Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowienie Na Bata

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 18:36

Witam chce kupić bata w miare taniego czy mozecie mi doradzic jaki to ma byc bat? chodzi mi o dlugosci i parametry. chce wiedziec tez jak zamontowac gume w bacie jakiej ma byc ona grubosci i jaka jest jej cena. jak montowac zestaw do bata. jesli ktos ma jakeis pomocne linki bede neizmienie wdzieczny.
Mysle nad 6-7 metrowym batem do 100zł.
mozecie mi podeslac jakies linki do stron z batami albo napisac jakeis modele i firme.
mam tez pytanie czy potrzebne beda mi rolki do tego bata?

Użytkownik Ciastol edytował ten post 04 marzec 2007 - 23:00

#2 Killerek 27

Killerek 27

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 18:39

QUOTE(Ciastol @ nie, 04 mar 2007 - 19:36) Wyświetl post

Witam chce kupić bata w miare taniego czy mozecie mi doradzic jaki to ma byc bat? chodzi mi o dlugosci i parametry. chce wiedziec tez jak zamontowac gume w bacie jakiej ma byc ona grubosci i jaka jest jej cena. jak montowac zestaw do bata. jesli ktos ma jakeis pomocne linki bede neizmienie wdzieczny

w bacie zwykle nie montuje się gumy, raczej w tyczce. Bat słuzy do połowu niewielkich ryb w szybkim tempie.
Komendant Grupy Terenowej SSR koła nr 32 Warszawa

#3 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 19:20

Ja rowniez nie jestem zwolennikiem montowania amortyzatora w bacie. Spowalnia to tylko hol a przy bacie jest potrzebna szybkosc. Podaj cene jaka cie interesuje oraz gdzie chcesz lowic.
www.carpholic.pl

#4 Grzesiek 15

Grzesiek 15

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 19:42

Tak jak poprzednicy ja i również odradzam ci montowania gumy w bacie. Szczytówka bata jest na tyle "elastyczna" że bedą dobrze amortyzowac zrywy ryby.
Długość bata będzie zależała w dużej mierze od łowiska w którym bedziesz łowił i od ryb na które sie nastawiasz.
Podaj rownież orientacyjna cenę jaką będziesz w stanie przeznaczyć na tego bata dopiero wtedy będziemy mogli Ci pomóc cokolwiek wybrać.
Pozdrawiam
Na głupie pytania nie spodziewaj się mądrej odpowiedzi.

#5 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,i rózne inne sporty

Napisano 04 marzec 2007 - 21:31

Jedno ci odradze jak masz kupic bata szklanego albo szklano-weglowego na poczatek to optymalna dlugosc jaka kup to 6m nie wiecej ja kupilem wiecej i tego bardzo zaluje bo na prawde czasami po dluzszym casie z takim szklanym sa problemy rece bola

#6 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 04 marzec 2007 - 22:00

Ja używam Jaxon crystalis i narazie sie nie zawiodłem, kiedyszamontowałe mgume w szczytówce ot po pierwszym łowieniu juzjej nie było. nie dosć że wędka stasiesztywna jak cholera to do tego guma pomimo, ze była dobrze "założona" z powodu tej sztywnosći wychodziło jej tyko 10-15cm i trudno było wogle coś zaciać a brań była masa.

#7 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 22:08

Długość bata około 6-7 m chce przeznaczyc ok. 100zł
czy jakeis rolki beda mi potrzebne??
PZW ma może i swoje plusy, ale chodzi o to żeby minusy nie przesłoniły nam plusów

#8 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 23:03

Jesli kolega mowi ze crystalis jest ok to rozgladnij sie za nim, jesli nie ja polecam jaxon orion supra pole ( uzywam go na zawodach) lub jaxon syrius (badz sirius, nie pamietam jak sie pisze) widzialem uzywana 6stke na allegro za 75zl. Rolki nie sa potrzebne do bata, ewentualnie polecam podporke wkrecana ktora sam uzywam tzw tulipana ktorego rowniez stosuje sie do tyczki jako tylna podporke ( kosz do ok 15zl)
www.carpholic.pl

#9 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 23:06

Zadnych rolek nie potrzebujesz. Co do konkretnego modelu to poszukaj w ofercie Mikado, Robinsona i Dragona, na pewno coś taniego znajdziesz.

#10 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 11:59

QUOTE(Czarnyy @ pon, 05 mar 2007 - 02:03) Wyświetl post

Jesli kolega mowi ze crystalis jest ok to rozgladnij sie za nim, jesli nie ja polecam jaxon orion supra pole ( uzywam go na zawodach) lub jaxon syrius (badz sirius, nie pamietam jak sie pisze) widzialem uzywana 6stke na allegro za 75zl. Rolki nie sa potrzebne do bata, ewentualnie polecam podporke wkrecana ktora sam uzywam tzw tulipana ktorego rowniez stosuje sie do tyczki jako tylna podporke ( kosz do ok 15zl)

Czyli kupujac bata kupic tez podporke tulipan? ale po co mi ona mam na niej trzymac bata w trakcie lowienia? wystarczy mi tlyko jesna czy ptrzebuje 2?

QUOTE(Paszczet @ pon, 05 mar 2007 - 02:06) Wyświetl post

Zadnych rolek nie potrzebujesz. Co do konkretnego modelu to poszukaj w ofercie Mikado, Robinsona i Dragona, na pewno coś taniego znajdziesz.

Jaka powinna byc zylka do tego bata chodiz mi o wytrzymalosc i dlugosc i jaki przypon?
PZW ma może i swoje plusy, ale chodzi o to żeby minusy nie przesłoniły nam plusów

#11 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 13:34

QUOTE(Malorski19 @ pon, 05 mar 2007 - 01:00) Wyświetl post

Ja używam Jaxon crystalis i narazie sie nie zawiodłem, kiedyszamontowałe mgume w szczytówce ot po pierwszym łowieniu juzjej nie było. nie dosć że wędka stasiesztywna jak cholera to do tego guma pomimo, ze była dobrze "założona" z powodu tej sztywnosći wychodziło jej tyko 10-15cm i trudno było wogle coś zaciać a brań była masa.

czyli nie potrzebny mi jest amortyzator?

QUOTE(Czarnyy @ pon, 05 mar 2007 - 02:03) Wyświetl post

A co myslis zo nowym bacie shimano alivio?

#12 Aro

Aro

Weteran

• Members
  • 199 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 15:55

Wszystko jest na forum wystarczy trochę chęci!!!!!!!!!!!

#13 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 15:57

Tzw tulipana uzywam z tylu
http://www.leszcz.pl/web-market-2/
pozwala on zakleszczyk kij ( bo jak wiadomo jesli postawisz na zwyklych podporkach to sie przechyli do przodu) podczas np, zmiany zestawu, odchaczania ryb itp. Amortyzator nie jest ci potrzebny co najwyzej koncowka na szczytowke:

A propo tego shimano to podaj link to sobie popatrze bo jest kilka rodzaji alivio
www.carpholic.pl

#14 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 19:34

QUOTE(Czarnyy @ pon, 05 mar 2007 - 18:57) Wyświetl post

Tzw tulipana uzywam z tylu
pozwala on zakleszczyk kij ( bo jak wiadomo jesli postawisz na zwyklych podporkach to sie przechyli do przodu) podczas np, zmiany zestawu, odchaczania ryb itp. Amortyzator nie jest ci potrzebny co najwyzej koncowka na szczytowke:

A propo tego shimano to podaj link to sobie popatrze bo jest kilka rodzaji alivio

mam na mysli ten bat http://www.allegro.p...wosc_2007_.html

#15 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 20:04

Jak dla mnie to on jest ciezki, moja 7demka wazy niecale 400g. Pozatym mieszanka wegla i szkla. Poszukaj cos weglowego. Myśle ze jak na poczatek twoja szostka nie powinna wazyc wiecej niz 400g. Rozejrzyj sie po sklepach wedkarskich mysle ze do 100zl cos juz znajdziesz
www.carpholic.pl

#16 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 21:14

QUOTE(Czarnyy @ pon, 05 mar 2007 - 23:04) Wyświetl post

Jak dla mnie to on jest ciezki, moja 7demka wazy niecale 400g. Pozatym mieszanka wegla i szkla. Poszukaj cos weglowego. Myśle ze jak na poczatek twoja szostka nie powinna wazyc wiecej niz 400g. Rozejrzyj sie po sklepach wedkarskich mysle ze do 100zl cos juz znajdziesz

Ale u meni niestety za duzego wyoru nie mam praktycznie znikomy. dlatego kupuje przez internet i jak narazi enie znalazlem jescez weglowki 6-7metrowej do 100zł moze ty cos polecisz?

#17 marecki

marecki

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 21:39

Wszyscy już Ci wszystko napisali, tylko dobrze poczytaj icon_mrgreen.gif
A tak naprawdę, to radzę Ci dozbierać na trochę lepszego bata (węglowego) i kup najlepiej 7-mio metrowego - krótszym nie zawsze dosięgniesz ryb - dlłuższym na początku może być za trudno (i ciężko).
Absolutnie żadnych amortyzatorów w bacie (to nie tyczka) - amortyzator tylko pogorszy akcję - szczytówka bata jest tak skonstruowana, że wystarczająco amortyzuje odejścia ryb i tu uwaga: nieprawda, że batem łowi się tylko małe ryby icon_mrgreen.gif
Żadnych rolek - powtórzę, bat to nie tyczka!!!
A co do uchwytów, to zależne jest to od tego czy posiadasz pomost wędkarski: jeżeli tak, to skutecznie możesz odkładać bata (np.do nęcenia, wyczepiania ryb itp.) w "haki", jeżeli nie masz pomostu musisz poradzić sobie trzymając bat w ręce lub pod pachą icon_mrgreen.gif
Co do zestawów, to napisz na jakich wodach zamierzasz łowić (uciąg, głębokość), to spróbuję Ci coś doradzić.
Zestaw do bata mocuje się za pomocą wklejanego łącznika (poproś sprzedawcę żeby Ci taki dobrał od razu przy zakupie bata).

Użytkownik marecki edytował ten post 05 marzec 2007 - 22:25

#18 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 22:27

QUOTE(marecki @ wto, 06 mar 2007 - 00:39) Wyświetl post

Wszyscy już Ci wszystko napisali, tylko dobrze poczytaj icon_mrgreen.gif
A tak naprawdę, to radzę Ci dozbierać na trochę lepszego bata (węglowego) i kup najlepiej 7-mio metrowego - krótszym nie zawsze dosięgniesz ryb - dlłuższym na początku może być za trudno (i ciężko).
Absolutnie żadnych amortyzatorów w bacie (to nie tyczka) - amortyzator tylko pogorszy akcję - szczytówka bata jest tak skonstruowana, że wystarczająco amortyzuje odejścia ryb i tu uwaga: nieprawda, że batem łowi się tylko małe ryby icon_mrgreen.gif
Żadnych rolek - powtórzę, bat to nie tyczka!!!
A co do uchwytów, to zależne jest to od tego czy posiadasz pomost wędkarski: jeżeli tak, to skutecznie możesz odkładać bata (np.do nęcenia, wyczepiania ryb itp.) w "haki", jeżeli nie masz pomostu musisz poradzić sobie trzymając bat w ręce lub pod pachą icon_mrgreen.gif
Co do zestawów, to napisz na jakich wodach zamierzasz łowić (uciąg, głębokość), to spróbuję Ci coś doradzić.
Zestaw do bata mocuje się za pomocą wklejanego łącznika.

Łowie na warcie i olesnicy na warcie w plytszych miejscach do 2-3m w srednim nurcie olesnica zas to mala rzeczka gdzie lowie raczej w mijsach o glebokosci 2 2,5 metra urt plytnie leniwie. Czy zylka wraz z zestawem ma mies taka sama dlugosc jak bat?
ps: mozesz mi podpowiedziec jak zrobic juz gotowe zestawy ze splawikiem hacyzkiem i olowiem na jakiej zylce takiej jak glowna??

#19 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 05 marzec 2007 - 23:05

http://allegro.pl/it...600_5_20gr.html

Ten wyglada ciekawie, ale jkesli mozesz przeznaczyc wiecej pieniedzy do doloz i kup 7demke jest bardziej uniwersalna.

Marecki ja mam tzw tulipana wkrecanego do zwyklej sztycy podporkowej i zdaje egzamin icon_smile.gif

A co do zestawow itp itd poogladaj i poczytaj:

http://www.wyczyn.pl/ dzial sprzet i technika

Co do dl. zylki daje sie przewaznie 0,5m krotsza niz dlugosc kija. ja daje rowna, zaoszczedzam tym samym pol metra odleglosci a ryby i tak podbieram do 3,5m podbieraka takze nie stanowi to dla mnie przeszkody. Na poczatku jednak stosuj ta pierwsza metode icon_smile.gif

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 05 marzec 2007 - 23:07

www.carpholic.pl

#20 Ciastol

Ciastol

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 06 marzec 2007 - 20:43

QUOTE(Czarnyy @ wto, 06 mar 2007 - 02:05) Wyświetl post

http://allegro.pl/it...600_5_20gr.html

Ten wyglada ciekawie, ale jkesli mozesz przeznaczyc wiecej pieniedzy do doloz i kup 7demke jest bardziej uniwersalna.

Marecki ja mam tzw tulipana wkrecanego do zwyklej sztycy podporkowej i zdaje egzamin icon_smile.gif

A co do zestawow itp itd poogladaj i poczytaj:

http://www.wyczyn.pl/ dzial sprzet i technika

Co do dl. zylki daje sie przewaznie 0,5m krotsza niz dlugosc kija. ja daje rowna, zaoszczedzam tym samym pol metra odleglosci a ryby i tak podbieram do 3,5m podbieraka takze nie stanowi to dla mnie przeszkody. Na poczatku jednak stosuj ta pierwsza metode icon_smile.gif

Ok poczytalem i mam mneij wiecej zarys jak lapac na bata wiekei dzieki dla wszystkich;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych