Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staw

545 odpowiedzi w tym temacie

#541 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 22 maj 2013 - 12:15

CYTAT(lukas517 @ śro, 22 maj 2013 - 00:18) Wyświetl post
Staw zarasta mi bardzo szybko. Proszę o radę, czy wpuścić amura, czy też zrobić coś innego. Kilka osób mi mówiło że amur pójdzie na gotowe jedzenie, jak będę karmił karpiki, a zielonego nie ruszy. Zastanawiałem się też nad ręcznym usunięciem tego, lecz czy to ma sens? Nie chcę pozbyć sięcałości, ale chodzi mi tylko o to aby można było zamoczyć kija.

Rośliny, które widać na zdjęciach to jeden z gatunków traw (prawdopodobnie brodobrzanka) i być może powodem zarastania stawu jest jego niewielka głębokość. Obawiam się, że walka przy pomocy amura jak i samo wykaszanie ma niewielkie szanse powodzenia ponieważ trawy tworzą podziemne rozłogi i z nich wypuszczają kolejne nadziemne pędy. Być może radą byłoby spuszczenie wody i pogłębienie stawu, czyli stworzenie trudniejszych warunków do rozwoju tej roślinności. Radą może być też mechaniczne usuwanie wraz z kępami korzeni i tu nie ma co się obawiać, że pozbędziesz się problemu. Zawsze coś zostanie i będzie się w sprzyjających warunkach rozwijać od nowa. Obawiam się też tego, że ta masa zieleni kiedy przyjdzie jesień, zacznie Ci gnić i może być przyczyną kolejnych kłopotów.
Jednak z mojej strony są to raczej sugestie (takie trochę amatorskie gdybanie) i polecam Ci kontakt z kimś kto ma doświadczenie w produkcji stawowej i spotkał się z podobnymi przypadkami.
Powodzenia!

Użytkownik esox2b edytował ten post 22 maj 2013 - 12:20

#542 lukas517

lukas517

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 23 maj 2013 - 21:01

Dzięki koledzy za wszelkie sugestie.

Narazie jeszcze nic z tym nie robię bo jestem skupiony na leczeniu ryb. Jak tylko ryby będą w lepszej kondycji, to zacznę coś z tym robić. Skontaktuję się także z moim lekarzem od rybek i zobaczymy co mi doradzi. On sam posiada też stawy i prawde mówiąc, gdyby nie on to zostałbym bez rybek.

Jeśli chodzi o pogłębienie to nie mam możliwości, bo wówczas nie spuszczę całej wody z stawu.

Dam znać jak sprawa się potoczy.

Użytkownik lukas517 edytował ten post 23 maj 2013 - 21:02

#543 damiandg91

damiandg91

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 15:10

Ktoś może mi powiedziec jakie zagęszczenie w stawie ryb będzie najlepsze? W stawie mam około 25 karpi pare linów płotek i setki karasi takich około 6-8 cm. Dziś wpuściłem szczupaka około 30cm i nie wiem czy nie wyje mi wszsytkiego ze stawu. Staw wielkości 10x 20m.

#544 lukas517

lukas517

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 21:59

CYTAT(damiandg91 @ nie, 02 cze 2013 - 18:10) Wyświetl post
Ktoś może mi powiedziec jakie zagęszczenie w stawie ryb będzie najlepsze? W stawie mam około 25 karpi pare linów płotek i setki karasi takich około 6-8 cm. Dziś wpuściłem szczupaka około 30cm i nie wiem czy nie wyje mi wszsytkiego ze stawu. Staw wielkości 10x 20m.

Obsadę liczy się okoo 100 szt ryb na 1ha stawu, także możesz sobie przeliczyć.
Domyślam sięże karasie przewyższają liczebnościa w Twoim stawku i na pewno szczupły będzie je brał w pierwszej kolejności.
Karaś w ciągu roku rozmnaża się bardzo szybko i też nie byłem w stanie kontrolować jego liczebności. Musiałem spuścić wodę i zlikwidować jego obsadę do zera.
Co do tego czy ten szczupak nie wyje Ci wszystkiego to nie mam pojęcia. Myślę, że jak już wykosi drobnice to będzie się brał za grubsze rybki. Sąto tylko moje przypuszczenia. Nie mam doświadczenia z tym drapieżnikiem. Może niech ktoś inny się wypowie na forum. icon_cool.gif

#545 damiandg91

damiandg91

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 16:26

Chodzi mi tylko o to żeby tych karasi nie było tyle. Z mojego rozumowania taki szczupak w końcu nie będzie jadł 10 karasi dziennie bo go rozerwie. Potem jak podrośnie będzie do odłowienia.

#546 lukas517

lukas517

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 21:36

Czy może mi ktoś potwierdzićczy to jest ramienica? Roślinka ta opanowała większą powierzchnię mojego stawu i nie wiem jak jej się pozbyć. Czy roślinka ta przeszkadza w jakikolwiek sposób rybkom? W stawie mam większośc karpi i troszke linków.

Proszę pomóżcie jak się z tym uporać.

Załączone miniatury

• DSC02323.JPG
  • DSC02322.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych