Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubiór Na Rybach.

95 odpowiedzi w tym temacie

#41 BusteR

BusteR

Weteran

• Members
  • 424 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki, Wędkarstwo, Kino, Książki, Podróże, Komputery

Napisano 25 marzec 2008 - 16:54

Ja na rybki ubieram sie tak:

- spodnie bojowki ciemna zielen / ciemna zielen moro
- bluza / polar w ciemnej kolorystyce + kamizelka
- kurtka ciemna zielen przeciwdeszczowa i nie przepuszczajaca wiatru (wolfganga)
- buciorki wysokie mocne adidasy / kalosze
- przez ramie zielona torba jaxona z wszystkimi potrzebnymi przynetami i akcesoriami
- na glowie albo czapka z daszkiem albo kapelusz wedkarski moro

Tak odziany ruszam w dzikie zakatki w poszukiwaniu ryby zycia icon_smile.gif

#42 Jachu

Jachu

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 25 marzec 2008 - 22:02

Ja uważam, że pierwszą zasadą, jaką powinniśmy się kierować przy ubieraniu na rybki to wygoda i odpowiednie "dopasowanie" do łowiska - fajnie wędkarze wyglądają w ubiorach typu moro jednak o jednej rzeczy nie powinniśmy zapominać - by nasz ubiór był godny do noszenia. Mam dosyć jak widzę wędkarzy w porwanych drelichach, wyglądających jak dziady - stać nas na opłacenie kart, zakup sprzętu to i możemy kupić w miarę przyzwoite ubranie. Ubiór bowiem świadczy o nas jak i o tym kim jesteśmy - często stosuje się wśród wędkarzy powiedzenie "Wodom Cześć" - dziwnie ono brzmi z ust drelichowaca icon_wink.gif

#43 canon1001

canon1001

Weteran

• Members
  • 163 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 16:18

ja ubieram sie normalnie zależy od pory roku ale na wiosne jakieś wycieraki z których powoli wyrastam lub są brudne z plam które nie dają się doprać a tak to normalnie bluza i kurtka i obowiązkowo czapka z daszkiem icon_biggrin.gif

#44 BusteR

BusteR

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 17:26

Podzielam zdanie Jachu, jak czasem widze ludzi chodzacych po lowisku w sztuksach po kostki i do tego stare rozwalone adidasy a na gorze bluza z kapturem o 3 numery za duza bo tak sie juz rozciagla, to wyglada to jak by bezdomny okradl wedkarza i teraz chce zlapac cos na zab... zakup spodni i jakiejs fajnej kurtki czy kamizelki to doslownie pare zlotych (bojowki w armyshopie mozna za 50 zl kupic do tego jakas kamizelka 50zl =100zl) i przez caly sezonik wygladamy jak nalezy icon_smile.gif Owszem to nie ubior czyni wedkarzem, ale odpowiedni ubior zapewnia wygode na wyprawie i wygladac tez jakos trzeba. a czy widzial ktos mysliwego na polowaniu w zaciasnych jeansach ?? icon_razz.gif
Spining i Mucha :)

#45 łylli

łylli

Wędkarz

• Members
  • 66 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 17:46

witam ja mysle ze na ryby nie musi byc człowiek niewiadomo jak ubrany ale jak widze wedkaza a moze inaczej moczykija bo wedkarz to musi miec wszystko ok a tem moczykij siedzi na wiaderku od farby spodnie brudne od jakiegos smaru czy cos ryby złapane wyzuca na brzeg , i jak takiego widze to uwazam ze wedkaz który jest schludnie i czysto ubrany to takiego sie bardziej uwaza za kolege po fachu i inni wedkaze mają do niego powazanie nie musi to byc niewiadomo jake super ubranie, ja na rybki zakładam spodnie moro ciepły ciemny polar i czpke z daszkiem i ciemna nie przemakalna kurtka czuje sie w tym wygodnie i elegancko a nie jak jakis obwies podarty pozdrawiam.

Użytkownik łylli edytował ten post 30 marzec 2008 - 17:52

#46 BusteR

BusteR

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 18:14

Nie spierajcie sie o byczka kazdemu sie moze przytrafic icon_smile.gif

Co do ubrania to tak jak napisalem wczesniej, nie chodzi o super markowe ciuchy z gore-texu, ale jakies wygodne bojowki i np ciemny polar z kamizelka a nie jakies podarte dziurawe lachy...

#47 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 18:22

Ja zwykle się nie czepiam i bardzo spokorniałem w kwestii ortografii ostatnimi czasy. Chodzi o to by preparując moralniaczka (wytykając czyjeś niestosowne zachowania) samemu zostać w porządku. Nie da się być "sómieniem narodu" lepiej być sumieniem

I nie popuszczę żadnemu wędkażowi, wendkarzowi, wentkarzowi na naszym forum.

#48 BusteR

BusteR

Weteran

• Members
  • 424 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 22:56

CYTAT(rekmar @ nie, 30 mar 2008 - 21:22) Wyświetl post
Ja zwykle się nie czepiam i bardzo spokorniałem w kwestii ortografii ostatnimi czasy. Chodzi o to by preparując moralniaczka (wytykając czyjeś niestosowne zachowania) samemu zostać w porządku. Nie da się być "sómieniem narodu" lepiej być sumieniem

I nie popuszczę żadnemu wędkażowi, wendkarzowi, wentkarzowi na naszym forum.

no takich byczkow w slowie ktore jest nazwa naszego hobby to faktycznie nie bedziemy tolerowac icon_razz.gif

a wracajac do dyskusji Rekmar preferujesz moro czy moze gladkie odcienie icon_biggrin.gif

#49 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 07:09

khaki (kolory zgniłej trawy) woodland, czarny - nie przywiązuję sie do kolorów. Ubranie ma byc wygodne i funkcjonalne.

Kilka razy (po pracy) występowałem w garniaczku i w jesioneczce icon_mrgreen.gif to dopiero był jazda...

#50 eMeN

eMeN

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 08:29

CYTAT(rekmar @ pon, 31 mar 2008 - 08:09) Wyświetl post
Kilka razy (po pracy) występowałem w garniaczku i w jesioneczce icon_mrgreen.gif to dopiero był jazda...

To się nazywa "do rybek z szacunkiem" icon_biggrin.gif

#51 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 11:18

Ja od kilku lat ubierałem sie normalnie , sweter/kaptur , jeansy i adidasy aż do wczoraj.

Na obcym łowisku wędkowałem i byly podmokłe tereny , adidasy do wykręcania a ja złapałem ryme i mnie noga strasznie boli , zmieniam na trapery zimowe.

Użytkownik VooDoo edytował ten post 31 marzec 2008 - 11:19

user posted image

#52 Skan^Z!olo'

Skan^Z!olo'

Początkujący

• Members
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Internet, Wędkarstwo, Beer'ing

Napisano 31 marzec 2008 - 12:57

Ja preferuję zwykły wygodny ubiór czyli mój ubiór młodzieżowy, tj. szerokie spodnie jeansowe, bluza z kapturem, i wygodne buty nike. A żeby było wygodniej to kieszenie bluzy i spodni wypełniam butelkowym Lechem i mogę zmagać się ze wszystkimi przeszkodami natury ^^

#53 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 31 marzec 2008 - 14:01

ja zakładam spodnie jeansy ( moje moro gdzieś przepadło icon_razz.gif ) to tego jakąś bluzę i kamizelkę. Buty oczywiście trapery icon_wink.gif wygodniejsze są a szczególnie jak sie chodzi po podmokłych terenach, tak samo lepiej mi sie chodzi po kamienisty brzegu w traperach niż w adidasach ( w adasiach mnie stopy bolały i czułem jak kamienie mi się w stopy wbijają icon_wink.gif ) . Jeżeli chodzi o ubiór to ja lubię przestrzeń. Mój ubiór nie może mnie pozbawiać swobodnych ruchów icon_wink.gif W lato musi być przewiewne a w zimę ciepluchne icon_biggrin.gif

#54 sikirytka

sikirytka

Weteran

• Members
  • 321 postów

Napisano 11 sierpień 2008 - 11:10

Chciałbym przy okazji tego tematu spytać czy ktoś miał okazję używać takiej bielizny termoaktywnej na chłodną jesień i zimę, jeśli tak, prosiłbym o krytyczne opinie i ocenę tego lub podobnego stroju, dzięki))
http://www.allegro.p...dychajaca_.html

#55 młodszy

młodszy

Weteran

• Members
  • 362 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 10:09

Ja teraz jak jest gorąco zakładam krótkie spodenki w ciemnym kolorze (czasami długie moro jak trzeba się przez jakieś krzaki przedostać icon_wink.gif ), koszulka moro/zielona lub czarna, i obowiązkowo czapka z daszkiem icon_wink.gif. Jako obówie to czasami sandały albo adidasy.

Na nocki nad Odre zawsze coś cieplejszego: długie spodnie moro, polar i na polar kurtke moro. Jako obówie jakieś adidasy, lub gumowce.

No i zimą: kalesony na to jakieś długie spodnie, gruba bluza, kurtka, czapka zimowa, rękawiczki bez palców, Jako obówie jakieś trapery najlepiej icon_wink.gif

A i jeszcze na wyprawy spiningowe zabieram kamizeleczke icon_smile.gif

No i tak ubrany nie groźny mi ani mróz ani gorące dni icon_smile.gif

PzDr

#56 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 12 sierpień 2008 - 10:55

Wrzucę swoje trzy grosze. Jak idę na rybki nad rzeczkę to ubiór oczywiście w kolorze zielonym. spodnie ogrodniczki koszulka z długim rękawem. Ale jak idę nad jakiś zbiornik zaporowy np na karpie to większość dnia spędzam w krótkich spodenkach, koszulce z krótkim rękawem i klapeczki a jak nie pozwala otoczenie to jakieś wygodne buty sportowe lub kaloszyki. Cały ubiór oprócz butów w kolorze białym no i na koszulce mam nadruk wskazujący co konkretnie łowię icon_mrgreen.gif . Nad zbiornikiem na którym łowię najczęściej nazywają mnie już bieluch icon_mrgreen.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#57 urbang

urbang

Weteran

• Members
  • 126 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 21:02

haha ja to bialy raczej tylko w lutym na pstragach jak snieg lezy:)icon_biggrin.gif

#58 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 12 sierpień 2008 - 23:14

CYTAT(urbang @ wto, 12 sie 2008 - 22:02) Wyświetl post
haha ja to bialy raczej tylko w lutym na pstragach jak snieg lezy:)icon_biggrin.gif

Ale i tak karpiki mnie nie widzą z 80 metrów i jeszcze z pod wody więc mogę się ubierać i w materiały odblaskowe icon_mrgreen.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#59 kwasozlop1990

kwasozlop1990

Weteran

• Members
  • 627 postów

Napisano 13 sierpień 2008 - 13:51

Na ryby nie trzeba się ubierać jak na bal ale jak łachman też nie icon_smile.gif

#60 burzol

burzol

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 16 sierpień 2008 - 17:30

spodnie bojówki moro, polar w kolorze czarnym, buty trapery i kurtka zimowa ortalion z podpinką. na nocki obowiązkowo polarowe rękawiczki i czapka. lepiej nosić niż marznąć! pozdrowienia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych