nie trzeba kupować licencji. Mam jednak do Was pytanie związane z tym morzem. Jest ono tu w Szwecji, w rejonie szkierowym, inne niż nasze wybrzeże. U nas wiadomo gdzie jest morze, a gdzie rzeka. Jak tutaj wygląda ten zapis, że w morzu wędkowanie nie wymaga licencji? Gdzie jest morze, a gdzie się ono kończy? Czy wszystkie zatoki szkierowe uznawane są za morze, czy też jest to jakoś regulowane (nie wiem: odległość w km. od otwartego morza, szerokość szkieru, stopień zasolenia....)? Wiem że rzeka ma nurt i na nich łowił nie będę, ale o łowieniu w głęboko wcinających się w ląd zatokach szkierowych nigdzie nie znalazłem szczegółowych informacji i przepisów. Byłbym wdzięczny za info o tym aspekcie.

Dodam, że nie jadę na wyprawę wędkarską, tylko na rodzinny wyjazd do Szwecji, a przy okazji chciałbym 3 - 4 razy pójść gdzieś z synem powędkować. Nie chciałbym przy tej okazji narobić sobie kłopotu, a nam, Polakom, nie przynieść wstydu, że przyjechał jakiś kłusownik. Dlatego chcę wiedzieć gdzie w szkierach można, a gdzie już nie? 

#47 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 222 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 12:59

W szkierach możesz wędkować jak w morzu bez zezwolenia ale niektóre łowiska mogą mieć odrębne przepisy odnośnie wymiarów, limitów i metod połowu.

#48 terenowiec

terenowiec

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 17:43

To ważna informacja. A czy gdzieś w sieci można znaleźć choćby widełki wymiarów ochronnych dla najbardziej podstawowych gatunków, które się łowi?

#49 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 222 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 19:20

Pewnie nie znajdziesz "w pigułce " informacji co gdzie jak a na pewno nie na polskich stronach. Nie wiem gdzie będziesz łowić i też ciężko coś napisać.

Ja bym pytał ludzi z Eventur Fishing - byłem w Valdemarsvik i dostałem wcześniej od Roberta Taszarka wszelkie info na maila. Z resztą łowiliśmy tam razem, więc nie było z tym problemów a wszystkie szczupaki i sandacze wypuściliśmy do wody. Wysyłam Ci link na PW.

Przy okazji zajrzyj na stronę ambasady Szwecji żeby się dowiedzieć co do Szwecji można wwozić a czego nie i czego nie można wywozić. 

Użytkownik okonhel edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 19:21

#50 terenowiec

terenowiec

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 21:58

Dzięki za info. Sam nie wiem gdzie będę łowił. Wyruszam z Ystad i jadę wzdłuż wybrzeża 200 - 400 km za Sztokholm. Tam gdzie będą fajne miejscówki tam zamierzam godzinkę, dwie godzinki powędkować. To nie ma być wyprawa wędkarska, lecz okazjonalne wędkowanie w czasie kiedy rodzinka będzie plażować na skałkach. Co do wymiarów ochronnych, to szukałem na różnych stronach szwedzkich, ale tam tez nie znalazłem. Przejrzałem około 20 - 40 stron wpisując po Szwedzku zdanie: "wymiary ochronne ryb w Szwecji". i nic. To może Was zapytam tutaj. Czy okoń ma jakiekolwiek wymiary ochronne? Prosiłbym chociaż o widełki - przedział wielkości. Szczupaka już znam, że jest to od 40 do 75 cm. Nie znam wymiarów:

Pstrąga ............

Łososia .............

Makreli ..............

Sandacza ...........

Dorsza ...............

Nie wiem, co jeszcze może się trafić w szkierach? Leszcze, płocie, karpie, liny? Nie wiem czy tam te ryby są i czy na spławik w szkierach w ogóle się łowi?

Dodam, że większość ryb zamierzam wypuszczać, a zabrać jedynie 1 - 2 kg ryb do usmażenia wieczorem.

Użytkownik terenowiec edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 22:16

#51 okonhel

okonhel

Weteran

• Members
  • 222 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 06:17

Tam gdzie ja łowiłem wymiar szczupaka był od 50 cm, limit 1 szt.  i np  nie wolno było trollingować Nie zabierałem szczupaków, więc nie interesowałem się tym zbytnio.
W Valdemarsvik były szczupaki, sandacze, okonie, jazie, leszcze - tyle brało na spinning. Okresowo też są tam śledzie ale to raczej maj-czerwiec.

Można było zabrać ryby "na jeden posiłek" - tak zwyczajowo tam zabierają jeśli już. Jak założysz selektywną przynętę na okonie to na posiłek połowisz przyzwoitych okoni (alga 2, Alga 3 lub Slider 10).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych