Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staw

545 odpowiedzi w tym temacie

#1 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów
  • Zainteresowania:sport, przyroda

Napisano 29 październik 2006 - 11:41

Witam, jestem w trakcie budowy stawu o pow. 0,5ha. Jest z tym związane mnóstwo tajników, czy istniej jakieś forum hodowlane??
W załączeniu przesyłam fotke miejsca przed[attachmentid=10029] rozpoczęciem budowy

Załączone miniatury

• P1010004.JPG

Użytkownik lis edytował ten post 07 listopad 2006 - 17:28

#2 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 29 październik 2006 - 13:12

raczej zaopatrz sie w literature na temat stawów!!!!
no i patrzylem na zdjecie hm troche urozmaicone uksztaltowanie terenu, jak bedziesz chcial w tym dole zrobic staw to bedziesz mial problem przy deszczach ze spływem powierzchniowym glówie wiosna jak na polu nic nie bedzie rosło, no i radze jesli to twoje pole odpowiednie zabiegi wykonywac aby spływu sie pozbyc.
no i kwestia tego ze bedziesz mial raczej wode kiebskiej jakosci bo jak ktos pole nawozi to raczej współczuje, ale przynajmniej na roslinnosc w stawie nie bedziesz narzekal:-)
znam jeden staw ktory polozony jest w dole a dookola niego sa pola no i latem nie ma gdzie wedki wsadzic bo jest taki zarośniety ze hoho rzesy to jest az grubo, no fakt jest juz plytki ok 1,5m wiec to dodatkowa kwestia szybszego porostu masy roslinnej, ale staw ciagle sie zamula jak sa ulewy i z roku na rok jest gorzej
a tu u ciebie do tego nie ma drzew wiec nawoz, woda, naslonecznienie = bujna rosilnnosc i glony a = malo tlenu dla rybek.
dlatego musisz wszystko przemysles bo wszystko da sie rozwiazac

p.s. a tak w ogole sprawdzaleś na jakim poziomie sie utrzymuje zwierciadło wody i jakie sa gleby w profilu glebowym.

Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#3 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 29 październik 2006 - 13:20

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 listopad 2009 - 17:09

#4 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 29 październik 2006 - 13:42

panie jakubie przeciez o tym wszystkim pisalem i tylko zazartowalem ze to dobrze ze bedzie mial duzo roslinnosci ale pan widocznie dalej nie doczytal icon_smile.gif a podalem przyklad takiej niefortunnej lokalizacji i ze ze stawem jest co rok gorzej bo sie zamulil i ...

pozdr
RAPR

#5 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 29 październik 2006 - 15:52

no i mam nadzieje, ze tajniki ze strony prawnej pan juz poznal??? bo to tez wazne, aby pozniej nie byc zaskoczonym.
to ze pan jest wlascicielem ziemi to nie wystaczy niestety!!!! podpowiem ze staw w swietle ustawy sa urzadzeniami technicznymi na ktore niezbedne jest pozwolenie wodnoprawne, ktore mozna uzyskac od starosty lub w niektorych przypadkach wojewody, ale do tego potrzebny jest wypis z planu zagospodarowania przestrzennego itd
ale aby sie wszystkiego dowiedziec zapraszam do lektury jaka jest ustawa Prawo Wodne

no i nie wiem przypadkiem czy grunty otaczajace sa pana czy maja innych wlascicieli bo wiesz przeciez jak taki staw wplynie na poziom wod gruntowych w otaczajacych gruntach!!!!
dlatego jak sa czyjesc to moze pan miec problemy jak sie "sasiad" dowie

dlatego radze jeszcze przejrzec ustawe o ochronie gruntow rolnych i lesnych, bo jezleli w planie przestrzennego... dana dzialka jest przeznaczona pod grunty orne to moze byc problem z uzyskaniem owego pozwolenia, mozna to zmienic ale trzeba troche poczytac i zapoznac sie z niektorymi ustawami lub przejsc sie do pobliskiego urzedu miasta itp

wiec jak widzisz jest duzo tajnikow icon_smile.gif

jest jeszcze ustawa ochrona srodowiska ktora tez moze byc przydatna
oraz budowa stawów rybnych, traktowanych przez Ustawę Prawo budowlane jako urządzenia melioracji wodnych szczegółowych, wymaga również uzyskania pozwolenia na budowę

moze nie wszystko tyczy sie takiego zbiornika jaki bedzie pan chcial budowac ale radze sie najpierw zapoznac zanim pan zacznie kopac!!!

pozdr i milej budowy

RAPR

#6 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 12:06

Witam, wszystko jest pod kontrolą obok jest fosa która zostaje i wszystkie wody opadowe będą spływać obok grobli stawu. Zastanawiamy się czy wode doprowadzić z istniejącej fosy lub wariant drugi to wykopać w pobliskim lesie kilka studni i doprowadzić rurą 100mm PCV, wykorzystać istniejący spadek terenu na wykonanie takiej kaskady z kamieni do natlenienia wody która będzie spływała do małego stawku w którym będą tylko pstrągi a w dużym wszystkie inne ryby (karp, amur, lin, tołpyga, sum, sandacz, szczupak i karaś - płotka dla drapieżników) Jeżeli chodzi o stosowne pozwolenia to już prawie są prawomocne

Dołącze kilka fotek z postępu prac

Załączone miniatury

• 22__1_.JPG
  • 22__12_.JPG
  • P1010003.JPG
  • P1120023.JPG

Użytkownik lis edytował ten post 07 listopad 2006 - 17:29

Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#7 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 12:38

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 listopad 2009 - 17:08

#8 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 13:31

Jeżeli chodzi o obsade ryb to przygotowywał mi Profesor z Akademi Rolniczej w Szczecinie, drapieżniki 0,1kg a pozostałe 0,3kg również proporcje mam ustalone. Cały czas szukam różnych informacji na ten temat stawu.

Użytkownik lis edytował ten post 07 listopad 2006 - 17:27

Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#9 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 01 listopad 2006 - 13:36

No no wszystko idzie pełną parą icon_biggrin.gif
A czy to będzie prywatny staw??

#10 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 14:54

QUOTE(lis @ śro, 01 lis 2006 - 13:06)  

Jeżeli chodzi o stosowne pozwolenia to już prawie są prawomocne

Hehe dobre pamietej tylko ze prawie robie niekiedy wielka roznice ale mam nadzieje ze wszystko sie uda!!!
Aha czy mogłbyms na sam koniec pokazac fotki stawow oraz jakbys mogl to podac orientacyjnie koszt calej inwestycji, jak nie chcesz robic tego na forum to chociaz napisz mi na gg bardzo bym prosil cie o to tylko o rzetelna odpowiedz, bo tez coraz bardziej pragne wykopac staw ale najpierw studia icon_smile.gif

p.s. no i co ty bys jeszcze chcial wiedziec o stawie bo twoje pytania sa troche malo precyzyjne musisz je koniecznie uscislic!!!!

co do pstragow to ciekawy pomysl -naprawde tylko przy zakupie nie kup potokowcow:-) to taki zarcik, no i mysl juz o jakims porzadnym ogrodzeniu itd bo inaczej tego nie upilnujesz:-) no i ciekawmi mnie czy staw bedzie słuzyl dla twoich celów rekreacyjnych czy juz zarobkowych, jesli to drugie to tez sporo cie czeka!!!!
co do studni to troche bedzie to skaplikowane, i od strony prawnej i juz projektowej, bo musisz ustalic rodzaje gruntow, czy sa wodonosne jaki potrzebujesz wydatek aby zasilic staw - ale na tym znaja sie juz hydrogeolodzy i ja ci nie bede mieszal w głowie miałem troche przedmiotów z tym zwiazanych:-)
no i fajnie ze naturalne uksztatowanie terenu pozwoli ci na ciekawy dopływ, tylko pamietaj o odpowiednim umocnieniu rowu, co jakis czas zrob jakies efektowne kaskadki z kamienia - bardzo fajne i funkconalne sa w tym celu kaszyce jak i umocnienia skarp itp ale to juz sam sobie musisz odpowiedzec czy ma to byc naturlane czy bedzie w tym troche betonu itp

jeszcze raz zycze samych przyjemnosci wyplywajacych z budowy owego stawu:-)

RAPR

#11 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 18:00

QUOTE(Mc_BOB @ śro, 01 lis 2006 - 16:36)  

No no wszystko idzie pełną parą icon_biggrin.gif
A czy to będzie prywatny staw??

Tak, prywatny
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#12 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 18:17

QUOTE(GrzegorzF20 @ śro, 01 lis 2006 - 17:54)  

Hehe dobre pamietej tylko ze prawie robie niekiedy wielka roznice ale mam nadzieje ze wszystko sie uda!!!
Aha czy mogłbyms na sam koniec pokazac fotki stawow oraz jakbys mogl to podac orientacyjnie koszt calej inwestycji, jak nie chcesz robic tego na forum to chociaz napisz mi na gg bardzo bym prosil cie o to tylko o rzetelna odpowiedz, bo tez coraz bardziej pragne wykopac staw ale najpierw studia icon_smile.gif

p.s. no i co ty bys jeszcze chcial wiedziec o stawie bo twoje pytania sa troche malo precyzyjne musisz je koniecznie uscislic!!!!

co do pstragow to ciekawy pomysl -naprawde tylko przy zakupie nie kup potokowcow:-) to taki zarcik, no i mysl juz o jakims porzadnym ogrodzeniu itd bo inaczej tego nie upilnujesz:-) no i ciekawmi mnie czy staw bedzie słuzyl dla twoich celów rekreacyjnych czy juz zarobkowych, jesli to drugie to tez sporo cie czeka!!!!
co do studni to troche bedzie to skaplikowane, i od strony prawnej i juz projektowej, bo musisz ustalic rodzaje gruntow, czy sa wodonosne jaki potrzebujesz wydatek aby zasilic staw - ale na tym znaja sie juz hydrogeolodzy i ja ci nie bede mieszal w głowie miałem troche przedmiotów z tym zwiazanych:-)
no i fajnie ze naturalne uksztatowanie terenu pozwoli ci na ciekawy dopływ, tylko pamietaj o odpowiednim umocnieniu rowu, co jakis czas zrob jakies efektowne kaskadki z kamienia - bardzo fajne i funkconalne sa w tym celu kaszyce jak i umocnienia skarp itp ale to juz sam sobie musisz odpowiedzec czy ma to byc naturlane czy bedzie w tym troche betonu itp

jeszcze raz zycze samych przyjemnosci wyplywajacych z budowy owego stawu:-)

Jeżeli chodzi o koszt wykonania stawu, który w pierwszym etapie będzie miał ok 12 arów lustra wody to jest wartość ok 20tyś. na załączonej fotce ma wielkość ok 50arów ale ciężko mi jeszcze szacować koszty, jest do wywiezienia ok 14tyś m3 ziemi. Na temat zabezpieczenia przed złodziejami to obok mam firme ochroniarską która pilnuje mój zakład produkcyjny i monitoring tak że spoko będą dwie kamery na staw. Pozwolenia wodno - prawne będe już zlecał na temat rowu to jeszcze nie mam konkretnej wizji, ale coś wymyśle

PS mam problem załączeniem mapy poglądowej, jak coś to prosze o @ to prześle

Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#13 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 19:09

QUOTE(lis @ śro, 01 lis 2006 - 19:00)  

Tak, prywatny

Zazdroszcze....

#14 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 19:11

QUOTE(Mc_BOB @ śro, 01 lis 2006 - 22:09)  

Zazdroszcze....

to ja zaprosze

Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#15 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 19:28

Hmm...
a daleko pan mieszka od Tarnobrzegu? icon_razz.gif
PS: Odezwe sie na gg icon_smile.gif

#16 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 20:21

no no to juz jest nas dwoje - do zaprosin icon_smile.gif

ciekawe tylko ile nas Pan Bogusław skasuje za dzionek icon_smile.gif - zarcik

a staw bedzie na pewno wyjatkowy!!!

RAPR

#17 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 20:31

QUOTE(GrzegorzF20 @ śro, 01 lis 2006 - 23:21)  

no no to juz jest nas dwoje - do zaprosin icon_smile.gif

ciekawe tylko ile nas Pan Bogusław skasuje za dzionek icon_smile.gif - zarcik

a staw bedzie na pewno wyjatkowy!!!

nic nie skasuje,

Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

#18 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 21:33

Szkoda tylko ze z Wrocławia jest tak daleko icon_sad.gif sprawdzalem to rowne 362,5km icon_sad.gif szkoda do tego moj polonezik sporo pali!!!!! ogromna szkoda pozdr moze po studiach jak znajde prace i kupie lepsze auto:-)
RAPR

#19 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów

Napisano 02 listopad 2006 - 16:01

Ja dostałem info że mam około 120Km icon_confused.gif

#20 lis

lis

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 04 listopad 2006 - 14:04

Ale może będzie okazja, teraz to jeszcze nic tam nie ma ciekawego pozostało mnóstwo pracy.
Pozdrawiam

lis
(junkers)

Uniszowa
www.kasil-steel.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych