Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym Pomalować Spławik?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafal1

rafal1

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 13 luty 2007 - 21:04

Tak tak w temacie pytam... czym najlepiej pomalować albo okleić spławik aby był bardzo dobrze widoczny ??

#2 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 13 luty 2007 - 21:31

Ja bym proponował lakiery d owoblerków w każdym sklepie wędkarskim dostaniesz różne kolory od jazkrawych po ciemne icon_wink.gif cena za jedną ampułke do 4zł

#3 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 13 luty 2007 - 21:48

Zawsze możesz pożyczyć na wieczne oddanie od swojej matki, siostry, ciotki lakier od paznokci icon_wink.gif Efekt może nie będzie piorunujący ale zawsze jest.

#4 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 13 luty 2007 - 22:51

kiedyś malowałem lakierem do paznokci, albo nie wiem był stary, albo zle położony i po stynięciu siez wodą lakier zamieniłsiew platselinę :/ i niestety spławik do wywalnienia - bo tego jużnie da siętak łatwo pozbyć ;/

#5 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 13 luty 2007 - 23:53

Jakby nie patrząc to lakier do paznokci to trochę prowizoryka, chociaż jak będzie dobrej jakości i dokładnie połorzony powinien zdać egzamin.

#6 Sebass

Sebass

Wędkarz

• Members
  • 80 postów

Napisano 17 marzec 2007 - 13:41

ja używałem lakieru do paznokcji różnych kolorów do pomalowania spławików a później bo wyschnięci pomalowałem go jeszcze raz przezroczystą odżywką do paznokci czy jak to tam się nazywa i efekt był zadowolający icon_wink.gif

#7 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 12:13

wbrew pozorom,najlepiej widocznymi spławikami,są spławiki z czarną lub białą antenką,kombinacje tych dwóch kolorów tez sa na miejscu.No i konieczna jest przynajmniej jedna warstwa lakieru bezbarwnego,gdyż spławiki oferowane w cenie kilku złotych mają tendencje do nasiąkania.

#8 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 21 marzec 2007 - 14:54

Ja jakieś 2 lata tewmu w wędkarskim kupiłem lakier do spławików, kosztował bodajże 2zł. I nim maluję spławiki jeszcze się nie zurzył , polecam godny uwagi nie trzeba sie bawić w jakies lakiery od paznokic, zaleta jest to że jest ich mnóstwo kolorów do wybrou icon_smile.gif
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#9 Piotr Katowice

Piotr Katowice

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 22 marzec 2007 - 11:26

Do malowania można użyć farby nitro lub farb ze sklepu wędkarskiego też nitro tylko w małych pojemniczkach i koniecznie na koniec malowania lakier bezbarwny.
Odnośnie kolorów hmmm to zawsze jest problem , zależy jaki "kolor ma woda" czyli co się w niej odbija jakie jest tło .
Antenki w moich spławikach mają 3 kolory czarny , biały i czerwony taki układ jest na tyle uniwersalny że praktycznie widoczny na każdej wodzie.

Małych spławików niestety tak nie pomalujesz ze względu na brak miejsca na antence i na to jest rada - mam kilka spławików z wymiennymi końcówkami o różnych kolorach.

#10 rafał29

rafał29

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 27 sierpień 2007 - 13:05

spławiki strugane z drzewa można pomalować na sucho odpowiednimi flamastrami a później swoje dzieło pokryć bezbarwnym lakierem(najlepiej 2 warstwy). Tak pomalowany spławik ma wygląd jaki chcemy i przy malowaniu nie trzeba się strasznie starać.

#11 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 16:01

Farbki modelarskie są do tego celu najlepsze, w każdym modelarskim kupisz, lakier bezbarwny też.

#12 Tokarz

Tokarz

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 14:21

Zgadzam się z Rafałem .

#13 gronek

gronek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :]

Napisano 01 październik 2007 - 06:30

A ja do malowanie używam sprayu i lakierów do paznokci mamy icon_wink.gif i nie wychodzi wcale źle icon_razz.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych