Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przełożenie Kołowrotka Do Feedera?

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 wesoly1601

wesoly1601

Weteran

• Members
  • 237 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 14 luty 2007 - 19:29

Witam jak w temacie chce was spytac jakie przelozenie powinien miec kolowrotek do lowienia z gruntu na koszyk ( Feeder ) Dzieki za odpowiedzi z gory.

#2 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 14 luty 2007 - 22:17

Coś koło 1:5,2 ; 1:5. Ogólnie powinien mieć powyżej 5.

#3 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 14 luty 2007 - 22:20

osobiście używam 1:5, 1:51 coś w tych okolicach, napewno musi być "szybki" icon_biggrin.gif icon_wink.gif

#4 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 14 luty 2007 - 22:23

Ja w swoim mam 5;4;1 , tak jak napisal Paszczet coś powyżej 5 powinien mieć.
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#5 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 14 luty 2007 - 22:38

moje kołowrotki do feedera maja przelozenie 1.5.1
ale wazniejsza od przełożenia jest wielkość szpuli!!! o tuż maluti kołowrotek z dużym przełożeniem i bedzei zwijał żyłke wolniej niż średniej wielkosci kręcio z mniejszym przełożeniem

mój kołowrotek do feedera zanim jaku juz pisałem ma przełożenie 1.5.1 i z odległości 50m zwijam nim zestaw ponad dwa razy wolniej niż kołowrotkiem karpiowym z przełożeniem 1.4.1

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#6 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 14 luty 2007 - 23:10

W książce czytałem ze do gruntu uzywa sie kolowrotkow z wysoką szpulą............
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#7 maciekmatch

maciekmatch

Weteran

• Members
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo: FEEDER, ODLEGŁOŚCIÓWKA

Napisano 01 marzec 2007 - 14:41

Witam. Nie polecam kołowrotków z dużym przełożeniem powyżej 5,5:1,bo są mniej trwałe i stworzone bardziej do oległościówki niż feedera. Generalnie najżywotniejsze są kołowrotki z przełożeniem poniżej5,0:1. Ja używam Daiwy 4,9:1.

#8 XedoS

XedoS

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 11:58

siema
apropo przełożenia to jakie musi być w kołowrotku na średni zestaw karpiowy

#9 krzysiek13351

krzysiek13351

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 17:53

Ja mam kołowrotek z przełożeniem 5.5:1 i chciałem się dowiedzieć jak to można policzyć ile metrów zawijam żyłki i czy to jest dobry kołowrotek.

#10 Rafaal111

Rafaal111

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:16

Wspolczesne kolowrotki maja takie przelozenia ze generalnie nie potrzeba zawracac sobie tym glowy. Kolowrotek nawet o wiekszym przelozeniu przy gruntowce bedzie mial lekkie zycie w porownaniu z spiningiem. Sam lowie feederem i uzywal kolowrotkow Okuma Epix Pro Baitfeeder 30.
W moim odczuciu sa ta swietne kolowrotki jakie maja przelozenia nawet nie wiem. W zeszlym sezonie z ciekawosci do jednego feedera zalozylem starego Rexa, ktorego uzywalem z 20 lat temu i tez dawal rade. W brew pozorom nie musialem pol godziny krecic.

#11 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 19:23

CYTAT(krzysiek13351 @ nie, 08 sty 2012 - 20:53) Wyświetl post
Ja mam kołowrotek z przełożeniem 5.5:1 i chciałem się dowiedzieć jak to można policzyć ile metrów zawijam żyłki i czy to jest dobry kołowrotek.

Weż sobie kawałek sznurka obwiń go 5 i pół raza na szpulu i zmierz ten odcinek i tyle właśnie zwijasz przy jednym obrocie korbką

#12 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 09 styczeń 2012 - 07:33

CYTAT(wesoly1601 @ śro, 14 lut 2007 - 22:29) Wyświetl post
Witam jak w temacie chce was spytac jakie przelozenie powinien miec kolowrotek do lowienia z gruntu na koszyk ( Feeder ) Dzieki za odpowiedzi z gory.

Witaj

Według mnie to nie ma znaczenia. Jakiego przełożenia byś nie miał, to utrzymasz w trakcie holu napiętą żyłkę (nawet gdybyś łowił kołowrotkiem z ruchomą szpulą).

Pozdrawiam
Wojtek icon_smile.gif

#13 SNAJPEROO7

SNAJPEROO7

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 17 luty 2012 - 22:49

5:1 jest ok.plytka szpula pozwala oddawac dalekie rzuty ale naj warzniejszy jest hamulec rzebyplynnie oddawal rzylke podczas zrywow ryby bo wedka tez ma granice swojej wytrzymalosci i nie jest w stanie wszystkiego zamortyzowac

#14 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 19:11

Nie chcę otwierać nowego tematu więc zapytam tutaj.
Mam w domu jakiś kołowrotek Shimano o rozmiarze 1000. Przełożenie 5:1. Wydaje mi się za mały ale czy można by go używać do lekkiego gruntu (DS) na jeziorku ?

#15 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 14 marzec 2012 - 21:21

CYTAT(Tevez @ śro, 14 mar 2012 - 22:11) Wyświetl post
Nie chcę otwierać nowego tematu więc zapytam tutaj.
Mam w domu jakiś kołowrotek Shimano o rozmiarze 1000. Przełożenie 5:1. Wydaje mi się za mały ale czy można by go używać do lekkiego gruntu (DS) na jeziorku ?

Jak Ci tam wejdzie ze 100m żyłki 0,16mm to możesz spróbować icon_smile.gif
Niby jest trochę mały, ale jak ustawisz hamulec, to nic mu nie będzie.

Pozdrowienia
Wojtek

#16 Gandalf91

Gandalf91

Weteran

• Members
  • 438 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 08:35

To jak już tutaj jest temat o kołowrotku do feeder to ja spytam co sądzicie o tym kołowrotku firmy robinson http://allegro.pl/ko...2151051611.html zastanawiam się tylko jaki kupić rozmiar . Poradzicie coś ? Planuję do tego zakup wędziska ROBINSON CARBOMIX FEEDER EXPERT 3,60 40-120g.
Wędkarstwo to nie hobby lecz pasja i sposób na życie.

#17 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 09:15

CYTAT(Gandalf91 @ czw, 15 mar 2012 - 11:35) Wyświetl post
To jak już tutaj jest temat o kołowrotku do feeder to ja spytam co sądzicie o tym kołowrotku firmy robinson http://allegro.pl/ko...2151051611.html zastanawiam się tylko jaki kupić rozmiar . Poradzicie coś ? Planuję do tego zakup wędziska ROBINSON CARBOMIX FEEDER EXPERT 3,60 40-120g.

Ewentualny zakup jest Twoim wyborem, ale skoro pytasz to Ci odpowiem, że do feedera nie ma potrzeby kupowania kołowrotka z "wolnym biegiem".
W tym wypadku jest to zbędny dodatek podnoszący cenę a nie zwiększający jakość - wytrzymałość.

Użytkownik esox2b edytował ten post 15 marzec 2012 - 09:16

#18 Gandalf91

Gandalf91

Weteran

• Members
  • 438 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 17:26

Mam zestaw z jaxona i właśnie mam wolny bieg i jestem zadowolony bo zawsze jak nie skupiam się na wędce coś robię to zawsze wolny bieg chroni mnie przed tym że wędka nie pójdzie w trzy wiatry do wody jak coś większego weźmie na hak. A co do robinsona nie wiem tylko na jaki rozmiar kołowrotka się nastawić.

Użytkownik Gandalf91 edytował ten post 15 marzec 2012 - 17:27

#19 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 23:16

Mam kilka kołowrotków robinsona i jedyny ich mankament jaki zauważyłem to odczuwalna waga nawet przy małych rozmiarach. Może dlatego producent w katalogach jej nie podaje. Przy gruncie jednak i skoro się zastanawiasz nad rozmiarem, może nie będziesz na to zwracał uwagi, więc możesz spróbować tego kołowrotka. Ja mimo wszystko wolny bieg wolałbym osobiście i namacalnie sprawdzić i wybrać z pośród kilku ofert różnych modeli lub producentów a potem robić zakupy przez internet z najbardziej korzystną ceną.
Co się tyczy opisanej przez Ciebie sytuacji z nie patrzeniem na kij lub robieniem innych czynności, to mi lepiej sprawdza się elektroniczny sygnalizator z podwieszaną na sznureczku bombką. Gdy coś się zaczyna dziać, to go słychać i zacina ten kto jest najbliżej albo odkładam drugą wędkę i trzymam palec na spuście. Ale takie rozwiązanie bardziej pod tradycyjne gruntowe łowienie pasuje niż z sygnalizacją na drgającej szczytówce.

#20 Gandalf91

Gandalf91

Weteran

• Members
  • 438 postów

Napisano 16 marzec 2012 - 08:35

Łowiłem w zeszłym sezonie na feeder i normalny sygnalizator z podwieszaną bombką i jednak zdecydowałem że lepiej łowi mi się na feeder stąd szukam sprzętu na tą metodę, wybrałem robinnson bo z jaxona mam już jeden zestaw wędki i kołowrotka. Tylko nie wiem na jaki rozmiar kołowrotka się zdecydować bo jaxona mam Amado AXL 500.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych