Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woblery-blaszki- Wykonanie Domowym Sposobem

3067 odpowiedzi w tym temacie

#1941 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 18:19

W między czasie tworzenia czegoś podobnego do Jerka xD 2 kleniowo-okoniowe nie do końca takie bączki, bo nie lubię aż takich pekatych, 3 cm wobki.

Nie wiem czy nie dałem ciała ze zbyt wysoko ustawionym oczkiem od steru i jak to wpłynie na pracę, bo może być lipa. Ale to będzie nauczka na przyszłość.

Użytkownik kksm edytował ten post 02 lipiec 2011 - 18:21

#1942 seemoore

seemoore

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 20:50

Witam,

No Panowie, ja dziś wysrugałem 12 krasnoludków icon_smile.gif... Postawiłem na nieco inne, nowe kształty, rozmiary to 3-4 cm. Stelaże już gotowe, woby poszły do CAPON'u, jutro może wkleje stelaż i obciażenie. No a wtedy... z górki icon_smile.gif

Jak woby będą już wyglądać za rybkami, wstawię zdjęcia poglądowe. Chcę się pobawić tym razem z folią alu samoprzylepną icon_smile.gif. Oj będzie się działo icon_smile.gif...

Pozdrawiam!

#1943 seleckta

seleckta

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 16:17

Witam wszystkich po dłuższej przerwie (praca i jeszcze raz praca nie pozwala mi niestety na częste wypowiedzi) nic mi w zyciu nie wyszło tak jak włosy (lat 28) jak i te coraz bardziej skuteczne robale. Nie wiem ja Wam ale to już chyba weszło mi w krew i robie te robale ot tak sobie jak mam czas a skutecznośc ich potwierdzają jazie na widawce, klenie na pilicy i ostanio pstąg na widawce. Wstawiam zdjęcie owego kropka jak i nowej kolorystyki robali. Ajjjj co to była za miła niespodzianka widzieć pstaga uwieszonego na swojego robala.

#1944 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 04 lipiec 2011 - 11:16

Piękne te twoje robalki. Jak stare Lipińskie wyglądają xD A oto moje nowe konstrukcje szczupakowe - JERK 6 cm i STEROWIEC 6 cm.

Użytkownik kksm edytował ten post 04 lipiec 2011 - 15:55

#1945 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 17:12

Nooo.... ostatnio nieźle się ruszyło w temacie. Ciekawe czy to przez te deszcze, czy rybki nie biorą icon_razz.gif
wobek, bobesku, kksm, seleckta gratuluję przynęt, szczególnie tych łownych... fajne wobki, icon_smile.gif

#1946 seemoore

seemoore

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 07:34

Witam,

Moich 12 krasnoludków w dniu wczorajszym (kończyłem w nocy) otrzymało zbroję z folii alu i powędrowało na nocną kapiel w DOMALUX'ie. Wyszło całkiem nieźle... Dziś rano kolejna kapiel i trochę dłuższe czekanie.

Jest jednak kłopot z lakierem icon_sad.gif. Wczoraj był jeszcze ok (wczesniej korzystały w niego 24 wobki (moja pierwsza partia), wczorajszej nocy 12 kolejnych, a do rana dość mocno zgęstniał. Nie wiem, czy jest jeszcze sens do słoika wrzucić kamyczki i wypełnić słoik aż do samego szczytu? CO radzicie?

Mam jeszcze większy słoik, któregio nie ruszałem od chwili rozlania z puszki i zastanawiam się, czy nie przetransportować go do małych słoików (po musztardzie, chrzania, czy przecierze...
Dajcie jakąś radę icon_smile.gif. Ratujcie mój lakier... icon_smile.gif

Pozdrawiam!

#1947 sobol18

sobol18

Weteran

• Members
  • 310 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO INTERNET MUZYKA

Napisano 06 lipiec 2011 - 10:25

Ile ta kąpiel trwała?? icon_razz.gif całą noc w Domaluxie się moczyły?? icon_smile.gif bo tak zrozumiałem. Domalux ma to do siebie żę szybko staje się gęsty. Ostatnio przerzuciłem się na HartzLack i od stycznia w słoiku tylko troszkę mi zgęstniał a dodam że nie stosowałem żadnej folii pod wieczkiem ani nie obracałem słoika.

Co do przetrzymywania lakieru to polecam w wieczku podgiąć do środka takie jakby "skrzydełka" które łapią gwint w słoiku. Wieczko wtedy lepiej łapie gwint i bardziej można dokręcić je do słoiczka.

Jeżeli w większym słoiku lakier nie zgęstniał to ja bym go tak zostawił na razie. Odlał bym tylko np gdyby był mi potrzebny i też tylko potrzebną ilość do słoiczka i jak najszybciej zabezpieczył duży słoik przed dostaniem się do środka wilgoci.

To są tylko moje sugestie nie wiem jak inni.

No to i u mnie ruszyła produkcja. Parę nowych żuczków już w Caponie się moczą. Dzisiaj wysuszę je i jeszcze raz na 5 godzin do Caponu icon_smile.gif
C&R

#1948 seemoore

seemoore

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 11:43

Witam,

Kąpiel w sensie zanużenie icon_smile.gif. Może bardziej prysznic icon_razz.gif...

Dziękuję za sugestie.

HartzLack o pojemności 0,35l kosztuje niestety tyle, ile litr DOMALUX. icon_sad.gif Takie ceny to skandal...

#1949 sebo

sebo

Weteran

• Members
  • 536 postów

Napisano 10 lipiec 2011 - 16:00

Uklejeczki

Załączone miniatury

• 2011_07070018.JPG

#1950 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 11 lipiec 2011 - 23:42

CYTAT(sebo @ nie, 10 lip 2011 - 17:00) Wyświetl post
Uklejeczki

sebo napisz coś więcej o wykonaniu tych uklejeczek.
Jedne z lepszych przynęt jakie tutaj widziałem. Pod względem użytkowym wykonanie super! Do estetyki pewnie "ktoś" mógł by się doczepić, ale dla mnie to też super.
Jak pracują, co na nie łowisz?

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 11 lipiec 2011 - 23:45

#1951 seemoore

seemoore

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 13 lipiec 2011 - 08:40

Witam,

No Panowie i Panie icon_smile.gif. W dniu wczorajszym wykonałem test pracy moich nowych, 12 krasnoludów icon_smile.gif. Musze powiedzieć, ze jestem bardzo zadowolony z rezulatów icon_smile.gif. Zależało mi na wykonaniu większości woblerków tonących i o dziwo - moje założenia zostały spełnione icon_smile.gif.

Stery już miałem wklejone, woblery poszły raz jeszcze do DOMALUX'u (gęsty, bo otwierany już wiele razy), a dziś będą czyszczone. Wstawię fotki, jak już wszystko będzie dopracowane. Tym razem kolorki bardziej stonowane - uklejowate icon_smile.gif.

Pozdrawiam!

#1952 seemoore

seemoore

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:00

Witam,

No to wstawiam swoją "małą armię" icon_smile.gif...

Praca jak wspominałem rewelacyjna - niektóre mocna, niektóre stonowana, świetnie lusterkują icon_smile.gif. To moja druga produkcja, ale zapewne nie ostatnia. Mam już nowe pomysły na - mam nadzieję - jeszcze łowniejsze wyroby.

Wobki oklejane, malowane spreyami i lakierowane w domaluxie wielokrotnie icon_smile.gif.

Poniżej fotki (neistety znowu robione rano, przed pracą, na szybko icon_sad.gif, telefonem, przez co nie są zbyt ciekawej jakości icon_sad.gif). Ale jak już je uzbroję wstawię porządne zdjęcia pojedynczych sztuk icon_smile.gif.

Pozdrawiam!

Zachęcam do uwag, opinii, wskazówek icon_smile.gif.

Załączone miniatury

• Zdjęcie0058.jpg
  • Zdjęcie0059.jpg
  • Zdjęcie0060.jpg
  • Zdjęcie0063.jpg

Użytkownik seemoore edytował ten post 14 lipiec 2011 - 11:05

#1953 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 13:04

No, no... jak dopiero na drugą partię to świetna ta armia icon_smile.gif
I podpisik (sygnatura)..., pełna profeska icon_razz.gif

#1954 seemoore

seemoore

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 13:44

Dziękuję Piotrze, z Twoich ust to duzy komplement icon_smile.gif.

Co byś poprawił, ulepszył?

Niebawem wstawię lepsze foty, to może będzie więcej konkretów icon_smile.gif. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie (również na PRIVAT).

#1955 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 14 lipiec 2011 - 14:50

bardzo ładne wobki icon_smile.gif skąd wiedziałeś jak okleić folią? nie miałeś problemów z zagięciami?
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#1956 seemoore

seemoore

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 15:12

Witam,

Home, poczytałem, pośledziłem, próbowałem i od razu się udało icon_smile.gif. Nic trudnego icon_smile.gif.

Kwestię zagięcia na brzuszku można łatwo obejść icon_smile.gif. W każdymr azie starałem się jak najlepiej wygładzić wobka przez lakierowaniem.
Póxniej już każda kolejna warstwa farby i lakieru niweluje widoczność "mikrofałd" icon_smile.gif.

Udało się? Super icon_smile.gif...

Może jeszcze jakieś propozycje? Co ulepszyć?

#1957 darbarian

darbarian

Weteran

• Members
  • 173 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 16:03

seemoore bardzo ładne wobki icon_biggrin.gif

Chyba zakładając temat powinienem zaznaczyć że każdy kto opublikuje swoje wobki jeden wysyła do mnie icon_wink.gif

Pozdrawiam i życzę dalszych udanych robótek wszystkim

#1958 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 19 lipiec 2011 - 08:08

Testy ostatnich boleniówek wypadły naprawdę nieźle, Patryk w końcu trafił swojego pierwszego zamierzonego bolka 60+ w pierwszych minutach łowienia icon_smile.gif

flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#1959 seemoore

seemoore

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 13:16

Home, to napisz o nich coś więcej icon_smile.gif.

Ten dział dotyczy przynet, więc prosimy o szczegóły icon_smile.gif...

#1960 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3273 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 11:01

Ładnie robicie:)

Ja teraz wole łowić niż strugać....Tak jak wyciąłem 17szt klocków na kleniowo-jaziowo-okoniowo tak to leży:P

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych