Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przypon Strzałowy W Feederze

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzys_u

krzys_u

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 19 luty 2007 - 19:42

Witam
Rzecz dotyczy rzecznego feedera i jedynej rzeczy która mnie wkurza w rzece czyli znoszeniu zestawu przez nurt.
Chciałbym zastosować cieńszą żyłkę (0,18 ?) co by ograniczyć napór nurtu i co za tym idzie stosować lżejsze koszyki.
Boję się jednak że podczas wyrzutu ciężkiego koszyka będe zrywał zestawy
w związku z tym myśle nad zastosowaniem kilkumetrowego przyponu strzałowego z plecionki.
Może ktoś z kolegów stosował już takie rozwiązanie?, zastanawiam się czy węzeł łączący plecionkę z żyłką będzie bez przeszkód przechodził przez małe przelotki na feederowej szczytówce?

#2 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 19 luty 2007 - 20:05

Ja bym zamiast plecionki użył żyłki 0,20-0,22mm spokojnie wytrzyma a wezeł przechodiz kiedyś sprawdziłem icon_biggrin.gif icon_wink.gif

Pozdr.

#3 krzys_u

krzys_u

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 19 luty 2007 - 21:15

no tak, ale przy 0,22 to ja nie muszę robić przyponu strzałowego bo mi wytrzyma wyrzut
a moim zamiarem jest zmniejszenie średnicy linki a nie jej zwiększenie.
Cienka plecionka będzie stawiać mały opór w wodzie icon_smile.gif

Każda porażka jest nawozem sukcesu!

#4 Zanęciarz

Zanęciarz

Weteran

• Members
  • 138 postów

Napisano 20 luty 2007 - 02:09

Witam
Zastosowałbym amortyzator gumowy coś w rodzaju 'power gum' lub 'feeder gum' jako boczny trok a na jego koncu koszyk. Istnieje wiele innych sposobow z użyciem amortyzatorow np:

http://www.fishingma...gumroachlrg.gif

http://www.abc-sport...m-kant-en-k.jpg

Jest amortyzacja podczas wyrzutow, zacieć i holu ryby.

#5 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 20 luty 2007 - 10:57

Nie za bardzo podoba mi się pomysł łączenia żyłki z plecionką w jednym węźle. Jak połączysz to w jednym węźle może się okazać, że nie przejdzie przez przelotki szczytowe feedera. Osobiście zrobiłbym przypon strzałowy z grybszej żyłki ... np polecanej 0,22 ...

Pamiętaj tylko, że przypon strzałowy musi być co najmniej na długość ok 1,5-2 długości wędziska.
Pozdrowienia
Klay

#6 brymsio

brymsio

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 10 październik 2010 - 19:12

Witam!

Może zastosować koszyki z wbudowanym amortyzatorem?:

Spójrz Tutaj

Koszyki

Użytkownik brymsio edytował ten post 10 październik 2010 - 19:13

#7 skwarecki

skwarecki

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 15 październik 2010 - 21:57

Mam pytanie? jaki masz przypon! Dziwią mnie posty w stylu Ż.G. 0.25 , przypon 0.14 . Więc czemu nie stosować zasady, iż żyłka główna jest grubsza o 2 rozmiary od przyponu ( spławik się sprawdza). Sam tego nie stosuje, bo łowiąc w Wiśle na silnym uciągu używam 0.22 przypon 0.16, ale corocznie mam zamiar to sprawdzić. Na razie żyłka główna 0,22 i koszyk 100g jest O.K>

Użytkownik skwarecki edytował ten post 15 październik 2010 - 21:58

#8 Marek Tabak

Marek Tabak

Wędkarz

• Members
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Wędkowanie, Budowa łódek zanętowych, elektronika, akwarystyka i kupe innych ...

Napisano 30 październik 2010 - 19:20

osobiście stosowałem połączenie żyłki z plecionka. może nie ze względu na uciąg wody w rzece, ale bardziej ze względów wytrzymałości żyłki na ścieranie przy początkowym wyrzucie. W początkowej fazie wyrzutu żyłka ma bardzo duże opory trąc o przelotki, z co za tym idzie za którymś rzutem po prostu strzela. Stosowałem żyłkę 0,18 jako główna i 0,12 plecionkę jako starter. Połączenie węzłem zderzakowym.

<*((((><(

#9 skwarecki

skwarecki

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 12 grudzień 2010 - 01:13

CYTAT(Marek Tabak @ sob, 30 paź 2010 - 21:20) Wyświetl post
osobiście stosowałem połączenie żyłki z plecionka. może nie ze względu na uciąg wody w rzece, ale bardziej ze względów wytrzymałości żyłki na ścieranie przy początkowym wyrzucie. W początkowej fazie wyrzutu żyłka ma bardzo duże opory trąc o przelotki, z co za tym idzie za którymś rzutem po prostu strzela. Stosowałem żyłkę 0,18 jako główna i 0,12 plecionkę jako starter. Połączenie węzłem zderzakowym.

Ale łowiąc w rzece żyłka dosyć ostro obrywa od kamieni, muszelek i innych podwodnych zagadek, więc po wyprawie odcina się 2-3m żyłki, by niemieć niespodzianek o których piszesz (przynajmniej ja tak robię).

Feeder - to lubię

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych