Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy Na Karpia?

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 22 luty 2007 - 10:43

mam pytanie.. wiem ze brania karpi rzekomo zaczynaja sie od +6 stopni celsjusza wody.. ok, ale ja nie bede biegal i mierzyl w stawie temperatury wody, wiec moze wy mi powiecie ile powinno byc temperatury powietrza, zeby kapie braly.. wiem ze wielu obala te teorie i lowi karpie nawet zima, ale ja chce sie tego dowiedziec.. pozdrawiam i z gory dzieki icon_smile.gif

#2 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 22 luty 2007 - 11:51

Jak zaczyna się ciepło robić ... czyli można ewentualnie rozpocząć od kwietnia ... jednak proponowałbym się nastawiać bardziej maj-czarwiec ... do tego czasu można potestować sobie sprzęt icon_smile.gif
Pozdrowienia
Klay

#3 matis

matis

Weteran

• Members
  • 543 postów

Napisano 22 luty 2007 - 12:58

Ja slyszalem ze karpie zaczynaja zerowac w temp 10 stopni.
Rzeka się paliła ! Ślepi to widzieli , jak spalone szczupaki do lasu lecieli !

#4 kos51

kos51

Początkujący

• Members
  • 5 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo splawikowe, gruntowe. turystyka piesza

Napisano 22 luty 2007 - 14:52

QUOTE(-eRZet- @ czw, 22 lut 2007 - 13:43)  

mam pytanie.. wiem ze brania karpi rzekomo zaczynaja sie od +6 stopni celsjusza wody.. ok, ale ja nie bede biegal i mierzyl w stawie temperatury wody, wiec moze wy mi powiecie ile powinno byc temperatury powietrza, zeby kapie braly.. wiem ze wielu obala te teorie i lowi karpie nawet zima, ale ja chce sie tego dowiedziec.. pozdrawiam i z gory dzieki icon_smile.gif

witam!czytalem twoja widomosc i radze Ci poczekac z otwarciem sezonu karpiowego do maja. Zalezy jeszcze gdzie chcesz lowic tego karpia? Jezeli na plytkich zbiornikach gdzie woda jest cieplejsza to napewno mozesz zaczac wczesniej. Ja osobiscie czekam na cieplejsze dni bo tu gdzie mieszkam tj, na podkarpaciu zbiornikow jest niewiele i bede probowal jak warunki na to pozwola. Tobie tez radze zaczac kiedy warunki klimatyczne pozwola na wyjazd nad wode. Nalezy probowac wedkowania roznymi metodami na poczatku sezonu. Zycze koledze polamania kija i rekordowego karpia. icon_biggrin.gif

#5 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 22 luty 2007 - 15:36

karpie zaczynają zerowac kiedy woda osiągnie +10 stopni!!! na małych płytkich zbornikach woda taka temperaturke moze miec juz marcu ale trzeba to sprawdzac termometrem i to nie przy brzega a w miejscu gdzie znajdą sie zestawy jezeli ci sie niechce to radze poczekaj do maja wtedy powinny karpie juz brac prawe wszedzie

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#6 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 23 luty 2007 - 13:10

QUOTE(kos51 @ czw, 22 lut 2007 - 17:52)  

witam!czytalem twoja widomosc i radze Ci poczekac z otwarciem sezonu karpiowego do maja. Zalezy jeszcze gdzie chcesz lowic tego karpia? Jezeli na plytkich zbiornikach gdzie woda jest cieplejsza to napewno mozesz zaczac wczesniej. Ja osobiscie czekam na cieplejsze dni bo tu gdzie mieszkam tj, na podkarpaciu zbiornikow jest niewiele i bede probowal jak warunki na to pozwola. Tobie tez radze zaczac kiedy warunki klimatyczne pozwola na wyjazd nad wode. Nalezy probowac wedkowania roznymi metodami na poczatku sezonu. Zycze koledze polamania kija i rekordowego karpia. icon_biggrin.gif

w sumie ja tez jestem z podkarpacia, i łowie nad zalewem w sieniawie, i na stawach karpiowych prywatnych..a z tym czekaniem do maja to troszke mam "kuku" bo w marcu wyjezdzam, i pomyslalem ze jeszcze zalicze jakiegos karpia tutaj w polsce, ale nic straconegho, w UK tez moze da sie cos skolowac;]. dzieki za rady i z pewnoscia mi sie przydadza.. pozdrawiam i udanego sezonu zycze!!

QUOTE(adams1999 @ czw, 22 lut 2007 - 18:36)  

karpie zaczynają zerowac kiedy woda osiągnie +10 stopni!!! na małych płytkich zbornikach woda taka temperaturke moze miec juz marcu ale trzeba to sprawdzac termometrem i to nie przy brzega a w miejscu gdzie znajdą sie zestawy jezeli ci sie niechce to radze poczekaj do maja wtedy powinny karpie juz brac prawe wszedzie

no ja troszke nie mam jak zmierzyc tej temperaturki w zbiorniku(stawie) w ktorym chce powedkowac.. w sumie jest on plytki, bo najglebsze miejsce to nie przekracza 2,5 m.. ale chowa w sobie ladne sztuki, lecz trzeba byc tam nadzwyczaj cierpliwym! pozdrawiam i dzieki za rade!połamania kija!
Norbert

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.c...wtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

#7 karpiarz

karpiarz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 24 luty 2007 - 04:07

Karpie biora caly rok. Trzeba tylko znalesc odpowiednie miejsce i nie mowie tutaj o zbiornikach do ktorych puszczana jest ciepla woda

#8 Bartek_902

Bartek_902

Weteran

• Members
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo!!!!

Napisano 24 luty 2007 - 12:22

No tak tylko ze znalezienie takiego miejsca to nie jest wcale takie łatwe i dla niektorych moze byc to problemem.Wiec mysle ze lepiej poczekac na cieplejsze dni i chwile gdy temperatura wody podwyrzszy sie do ponad 10 stopni,wtedy napewno o wiele łatwiej bedzie zapolować na ładnego karpia

#9 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 24 luty 2007 - 17:22

czyli, np jezeli no dajmy przyklad jutro bedzie temperatura +2 to pewnie jakbym chcial sie wybrac na karpia, to pewnie z feederkiem lub prostym grunem co? splawik raczej odpada czy nie? pytam tak, bo dopiero zaczynam karpiowanie..poza tym jeszcze spinninguje.. pozdrawiam i dzieki za dobre slowa!

Moja Galeria

#10 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 24 luty 2007 - 22:03

teoretycznie jeżeli znajdziesz zimowisko karpi i rzuciz jedemu pod nos kuleczke to nie wykluczone ze sie na nią połakomi icon_smile.gif ale szansa na znalezienie takiego miesca jest nie wielka dlatego radze poczekać aż temperatura wody bedzie miała + 10stopni

#11 Bartek_902

Bartek_902

Weteran

• Members
  • 241 postów

Napisano 25 luty 2007 - 09:34

trzeba poczekac na cieplejsze dni gdy sloneczko zacznie troche mocniej swiecic i grzać
,wtedy karpie wyjda na płytsze wody gdzie bedzi cieplej niz w miejscach gdzie spedzily zime

#12 Sezam

Sezam

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 25 luty 2007 - 13:23

A ja mam takie pytanie :

Jaka jest najlepsza miejscówka na karpie, czy biorą one z głębokich czy z płytkich wód. Czy może jest na to

jakaś zasada? Jestem początkującym wędkarzem także prosze o wyrozumiałość icon_razz.gif

Pozdro

Sezam

#13 Bartek_902

Bartek_902

Weteran

• Members
  • 241 postów

Napisano 25 luty 2007 - 13:45

A ja mam takie pytanie :

Jaka jest najlepsza miejscówka na karpie, czy biorą one z głębokich czy z płytkich wód. Czy może jest na to

jakaś zasada? Jestem początkującym wędkarzem także prosze o wyrozumiałość

Pozdro

Sezam

Głównie to wszystko zalezy od temperatury wody tak jak było wczesniej wspominane w tym temacie,gdy jest cieplo karpie chodza i wygrzewaja sie na płytszej wodzie gdzie jest cieplo ale to temperatura wody musi przekraczac +10. Zaś gdy jest zimno karpie trzymajasie głebszych partii wody gdzie jest cieplej

#14 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 25 luty 2007 - 21:27

NA karpie najlepiej jak poświcie dobrze przez kilka dnii i będzie juz nadchodzącą wiosne...
Przynajmnie jwedług mnie, a tak przy okazji ja też słyszałem, ze karpie zaczynają dobrze brać w tep. od 8-10 C

#15 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 26 luty 2007 - 07:33

czy oplaca sie lowic, i czy beda jakies efekty, jezeli bede lowil na kulke proteinowa, na stawie gdzie karp nie mial z nia jeszcze za bardzo stycznosci?czy pozostac przy starych i sprawdzonych przynetach, typu kuku, czy skórka chleba?Pozdrawiam

Moja Galeria

#16 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 26 luty 2007 - 08:25

Wiesz co powiem ci że ja jak zaczynałem łowic 4 lata temu na kulki u mnie na stawach to połowa wedkarzy nie wiedziało co to w ogole takiego...i efekty powiem ci byly od razu tz po uprzednim tygodniu necenia.
Tylko jedna rzecz jest wkur.... kiedy inni widza ze ty lowisz i bierze ci to od razu pakują sie na twoje miejsce...choc kiedy necisz kulkami to cieżko zeby ten przyzwyczajony karp wziol komus na bułke czy coś innego choc przypadki sie zdarzają ale rzadko...niestety niektórzy wędkarze-mięsiarze nie wiedzą o tym no ale co tam.
Wiec rób kulki nęc i łow....icon_smile.gif

#17 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 26 luty 2007 - 19:19

jak wczesniej przynajmniej kilka dni bedziesz necił kulkami to brać będą ale tak jak kolega wczesniej napisał ktoś cie zobaczy to na swoje necone łowisko sie nie dopchasz u mnie musze walic 100m bo zaraz jakis miesiaz mi bedzie rzucał w necone pole a te mendy wedkarze są na tyle hamscy i złosliwi że pod moją bojke wrzucają mydło czy inne śmieci żeby ryby mi nie brały

#18 discus

discus

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 27 luty 2007 - 13:54

Na moim stawie, na który jeżdżę karpie biorą zaraz jak lud zejdzie w zeszłym roku łapaliśmy jak tylko lud zszedł z wody i efekty nie były imponujące, ale jakieś 2 kg się łapało a co do tego, co napisał adams1999 to miejscowi rzeczywiście potrafią umilić wędkowanie nam pod bojkę wrzucili pastę bhp wiem, bo wyciągnąłem opakowanie jakoś się zaczepiło o haczyk efekt holu był niesamowity

#19 krzys_u

krzys_u

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 27 luty 2007 - 16:23

a te mendy wedkarze są na tyle hamscy i złosliwi że pod moją bojke wrzucają mydło czy inne śmieci żeby ryby mi nie brały

muszę przyznać że jestem w szoku..
a wędkowanie miało służyć głównie relaksowi i odpoczynkowi,
Polska to dziwny kraj...

Każda porażka jest nawozem sukcesu!

#20 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 27 luty 2007 - 16:30

paste bhp tez mi wrzucali icon_smile.gif ale byli jeszcze na tyle głupi że wiaderko po niej zostawili na brzegu icon_smile.gif
a musze przyznać że niektorzy są bardzo pomysłowi przerabiałem już miedzy innymi dwie szklane zakręcone butelki na krutkich sznurkach przywiozane do kamienia każdy ruch wody powodował stukanie butelek o siebie co skutecznie płoszyło ryby
czesto też wyciągam szmate zamoczoną w beznynie zawinętą w kamień

a ostatnio to po wbijali rozłożyste gałęzie tak że zaostrzony koniec gałęzi był wbity 1m w mul a przy dnie odstawała cała masa małych gałązek każdy zestaw na tym rwałem bo zaminowali mi tymi gałęziami cały akwen
wyrwałem 8 takich gałęzi a jeszcze masa jest pod wodą icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych