Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szwecja

50 odpowiedzi w tym temacie

#21 e88cc

e88cc

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 27 kwiecień 2007 - 18:17

No zgodzę się. Południowa szwecja to raczej kiepskie miejsce dla wędkarzy. Co do klimatu. O tej porze to i chlodniej jest ale w czerwcu-wrześniu to już praktycznie nie ma różnicy jeżeli chodzi o pogodę. Jeziora faktycznie inne jak nasze (może nie tak zaraz calkowicie inne ale w porównaniu z mazurami to spora rożnica). Jeżeli chodzi o ludzi. Na południu szczególnie poludniowy wschód ludzie są mniej życzliwi,bym powiedział bogaci niemili ,zarozumiali i z wysoko zadartym nosem....to takie moje spostrzeżenie. Jak już jechać to do smoland. Też blisko a życzliwość ludzi od razu większa. (Czyli raczej trzymać się wschodu jak zachodu pod tym względem)

#22 Wojt

Wojt

Weteran

• Members
  • 264 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 16:12

A ty gdzie wędkowałeś? Może na urlop we wrześniu pojade. Może coś polecisz? Jak nie chcesz zdradza na forum to tu jest prywatny bellar44@wp.pl. A może pojechałbyś ze mną?

#23 e88cc

e88cc

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 08 maj 2007 - 10:26

A w żadnym wypadku nie jest to żadna tajemnica. Po prostu było to parę lat temu i się też i mogło zmienić. Wg. mnie zasada jest taka,że na południu się nie łowi bo tam nie ma gdzie. Popłyń do sztokholmu i tam już można w niewielkiej odległości coś znaleść. Raczej bym nie płynął ze świnoujścia bo ystad czy treleborga bo to co zaoszczędzisz na promie to potem wypalisz w benzynie jadąc na północ. Co do wyjazdu... to sam się zastanawiam czy się nie pofatygować na dłużej do szwecji tylko musze znaleść pracę w najlepiej elektrowni szweckiej wodnej jako energetyk na rzece łososiowej....na razie szukam. icon_biggrin.gif

#24 Wojt

Wojt

Weteran

• Members
  • 264 postów

Napisano 11 maj 2007 - 16:53

CYTAT(e88cc @ wto, 08 maj 2007 - 11:26) Wyświetl post
A w żadnym wypadku nie jest to żadna tajemnica. Po prostu było to parę lat temu i się też i mogło zmienić. Wg. mnie zasada jest taka,że na południu się nie łowi bo tam nie ma gdzie. Popłyń do sztokholmu i tam już można w niewielkiej odległości coś znaleść. Raczej bym nie płynął ze świnoujścia bo ystad czy treleborga bo to co zaoszczędzisz na promie to potem wypalisz w benzynie jadąc na północ. Co do wyjazdu... to sam się zastanawiam czy się nie pofatygować na dłużej do szwecji tylko musze znaleść pracę w najlepiej elektrowni szweckiej wodnej jako energetyk na rzece łososiowej....na razie szukam. icon_biggrin.gif

No niezły masz zawód. Ja płynąłem promem do Ystad - ale dla mnie porażka. Polacy jechali do pracy, nie było miejsca nawet na podłogach. Nie mówiąc o pijaństwie, itd. Nie dziwie sie że Polaków "kochają". Wracałem przez Danie, na pewno taniej i szybciej, czy to najlepsza wersja nie wiem. Chyba Twoja jest lepsza. Promem do góry a potem gdzieś dojechac. Jak będziesz wyjeżdżał daj znac moze bym się dołączył jak Ci nie przeszkadza. Ale sie nie narzucam i tak mam w tym roku prze.... kończe budowe domu. Tak czy inaczej życze powodzenia w szukaniu pracy i wedkowaniu.
Pozdr

#25 e88cc

e88cc

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 14 maj 2007 - 07:38

Jeżeli chodzi o prom to fakt.Nieraz wrażenie jest wręcz przygnębiające.Ci ludzie przecież jadą tam do pracy i to zapewne lepiej płatnej jak w kraju a wyglądają jak by na roboty przymusowe jechali albo na sybir.

#26 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 17 maj 2007 - 10:04

Czytałem Wasze ostatnie posty i postanowiłem się dopisać. Też byłem kilka razy w Szwecji i także z wędkami.
Fakt, z tymi promami może byc teraz różnie. Sam płynąłem dwa czy trzy razy po 2000 roku do Nynesham naszym "Polferries". Towarzycho różne, sporo pijanych "buraków" więc za przyjemnie nie było. Poza tym z Gdańska do N. płynie się ok. 19 godzin jak dobrze pamiętam więc długo i traci się praktyczne dwa dni na dojazd w jedną stronę. Ostatni raz (w 2004 r.)leciałem LOTem (to był wogóle mój pierwszy lot i na długo go będę pamiętał bo cholernie się boję latać :/ ). LOT jak wiecie ma drogie przeloty (wtedy lot w dwie strony wyszedł mnie chyba z 900 zł) ale za to po kilku godzinach od wyjścia z domu byłem u swoich krewnych, więc dodatkowy komentarz odnośnie porównania czasów przejazdu jest chyba zbędny...Dodam tylko, że wtedy też zabrałem ze sobą wędki (w pokrowcu) i wszystko byłoby ok gdyby w drodze powrotnej nie złamali mi korbki w kołowrotku ( kołowrotki miałem pozakładane na uchwyty) :/
Od jesieni zeszłego roku z Warszawy, prosto na to samo, główne lotnisko Sztokholmu (w rzeczywistiości jest ono usytułowane na północ od Sztokholmu) ARLANDA latają tanie linie "Norwegian". Bilety w dwie strony można dostać nawet za 250 zł.
Właśnie tymi liniami wybieram się w najbliższym czasie do Szwecji.
I tu co ciekawe, okazało się że będę mógł wnieść bezpośrednio na pokład mój pokrowiec z wędkami (tak zapewniła mnie pani z informacji telefonicznej tych linii!). Jak będzie w praktyce, to się okaże
icon_smile.gif Czytałem Wasze ostatnie posty i postanowiłem się dopisać.
Fakt, z tymi promami może byc teraz różnie. Sam płynąłem dwa czy trzy razy po 2000 roku do Nynesham naszym "Polferries". Towarzycho różne, sporo pijanych "buraków" więc za przyjemnie nie było. Poza tym z Gdańska do N. płynie się ok. 19 godzin jak dobrze pamiętam więc długo i traci się praktyczne dwa dni na dojazd w jedną stronę. Ostatni raz (w 2004 r.)leciałem LOTem (to był wogóle mój pierwszy lot i na długo go będę pamiętał bo cholernie się boję latać :/ ). LOT jak wiecie ma drogie przeloty (wtedy lot w dwie strony wyszedł mnie chyba z 900 zł) ale za to po kilku godzinach od wyjścia z domu byłem u swoich krewnych, więc dodatkowy komentarz odnośnie porównania czasów przejazdu jest chyba zbędny...Dodam tylko, że wtedy też zabrałem ze sobą wędki (w pokrowcu) i wszystko byłoby ok gdyby w drodze powrotnej nie złamali mi korbki w kołowrotku ( kołowrotki miałem pozakładane na uchwyty) :/
Od jesieni zeszłego roku z Warszawy, prosto na to samo, główne lotnisko Sztokholmu (w rzeczywistiości jest ono usytułowane na północ od Sztokholmu) ARLANDA latają tanie linie "Norwegian". Bilety w dwie strony można dostać nawet za 250 zł.
I tu co ciekawe, okazało się że będę mógł wnieść bezpośrednio na pokład mój pokrowiec z wędkami (tak zapewniła mnie pani z informacji telefonicznej tych linii!). Jak będzie w praktyce, to się okaże
Fakt, z tymi promami może byc teraz różnie. Sam płynąłem dwa czy trzy razy po 2000 roku do Nynesham naszym "Polferries". Towarzycho różne, sporo pijanych "buraków" więc za przyjemnie nie było. Poza tym z Gdańska do N. płynie się ok. 19 godzin jak dobrze pamiętam więc długo i traci się praktyczne dwa dni na dojazd w jedną stronę. Ostatni raz (w 2004 r.)leciałem LOTem (to był wogóle mój pierwszy lot i na długo go będę pamiętał bo cholernie się boję latać :/ ). LOT jak wiecie ma drogie przeloty (wtedy lot w dwie strony wyszedł mnie chyba ok 900 zł) ale za to po kilku godzinach od wyjścia z domu byłem u swoich krewnych, więc dodatkowy komentarz odnośnie porównania czasów przejazdu jest chyba zbędny...Dodam tylko, że wtedy też zabrałem ze sobą wędki (w pokrowcu) i wszystko byłoby ok gdyby w drodze powrotnej nie złamali mi korbki w kołowrotku ( kołowrotki miałem pozakładane na uchwyty) :/
I tu co ciekawe, okazało się że będę mógł wnieść bezpośrednio na pokład mój pokrowiec z wędkami (tak zapewniła mnie pani z informacji telefonicznej tych linii!). Jak będzie w praktyce, to się okaże icon_smile.gif
W każdym razie znów mam zamiar troszkę połowić na Malaren. Szczupaka jest tam dużo. Sam co prawda nie złowiłem jeszcze metrowca ale kto wie... icon_smile.gif Mam też zamiar namierzyć wreszcie sandacza.

Wodom cześć!

M.

MIŁOŚNICY METODY "Z OPADU" - ŁĄCZCIE SIĘ!!!

#27 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 17 maj 2007 - 10:05

Sorki, cos mi się poprzestawiało i kilka razy skopiowałem ten sam tekst. icon_smile.gif

Pozdr,

M.

#28 e88cc

e88cc

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 21 maj 2007 - 05:58

Wędki w pokrowcu na pokład...ciekawe jakby wśród wędek zawieruszył mi sie sztucer czy by zauważyli icon_biggrin.gif
Ja na polferis raz trafiłem na gościa w przechowalni bagaży też raczej wędkarza bo pogadaliśmy o rybach a przy okazji w trosce o mój sprzęt wział odemnie pokrowec z wędkami i na czas podróży położył go w osobnej szafie żeby mi ludzie nie poniszczyli...to było dość miłe.

#29 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 22 maj 2007 - 13:24

CYTAT(e88cc @ pon, 21 maj 2007 - 08:58) Wyświetl post
Wędki w pokrowcu na pokład...ciekawe jakby wśród wędek zawieruszył mi sie sztucer czy by zauważyli icon_biggrin.gif
Ja na polferis raz trafiłem na gościa w przechowalni bagaży też raczej wędkarza bo pogadaliśmy o rybach a przy okazji w trosce o mój sprzęt wział odemnie pokrowec z wędkami i na czas podróży położył go w osobnej szafie żeby mi ludzie nie poniszczyli...to było dość miłe.

To faktycznie fajny gest.

Co do tego mojego pokrowca na pokładzie samolotu szczerze przyznam że nie uwierzę jak nie zobaczę icon_smile.gif
Jeszcze tylko półtora tygodnia i mam nadzieje że w sobotę rano będę jużna Malaren! icon_smile.gif

Pozdr!

M.

#30 e88cc

e88cc

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 28 sierpień 2007 - 20:45

Może czas reaktywować wątek .Ktoś był na rybach w szwecji?

#31 Wojt

Wojt

Weteran

• Members
  • 264 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 10:59

Jade w październiku. Oczywiście służbowo więc pewnie nie połowie za wiele ( prawdopodobnie wcale). Cóż w najbliższych wyborach bede głosował na tych któży obiecaja mi emeryture w wysokości 5'000 EUR po ukończeniu 40 lat.

A tak poważnie to mysle żeby się konkretnie rozejżeć i w pojechać maj/czerwiec next year. Mysle o srodkowej Szwecji.
Ty jedziesz w tym roku? A może już byłeś? Napisz.

Pozdr

Wojt

#32 e88cc

e88cc

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 13:55

Troche za dużo pracy mam ostatnio to i nawet nad zegrze nie mam kiedy pojechać. Ale rozglądam się konkretnie za pracą w szwecji bo chce połączyć pracę z hobby. W sumie mam namiar i nie wiem czy się jakoś jeszcze w tym roku nie przeniose. Tak więc jakby co to w przyszłym roku w czerwcu zapraszam do siebie na ryby do gävle.

#33 Wojt

Wojt

Weteran

• Members
  • 264 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 19:45

CYTAT(e88cc @ śro, 29 sie 2007 - 14:55) Wyświetl post
Troche za dużo pracy mam ostatnio to i nawet nad zegrze nie mam kiedy pojechać. Ale rozglądam się konkretnie za pracą w szwecji bo chce połączyć pracę z hobby. W sumie mam namiar i nie wiem czy się jakoś jeszcze w tym roku nie przeniose. Tak więc jakby co to w przyszłym roku w czerwcu zapraszam do siebie na ryby do gävle.

Ja chętnie !!! Gdzie te gavle?

#34 e88cc

e88cc

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 10:16

Może to niezbyt precyzyjna mapa jednak widać mniej więcej gdzie http://upload.wikime...e_in_Sweden.png

#35 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 636 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 15:09

Byłem w czerwcu na Malaren.
Z wędkami na pokład mnie oczywiście nasz WOP nie wpuścił :/ Na szczęście wędki doleciały i wróciły całe (kołowrotki tym razem miałem w torbach).
Byliśmy 10 dni ale łowiliśmy 3 pełne z łodzi. Efekt? Moja Narzeczona 9 szczupaków i kilka garbusów w tym...rekordowy: 42 cm (!) Mało z łódki nie wypoadłem jak go zobaczyłem bo tyle lat próbuję takiego złowić w naszych wodach i lipa icon_biggrin.gif
Ja: 13 szczupaków i kilka okoni. Największy nasz czupak miał ok. 70 cm więc nic nadzwyczajnego ale na tle tego co PODOBNO połowili inni wędkarze z Polski tej wiosny, na o niebo "dzikszych" łowiskach w Szwecji to było całkiem nieźle.
Do tego trafiliśmy kapitalną, ciepłą pogodę (w ciągu dnia było ponad 30 st C!)

Pozdrawiam!

M.

#36 kacper

kacper

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 08:42

CYTAT(Mietek2141 @ wto, 06 mar 2007 - 14:20) Wyświetl post
Coraz więcej się pisze i mówi o wielkich szczupakach masowo łowionych w wodach Szwecji. Stąd moje pytanie do kolegów którzy mieli okazję tam wędkować- czy to wszystko prawda?
Jak zorganizować taką wyprawę, może macie jakieś sprawdzone biuro, co trzeba ze sobą wziąć i ile taki wyjazd może kosztować?

Moge udzielic ci tatich informacji , mieszkam w szwecji i lowie ryby.JESLI CHODZI O SZCZUPAKI TO NIE LEGEDY TU JEST ICH ´BARDZO DUZO.Pozwolenie na jedno jezioro na tydzien to 100sek. (40lz) tu cena moze troche sie roznic NA VETTEN I VENER nie trzeba pozwolen.Nocleg ok 100sek doba wypozyczenie lodzi ,koszt zalezy od wyposazenia silnik echosada kamizelki.ok 400sek za lodz 4 os.iwyposazona.

#37 Kenzo

Kenzo

Weteran

• Members
  • 218 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 09:14

Witam, mam parę pytań odnośnie spiningowania w Szwecji a dokładniej w Sztokholmie. Z tego co się oriętuję to w stolicy Szwecji wody nie brakuje ale niewiem jak tam jest z łowiskami interesuje mnie tylko i wyłącznie spining. Czy są tam jakieś jeziora zalewy rzeki lub inne zbiorniki wodne na których mozna łowić, jakie są opłaty dzienne,tygodniowe lub inne długo terminowe. Jak wyglada sprawa okresu ochronnego czy tak jak w polsce i rozmiarów ochronnych poprostu wszystko co się da napisać na ten temat badzo mnie interesuje. Ponieważ 24-01-09 wybieram sie tam na weekend do przyjaciela i bede bukował pracę jeśli się uda to od wiosny chciał bym w wolnych chwilach od pracy powędkować tam daltego kazda informacja jaest dla mnie istotna. Interesuje mnie tylko Sztokholm i jego bliskie okolice. Z góry dziekuję a wrazie czego foteczka z połowu na stronkę spławik bedzie wklejona icon_smile.gif

#38 kacper

kacper

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 15:24

CYTAT(Kenzo @ czw, 15 sty 2009 - 12:14) Wyświetl post
Witam, mam parę pytań odnośnie spiningowania w Szwecji a dokładniej w Sztokholmie. Z tego co się oriętuję to w stolicy Szwecji wody nie brakuje ale niewiem jak tam jest z łowiskami interesuje mnie tylko i wyłącznie spining. Czy są tam jakieś jeziora zalewy rzeki lub inne zbiorniki wodne na których mozna łowić, jakie są opłaty dzienne,tygodniowe lub inne długo terminowe. Jak wyglada sprawa okresu ochronnego czy tak jak w polsce i rozmiarów ochronnych poprostu wszystko co się da napisać na ten temat badzo mnie interesuje. Ponieważ 24-01-09 wybieram sie tam na weekend do przyjaciela i bede bukował pracę jeśli się uda to od wiosny chciał bym w wolnych chwilach od pracy powędkować tam daltego kazda informacja jaest dla mnie istotna. Interesuje mnie tylko Sztokholm i jego bliskie okolice. Z góry dziekuję a wrazie czego foteczka z połowu na stronkę spławik bedzie wklejona icon_smile.gif

Szczupak nie ma okresu ochronnego , oraz wymiarow . ryby lososiowate maja okres ochronny i oczywiscie rozmiar .Ztego co sie orjetuje to karty wedkarskie kupujesz na kakretna wode tz.jeziora , zatoki ,na morzu mozesz lowic bez karty niepotrzeba. Tygodniowa karta moze kosztowac 50 120 sek.

#39 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 15 styczeń 2009 - 15:27

CYTAT(kacper @ czw, 15 sty 2009 - 16:24) Wyświetl post
Szczupak nie ma okresu ochronnego , oraz wymiarow . ryby lososiowate maja okres ochronny i oczywiscie rozmiar .Ztego co sie orjetuje to karty wedkarskie kupujesz na kakretna wode tz.jeziora , zatoki ,na morzu mozesz lowic bez karty niepotrzeba. Tygodniowa karta moze kosztowac 50 120 sek.

@kacper jak możesz to sprawdz priv. może masz za dużo wiadomości i pełną skrzynkę.
pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#40 kacper

kacper

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 15 styczeń 2009 - 16:17

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ czw, 15 sty 2009 - 18:27) Wyświetl post
@kacper jak możesz to sprawdz priv. może masz za dużo wiadomości i pełną skrzynkę.
pozdrawiam
Kamil

komp nie jest moim przyjacielem, jak mam czas to ide na ryby , wiec mam troche trudnosci.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych