Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy Karp Ma Tarło ?

31 odpowiedzi w tym temacie

#21 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 13 styczeń 2007 - 02:03

Oj,bardzo prosto. Wypuszczasz wodę ze stawu i wszystkie karpiki spływają do najgłębszego miejsca w stawie(w stawach chodowlanych sa to okolice mnicha,czyli upustu) następnie odławiasz stłamszone w tym miejscu rybki za pomocą włoka lub kasarków(podbieraków) o bardzo drobnych oczkach. Ważne jest żeby staw spuszczać przez kilka dzni,stopniowo, jeżeli naraz wypóścisz wszystką wode,to ryby nie zdążą spłynąć do najgłębszego miejsca i rozproszą się po całym stawie,co spowoduje śmierć większości z nich. Podobnie rzecz się ma z większymi rybami,z narybkiem,kroczkiem czy tzw. "Chandlówką".
pozdr.

#22 Luko87

Luko87

Weteran

• Members
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,sport

Napisano 13 styczeń 2007 - 20:32

wow masz swój staw.ale masz zajefajnie!!

#23 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, geografia, historia, no i piłka nożna

Napisano 14 styczeń 2007 - 20:41

Tarło Karpia cz.1
Tarło karpia cz.2
Rozmnażanie karpia w polskich zbiornikach naturalnych.

Radzę przeczytać nie tylko sam artykuł, ale i komentarze znajdujące się pod nim.

#24 rafalis1

rafalis1

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 14 styczeń 2007 - 22:28

Każdy z was ma racje karp sie wyciera ,ale w kiepskich warunkach odstepuje od tarła i jeszcze na dodatek sam zjada własną ikrę .Podsumowując jeżeli woda jest zbyt zimna jest mało osobników w jeziorze i dno jest słabo zarośniete to wylęg jest tak mały ,że można sądzić ,że karpie sie nie wycierają i jeszcze jedna sprawa kazda woda jest inna ja znam trzy zbiorniki w których woda miała taka samą temperature a w jednym z tych zbiorników nie widziałem tarła karpia nigdy , może wycierał sie w innym miesiącu to wielka zagadka na karpia nie ma reguły .

#25 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 14 styczeń 2007 - 22:39

Nic dodać,nic ująć. No może poza sceptycyzmem pana o pseudo Kajko co do tarła karpia w naturalnych warunkach,twierdze że nie jest to rzadkie zjawisko,czego dowodem są odławiane przez wielu wędkarzy kilkucentymetrowe karpie.

#26 Uklejarz

Uklejarz

Weteran

• Members
  • 463 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, rower, fotografia, kłusole

Napisano 15 styczeń 2007 - 12:16

Też hoduje karpiki (i pare innych krajowych rybek) i pobierają pokarm w 10*, 11* (teraz mam taką temperature w akwarium w piwnicy...). icon_confused.gif
poza tym zdarzają się przypadki złowienia karpia spod lodu. W Karp Maxie czytałem o łowieniu karpi zimą icon_neutral.gif

IMO karpie żerują w wodzie chłodniejszej niż 7, 10 czy 14* tylko że słabiej, chimerycznie.

#27 bofik

bofik

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 06 kwiecień 2007 - 16:52

Troche nie na temat, ale czy karpie MAJĄ OKRES OCHRONNY??

#28 PareX

PareX

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 20 sierpień 2008 - 10:53

Karp nie ma okresu ochronnego. Karp zaczyna żerować jak jest głodny, a ma tarło jak jest napalony. A serio to nie zależy odtemperatury ani od miesiąca, tylko od insynktu. Każdy karp wie kiedy ma zacząć żerować i kiedy się trzeć.

#29 jimyzoo

jimyzoo

Weteran

• Members
  • 367 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 10:58

PareX no to nową teorie zapodałes:) karp to istota zmienno cieplna i zapewniam Cie, że temperatura wody ma bardzo duze znaczenie, przynajmniej w kwesti zerowania

Catch&Release!!

#30 PareX

PareX

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 22 sierpień 2008 - 15:52

Źle to wam wytłumaczyłem icon_biggrin.gif Nie chodziło mi o to że temperatura nie ma znaczenia, tylko o to mi chodziło że nie jest tak że jest 20 stopni i karp już tarło ma. Oczywiście tepmeratura też jest ważnym czynnikiem, ale to INSTYNKT muwi karpiowi kiedy rozpocząć tarło.

#31 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 10:02

Polecam artykuł "Zdążyć mimo tarła" w aktualny wydaniu gazety Wędkarstwo Moje Hobby (str.68). Artykuł ten jest właśnie o tarle i też jest trochę o tym od czego to zależy icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych