Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta Wędkarska

32 odpowiedzi w tym temacie

Weteran

• Members
  • 239 postów

Napisano 20 październik 2006 - 19:56

Chcę kupic kartę wędkarską ale :

-Gdzie?
-Czy pisze sie test?
- Ile sę płaci?
-Jaki regiony obejmuje(miasto, województwo? icon_redface.gif

#2 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 20 październik 2006 - 20:12

http://www.pzwokregm.../index.html#top

Możesz zgłosić się na ulicy Twardej (niedaleko Żelaznej od strony Jerozolimskich)

Egzamin ... hmmm jaki ezgamin ?!?! icon_wink.gif

Koszt ze zdjęciem i wszelkimi opłatami ok 220 zł obejmuje okręg Mazowiecki ...
Pozdrowienia
Klay

#3 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 22 październik 2006 - 18:19

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 listopad 2009 - 16:29

#4 wesoly1601

wesoly1601

Weteran

• Members
  • 237 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 15 listopad 2006 - 21:09

QUOTE(jakub powiatowy @ nie, 22 paź 2006 - 20:19) Wyświetl post

No właśnie, jaki to egzamin?
Ja miałem np. trzy pytania: wymiar płoci, leszcza i okres ochronny szczupaka! icon_smile.gif

To widze dosc dawno miales egzamin ;p bo ploc i leszcz juz nie ma wymiaru ochronnego icon_smile.gif a co do oplat to cos duzo 220 pln :/ Ja placilem w tym roku za egzamin itd okolo 140 pln, a roczna oplata dla uczniow to 64 pln chyba icon_smile.gif tylko ze z Wroclawia jestem i nie wiem jak u was jest....

#5 wedkarz1993

wedkarz1993

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 01 grudzień 2006 - 16:21

w okręgu czestochowskim zapłaciłem na jedną wedke
60zł. za leginymacje i opłaty
15zł. karta
+ zdjecie

a egzaminu nie miałem

#6 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 01 grudzień 2006 - 17:05

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 listopad 2009 - 16:29

#7 siekacz

siekacz

Weteran

• Members
  • 451 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 01 grudzień 2006 - 17:15

QUOTE(Klayman @ pią, 20 paź 2006 - 21:12) Wyświetl post

Egzamin ... hmmm jaki ezgamin ?!?! icon_wink.gif

QUOTE(wedkarz1993 @ pią, 01 gru 2006 - 16:21) Wyświetl post

a egzaminu nie miałem

hehe no wlasnie jaki egzamin icon_razz.gifP

O tym ze ploc i leszcz nie maja wymiaru to nie wiedzialem icon_razz.gifP, troche glupio bo niedlugo zabraknie nam tych ryb jak miesiaze beda wybierali 10cm plotki. Ale moze byla taka koniecznosc icon_wink.gif, mam nadzieje ze zarzadcy wod wiedza co robia.
I like fishing :P

Weteran

• Members
  • 239 postów

Napisano 13 styczeń 2007 - 22:29

To coś się przesłyszałem z tym egzaminem. icon_razz.gif icon_redface.gif icon_razz.gif icon_redface.gif
Nie zabijaj ryb-nigdy!

#9 piciurga

piciurga

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 15 styczeń 2007 - 16:51

ja nie dawno zdawałem egzamin i sporo miałem pytań np. z czego składa się wędka najważniejsze wymiary ryb na ile wędek można łapać itd. troche odpowiedzi znałem a troche nie (tylko jak odpowiadałem to od razu sekretarka czy kto tam wypełniała formularz na kartę wędkarską:))

#10 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, geografia, historia, no i piłka nożna

Napisano 15 styczeń 2007 - 18:38

Łukasz007- nie zrozumiałeś ironii.
Egzamin powszechnie jest i obowiązuje. Karta wędkarska jest dokumentem państwowym tak jak paszport, dowód, legitymacja szkolna etc.
Znam osoby, które właśnie kartą wędkarską się wylegitymowały przy przekraczaniu granicy, jadąc na mecz icon_lol.gif.

W moim kole przystąpienie do egzaminu kosztowało 15 pln, jednak jak tutaj większość byłem zwolniony z jego pisania (jaki wtedy byłem szczęśliwy).

Najlepiej by było jakbyś zamiast pytać się osób porozstawionych po wszystkich kątach Polski, podniósł cztery litery poszedł do Zarządu Głównego przy adresie jaki podał Tobie Klayman i wszystkiego się dowiedział. Nikt chyba Ci tego lepiej nie wytłumaczy niż osoba kompetentna, pobierająca za to pensję, która siedzi tam po to by udzielać informacji icon_smile.gif.

#11 m711

m711

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 01 luty 2007 - 18:26

Tu egzamin możesz zdać przez internet:P
http://pzwgdyniaport...p...7&Itemid=44

#12 vBARTEKv

vBARTEKv

Weteran

• Members
  • 244 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety, szybkie samochody i oczywiście rybki.. ;-)

Napisano 05 luty 2007 - 14:16

No panowie!!! Płotka nie ma wymiaru w całej Polsce oprócz woj, łódzkiego!!!! Tam wymiar wynosi 15 cm..

#13 Ewenement

Ewenement

Wędkarz

• Members
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 12 luty 2007 - 15:43

Ja w ramach egzaminu musialem kupic taki regulamin PZW za 2 zł icon_cool.gif Na poczatku nie chciałem kupic, ale jak powiedział ze mnie zaraz dokładnie przepyta to sie jakos zdecydowałem icon_mrgreen.gif teraz nie żałuje bo zawsze mam go nad wodą i wiem jakie mam prawa icon_razz.gif Nie raz słyszałem że ktos zapłacił bo mu wciskali że leszcze ma niewymiarowe icon_mrgreen.gif

#14 Przemekk

Przemekk

Weteran

• Members
  • 654 postów

Napisano 12 luty 2007 - 18:31

Ja egzaminu też nie miałem powiedzieli mi, ze to tylko formalność. icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

QUOTE(Ewenement @ pon, 12 lut 2007 - 14:43) Wyświetl post

Ja w ramach egzaminu musialem kupic taki regulamin PZW za 2 zł icon_cool.gif Na poczatku nie chciałem kupic, ale jak powiedział ze mnie zaraz dokładnie przepyta to sie jakos zdecydowałem icon_mrgreen.gif teraz nie żałuje bo zawsze mam go nad wodą i wiem jakie mam prawa icon_razz.gif Nie raz słyszałem że ktos zapłacił bo mu wciskali że leszcze ma niewymiarowe icon_mrgreen.gif

I tu można poruszyć sprawę Straży Rybackej, która zrobi wszystko by wyrwać od niewinnego wędkarza jak najwięcej kasy. Miałem już kilka razy przypadek, gdzie panowie ze SR mówili niestworzone rzeczy o wymiarach, stanowisku wędkarskim i takich tam, żeby z nimi wygrać trzeba mieć niestety gadane lub trzeba się kłucić i najlepiej mieć przy sobie aktualny (podkreślam aktualny) regulamin. Strzeszcie się ich, nie wiem jak jest w innych okręgach ale w moim, SR czepia się nad rzeką wędkarza który siedzi na nieposprzatnym stanowisku, a łódką przy samym brzegu płynie kłusownik z pięcioma wedkami i siatką, a panowie nie reagują - może się boją icon_smile.gif .

#15 PiotrEl

PiotrEl

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 21 luty 2007 - 15:18

Czy jest jakiś maxymalny czas jakiego nie można przekroczyć od momentu wyrobienia karty wędkarskiej do zapłacenia składki wpisowej/członkowskiej/na wody... ? Jak teraz zdałbym egz. i odebrał kartę w starostwie to moge opłacić składki powiedzmy za 2 miesiące, w miedzyczasie będąc, że tak powiem, posiadaczem karty niezrzeszonym w PZW ?

#16 crazyy

crazyy

Weteran

• Members
  • 271 postów

Napisano 22 luty 2007 - 20:13

No ludziska ja nie miałem żadnego egzaminu icon_wink.gif

#17 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 23 luty 2007 - 15:26

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 02 listopad 2009 - 16:30

#18 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 03 marzec 2007 - 12:58

QUOTE(Przemekk @ pon, 12 lut 2007 - 19:31) Wyświetl post

Ja egzaminu też nie miałem powiedzieli mi, ze to tylko formalność. icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
I tu można poruszyć sprawę Straży Rybackej, która zrobi wszystko by wyrwać od niewinnego wędkarza jak najwięcej kasy. Miałem już kilka razy przypadek, gdzie panowie ze SR mówili niestworzone rzeczy o wymiarach, stanowisku wędkarskim i takich tam, żeby z nimi wygrać trzeba mieć niestety gadane lub trzeba się kłucić i najlepiej mieć przy sobie aktualny (podkreślam aktualny) regulamin. Strzeszcie się ich, nie wiem jak jest w innych okręgach ale w moim, SR czepia się nad rzeką wędkarza który siedzi na nieposprzatnym stanowisku, a łódką przy samym brzegu płynie kłusownik z pięcioma wedkami i siatką, a panowie nie reagują - może się boją icon_smile.gif .

Prawda jest taka ze SSR niewiele moze i nie ma wiekszego wplywu na to co sie dzieje. Maja takie same prawa jak i my normalni wedkarze, nie wiem czy wiecie ze kazdy z wedkarzy moze skontrolowac drugiego wedkarza takie porzysluguje nam prawo. Korzystacie z tego ? Pozatym Panstwowka nie jest od tego zeby kontrolowac wedkarzy lowiacych przy brzegach i trzepac im siatki co i tak sie zdaza. Oni sa w tych miejscach w ktorych prawie nie ma nikogo procz klusownikow, plywaja w nocy po jeziorach rzekach, wyciagaja siaty itp. Pozatym jeszcze jedna kwestia co oni moga zrobic jak ich jest 3-4 na powiat czy tam na wojewodztwo...
www.carpholic.pl

#19 Any

Any

Wędkarz

• Members
  • 53 postów

Napisano 10 marzec 2007 - 22:26

Ja też nie mialem zadnego egzaminu icon_smile.gif

#20 vBARTEKv

vBARTEKv

Weteran

• Members
  • 244 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety, szybkie samochody i oczywiście rybki.. ;-)

Napisano 20 marzec 2007 - 23:16

ja mialem fajny egzamin,, ze 20 chłopa siedziało ja na środku i jeden sie zapytał czy umiem,, powiedzialem, ze tak,, to dobrze,, cytuje jednego gościa: "Andrzejku wypisuje mu tą karte a nie piwsko chlejesz"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych