Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Na Zywca. Pomocy

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 killcam91

killcam91

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 04 February 2007 - 01:20 PM

WItam. Jesrtem poczatkujacym wedkarzem i chcialem lowic na zywca. Wiem jak zawiazac sprzeta mnej wiecej tylko nie wiem jak nabije rybe za grzbiet i zarzuce to musze zostawic kolowrotek na luuzie ??? I kiedy bede widzial ze mam branie cxzy ta ryba na kotwicy nie bedzie brala splawika w dol ??

#2 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 04 February 2007 - 07:14 PM

sposób zbrojenia zależy od tego na jąką rybe polujesz
np. jak nastawiasz sie na szczupaka to żywca zbroisz za grzbiet kotwiczką
a jak chcesz złowić np. węgoża to zbroisz żywca za pyszczek pojedynczym hakiem

jeżeli łowisz na "bojke" czyli duży spławik to przy braniu spławik pujdzie pod wode na dłuższy czas lub zacznie bardzo szybko odjeżdzać a nawet najsilnieszy żywiec nie zatopi bojki na dłużej niz kilka sekunt

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#3 jasin

jasin

Weteran

• Members
  • 388 postów

Napisano 06 February 2007 - 07:31 PM

Podłączając się do tematu chciałem zapytać jak zbroić żywca żeby nie spadał przy zarzucaniu?
Za którą wargę i czy jest jakaś różnica? Mam też taki problem bo miałem brania ale tylko jedno puknięcie i po wyjęciu zestawu nie było przynęty icon_sad.gif , dodam że łowię w Wiśle na feeder.

#4 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 06 February 2007 - 08:17 PM

QUOTE(jasin3 @ wto, 06 lut 2007 - 20:31) Wyświetl post

Podłączając się do tematu chciałem zapytać jak zbroić żywca żeby nie spadał przy zarzucaniu?
Za którą wargę i czy jest jakaś różnica? Mam też taki problem bo miałem brania ale tylko jedno puknięcie i po wyjęciu zestawu nie było przynęty icon_sad.gif , dodam że łowię w Wiśle na feeder.

żywca zbroji się za górną wargę albo najlepiej za dwie na raz za samą dolną nie można bo większość ryb ma dolną bardzo cieniutką i łatwo ją rozerwać

a co do feederka to często się tak zdaza icon_smile.gif na to nie ma rady ja zawsze przycinam jak szczytówka puknie po raz drugi
przy pierwszym się już przygotowuje łapiąc za korek a przy drugim szybko zacinam
jeżeli zatniesz po pierwszym puknieciu to raczej nic na haku nie będzie no chyba że cały czas siedzisz w gotowości do zacięcia trzymając w dłoni dolnik wędziska icon_smile.gif

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#5 alien

alien

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 21 June 2007 - 11:21 AM

ja zawsze zaczepiam zywca kotwiczka za grzbiet. bojki plotka nie wciagnie a pozatym jak mam branie to nie sugeruje sie tym czy bojka idzie pod wode tylko tym czy zylka sie napreza jezeli mam plotke to czekam okolo 1 min i dopiero zacina czasem dluzej, a jezeli mam malego zywca np. krasnopiorke to zacinam po ok. 5 sek poniewaz i mniejsza rybka tym szczupak szybciej je az jak zaczekam za dlugo z zacieciem to mi zj rybke i kotwiczke wypluje icon_smile.gif Zawsze łapie na bojke z metalowym przeponem. Grunt ustawiam ok. 60cm aby rybka miale troche swobody ruchu icon_wink.gif Pzdr.

#6 mócha

mócha

Weteran

• Members
  • 503 postów

Napisano 05 July 2007 - 12:14 PM

Co prawda ja nie jestem doświadczony w tej metodzie bo łowiłem tylko 2 razy ale 3 szczupaki i 2 okonie złapałem. icon_biggrin.gif Kiedy jest branie to nie patrze na czas lecz na żyłke. Ale myśle że trwa to jakies 30 sekund. Jak żyłka sie napręża to zacinam:]. Jeszcze żadnego brania nie zmarnowałem. Tylko jeśli chodzi o zaczepianie to zdaża mi sie że żywiec mi spada. zaczepiam za grzbiet na 1 "hak" z kotwiczki. Mniej więcej za to miejsce jak pokazuje rysunek. Co mi poradzicie na to żeby nie spadał?? Czasem też żywiec nie chce pływac w wodzie tylko stoi w miejscu. Czy to moja wina?

Załączona miniatura
Zmniejszono 84%
Załączony obrazek
615 x 461 (9,21k)

#7 mócha

mócha

Weteran

• Members
  • 503 postów

Napisano 05 July 2007 - 12:20 PM

Sorry cos mi obrazeczek nawalił icon_mrgreen.gif o to mi chodziło

Załączone miniatury

• żywiec.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania