Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staw

546 odpowiedzi w tym temacie

#21 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów
  • Zainteresowania:sport, przyroda

Napisano 04 listopad 2006 - 16:48

witam, przesyłam foto mizernego mojego stawu na dziś (04-11-2006)

Załączone miniatury

• 5.JPG
  • 5__1_.JPG
  • 5__4_.JPG

#22 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 16:05

I w małym stawie już mam ryby
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#23 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 25 listopad 2006 - 19:15

coś dyskusja zamarła, może jeszcze ktoś wyrazi swoją opinie
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#24 pewniak

pewniak

Weteran

• Members
  • 624 postów
  • Zainteresowania:poza wędkarstwem sport: siatkówka, żeglarstwo, pływanie

Napisano 25 listopad 2006 - 21:26

ja chętnie wyrażę: własny stawik fajna sprawa i w sumie to zazdroszcze Ci troche, ale z drugiej strony... Dla wędkarzy którzy mają duszę odkrywców, takich jak ja, chyba taki staw po jakimś czasie by się znudził. W wędkarstwie najbardziej pociąga mnie to co nieznane: nowe łowiska, nowe miejsca, najlepiej dzikie i rzadko uczęszczane, i ta myśl jak wielkie ryby można w nich złowić.

Nad własnym stawikiem takich emocji się nie przeżyje ale i tak jest to fajna sprawa. Zwłaszcza jak ma się na karku rodzinke: na niedziele na grila-piknik, w sam raz:)
Gratuluję projektu i życzę powodzenia w dalszych działaniach.

#25 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 10:30

Ja zawsze marzyłem o własnym stawie, w wieku szkolnym kopałem przez całe wakacje mały stawik niedaleko domu nawet mi się udało mieć karpia i dwa szczupaki. Teraz czyli dwadzieścia lat później marzenie sie spełnia i jestem w trakcji budowy niewielkiego akwenu.
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#26 matis

matis

Weteran

• Members
  • 543 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 16:14

Mam też taki stawik (mniejszy) i oczko.Mam problem związany z rybami a mianowicie prze zime wszystkie większe ryby mi zdechają zostają tylko karasie ale one też wydychają przez zimę . Co mam zrobić żeby rybki mi przeżywały??? Robilem przeręble, specjalnie chodziłem ciąć takie wyskokie trzciny i robilem z nich snopki i nic to nie dawało.
Rzeka się paliła ! Ślepi to widzieli , jak spalone szczupaki do lasu lecieli !

#27 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 16:33

QUOTE(matis @ nie, 26 lis 2006 - 17:14) Wyświetl post

Mam też taki stawik (mniejszy) i oczko.Mam problem związany z rybami a mianowicie prze zime wszystkie większe ryby mi zdechają zostają tylko karasie ale one też wydychają przez zimę . Co mam zrobić żeby rybki mi przeżywały??? Robilem przeręble, specjalnie chodziłem ciąć takie wyskokie trzciny i robilem z nich snopki i nic to nie dawało.

Może ten stawik jest za płytki?? i przemarza do dna?? idealna głębokość to ok 120cm. Nie raz przy sprawdzaniu grubości lodu okazywało sie że jest go prawie metr!! W takim wypadku nic nie pomoże,tylko pogłebienie. przy odpowiedniej głebokości przeręble ze snopkami się sprawdzają.

#28 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 16:37

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 listopad 2009 - 17:10

#29 matis

matis

Weteran

• Members
  • 543 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 17:56

Staw jest głebokości 1,3m
Rzeka się paliła ! Ślepi to widzieli , jak spalone szczupaki do lasu lecieli !

#30 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 18:22

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 listopad 2009 - 17:10

#31 Nowak

Nowak

Weteran

• Members
  • 273 postów

Napisano 26 listopad 2006 - 18:30

No to jest racja ja swój staw zawsze zakrywam siatka jak liście lecą z drzew i do tego jest ten staw dość głęboki w najgłebszym miejscu ma 1,70m i rzadko mi ryby padają po zimie.

#32 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 01 grudzień 2006 - 21:14

ja mam głębokość ok 4m i nie zakrywam

Użytkownik lis edytował ten post 09 grudzień 2006 - 17:04

Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#33 JURAS

JURAS

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 02 grudzień 2006 - 17:52

połuż styropian to woda nie zamarznie
GOO FISHING !!

#34 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 09 grudzień 2006 - 17:05

tak zrobie, może to jest dobry pomysł
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#35 Hans

Hans

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 01:39

Parę lat temu,ze 15-16 zakładaliśmy stawek z kumplem.Taki około 100-120 m2,głeboki na 2,5m.
Wspaniała zabawa dla wędkarza.Wprowadziliśmy sobie nasze rodzime,często pochodzące z połowów sumki,szczupaczki,karpiki.Kupiliśmy parę jesiotrów.
Po 3-4 latach nadaliśmy juz imiona największym okazom,hehe.Nauczyły się jeść prawie z ręki.

Też mieliśmy kłopot z wydrami i kotami.Z wszystkich sposobów typu broń,proca,psy i kupa straconego czasu polecam ze szczerego serca i bez litości wnyki i duże łapki na szczury.
Z płaczem żegnaliśmy 8 kg Egona-karpia z pożartym łbem.Uzupełniliśmy ten system elektronicznym odstraszaczem na kuny.Sądzę,że pomogło bo w 3 lata uporaliśmy się z ubytkami pogłowia coraz większych naszych przyjaciół.Zapewniam Ciebie,że zżyjesz się z rybami jak z bliskimi pod warunkiem,że potraktujesz to jak dobrą niekomercyjną zabawę.Nie ma nic wspanialszego jak kilkudniowe polowanie na szczupaka,który rozpanoszył się za mocno i za dużo nam kaleczył karpików.Wyznaczyłem nawet nagrodę dla kumpli przy grillu.Padł na żywca.I wiesz co - w wannie zawieźliśmy go do pobliskiej Wisły bo żal go było zabić,a miał ze 4 kilogramy.A napitku poszło tyle,że kobiety chciały nam zasypać staw icon_cool.gif
Dzisiaj już stawu nie ma.Kumpel zmarł,jego żona sprzedała wszystko w pip.Nowy właściciel zrobił sobie kort tenisowy.Debil.
Z zazdrością patrzę na Twoją budowę ,zamykam oczy i widzę potężne ryby z własnej hodowli.Heh czy wiecie,że dwa jesiotry wypuszczone do Wisły w 2005 roku w wadze po 9 kg to moje prywatne zarybienie icon_biggrin.gif
A wracając do Twojego pytania to zakładaj łapice bez litości,a odstraszacze różnego typu kupisz na allegro. Powodzenia.
Aha i nie przejmuj się liściami ,przy tej wielkości stawu będzie zachowany naturalny tryb życia.Zimą tylko trzeba wietrzyć wodę przeręblami.No i będą choroby i pasożyty ale to już inna bajka.

Użytkownik Hans edytował ten post 28 grudzień 2006 - 01:41

#36 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 06 styczeń 2007 - 18:08

Wszystkiego najlepszego w nowym roku, na wiosne jak coś dalej będe działał z rozbudową to opisze i porobie fotki
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#37 fryniu

fryniu

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 25 luty 2007 - 18:30

Cześć. Mam staw 0,6h pisałem o nim na forum ale w innym temacie może czytałeś. Też miałem problem z wydrami, norkami amerykańskimi odkąd zainstalowałem pastuch na zwierzęta chodowlane mam spokój z wydrami ,norkami ,kotami i psami. Do drutów nic się nie zbliża. Jeśli nie znasz tego tematu napisz opiszę Ci z szczegółami i z zdjeciami.
Pozdrawiam

Ps
Ja też lubię pojezdzić na ryby w nieznane miejsca i nie wiadomo co i jakie duże się złapie, ale jak nie mam na to czasu to chociaż na godzinkę siądę nad swoim stawę i jużżżż mi lżej. Cześć.

#38 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 26 luty 2007 - 19:42

witam, prosze o pogłębienie tematu bardzo chętnie pooglądam
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#39 fryniu

fryniu

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 21:40

Już Ci opisałem w temacie" Mam problem z wydrą" wcześniej nie sprawdziłem że to Tobie już odpisywałem.Ale jak byś miał na ten temat jeszcze jakies wątpliwości czy pytania służę wiedzą w tej sprawie. Pozdrawiam.

#40 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 17 marzec 2007 - 19:07

witam, idzie wiosna moge podesłać kolejne foto jak ktoś chce. nic jeszcze ładnego ale jakieś postępy widać
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych