Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko O Połowie Brzan Na Grunt

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 10 luty 2007 - 14:17

Witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć wszystko co wiecie o połowie brzan w rzece (sam jak większość wie łowię w Sanie:)). Chodzi mi o zestaw, przynęty, zanęty itp Czyli po prostu wszystko od podstaw. Jeśli przynętą ma być ser to jak go przygotować? Jak skomponować zanętę ? W jakich miejscach szukać brzan? Za wszystkie odpowiedzi o brzanach i ich połowie z góry dziękuje. Pozdrawiam

#2 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 10 luty 2007 - 15:50

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 06 listopad 2009 - 15:15

#3 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 10 luty 2007 - 15:53

brzan nie łowie wiec specem od tego nie jestem ale w wielu gazetach i książkach wyczytałem że żółty ser trzeba pokroic w kostke i moczyć przez dwa dni w mleku dzięki temu ma być bardziej elastyczny
nigdy tego sposobu nie próbowałem dodam icon_smile.gif

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#4 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 10 luty 2007 - 16:03

U mnie w rzece (pisa) tez sa podobno brzany bede obserwowal ten teamt to mzoe spróbuje latem..heh
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#5 Zając

Zając

Weteran

• Members
  • 151 postów

Napisano 10 luty 2007 - 18:52

Brzany szukaj na około 2 metrach głebokosci w środkowym biegu rzeki, na dnie piaszczystym lub zwirowatym z kamieniami, poprostu przebywa na twardym dnie. Żyłka 0,20-0,22 lub nawet mocniejsza jest to waleczna ryba, haczyk nie mniejszy niż nr 12 z przynęt to najlepiej białe czerwone rosówki i ser zółty. Słyszałem że w okresie tarła(maj, czerwiec) mięso brzany jest trujące! Przed nami wiosna i pamiętajmy o okresie ochronnym brzany, który trwa do końca czerwca icon_smile.gif pozdr.
Wędkarstwo

Na stronie:
Jak przygotować się do łowienia. Jak skonstruować zestawy do poszczególnych metod. Opisy akcesoriów wędkarskich i ich samodzielne wykonanie. Porady w połowie poszczególnych gatunków ryb słodkowodnych występujących w polskich jeziorach. Mapy batymetryczne polskich jezior do pobrania. Konserwacja i naprawa sprzętu wędkarskiego. Techniki i sztuczki wędkarskie.

#6 jarul

jarul

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 10 luty 2007 - 23:42

ja brzany szukal bym tylk i wylacznie w silnyn nurcie rzecznym badz przy wodospadach gdzie woda jest dobrze natleniona i rwaca wydaje mi sie ze tam gdzie bolen tam i brzanka a lowil bym ja ma zywca z gruntu z 20g oliwka poto aby przynenta w nurcie sie toczyla brzana to lubi mozna tez skusic ja na kulke sera topionego zmieszana z bulka .oczywiscie spining i biale kopytko pamietaj o dobrej zylce bo to waleczna sztuka czesto moza ja spotkas w rynnach na wyplyceniach i spadach

#7 Zając

Zając

Weteran

• Members
  • 151 postów

Napisano 11 luty 2007 - 10:09

moim zdaniem jednak najlepszy jest spławik i przepływanka do brzan w momencie przytrzymania spławika należy zacinać tak właśnie bierze brzana. Chyba ze prąd jest tak silny ze nie da sie na spławik wtedy grunt icon_smile.gif
Wędkarstwo

Na stronie:
Jak przygotować się do łowienia. Jak skonstruować zestawy do poszczególnych metod. Opisy akcesoriów wędkarskich i ich samodzielne wykonanie. Porady w połowie poszczególnych gatunków ryb słodkowodnych występujących w polskich jeziorach. Mapy batymetryczne polskich jezior do pobrania. Konserwacja i naprawa sprzętu wędkarskiego. Techniki i sztuczki wędkarskie.

#8 david2

david2

Weteran

• Members
  • 155 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO,PIŁKA NOŻNA ,ŻUŻEL

Napisano 11 luty 2007 - 10:42

Czekam do lipca i ruszam na brzane to bardzo ładna ryba i waleczna icon_biggrin.gif

#9 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 11 luty 2007 - 21:55

Ja bym radził metodę gruntową, wielu ludzi zamiast koszyka znętowego stosuje woreczki po wazywach badz owocach z cięzarkiem i zanętą w środku na haczyk rosówka lub zółty ŁAGODNY ser irzuć w miejsce zaraz tam gdzie kończy sie warkocz bądz sny nurt. mOŻesz też użycmocniejszej wędki i cięższego ciężarka i wrzucicć zestaw silny nurt o kamenistym dnie w kakiś dołem brzana właśnie w takich miejscach z reguły przwbywa icon_wink.gif

#10 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 12 luty 2007 - 09:42

Gdybyś mógł gdzieś kupić kasetę Sekrety Mistrzów " drgająca szczytówka - tajemnice sukcesu. Występują tam mistrzowie Angli w połowie brzan, Dave Harrell i Trefor West temat przedstawia Matt Hayes. Jest tam pokazane wszystko, zestaw,połów, przynęty, miejsca.

#11 e88cc

e88cc

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 12 luty 2007 - 13:31

Ja na wiśle jak łowię brzany to daję najmocniejszy hak karpiowy jaki jest. Zwykłe drutowe brzany poprostu prostują. Dwa razy mi brzany rozgięły haki po czym zaczałem stosować haki kute. Po tej operacji wzieła mi brzana 72cm długości. To już spory rekin a do tego waleczny. Się przestałem dziwić po holu,że ta ryba ma taką siłe i gnie haki.

#12 Ewenement

Ewenement

Wędkarz

• Members
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 12 luty 2007 - 14:23

Ja brzany łapie na kostke żółtego sera lub biale robaczki icon_smile.gif Ważne przy holu jest nie dac rybie przybic sie do dna bo jak są kamienie a przeważnie są to przetrze sie o nie żyłka i po ptokach icon_cool.gif

#13 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 16 luty 2007 - 18:28

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 06 listopad 2009 - 15:15

#14 simon661

simon661

Weteran

• Members
  • 207 postów
  • Zainteresowania:komputer

Napisano 26 luty 2007 - 23:08

A jaka zanęta i jak rozpoznać czy w łowisku są brzany??
3 xPŁOĆ

http://gruby2661rock.blog.onet.pl/ moja strona www!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych