Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Zestaw Na Karpia

30 odpowiedzi w tym temacie

#21 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 13 January 2007 - 07:58 PM

www.carppassion.eu

znajdziesz tam wszystko !!! jest dział szkółka i vademecum tam wyczytasz najwięcej i dowiesz się jak zacząć od podstaw

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#22 vBARTEKv

vBARTEKv

Weteran

• Members
  • 244 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety, szybkie samochody i oczywiście rybki.. ;-)

Napisano 26 January 2007 - 11:06 AM

QUOTE(Paweł_B @ pią, 06 paź 2006 - 16:18) Wyświetl post

Witam wszystkich miłośników wędkarstwa.
Właśnie zaczynam przygodę z "karpiowaniem" do tej pory łowiłem na popularny spławik, drgającą szczytówkę i grunt. Postanowiłem zainwestować w pożądną wędkę karpiową (kołowrotek już mam), słyszałem że na karpie jest inna technika która jest mi zupełnie obca, jedynym prawdziwym wędkarzem jakiego znałem który mógł mi udzielić dobrych rad był mój dziadek, nie mam wiec od kogo się uczyć i zdobywać informacji, a metoda prób i błędów pewnie by mnie zraziła. Więc licze na was i waszą wiedzę.
Zacznijmy od doboru wędki, jaką długość wybrać - wystarczy 3,6m?
Następnie ustawiać ją w uchwycie w pionie czy na leżąco na podpórkach i jak zabezpieczyć przed ja przed porwaniem przez rybę icon_smile.gif Jakie grubości żyłki stosować czy wystarczy - główna 0,18 czy dać grubszą. Jaki zestaw, do tej pory stosowałem rurkę antysplątaniową z koszykiem zanętowym. Nastepnie jakiej długości i grubości przypon, no i oczywiście kształt i rozmiar haczyka. Jeżeli o czym kolwiek zapomniałem to dopowiedzcie.
Za wszystkie rady z góry dziękuję.
Z wędkarskim pozdrowieniem Paweł_B.

witam!!! karpie mozna lowic na tradycyjne techniki gruntowe. Ja osbiscie nie bawie sie w jakies zestawy wlosowe i inne blizej nieznane kombinacje. Proponuje zastosowanie bardzo prostego spsosbu, czyli: żyłka, cięzarek i haczyk. Ciezarek powinien miec w zaleznosci od lowiska od 35g do nawet 150g, najlepiejlepsze sa ciezarki w ksztalcie rumny lub zaopatrzone w kretlik. Naklada sie ciezarek na zylke nastepnie blokuje sie go gumowym stoperem i kretilem. Przypon radze zrobic z plecionki o grubosci miedzy 0.12 a 0.15. Haczyk niemoze byc zamaly ani zaduzy, w miare uniwersalnym hakiem jest rozmia 4. Żylka główna powinna miec wytrzymalosc miedzy 6 a 10 kg. Ja wędki ustawiam na stojaku karpiowym w tradycyjny sposob. Wedka o długosci 3.60 jest idealna, powinna miec krzywą ugięcia od 2 do 3 lbs. Nęcenie karpia powinno odbywac sie z łódki, poniewaz wtedy precyzyjnie umieszcza sie zanete w łowisku. Nie polecam zarzucania!! zeby miec szanse spotkania duzego karpia polecam wywóz. Jeżeli masz jeszcze jakies pytania prosze napisz, postaram sie odpowiedziec.. POŁAMANIA KIJA NA RYBIE!! A NIE NA DRZEWIE!!!

#23 karpiarz

karpiarz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 26 January 2007 - 04:54 PM

QUOTE(vBARTEKv @ pią, 26 sty 2007 - 05:06) Wyświetl post

witam!!! karpie mozna lowic na tradycyjne techniki gruntowe. Ja osbiscie nie bawie sie w jakies zestawy wlosowe i inne blizej nieznane kombinacje. Proponuje zastosowanie bardzo prostego spsosbu, czyli: żyłka, cięzarek i haczyk. Ciezarek powinien miec w zaleznosci od lowiska od 35g do nawet 150g, najlepiejlepsze sa ciezarki w ksztalcie rumny lub zaopatrzone w kretlik. Naklada sie ciezarek na zylke nastepnie blokuje sie go gumowym stoperem i kretilem. Przypon radze zrobic z plecionki o grubosci miedzy 0.12 a 0.15. Haczyk niemoze byc zamaly ani zaduzy, w miare uniwersalnym hakiem jest rozmia 4. Żylka główna powinna miec wytrzymalosc miedzy 6 a 10 kg. Ja wędki ustawiam na stojaku karpiowym w tradycyjny sposob. Wedka o długosci 3.60 jest idealna, powinna miec krzywą ugięcia od 2 do 3 lbs. Nęcenie karpia powinno odbywac sie z łódki, poniewaz wtedy precyzyjnie umieszcza sie zanete w łowisku. Nie polecam zarzucania!! zeby miec szanse spotkania duzego karpia polecam wywóz. Jeżeli masz jeszcze jakies pytania prosze napisz, postaram sie odpowiedziec.. POŁAMANIA KIJA NA RYBIE!! A NIE NA DRZEWIE!!!

A co jesli lapiesz na kulki proteinowe, tez je zakladasz na haczyk? Metoda wlosowa jest w gruncie rzeczy bardzo prosta, nic innego jak tylko pewien rodzaj wiazania haczyka. Lapanie "na wlosa" bardzo poprawia skutecznosc zacietych bran, wiaze sie to ze sposobem pobierania, wsysania pokarmu przez karpie. Jesli chodzi o zanecanie to wcale nie potrzebujesz ludki. W karpiowaniu jest kilka sposobow na to by bardzo precyzyjnie polozyc zanete w lowisku ktore cie interesuje: kobra, PVA, Metoda, rakieta itp itd. Ludka wogule nie jest potrzebna, chociaz bardzo skraca czas necenia(jesli lowisz daleko od brzegu). Jesli chodzi o blokowanie ciezarka to wogule bym tego nie radzil, chyba ze zaopatrzysz sie w specialne klipsy, do robienia zestawow koncowych. Chodzi glownie o to ze jezeli ryba zerwie sie z zylka glowna i ciezarek jest zablokowany to bedzie ona plywala z tym ciezarkiem przy pysku az zdechnie, dlatego uzywa sie tzw safety rigs

Tak samo nie musisz wywozic przynety, oczywiscie jesli lapiesz na 150+ metrach to ciezko ci bedzie zarzucic, ale nie widzie problemu z rzucaniem przynety jesli lapiesz blizej brzegu.

#24 vBARTEKv

vBARTEKv

Weteran

• Members
  • 244 postów

Napisano 27 January 2007 - 12:26 AM

QUOTE(karpiarz @ pią, 26 sty 2007 - 19:54) Wyświetl post

A co jesli lapiesz na kulki proteinowe, tez je zakladasz na haczyk? Metoda wlosowa jest w gruncie rzeczy bardzo prosta, nic innego jak tylko pewien rodzaj wiazania haczyka. Lapanie "na wlosa" bardzo poprawia skutecznosc zacietych bran, wiaze sie to ze sposobem pobierania, wsysania pokarmu przez karpie. Jesli chodzi o zanecanie to wcale nie potrzebujesz ludki. W karpiowaniu jest kilka sposobow na to by bardzo precyzyjnie polozyc zanete w lowisku ktore cie interesuje: kobra, PVA, Metoda, rakieta itp itd. Ludka wogule nie jest potrzebna, chociaz bardzo skraca czas necenia(jesli lowisz daleko od brzegu). Jesli chodzi o blokowanie ciezarka to wogule bym tego nie radzil, chyba ze zaopatrzysz sie w specialne klipsy, do robienia zestawow koncowych. Chodzi glownie o to ze jezeli ryba zerwie sie z zylka glowna i ciezarek jest zablokowany to bedzie ona plywala z tym ciezarkiem przy pysku az zdechnie, dlatego uzywa sie tzw safety rigs

Tak samo nie musisz wywozic przynety, oczywiscie jesli lapiesz na 150+ metrach to ciezko ci bedzie zarzucic, ale nie widzie problemu z rzucaniem przynety jesli lapiesz blizej brzegu.

SIEMKA... nie lowie na proteinke. Na hak zakłądam kukurydze i/lub makaron (gwiazdki).. Łódka moe niejest niezbedna ale dobrze ją mieć. Nieraz zamiast haczyka zakładam małą kotwice. Ale chyba mnie niezrozumiales ze sposobem zakladanie ciezarka. On nie jest zablokowany, chodzi tylko o to aby niespadal do haczyka, w górnej czesci zylki niema zadnej blokady, czyli ryba nawet jak zerwie sie nie bedzie plywac z ciezarkiem w pysku. POZDRAWIAM

#25 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 27 January 2007 - 12:19 PM

QUOTE(vBARTEKv @ sob, 27 sty 2007 - 01:26) Wyświetl post

SIEMKA... nie lowie na proteinke. Na hak zakłądam kukurydze i/lub makaron (gwiazdki).. Łódka moe niejest niezbedna ale dobrze ją mieć. Nieraz zamiast haczyka zakładam małą kotwice. Ale chyba mnie niezrozumiales ze sposobem zakladanie ciezarka. On nie jest zablokowany, chodzi tylko o to aby niespadal do haczyka, w górnej czesci zylki niema zadnej blokady, czyli ryba nawet jak zerwie sie nie bedzie plywac z ciezarkiem w pysku. POZDRAWIAM

To ty nie zakładasz przyponu icon_eek.gif

#26 karpiarz

karpiarz

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 27 January 2007 - 05:00 PM

QUOTE(vBARTEKv @ pią, 26 sty 2007 - 18:26) Wyświetl post

Szkoda tylko ze uzywasz kotwic, jest to tak samo niebespieczne dla ryby. Poprzez sposob pobierania pokarmu przez karpie istnieje mozliwosc ze ktowica zachaczy rownoczesnie gorna i dolna szczeke ryby. Jesli tak zachaczona ryba sie zerwie to nie ma szans na przezycie.
Pozatym kotwica nie zwieksza twojej mozliwosci zaciecia ryby...

Użytkownik karpiarz edytował ten post 27 January 2007 - 05:01 PM

#27 vBARTEKv

vBARTEKv

Weteran

• Members
  • 244 postów

Napisano 28 January 2007 - 11:39 AM

wiem o tym, ze niezwieksza szansy zaciecia. Postanowielem, ze juz nigdy niezałoze kukurydzy na kotwice...
Co do poprezdniego pytania, przyponów urzywam, ale tylko plecionki.

#28 luis2

luis2

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 01 March 2007 - 05:25 PM

witam mam pytanko kupile kija karpiowke 360 dragon magnum x-treme
2lbs jest fajniutka teraz mam prozbe o opinie dobrze zrobilem ze kupilem czy niebardzo poki jeszcze jest niesmigana mam mozliwosc oddania jej do sklepu wiec jesli mozna prosilbym o pomoc z gory wielkie dzieki

#29 Ryan

Ryan

Weteran

• Members
  • 408 postów

Napisano 08 November 2008 - 09:27 AM

Witam moze mi ktos pokazac jak zmontowac koncowy zestaw karpiowy z ciezarkiem ?? Bo wiem jak to wyglada ale nei wiem co kupic zeby zmontowac ten zestaw czy mozna kupic juz zmontowany gotowy i tylko ciezarek przypiac ??

#30 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2399 postów

Napisano 08 November 2008 - 11:01 AM

Tutaj masz moj zestaw z klipsem. Do tego potrzebujesz rurki anty, klipsa, kretlika i gumki. Sa gotowe zestawy samozaconajace, ja np uzywam produktów Kordy.

Załączone miniatury

• HPIM0828.JPG

www.carpholic.pl

#31 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 10 November 2008 - 08:02 PM

CYTAT(luis2 @ pią, 02 mar 2007 - 05:25) Wyświetl post
witam mam pytanko kupile kija karpiowke 360 dragon magnum x-treme
2lbs jest fajniutka teraz mam prozbe o opinie dobrze zrobilem ze kupilem czy niebardzo poki jeszcze jest niesmigana mam mozliwosc oddania jej do sklepu wiec jesli mozna prosilbym o pomoc z gory wielkie dzieki

http://wedkarstwo.on...176,sprzet.html

Ile zapłaciłeś jeśli można wiedzieć i jest to 3 czściówka czy teleskop (napewno już nie robią tej serii)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania