Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsze Feedery

43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Haki

Haki

Wędkarz

• Members
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Informatyka-sieci Wlan i oczywiście wędkarstwo

Napisano 20 wrzesień 2007 - 22:47

Ja posiadam 2 Cormorany.

1- to Black Master C.W 150g 420cm.

2- to MATCH MASTER-MegaShot XH C.W 180g 390 cm

Testy i porównania już wkrótce...

#22 Koc1u

Koc1u

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 07 październik 2007 - 10:36

J kupiłem tydzień temu Mikado UV. Według mnie to dobra wędka PoLeCaM

#23 borys

borys

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 12 październik 2007 - 22:36

Jeżeli mierzysz wysoko to tylko Browning!!!! ewentualnie Mitchell
Z tańszych dobrze sobie radzą Mikado, Shimano, nie wiem jak nowe Cormorany ale starsze sobie bardzo fajnie radziły. Możesz cos wybrac z oferty Dragona jednak ja się trochę na Dragonie przewiozłem.
Mam też jednego Jaxona w kolekcji ale te kijaszki pozostawiają wiele do życzenia.
Jeżeli chcesz byc zadowolony z wędek to w grę wchodzą modele ze sredniej lub wyższej półki cenowej. Niestety w takim przypadku niema kompromisów icon_wink.gif

#24 Pike_

Pike_

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 26 październik 2007 - 12:30

Jeszcze nie łowiłem na feedera - spinninguję, a do 1. maja łowię na grunt, ale przy użyciu karpiówek Team Dragon Silver Edition. Kto mi powie czy feedery z tej serii są równie dobre? Karpiówki i spinningi (których też mam kilka) są świetne.

#25 borys

borys

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 07 listopad 2007 - 00:09

CYTAT(Pike_ @ pią, 26 paź 2007 - 14:30) Wyświetl post
Jeszcze nie łowiłem na feedera - spinninguję, a do 1. maja łowię na grunt, ale przy użyciu karpiówek Team Dragon Silver Edition. Kto mi powie czy feedery z tej serii są równie dobre? Karpiówki i spinningi (których też mam kilka) są świetne.

Cześc Pike! icon_smile.gif duzo osób chwali sobie feedery Dragona. Co prawda posiadam w swojej kolekcji Dragona ale spin i to ciężki. Myślę jednak ze feederek z tej serii będzie wypasiony. Silver Edition to już wyższa półka. Ja choruję na Browninga ale to też i solidny wydatek icon_razz.gif

#26 Bialy_92

Bialy_92

Wędkarz

• Members
  • 53 postów

Napisano 16 luty 2008 - 16:52

Witam! A co sądzicie o FEEDER YORK SAFARI 380/110g ?? Lub jakieś inne federery z tej firmy? Jedni mówią, to strata pieniędzy a jedni, że dobry wybór? Co myślicie?

#27 kapel22

kapel22

Wędkarz

• Members
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, komputery, inteligentne instalacje A/V

Napisano 22 luty 2008 - 19:16

Ja kupiłem jakiś czas temu Mikado Goldenbay Feeder 390. Doskonałe sztywne wędzisko z 4 szczytówkami w komplecie, lekka, wytrzymała... Naprawdę polecam...
Greys X-Flite 9' #4 + Taimen XV 3-6 Reel - Titan Gray (teraz tylko ten zestaw, reszta leży...)
CHUB Snooper 12" 3,5 lb + SPRO L.C.S. BIG FISH PRO 5700
Cormoran CARB-O-STAR X JIGGERSPINN 2,7M, 7-25G + Gamei Wish HO2500
Cormoran Flycor AFTM 4-6# + Okuma Airframe 4/6
Mikado Golden Bay Feeder 390
York Wizard Feeder 390

#28 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 22 luty 2008 - 20:51

Posiadam 2 feedery jaxon crystalis 390/120gr. Jesli mam byc szczery, dla mojego lowienia w zupelnosci wystarczaja. Nie raz przekraczalem CW, kijaszkom nic sie nie dzieje. W zestawie sa 3 szczytowki. Rzuty wykonuje sie precyzyjnie, chociaz nie wiem czy to skill wedkarski czy zasluga kija. Osobiscie moge Ci polecic ta wedka, natomiast nie polecalbym kolowrotkow jaxona. Lepiej zainwestowac w tansze shimano, ot chociazby w catane na temat ktorej jest mnostwo tematow.
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#29 Bialy_92

Bialy_92

Wędkarz

• Members
  • 53 postów

Napisano 23 luty 2008 - 19:45

Witam ja już zrobiłem zakup kupiłem Mikado Golden Bay 345cm/c.w140g. Jestem z niej naprawdę zadowolony. I mała ciekawostka na allegro kosztuje 145zł a ja dałem 130zł.

#30 marewel

marewel

Weteran

• Members
  • 261 postów

Napisano 24 luty 2008 - 00:09

Nie widzialem lepszego federka niz uwaga Jaxon XT pro,jak macie jakis sklep co posoada ta wedeczke to ocencie sami.

#31 wild

wild

Weteran

• Members
  • 271 postów

Napisano 06 lipiec 2008 - 21:47

ja mam jaxona digital i jestem bardzo zadowolonyu juz wiele karpi wyciagnol serdecznie polecam..

#32 Creatives

Creatives

Wędkarz

• Members
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo Gruntowe

Napisano 06 lipiec 2008 - 22:07

CYTAT("bialy_92")
Witam! A co sądzicie o FEEDER YORK SAFARI 380/110g ?? Lub jakieś inne federery z tej firmy? Jedni mówią, to strata pieniędzy a jedni, że dobry wybór? Co myślicie?

Mam tą właśnie wędeczke już drugi rok i sprawuje się elegancko. Nie mam z nią rzadnych problemów. Rączka z korka, ciekawy montaż kołowrotka na kiju, za te pieniądze warto kupić. Za swój dałem 121zł rok temu, do tego kołowrotek SPRO Hardliner PRO LCS 3500

#33 siluro

siluro

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 13:15

Witam,

na początek napiszę, że od miesiąca nie robię nic innego, jak przeszukiwanie, wyszukiwanie, czytanie etc. i dalej nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

CYTAT(adams1999 @ czw, 11 sty 2007 - 00:38) Wyświetl post
na początek musisz napisac gdzie będziesz łowić, bo inne kije wybiera się na łowienie w nurcie wielkiej rzeki a inne kije na jeziorko czy wolnopłynace rzeczki

Jestem nowicjuszem i będę miał wkrótce okazję spędzić dwa tygodnie w pięknej, sielskiej krainie, gdzie pośród torfowisk, (chciałbym napisać wiję się, niestety została wyprostowana i stałą się kanałem) płynie rzeczka, o jak sądzę raczej wolnym-średnim uciągu.
Tam właśnie, chciałbym się zasadzić z wędką i zakosztować rozkoszy, zarezerwowanej dla ciężko pracujących, czyli zasłużonego urlopu.
Pierwszy problem na jaki trafiłem, to wybór wędki. W wyniku straszliwej burzy mózgu, nieprzespanych nocy i dumania doszedłem do wniosku, że feeder, będzie rozwiązaniem. Jako, że rzeczka jest raczej zarośnięta i dość wąska (kijem o długości 8m można wybić oko wędkarzowi z drugiego brzegu) zdecydowałem się na kijaszek ok 3,6 - 3,9.
Problemem pozostaje ciężar wyrzutu, bo tu każden opinię ma inną. Nie chce przesadzić, albo kupić zbyt słabej wędki, bo chce miło spędzić te 2 tygodnie. To nie będzie bicie rekordu, ani cokolwiek wyczynowego, po prostu moczenie kija.
Co do rybek, wiem, że występują tam: sumiki, sumy (te lubię icon_twisted.gif), szczupaki, liny, karpie, płocie, karasie, okonie.
Szukam wędki, którą mógłbym złowić średni okaz każdego z powyższych (tzn, żeby wytrzymałą), wiem, że szczupak i sum, to inna bajka, a co do białorybiu, zdecydowałem się wydać majątek i kupić bata za jakieś dwie dychy.

Czytałem, że Mikado robi porządne feedery(choć czytałem o problemach z przelotkami w szczytówkach, że niby odpadają), niezłe też krążą opinie o Kongerach. (a gdyby ktoś polecił jeszcze jakiś kręcioł, który w teorii powinien wystarczyć na tak małą rzeczkę, to byłbym wdzięczny).

Myślę, że podałem wszystkie szczegóły, jeśli o czymś nie napisałem, dajcie znać, a zaraz dopiszę.

Z góry dzięki za wszelką pomoc i sugestie.

P.S. Na wędkę jestem gotowy poświęcić ok 150 zł, z małym marginesem, w górę.

Załączone miniatury

• rzeczka.jpg

Użytkownik siluro edytował ten post 13 lipiec 2008 - 14:49

#34 Rekin

Rekin

Weteran

• Members
  • 443 postów

Napisano 31 lipiec 2008 - 23:23

CYTAT(maciekmatch @ czw, 01 mar 2007 - 14:31) Wyświetl post
Witam. Tutaj są feederki Browninga. Ten Bob Nudd musi być niezły icon_wink.gif
http://arnal-fishing...t.asp?kat=19517

Abyś wiedział że jest cool ten Browning ! .

Spinn i Feeder to mnie rajcuje ! Wędkowanie to moja pasja :) Pozdrawiam REKIN

#35 osiolek

osiolek

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 01 sierpień 2008 - 00:45

siluro polecam Ci Mikado Silver Eagle Feeder 360 / 90
bardzo fajny kijaszek , leciutki , dobrze lezy w reku i jest tani
na allegro dostaniesz go za 135 zł
http://www.allegro.p...360_do_90g.html
pozdrawiam icon_wink.gif)
Osiolek z forum - www.wyczyn.fora.pl TO NIE JA !! TO JEST OSZUST INTERNETOWY ! PROSZĘ O NIE KONTAKTOWANIE SIĘ Z NIM !!!!

#36 marewel

marewel

Weteran

• Members
  • 261 postów

Napisano 01 sierpień 2008 - 08:24

Ostatni nabytek to dragon legend,xt pro do lamusa

http://duzaryba.pl/s...roducts_id/4051

#37 kapel22

kapel22

Wędkarz

• Members
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, komputery, inteligentne instalacje A/V

Napisano 03 sierpień 2008 - 01:54

Ja cały czas Mikado Golden Bay, wędzisko naprawdę super, bardzo lekki kij o szczytowej akcji, 4 szczytówki w komplecie, w tej cenie to naprawdę dobry wybór...
Greys X-Flite 9' #4 + Taimen XV 3-6 Reel - Titan Gray (teraz tylko ten zestaw, reszta leży...)
CHUB Snooper 12" 3,5 lb + SPRO L.C.S. BIG FISH PRO 5700
Cormoran CARB-O-STAR X JIGGERSPINN 2,7M, 7-25G + Gamei Wish HO2500
Cormoran Flycor AFTM 4-6# + Okuma Airframe 4/6
Mikado Golden Bay Feeder 390
York Wizard Feeder 390

#38 Rekin

Rekin

Weteran

• Members
  • 443 postów

Napisano 08 wrzesień 2008 - 13:48

Czy ktoś z was również posiada Browning Bob Nudd Legend Feeder 3,6m 1240-360 c.w 100g ?
Spinn i Feeder to mnie rajcuje ! Wędkowanie to moja pasja :) Pozdrawiam REKIN

#39 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 27 wrzesień 2008 - 08:24

a jaki feeder proponujecie dla początkującego żebym mógł polowic liny , karasie , węgorze na starorzeczach i np. leszcze na wiśle? Czy w ogóle istnieje taki...

#40 legat

legat

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 07 październik 2008 - 20:19

A co myślicie o SHIMANO ALIVIO bx c.w.70g?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych