Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowienie Na Bata

32 odpowiedzi w tym temacie

#21 marecki

marecki

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 04:45

No, Warta to rzeka o sporym uciągu...i tu najskuteczniej łowiłbyś na tyczkę dość ciężkimi zestawami (nawet do 50g) co niestety jest niemożliwe przy łowieniu batem... icon_mrgreen.gif , batem powinieneś próbować zestawami 3-8 g (spławik - bombka) - tymi lżejszymi na przepływankę, cięższymi - z krótkim przytrzymaniem. Możesz wtedy liczyć na brania głównie płoci i krąpi, choć nie można wykluczyć jazia i klenia...no i leszcza, choć tego ostatniego - zdecydowanie rzadziej (leszcz woli przynętę podaną "na stopa")
Na tej drugiej rzeczce proponuję Ci użyć zestawów 1,5 - 3 g.
Linka do b.dobrej strony dostałeś już od Czarnyy'ego i tam znajdziesz wzory gotowych zestawów - w Twoim przypadku dokładnie przeanalizuj budowę zestawów z Brdy - stosowanych przez T. Zalewskiego.
Jeżeli chodzi o grubość żyłki, to proponuję Ci na początek stosowanie żyłki głownej 0,12 i przyponu 0,10 do zestawów lżejszych oraz głównej 0,14 i przyponu 0,12 - do zestawów cięższych.
Podczas łowienia w rzekach pamiętaj, że najczęściej zestaw musi być nieco przegruntowany (od połowy długości przyponu do kikudziesięciu centymetów, no maksymalnie tak żeby obciążenie główne znajdowało się tuż nad dnem).
No i nie zapomnij o zanęcie... icon_mrgreen.gif (odpowiednio do uciągu sklejonej i dociążonej)
Jeżeli chodzi o długość zestawów, to rób je o 20-30 cm krótsze niż wędka.

#22 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 11:29

QUOTE(Czarnyy @ nie, 04 mar 2007 - 21:20) Wyświetl post

Ja rowniez nie jestem zwolennikiem montowania amortyzatora w bacie. Spowalnia to tylko hol a przy bacie jest potrzebna szybkosc. Podaj cene jaka cie interesuje oraz gdzie chcesz lowic.

Chcce łowić na głebokiej gliniance cena do 100-150zł
czasem pojade z nim nad rzeczke
PZW ma może i swoje plusy, ale chodzi o to żeby minusy nie przesłoniły nam plusów

#23 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 14:18

Za 200zł kupisz spoko bata 8 m,ja mam Robinson "Dynamic"fajny jest tylko troszke ciężki (chyba ze 420gram waży).kup obie zapasowom szczytówkę ,majątku nie wydasz(20zł kosztuje)i do jednej wciągasz amortyzator (np 1mm)a drugą możesz mieć bez gumy .Jeśli łowisz w gliniance i wejdą ci w zanęte liny albo karpie to bez gumy sobie nie połapiesz.

#24 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 13:12

QUOTE(ds-fan @ śro, 28 mar 2007 - 17:18) Wyświetl post

Za 200zł kupisz spoko bata 8 m,ja mam Robinson "Dynamic"fajny jest tylko troszke ciężki (chyba ze 420gram waży).kup obie zapasowom szczytówkę ,majątku nie wydasz(20zł kosztuje)i do jednej wciągasz amortyzator (np 1mm)a drugą możesz mieć bez gumy .Jeśli łowisz w gliniance i wejdą ci w zanęte liny albo karpie to bez gumy sobie nie połapiesz.

Lina i karpia tam jest duzo gdzie moge kupic taka szczytowke??
Ile kosztje amortyzator? czy moglbys podac mi jakies linki do fajnych bacikow??
PZW ma może i swoje plusy, ale chodzi o to żeby minusy nie przesłoniły nam plusów

#25 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 29 marzec 2007 - 17:42

Ciekawe są baty sensasaKLIK ,wyglądają solinie i nie są zbyt drogie.Szczytówki są od 15 zł w zwyż.KLIKJakson ma tanie.Natomiast amortyzator+akcesoriaKLIKkupisz za ok.20 zł.

Użytkownik ds-fan edytował ten post 30 marzec 2007 - 22:24

#26 kadet

kadet

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 30 marzec 2007 - 13:52

Szczytówka do bata tak jak pisał kolega kosztuje około 15-20zł węglowa... gdy bedziesz chciał zamontować gume potrzebujesz:
-korek (około 5zł)
-teflon na szczytówke(około 4,5zł)
-gume(8zł do 20zł)
-łącznik guma żyłka(około 4,5zł)
i przydałby się smar do gumy, można użyć ludwika do mycia garów, nie polecam lepiej kupić normalny wędkarski koszt około 30zł np. vespe bardzo dobry i to na długo Ci starcza. Ale gume to zastosuje na większe ryby karp, leszcz i te z większych ryb. Zależy tesh gdzie edziesz łapał i na jakich uciągach i jakie ryby. Ale 1mm będzie uniwersalny może być firmy colmic nuclear.

#27 kciuk

kciuk

Weteran

• Members
  • 294 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo informatyka narciarstwo

Napisano 06 kwiecień 2007 - 14:22

Korzystając z okazji: w lato chciałbym połowić sobie leszcze na Brdzie w Bydgoszczy. Wyczynowcy łowią sztuki 1,5-3kg. Też tak chcę icon_biggrin.gif tylko nie da się do nich dobrać inaczej niż za pomocą tyczki... grunt odpada: za dużo zaczepów, odległościówka -za duży uciąg. W ostateczności może uda mi się znaleźć jakieś miejsce gdzie łowiłbym na mojego bata 6m. Gumę raczej będę musiał stosować: jaką średnicę używać? dużo zaczepów i zielska. jaką długość gumy mam założyć i na ile sekcji?
Moja strona- http://wedkarz.prv.pl

#28 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 28 kwiecień 2007 - 21:58

QUOTE(ds-fan @ czw, 29 mar 2007 - 20:42) Wyświetl post

Ciekawe są baty sensasaKLIK ,wyglądają solinie i nie są zbyt drogie.Szczytówki są od 15 zł w zwyż.KLIKJakson ma tanie.Natomiast amortyzator+akcesoriaKLIKkupisz za ok.20 zł.

Nie widze tych batow sensasa chyba pomyliles linki mozesz wyslac jeszcze raz.
KUPILEM TERAZ BAT MAVER FALCON ale szukam jeszcze jedengo prosze podawac jakies firmy bede wdzieczny

#29 mateoleszczu

mateoleszczu

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 03 maj 2007 - 19:13

ja ma bata mikado Pole7m dawałem 89 zł ciezar wyrzutowy 5 -35g, może i jest troche cieżki (450g) ale wytrzymały (dodatek włókna węglowego) Lapałem na nim karpie do 3 kg icon_mrgreen.gif

#30 Michał90

Michał90

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 09:43

Witam,
Mam zakończenie takie:

I mocuje tutaj zestaw agrafka z krętlikiem ale wali to szczytówkę i szczela icon_razz.gif jak najlepiej mocować na taki zestaw żyłkę najlepiej ?
bezpośrednio żyłke? czy jak polecacie ?

Jak rozmieścić ciężarki na spławik 0,5g ? Łowię na stawie.(zawody) teraz mam dane 2 ciężarki 0,2g i 0,2g icon_smile.gif

Pozdrawiam

Użytkownik Michał90 edytował ten post 29 czerwiec 2009 - 09:45

#31 rob

rob

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 10:45

Mając takie zakończenie, na końcu żyłki od zestawu robię małą pętelke i ją zakładam na końcówkę bata.

Przy okazji, chcę się zapytać o bardzo delikatne spławiki ( poniżej 1g ) do bata ze świecącą antenką do wieczornych połowów. Są jakieś rozwiązania?

#32 Michał90

Michał90

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 12:21

Aha czyli zastosuję następnym razem twoją metodę icon_smile.gif Też tak myślałem, żeby to zrobić ale się powstrzymałem icon_smile.gif

Co do spławików to ja jeszcze nie stosowałem bata w godzinach wieczornych, bowiem drobnica już tak nie bierze, a lepiej się nastawić na coś większego icon_smile.gif
Również by mi się przydał taki sposób bo 16/17 mam zawody nocne i może bym spróbował w nocy połowić drobnice icon_biggrin.gif

#33 rob

rob

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 12:55

Wczoraj bylem nad stawem i po 21 juz nie widzialem antenki splawika, szkoda bo ładne płotki i karasie brały na małe ziarenka kukurydzy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych