Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podpórki Do Feedera

49 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawidow

dawidow

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 10:43

witam wszystkich.
sprzęt wędkarski już skompletowany tylko podpórek brak bo nie wiem jakie kupić. proszę o pomoc w wyborze podpórek do feedera. Chcę łowić z brzegu jak i z pomostu. Czy macie może jakieś patenty dotyczące ustawiania feederów.
z góry dzięki za pomoc.

#2 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 11:17

Używam podpórek typu Fly ... zdjęcie umieszczę później, wg mnie jedne z najlepszych podpórek nadających się do większości metod od feedera do spławika. Cena ok 30 zł jest rekompensowana jakością i funkcjonalnością.
Pozdrowienia
Klay

#3 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 03 luty 2007 - 16:04

Ja używam od długiego czasu takich
[attachmentid=10323][attachmentid=10324]

Zalety
  • trwałość
  • pozycja feederów w stosunku do wody
  • prosta budowa
  • cena (ok 15 zł/szt)
  • wielkość
Wady
  • trudność z ustawieniem w kamiennym brzegu
  • masa (stal)

Załączone miniatury

• podpórka_do_wędki.jpg
  • podpórka_do_wędki__1_.jpg

#4 Misza712

Misza712

Wędkarz

• Members
  • 40 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO

Napisano 03 luty 2007 - 19:52

QUOTE(dawidow @ śro, 31 sty 2007 - 11:43) Wyświetl post

witam wszystkich.
sprzęt wędkarski już skompletowany tylko podpórek brak bo nie wiem jakie kupić. proszę o pomoc w wyborze podpórek do feedera. Chcę łowić z brzegu jak i z pomostu. Czy macie może jakieś patenty dotyczące ustawiania feederów.
z góry dzięki za pomoc.

ja proponuje cos w tym stylu.Osobiscie uzywam tych podporek i jestem zadowolony,przede wszystkim po zainstalowaniu na stanowisku wedkarskim nie zajmuja duzo miejsca bo wedki wystaja z uchwytu w przeciwna strone do wedkarza,a czasami to sie bardzo przydaje bo z miejscem nad woda bywa roznie.

Załączone miniatury

• Podpórka1.jpg
  • Podpórka.jpg

#5 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 03 luty 2007 - 21:25

Mam sprawe ale nie ma co zakladac nowego tematu to sie tu zapytam.Czemu na jeziorku trzeba ustaiwac feedery rownolegle do brzegu a nie naprzyklad na sztorc?
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#6 krzys_u

krzys_u

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 03 luty 2007 - 23:17

Na sztorc stawia się feedera na rzece po to żeby zmniejszyć odcinek żyłki zanurzony w wodzie
przez co nurt mniej nam znosi zestaw. Na jeziorze nie ma to sensu bo nie ma nurtu.
Przy ustawieniu (na jeziorku) równoległym do brzegu brania są najlepiej sygnalizowane.

Każda porażka jest nawozem sukcesu!

#7 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów

Napisano 04 luty 2007 - 00:02

Aha to wiem dlaczego na rzece sie stawia na sztorc , tylko nie wiedzialem dlaczego na jeziorze rownolegle trtzeba ustawic myślalem ze na sztorc tez mozna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

#8 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 04 luty 2007 - 10:30

Wreszcie dokopałem się do aparatu fotograficznego więc zamieszczam zdjęcia moich podpórek ... jak dla mnie rewelacja. Po rozłożeniu mają do 120 cm długości, można w nich ustawić wędkę tak samo pionowo jak i poziomo. Wg mnie zakup warty tych pieniędzy (ok 30 zł). Reguluje się to jedną nakrętką, drugą natomiast wysokość.

Załączone miniatury

• cala.jpg
  • do_gruntu_pion.jpg
  • do_gruntu_poziom.jpg
  • ustawienie.jpg

Pozdrowienia
Klay

#9 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 04 luty 2007 - 18:44

QUOTE(krzys_u @ nie, 04 lut 2007 - 00:17) Wyświetl post

Na sztorc stawia się feedera na rzece po to żeby zmniejszyć odcinek żyłki zanurzony w wodzie
przez co nurt mniej nam znosi zestaw. Na jeziorze nie ma to sensu bo nie ma nurtu.
Przy ustawieniu (na jeziorku) równoległym do brzegu brania są najlepiej sygnalizowane.

na jeziorach stosuje się lzejsze zestawy i ustawia się szczytówki jak najnizej dlatego żeby wiatr nie napierał na żyłke a skoro szczytówki są przy samej ziemi to zeby przy braniu szczytówka się przygieła wędzisko musi lezeć bokiem do tafli wody

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#10 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 09 luty 2007 - 13:02

QUOTE(Misza712 @ sob, 03 lut 2007 - 20:52) Wyświetl post

ja proponuje cos w tym stylu.

Zainteresowały mnie te podpórki, ale po przeszukaniu większości znalezionych sklepów w Internecie niestety znalazłem tylko takie do burty łodzi firmy York.

Gdzie można kupić takie jak te na zdjęciu Misza712

#11 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 09 luty 2007 - 15:10

we wrocławiu widzałem takie podpórki w sklepie decathlon

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#12 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów

Napisano 09 luty 2007 - 17:59

Przeglądając na allegro znalazłem takowa podpórke http://www.allegro.p...ne_bajery_.html co o niej myslicie tylko nie wime czy kupic mzoe to czy jakis trójnóg bo to sie na pomost nie nadaje o trójnóg owszem co polecicie?http://www.allegro.pl/item165066206_trojnog_wedkarski_uniwersalny_mini.html a do tego trónoga co musze dolozyc zeby byl na 2 lub 1 wedke? i ile cala reszat by kosztowala??czy moze lepiej na poczatek zwykle podbórki kupic i najwyzej jakies dziury w pomoscie zrobic albo w szpary wcisnac

Użytkownik piotrek_pisz edytował ten post 09 luty 2007 - 18:48

#13 wojak-53

wojak-53

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 10 luty 2007 - 15:09

QUOTE(Klayman @ nie, 04 lut 2007 - 13:30) Wyświetl post

Wreszcie dokopałem się do aparatu fotograficznego więc zamieszczam zdjęcia moich podpórek ... jak dla mnie rewelacja. Po rozłożeniu mają do 120 cm długości, można w nich ustawić wędkę tak samo pionowo jak i poziomo. Wg mnie zakup warty tych pieniędzy (ok 30 zł). Reguluje się to jedną nakrętką, drugą natomiast wysokość.

Witaj.Gdzie można dostać takie podpórki.

#14 k1967-67

k1967-67

Weteran

• Members
  • 279 postów

Napisano 13 luty 2007 - 16:22

QUOTE(Klayman @ nie, 04 lut 2007 - 13:30) Wyświetl post

też mam podobne tylko z dwoma kolcami nie obracają się pod wpływem wiatru lub prądu

#15 Malorski19

Malorski19

Weteran

• Members
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Koszkówka, Siłka

Napisano 13 luty 2007 - 21:37

ja pod wędke używam zwykłaych podpórek typu "V" i ustawia mztytóke tak aby była ok 10cm na lustrem wody, a dolnik na wysokość łokcia podcczas iedzenia. Wędka rónolegle do brzegu zyłka lekko napięta szczytówka przy brzegu ponieważ podczas wiatru lub fali żyłka, a co zatym idzie szczytówka nie są narażone na te dwa czynniki icon_wink.gif

#16 ciernik46

ciernik46

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 09:12

A, może taki stojaczek http://www.wwg.com.p...e...r=0&thold=0

#17 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 19:06

Propozycja bardzo ciekawa, mnie jednak cena 490 PLN bardzo zniechęciła, ale jak ktoś ma taką kwotę do wydania na stojak to weźmie pod rozwagę jakiegoś rod albo tripoda karpiowego. Może jest mniej poręczny, ale można zastosować sygnalizator elektryczny.

Zaproponowany rod pod do feedera jest niezastąpiony dla kogoś, kto najczęściej wędkuje przy pomocy feedera z kamiennych lub betonowych główek lub innych twardych nabrzeży.

#18 ciernik46

ciernik46

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 20:04

Było zapytanie, była odpowiedź - bez komentarza. Jednak na odpowiedź Rekmara jakoś by trzeba zareagowac. Imc Zagłoba powiedział - wybaczcie kogutkowi, ale nie wie on, z której strony ciele ma głowę, a z której ogon (cytuję z pamięci). Feeder, czy picker to przede wszystkim sygnalizacja szczytowa. Skąd u licha jakieś sygnalizatory. Chyba, że koledze pomyliło się feederkowanie z fedrowaniem (tu donośnośc dżwięku jest znakomita). Przeczytałem jeszcze raz i doradzam to samo. Jak będzie mało, to z dziesięc razy z wykorzystaniem podpórek, jakimi są obrazki. Porównywałem punkt, po punkcie z tri podami w cenie ca 700 - 1200 zł. Wychodzi mi, że jest to Porschak wśród Syrenek. A tak przy okazji. Syrenka była jednym z najdroższych samochodów na świecie. Pół życia się na nią pracowało. Cieszy fakt, że jest to chyba jedyny polski produkt, który tak odleciał. Aż chciałoby się porównac z Małyszem, ale to chyba nie te progi. Jeśli wykonanie jest na równie wysokim poziomie jak pomysł, to......... yes, yes, yes. Nie ośmielę się wypowiadac co do szczegółów. Trzeba by wywołac autora. I jeszcze jedno kol. Rekmar jeśli zabiera się autorytatywny głos w sprawie, należałoby odróżniac tri pody od rod podów.

#19 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 23:05

ciernik46
masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu (może za szybko go połykasz?), a i bulwersujesz się zbyt szybko. Napisałem tylko, że to bardzo dobra propozycja (to pochwała) i kontynuując myśl wypowiedziałem bardzo subiektywną (a mam do tego prawo) ocenę, że dla mnie jest to nie potrzebna kombinacja (a wlaściwie zbędny gadżet) ze względu na zbyt rzadkie łowienie na betonowej lub kamiennej główce. Na piaszczystym brzegu w/g mnie lepsze są proste, ale nie prostackie rozwiązania po 16 zł /szt, a wchodząc w porównania motoryzacyjne to nie trzeba mieć Bowlera, żeby sobie na ryby pojechać (wystarczy Land Cruiser icon_rolleyes.gif ) tak samo mi nie potrzebne takie "Porsche" do postawienia na sztorc... wędek.
Jeśli chodzi o sygnalizatory to bardzo się przydają, gdy chcę sobie sandaczyka metodą wywózki zestawu na zaporowym połowić, tri pod lub rod pod (może się zdziwisz, ale je rozróżniam icon_smile.gif ) w tym miejscu bije tego "Porszaka" na głowę, a tri poda można ustawić też w pozycji do feedera
Zapieniłeś się jakbyś to Ty był producentem tego ekskluzywnego rękodzieła, jeśli tak to przepraszam, ale w najbliższym roku nie planuję zakupu, co nie znaczy że inni mają tego nie robić. Jeśli 46 to wiek to przypominam od 17 lat to wolny kraj... więc mówiąc skrótowo "można wybierać"

#20 ciernik46

ciernik46

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 14 marzec 2007 - 21:32

Dla jasności. Jestem zagorzałym DS-owcem. Aż mnie podrzuca niekompetencja. Krótki wykład. Linka wybiega z kija pod kątem 90 - 120 st. w ustawieniu pionowym lub poziomym (prostopadle do kierunku rzutu). Różnica (z grubsza) polega na sposobie sygnalizacji. W tym przypadku, sygnalizatorem jest zawsze szczytówka. Wędka feederowa ustawiona w poziomie na sygnalizatorach robi za denkę (ciężka gruntówka), tak jak każdy inny kij. Próba ciągnięcia przy szpuli wyrzuconej na luz, mimo wszystko, daje wyrażny opór (kabłąk zamknięty). Postawienie wędki pod kątem wyraźnie ten opór zwiększa. Czy o to chodzi? Delikatnie biorący sandacz, ani hybi, zostawi pułapkę. Gdzie w takim razie uzasadnienie sygnalizatora elektronicznego przy DS? To duży skrót. I na koniec. Proponuję wbijanie zwykłych patyków. Będzie taniej. Bo zero wydatków. Tematu stojaka nie ciągnę. Bo jak nie moje "rękodzieło", to może jakiś interes w tym mam? A na ch..... mnie to? Cieszą mnie polskie wynalazki i to w każdej dziedzinie i tyle. Nasz narodek (nie wszyscy) ma w sobie wypielęgnowane formy zawiści. Dotyczy każdej dziedziny. Wszystko jest be, ale nie dopowiada co by zrobił, by było lepiej. I jeszcze na koniec. Przepraszam, co Ty z tymi betonami? to chyba nie dotyczy mózgów. Ale nie moja brocha.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych