Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Łowienie Na Feedera Nie Jest Nudne?

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawidow

dawidow

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 06 październik 2006 - 06:49

Mam namiar kupić sobie feederka i tak się zastanawiam czy siedzienie przy wędkach i wpatrywanie się w szczytrówki nie jest zbyt nudnawe.
Czy nie lepiej kupić sobie wędkę którą mógłbym przerobić ze spławika na grunt (łowienie z tym pingpongiem przy pierwszej przelotce) i się tak nie nudzić jak przy feederze. Która wędka byłaby najlepsza na grunt z koszyczkiem i spławik. Taka do 200zł.

Mógłby się ktoś podzielić wrażeniami z połowu na feederka?

#2 evil

evil

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 06 październik 2006 - 08:52

Feeder jest bardzo skuteczną metodą wędkowania ! Łowie zarówno na tyczkę jak i na feedera i powiem ci , że są dni kiedy tyczka staje się kompletnie bezurzyteczna np kiedy ryby żerują dalego .
Jest to meto da która posiada kilka tajemnic i po ich opanowaniu nigdy nie wruci się z nad wody o kiju !
Jest niesamowicie skuteczna na duże i ostrozne ryby karpiowate, dale gwarancje że przynęta zawsze znajduje się w pobliżu zanęty, wiatr nie stanowi problemu w łowieniu, jest skuteczna praktycznie w każdych warunkach, można nią łowić nawet z opadu stosując długie przypony. Nie ma co się zastanawiać nad kupnem feedera, jest to metoda którą śmiało mogę określić jako najskuteczniejszą !!!

#3 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 06 październik 2006 - 09:33

Nie jest nudne - choć czasami można się zanudzić na śmierć icon_mrgreen.gif Wszystko zależy czy są brania czy ich nie ma - jedno jest pewne - jest to bardzo skuteczna matoda zwłaszcza na niektórych łowiskach. Tak więc raczej się nie zanudzisz - choć napewno spinning czy mucha jest bardziej urozmaiconą metodą.
Bezduszni! Nie krzywdźcie tego szlachetnego suma. Albowiem w jego piersi bije serce kochanka. A jeśli my zajrzymy do naszych, czyż nie znajdziemy tam serca suma?

#4 psia_lapa

psia_lapa

Weteran

• Members
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, narciarstwo, pływanie.

Napisano 06 październik 2006 - 11:30

Jeśli ci się nie chce wpatrywać w szczytówkę to wystarszy że kupisz 2 podpórki feederowe i jedną sztycę do której przymocujesz sygnaliator brań.

#5 dawidow

dawidow

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 06 październik 2006 - 13:00

a czy sątakie wędki które można by zastosować do metody spławikowej i do gruntu? Patrzę na odległościówki , ale one mają zbyt mały ciężar wyrzutu.

#6 Uklejarz

Uklejarz

Weteran

• Members
  • 463 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, rower, fotografia, kłusole

Napisano 06 październik 2006 - 15:06

Ja czasami lubie se posiedzić z feederem, jak nie chce mi sie batem machać icon_mrgreen.gif
QUOTE(dawidow @ pią, 06 paź 2006 - 16:00) Wyświetl post

a czy są takie wędki które można by zastosować do metody spławikowej i do gruntu? Patrzę na odległościówki , ale one mają zbyt mały ciężar wyrzutu.

Poszukaj wędek teleskopowych to coś znajdziesz do spławika i do gruntu
ale lepiej osobno kup feedera.

#7 psia_lapa

psia_lapa

Weteran

• Members
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, narciarstwo, pływanie.

Napisano 06 październik 2006 - 15:48

QUOTE(Uklejarz @ pią, 06 paź 2006 - 16:06) Wyświetl post

Ja czasami lubie se posiedzić z feederem, jak nie chce mi sie batem machać icon_mrgreen.gif

Poszukaj wędek teleskopowych to coś znajdziesz do spławika i do gruntu
ale lepiej osobno kup feedera.

Kup sobie wędkę gruntową 3.60m z ciężarem wyżutu do 50gr i będzie na grunt i na spławik też polowisz;p

#8 krecik2

krecik2

Weteran

• Members
  • 511 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, akwarystyka, elektronika, motoryzacja

Napisano 06 październik 2006 - 16:36

Jestem szczęsliwym posiadaczem feedera i dwóch pickerów. Łowienie feederem od pickera bardzo sie nie rózni, picker jest delikatniejszy i ma mniejszy wyrzut, oraz na rzeki z duzym uciągiem nie bardzo.
Łowienie na pickera/feedera nie jest nudne, jest bardzo skuteczne. A najskuteczniejsze jest lowienie "metodą" pracuje nad nia ale cholerka za czesto mi sie zestaw plącze i mam problemy z kupnem/doborem odpowiedniej zanety do "metody" gdyz musi byc to zaneta bardzo drobna ( moze mi ktos cos poradzi i pomoze?? )
A wracajac do feedera. Nie dosc ze nie jest to nudne, skuteczne to jeszcze bardzo ekscytujące.
Wyobrascie sobie ( ja to przezylem na pickerach... jeszcze lepsza jazda ):
siedzicie sobie przy swoich DS, nie ma bran albo sa bardzo zadkie i delikatne, jedno skubnięcie... drugie skubniecie.... trzecie skubniecie silniejsze, mysli zaczynaja sie kłębic czy ciac czy nie..... i cisza....................a nagle szczytówa sie gnie do kąta 90* i sie łapie kij w powietrzu bo do wody wędruje a na drugim koncu karp 5 kilo i ta walka na dosc miękkim kiju, to jest dopiero frajda.
A feedera uzywam czasem tez jako odleglosciówki ( szczególnie na zawodach i w sumie tylko na zawodach bo wole DS niz splawik, a jak spławik do bacik ) i bardzo fajnie sie łowi feederem na spławik.

Dla tego feedera moge polecic wszystkim z czystym sumieniem i jako wędke gruntowa i jako spławikówke.
Nad kupnem takiego kija nie ma co sie zastanawiac. Dobry i bez gadania...... icon_lol.gif

No i oczywiscie feeder jak chce sie miec przyjemnosc lowienia to TYLKO I WYŁĄCZNIE WĘDKA SEGMENTÓWKA a nie zaden teleskop z przyczepiona od niechcenia szczytówka.
Odradzam wędki typu telepicker badz telefeeder albo inne dupstwa tego typu.

Ale i tak czesciej uzywam pickerów ( łowie na wodach stojacych ) a feedera dzierży tata icon_mrgreen.gif

Drgająca szczytówka jest super.

Użytkownik krecik2 edytował ten post 06 październik 2006 - 16:37

(_/)
(Oo) <-- to jest królik. Przekopiuj go do swojego podpisu, by pomóc mu w zawładnięciu światem.
(> <)

#9 krajek

krajek

Weteran

• Members
  • 315 postów

Napisano 06 październik 2006 - 16:41

federek jest niezastąpiony na rzeki. I wcale nei jest nudne wpatrywanie się w szczytówkę. Polecam ta metodę każdemu, kto jeszcze jej nie spróbował
krajek

#10 Warciarz WLKP

Warciarz WLKP

Weteran

• Members
  • 309 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, szybka jazda samochodem, kuchnia

Napisano 07 październik 2006 - 00:18

Ja łowie w większości na feeder a konkretnie na dwa. Jeden lżejszy na białą rybę, drugi cięższy na drapieżnika. Nigdy się nie nudzę, szczytówki prawie zawsze wariują. Napewno skuteczniejsza metoda od zwykłej gruntówki, pod warunkiem że masz ręce nad kijem gotowe do cięcia. Metoda ta wymaga jednak trochę poznania łowiska szczególnie w rzece. Kup sobie też zapas koszyczków nim opanujesz rzuty feederem na cieńkiej żyłce.

#11 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 07 październik 2006 - 08:19

QUOTE(dawidow @ pią, 06 paź 2006 - 14:00) Wyświetl post

a czy sątakie wędki które można by zastosować do metody spławikowej i do gruntu? Patrzę na odległościówki , ale one mają zbyt mały ciężar wyrzutu.

Z powodeniem można używać feedera do łowienia na spławik,tylko trzeba zamontować najtwardszą-węglową szczytóweczkę.

#12 Nowak

Nowak

Weteran

• Members
  • 273 postów

Napisano 07 październik 2006 - 14:30

Łowienie tąż metodą nie należy do rzeczy nudnych a wrecz wesołych i jest znakmitą rozrywką w styczności z ponurym dniem Okupskim.Poza tym jestem mały i mam słaby wzrok więc łatwiej mi obserwować ssczytówke niż spławik.

#13 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 11 październik 2006 - 15:40

dla mnie łowienie feederem jest bardzo ciekawe ;0 wcale się nienudze nawet jak niebiorą ryby bo zawsze coś się może wydażyc icon_wink.gif a łowiąc na feeder możemy złowić dosłownie każdy gtunek ryb icon_wink.gif pzdr a co do spławika to ja lowie też na swojego feedera na spławik i wcale nienażekam icon_wink.gif posiadam MATRIX MULTIFEEDER 555 360 c.w.80g

#14 dawidow

dawidow

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 19 październik 2006 - 07:23

piszecie tutaj o tym, że feederkiem spokojnie można również łowić na spławik. Zastanawiam się nad kupnem wędki ROBINSON XENON GTR FEEDER (360cm/40-90g). Zauważyłem że ta wędka ma 3 dodatkowe szczytówki ale są one szklane. Czy na tych końcówkach będzie można łowić na spławik? Z tego co wiem to najlepiej by było gdyby była węglowa szczytówka, tak jak to jest np. w feederze Makido UV.

Co myślicie o kiju ROBINSON XENON GTR FEEDER (360cm/40-90g)? Bedę mógł i na nim spokojnie wędkować na spławik - jak mi się znudzi łowić DS?

#15 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 19 październik 2006 - 13:48

Nigdy nie miałem w ręku tej wędki więc nie wiem jakie ma szczytówki .Ja posiadam MIKADO HI-KEWLAR FEEDER(2 lata temu kupiłem ,ale to była jakaś seria i już jej nie robią)ma ona 3 szczytówki, z czego czerwona jest najcieńsza lecz właśnie ona jest najtwardsza-węglowa (ma taki ciemny kolor „dolniczka”)Najłatwiej sprawdzić miękkość szczytóweczek chwytając je razem za przelotki szczytowe(uważaj by nie uszkodzić) i lekko unieść .Ewentualnie jak nie ma węglowej w zestawie to można ją dokupić.Kosztuje około 30-40zł.Nie powinno być z tymproblemu.

#16 stukpuk

stukpuk

Weteran

• Members
  • 607 postów

Napisano 30 listopad 2006 - 17:17

Mi tam nigdy się nie znudzi!!!!!!!!!!! icon_cool.gif
To jest taka metoda jaką tygryski lubią najbardziej! icon_biggrin.gif

#17 lutek

lutek

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 30 listopad 2006 - 19:27

OSOBIŚCIE UWAŻAM ŻE TA METODA WĘDKARSTWA JAST NAJBARDZIEJ USYPIAJĄCA icon_lol.gif

#18 szrek27

szrek27

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 31 grudzień 2006 - 17:27

ja łowie na leszcze i lubie łowic pickerem icon_biggrin.gif

#19 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 10 styczeń 2007 - 21:36

Właśnie przypomniałem sobie, że kiedyś trochę się napracowałem nad superbraniem na feederkach. Myślę, że ten obrazek to najlepsza odpowiedź na wątpliwości, które zagościły w tym temacie.

[attachmentid=10228]

icon_cool.gif

Była tam też ankieta

Załączone miniatury

• branie.gif

#20 mateusz15

mateusz15

Wędkarz

• Members
  • 15 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 09 maj 2007 - 20:18

łowienie feederem to moim zdaniem najmniej nudna metoda.... brania sa bardzo czeste coprawda wiecej drobnicy tak do 25cm ale przy dobrych wiatrach naprawde mozna wspaniale polapac:) wystarczy tylko wiaderko zanety pudelko bialych robakow i mozna gonic. hehe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych