Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Najlepsze Feedery

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roman77

Roman77

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 30 December 2006 - 12:00 PM

Przymierzam się do kupna 2 wędek z drgającą szczytówką. icon_biggrin.gif
Ale mam problemy, taki jest duży wybór. 8O Jakie wy posiadacie feedery, chodzi mi o konkretne modele, i ich dane, zalety i wady, na jakie wody ich używacie, i co najważniejsze na jaką odległość rzucacie nimi zestawy? Jakie mi szczególne polecacie?
Za wszystkie rady wielkie dzięki ! icon_smile.gif

#2 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 30 December 2006 - 12:14 PM

mikado, jaxon, konger, shimano, dragon....tutaj napewno znajdziesz cos dobrego icon_wink.gif wystarczy wpisać w wyszukiwarce firme i rodzaj wedziska i Ci wyswietli duzo modeli opisanych icon_wink.gif

#3 Przemekk

Przemekk

Weteran

• Members
  • 654 postów

Napisano 31 December 2006 - 11:02 AM

Ja mam 2 feedery jeden cięzki drugi trochę lżejszy. Cięższy to Konger Air Cobra Feeder c.w. 180g, jest wędzisko już z wyższej półki, stosuję do niego koszyki o wadze od 70 do 120g; lżejszym wedziskiem jest tani Robinson SCORPIO Feeder c.w. 40-80, używam przy nim koszyków 50-60g. Konger ma 2 wymienne szczytówki (szklaną i węglową), Robinson natomiast posiada 3 szklane szczytówki. Najczęściej łowię na feedera na Narwi i Wiśle. Bardzo polecam te 2 kije, uważam że są naprawde dobre. Mógłbym Ci polecic także wędk Mikado T-Rex Feeder lub Jaxon Crystalis Feeder.

#4 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 558 postów

Napisano 31 December 2006 - 12:17 PM

Mikadao Ultraviolet 390 light feeder 3+5,cw 90g.Łowie nim na jeziorach i szybkim morskim kanale,sprawdza się na 100%.Rzuty bezproblemowe ponad 50m.Maksymalnych rzutów jeszcze nie testowałem.Zalety 5 naprawdę różnych szczytówek(a nie jak niektórzy-3 ale każda prawie taka sama).Wad nie widze.Jest naprawde uniwersalny.Kosztował rok temu 220 zł.

#5 Santo

Santo

Wędkarz

• Members
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Terrarystyka,Wędkarstwo,Fotografia,Internet

Napisano 31 December 2006 - 12:35 PM

Powiem Ci jedno trzymaj sie daleko od Jaxona -może i trafiają sie dobre egzemplarze ale po co ryzykować.
Ja właśnie w zimie wymieniam feedery Jaxona na cos do czego będe maił zaufanie ( przyczyna Jaxona pękł na łączeniu jak zapałka a holowalem leszczyka 35 cm icon_sad.gif , wprawdzie Orion a Crystalis sie narazie trzyma ale straciłem zaufanie do firmy i wole nie ryzykowac i nie chodzi tu o kase ale o to że chyba bym sobie nie wybaczył gdyby mi wędka strzeliła na rybie życia icon_biggrin.gif).
Ja wybrałem Shimano Hyperloopa 360/150,mysłałęm nad Garbolino i Browningiem ale mało kto ma te wędki więc jednak zdecyduje sie na sprzet sprawdzony w boju .
http://world3.monste...d&vid=167000022 <----To też kradnie mi czas :)

#6 Roman77

Roman77

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 31 December 2006 - 06:14 PM

santo aten co pękł to jaki model, ja myśłe własnie o orione lub cristalisie, by je kupić.
Jakie wady w nich widzisz santo? Czemu Jaxony według ciebie są mierne, może miałeś ferelny egzemplarz?

#7 Santo

Santo

Wędkarz

• Members
  • 61 postów

Napisano 31 December 2006 - 11:37 PM

Ten co pękł to Jaxon Orion 360/90 ,być może trafiłem na wadliwy egzemplarz zreszta juz został wymieniony przez serwis ,ale straciłem poprostu zaufanie nie chce ryzykować że zdarzy sie to jeszcze raz ,aczkolwiek wcale nie musi .Powiem że do tego feralnego dnia byłem zadowolony z tej wędki co do wad - w Orionie dla niektórych wadą jest miękkość kija mnie to nie przeszkadzało ,natomiast w moim Crystalisie denerwujace jest natomiast spasowanie jednej ze szczytówek co któryś rzut trzeba dopychac bo w innym wypadku wyladuje w wodzie icon_smile.gif.Jeżeli teraz musiał bym wybierać miedzy tymi Jaxonami to zdecydowanie Crystalis robi lepsze wrażenie . Jednak ja już zdecydowałem -Jaxony trafiły do ojca ja kupuje coś do czego będe miał wieksze zaufanie .A co do Oriona to już niestety nie pierwszy przypadek złamania sie tej wędki nawet na tym forum opisywane były takie przypadki.

#8 Aro

Aro

Weteran

• Members
  • 199 postów

Napisano 01 January 2007 - 09:41 AM

Tak więc jakie feedery polecacie do 150 zł?(może troche i więcej)

Użytkownik Aro edytował ten post 01 January 2007 - 09:41 AM

#9 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 01 January 2007 - 12:52 PM

moim zdaniem mikado

#10 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 01 January 2007 - 07:16 PM

Ja mam 2 x Mikado Lexus Feeder 390/120 polecam o ile jeszcze je robią , tylko w cenie cokolwiek się nie mieści.

Gdybym nie miał feederów i chciał nabyć je teraz to mój wybów byłby taki :Byron X12T Feeder Heavy 3,9m. c.w. dp 100g. normalna cena w sklepach jak je oglądałem była ok 250 zł cena na tej stronie mnie zaskoczyła dlatego polecam te wędki. Na innych stronach w Internecie ponad 200 zł

#11 NUNDA

NUNDA

Wędkarz

• Members
  • 99 postów

Napisano 02 January 2007 - 05:33 PM

Ja mam 2 szt Robinsona IM7 390 cm 40-90g Feeder Xenon Gtr i miotam nimi na ogromne odległości sprężynę z własnym obciążenie i zanętą i nic się z nimi nie dzieje. Mają długi dolnik ,niezłe wykończenie ,dobrze sygnalizują brania ,w komplecie są trzy szczytówki do wymiany
Ja za swoje zapłaciłem 170 zł/szt i mogę szczerze Ci go polecić
Dopóki popełniam błedy w łowieniu ,wszystko co najlepsze jeszcze przede mną

#12 Roman77

Roman77

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 03 January 2007 - 04:33 PM

Widzę że polecasz te wędiska od robinsona. NUNDA jak daleko rzucasz tym robinsonkiem sprężyne a jak daleką koszykiem, bo mi zalezy jak najdalej. A jakies wady zauważyłeś czy nie?

#13 NUNDA

NUNDA

Wędkarz

• Members
  • 99 postów

Napisano 03 January 2007 - 09:11 PM

Łowiłen na te kije na zbiorniku elektrowni Rybnik i wyrzucałem nimi sprężyny z zanętą dalej od innych , dokładnych odległości Ci nie podam ,ale były to identyczne odległości od łowiących obok mnie rasowych karpiarzy ,którzy próbuję łowić tam karpie.
Wady ... powiem ,że może wydają się trochę ciężkie ,szczególnie przy czestym ściąganiu i zarzucaniu zestawu ...ale nie za bardzo ...
mogłyby być tańsze hehehehhee ...

#14 Roman77

Roman77

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 04 January 2007 - 04:49 PM

Nunda ale tak orientacyjnie podaj odległość, mniej więcej. Bardzo mi to ułatwi wybór. A właśńie jakich kołowrotków do nich stosujesz?

Nunda ale tak orientacyjnie podaj odległość, mniej więcej. Bardzo mi to ułatwi wybór. A właśńie jakich kołowrotków do nich stosujesz?

#15 krzysio34

krzysio34

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 06 January 2007 - 01:32 PM

Ja zainwestowałem 260zł w Team Dragona Silver Edition Feeder , długość 420cm CW: do 120g. w zestawie są 4 szczytówki(!): 1z włókna szklanego i 3 z węglowego. Uważam, że to swietny kijek, godny polecenia. Z tego co wiem to ta cena w sezonie jest o wiele wyższa więc radzę wykorzystać martwy okres i wyszukiwać takie okazje. Pozdrawiam.

#16 NUNDA

NUNDA

Wędkarz

• Members
  • 99 postów

Napisano 06 January 2007 - 08:47 PM

Do swoich kijków mam kołowrotki Shimono Catana 2000RA z żyłką 0,24 mm .

pozdrawiam

#17 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 10 January 2007 - 10:38 PM

na początek musisz napisac gdzie będziesz łowić, bo inne kije wybiera się na łowienie w nurcie wielkiej rzeki a inne kije na jeziorko czy wolnopłynace rzeczki

ja mam oriony 3,3/70 wybrałem takie krutkie i nie za ciężkie bo łowie przeważnie na szerokim rozlewisku gdzie
nurtu nie ma wcale ale na odrze też się sprawdzają z tym że nie rzucam w nurt a przed nigdy nie nażekałem na te oriony ani nikt mi znajomy kto je ma a przekraczałem nie raz cieżar wyrzutowy
nie kupuj pod żadnym pozorem ciężkich feederów takich 100-150g bo one nadają się tylko na wielkie rzeki a i tak traci się połowe delikatnych brań bo poprostu są za mało delikatne
ja moim optymalne odległości osiągam 40m rzucając koszykiem 10-15g przy cięższych odległości są ktrótsze bo kij zabardzo się zgina a nie dam się nigdy nabrać na to że ktoś rzuca 50m czy więcej rzucając samąsprężyną a już napewno nie rzucisz dalej niż rasowi karpiaze, karpaze z reguły rzucają ponad 100m a feederkiem to jedynie mażenie, niektórym sią wydaje że odległość jest spora a gdymy policzyć metry to okazało by się o wiele mniej
a tak na zakończenie najlepsze osiągnięcia są 30-40m od brzegu dalej nie masz co rzucać bo im dalej rzucasz to trudniej jest zaciąć i naprężyć żyłke która musi być napięta aby perfekcyjnie pokazywać brania

maja rada kup sobie jaxony 3,3m albo 3,6 30-60g

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#18 maciekmatch

maciekmatch

Weteran

• Members
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo: FEEDER, ODLEGŁOŚCIÓWKA

Napisano 28 February 2007 - 03:32 PM

Witam. Jeżeli chcesz coś naprawdę super to polecam GREYS PRODIGY BARBEL 3,66 od 1,5lb do 2lb. To jest dopiero feeder. Dodam że to angielska robota z dożywotnią gwarancją!!!!!!!!!!!! Obejrzyj sobie oto link
http://www.mamafishi...=...do=&strona=

#19 Santo

Santo

Wędkarz

• Members
  • 61 postów

Napisano 28 February 2007 - 06:14 PM

A ja dzis kupiłem takie cacuszko wybrałem się po Byrona ale ten kijek mnie zaczarował icon_smile.gif
Niestety Polskiego linka nie znalazłem .

http://www.pecheur.c...stats_affilie=1

Nie moge się doczekać testu bojowego icon_smile.gif

#20 maciekmatch

maciekmatch

Weteran

• Members
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo: FEEDER, ODLEGŁOŚCIÓWKA

Napisano 01 March 2007 - 02:31 PM

Witam. Tutaj są feederki Browninga. Ten Bob Nudd musi być niezły icon_wink.gif
http://arnal-fishing...t.asp?kat=19517

Ja nie mogę się doczekać chrztu mojego GREYSA. Ale już niedługo... icon_lol.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT