Skocz do zawartości

Zdjęcie

Groch

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 krecik2

krecik2

Weteran

• Members
  • 511 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, akwarystyka, elektronika, motoryzacja

Napisano 10 luty 2007 - 19:17

Witam,
w tym sezonie spróbuje zapolowac na jazia i dowiedzialem sie ze najlepsza przyneta na jazia jest groch i mam kilka pytań:
- jak najlepiej przygotowac groch ( namaczanie, gotowanie itp )
- jak zakladac groch ( na włos, bezposrednio na hak a moze jeszcze jakos inaczej icon_smile.gif )
- ile dawac "ziarenek" grochu z mysla o jaziu
- jaki najlepiej haczyk dobrac na jazia ( rozmiar, barwa )

Z góry dziekuje za odpowiedzi i za pomoc.

Pozdrawiam, Michał.

Użytkownik krecik2 edytował ten post 10 luty 2007 - 19:18

#2 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 10 luty 2007 - 19:26

Na jazia (według mnie) najlepszy jest groch zielony konserwowy. Jeśli wiesz że na lowisku są duze jazie wteyd korzystaj z włosa, a jeśli jazie śa małe lub brań dużych ryb jest mało zakładajh pojedyńcze ziarno grochu bezpośredni na hak. Groch jest takze doprą przynetą na klenie, czasme bieże leszcz i płoć a nie pogardzi też karp icon_biggrin.gif

Aha pytałeś o haczyk no to używał zwykły hak jak np. stosujesz na kukurydze kolor nie ma według mnie większego znaczenia.

Pozdr.

#3 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 10 luty 2007 - 20:07

groch na jazia to tylko ten goszek z puszki na normalnie na haczyk jak kukurydze koserwową
a na karpia to raczej zwykły (nie ten zielony) i to na włosie po 4-5ziarek

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#4 rzeczka lyna

rzeczka lyna

Weteran

• Members
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 11 luty 2007 - 00:49

Panowie , ja nie wyobrażam sobie innej przynęty i zanęty niż groch <cały nie łuskany> nie namaczam go jak inni.
Najpierw kupuje pończochę w sklepie , wsypuje do niej groch , zawiązuje tak zeby nie było zbyt duzego luzu, nalewam mały garnek wody dosypuje tam 1 łyżeczkę sody oczyszczionej i po 1,5-2 h groch jest gotowy... Przynęta supper , tylko na nią łowię jazie i klenie icon_smile.gif ppzdrawiam
co do haczyka ja stosuje 8-7 zółty z wydłużonym trzonkiem ,, zakładam jedno ziaorno na haczyk ,, przed łowieniem 2-3 garcie grochu w łowisko i co branie , to dożucam troszke ziarenek do łowiska .... efekty zawsze są ,, ..Ja sezon jaziowy zaczynam juz w połowie marca , u nas na łyne borą piekne sztuki , wystarczy znaleśc dołek z wolnym nurtem o głebokości minimum 1,5 m i mozna tam necić ,,

Użytkownik rzeczka lyna edytował ten post 11 luty 2007 - 00:52

weekend bez wędki to weekend zmarnowany...
pozdrawiam Tomasz

Sklep Wędkarski "Ryb iOgon"

#5 enduro

enduro

Weteran

• Members
  • 274 postów
  • Zainteresowania:polski rap, informatyka, wędkarstwo

Napisano 02 sierpień 2007 - 22:34

witam.
czy groch konserwowy, zielony jest równie skuteczny w porównaniu do zwykłego, mam na myśli zależność:

1) kukurydza przygotowana samemu jest dobra, kukurydza konserwowa też dobrze się nadaje i jest skuteczna.
czy w przypadku grochu jest tak samo, tzn. czy konserwowy można z powodzeniem stosować?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych