Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świerklaniec (kozłowa Gora)

123 odpowiedzi w tym temacie

#21 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 28 maj 2007 - 09:48

Ja bym zdecydowanie polecał od wymysłowa , najlepszym lowiskiem jakie wdziałem to "5 wjazd i lowisko z przodu" , tam gdzie teraz jest tablica z napisem tarlisko, oczywscie moge sie mylić bo to mowie tylko z 2letnich obserwacji icon_smile.gif musiałbys sie miejscowych popytac bo tam znaja kazdy korzen a za korzeniem rybe na wylot.

#22 eMsi

eMsi

Wędkarz

• Members
  • 31 postów

Napisano 29 maj 2007 - 09:31

Witam icon_smile.gif ostatnie 3 weekendy przesiadzialem calena kozlowej górze icon_smile.gif efekty były .. wieczorem bral karp w nocy duzy leszcz .. taki kolo 50 cm ! Najwiekszego jakiego zlapalem mial 58 cm .. Karpik bral maly taki 37 do 40 cm ..
No juz niebawem Sandacz icon_smile.gif juz nie moge sie doczekac piątku icon_smile.gif .. Ktos wyzej pytal o sandacza na kozlowej gorze .. polecam berzeg od strony wymyslowa .. nie wynosic daleko bo sa korzenie.. pozatym drapieznik noca jest na
-----------------------------------------------------
fishing camp - here we go again

!!! Karpiowanie i zasada no kill !!!

pzdr
eMsi
-----------------------------------------------------

#23 DeGreG

DeGreG

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 29 maj 2007 - 21:49

eMsi w piatek wybieram sie tam z kumplem na nocke, chcialem sie dowiedziec na co lapac najlepiej i czy da rade tam podjechac samochodem od tej strony co opisales w swoim poscie?

Mam nadzieje ze sie tak pobawimy jak ty icon_mrgreen.gif

Użytkownik DeGreG edytował ten post 29 maj 2007 - 21:55

#24 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 30 maj 2007 - 14:23

eMsi a karpie brały na kukurydze ? i czy ty lowiłes tu ? icon_biggrin.gif

http://wwwe86f730e252ae225m.jpg[/img
W dodatku tych leszczy wiekszych miales wiecej , czy tez pojedycnze lowiles jak ja ?
Zamierzam tam wyruszyc od piatku do niedzieli to zdam relacje icon_smile.gif .

Użytkownik VooDoo edytował ten post 29 grudzień 2007 - 14:41

user posted image

#25 DeGreG

DeGreG

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 31 maj 2007 - 08:07

Na co i w jakich porach dnia najlepiej bralo ?
Jutro jade na nocke plz o info.

#26 G-Slawek

G-Slawek

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 31 maj 2007 - 08:17

W tym miejscu, co zaznaczyłeś widziałem w niedziele wysepkę?

#27 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 31 maj 2007 - 19:04

Jest tam wysepka , i ludzie na tej wysepce łowią.
user posted image

#28 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 17 czerwiec 2007 - 16:58

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie świerklańca. Nigdy tam nie bylem ale mam zamiar pojechac w niedługim czasie. Nie nastawiam sie na duzą rybę, ponieważ wiem że w jeden dzień bede mial problem zeby ja złapać. Chce sie pobawic z leszczykami i płotkami, bo słyszalem ze biora. Jade z Bytomia autobusem nr 700 i wysiadam tuż przy wodzie. Gdzie moge najlepiej usiaść żeby mieć brania tych rybek, jak daleko od brzegu zarzucać?? Chce wedkowac z gruntu i domyslam sie ze biorą na mady lub pinki. Z góry dzieki za pomoc, każda wskazówka sie przyda a nie chce wrocic bez brania.

Użytkownik Marek17 edytował ten post 17 czerwiec 2007 - 16:59

#29 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 18 czerwiec 2007 - 12:17

Autobusem 700 wysiadasz od strony wymyslowa czy od strony rybaczówki.
Ogolnie leszcze i krąpie biorą wszędzie teraz i to bardzo dobrze , ale tylko w godzinach od 4 do 11 mi dobrze brały,odleglosc zalezna od lowiska ale raczej daleko nie musisz.
Ja łowiłem na 60 metrze
Krąpie brały na 2-6 załozonych białych robaków , nawet na 3-4 ziarna kukurydzy niechciały sie odczepic.

Użytkownik VooDoo edytował ten post 18 czerwiec 2007 - 12:19

user posted image

#30 Marek17

Marek17

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 18 czerwiec 2007 - 17:31

Dobrze wiedziec:) Dzieki za info . Lepiej coś wiedziec o tym na co i gdzie biora niz dopasowywac i tracic cenny czas. :]

#31 Ruhh

Ruhh

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 17:00

Witam icon_smile.gif ja jestem można powiedzieć stałym bywalcem zbiornika Kozłowa Góra ponieważ mieszkam blisko icon_smile.gif w tym sezonie nie narzekam na brak ryb - od kwietnia razem z tatą złowiłem w tym zbiorniku okolo 25 sztuk karpi ( 35 - 45 cm ). Jednak karpie traktuje jako przyłów bo głownie siedzę za leszczykami. Ostatnimi czasy coraz częsciej zdarza sie wyciągnąć węgorza. Oczywiscie mowa o sztukach powyzej 75 cm, reszta to sznurówki i jak tylko nie połkną haka to wracają do wody icon_smile.gif. Ostatni raz byłem na noc i do godziny 1 w nocy ryby brały elegancko - na rosówke wyciągłem 2 okonie powyzej 30 cm. Nad ranem od strony bunkrów aż sie kotłowało od ryb. Na grunt wyciągłem pieknego lina co udokumentowane mam na zdjeciach które niżej przedstawie icon_smile.gif Jeśli ktoś szuka zemna kontaktu - 4360864 Pozdrawiam
Wszystkie ryby są z tego sezonu icon_smile.gif

#32 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 17:05

a węgorze na co brały ? i też od bunkrów ?
user posted image

#33 Krzysztof 1

Krzysztof 1

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 17:32

Witam Ruhh jesli mieszkasz nie daleko to mam do ciebie pytanie czy jest możliwość dojazdu pod sam zbiornik autem z góry dzieki za szybką odpowiedz!

#34 Ruhh

Ruhh

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 20 czerwiec 2007 - 19:39

więc tak :
VooDoo - ja głownie łowie węgorze na rosówki - tzn na przeciągam przez plecionke, wiekszy hak i jazda icon_wink.gif ewentualnie na pęk czerwonych jednak rosówka skuteczniejsza, wcześniej ktoś wspominał o wyspie - można powiedzieć że jestem stałym bywalcem wyspy icon_smile.gif bo tylko tam łowie jeśli jestem na wymysłowie z brzegu. Natomiast jesli łowie z łodzi to wpływam za bunkry w strone tarliska, tam na dnie znajduje sie masa szczątków korzeni - świetne miejsce na sandacze, okonie i węgorze.

Krzysztof - dostępna dla ruchu samochodów jest tylko droga głowna łącząca wymysłów z miejscowoscią Ossy. Wszystkie zjazdy do lasu oznaczone są zakazem ruchu. Ja osobiscie samochod zostawiam na wymysłowie ( obok przystanku ) i dochodze ten kawałek. Ewentualnie jak jeżdze motorkiem to nad samą wode dojeżdzam icon_smile.gif oczywiscie możemy sie kiedyś zgadać i wybrać razem na jakąś zasiadke icon_smile.gif chociaż z tego co mi wiadomo to nie ma sensu w nocy kompletna cisza. Dopiero nad ranem zaczyna sie coś dziać icon_smile.gif no i tak na przyszlosc powiem ku zdziwieniu mam 20 lat icon_wink.gif Pozdrawiam

#35 Ruhh

Ruhh

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 20:37

Panowie własnie dzisiejszego wieczoru skończy sie burza która przyniesie nam ryby na Świerkolu icon_smile.gif kto by jutro uderzył na nocke ? icon_smile.gif oczywiscie jesli bedzie pogoda - cos czuje ze węgorze bedą szaleć icon_smile.gif

#36 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 05:21

fack w piątek chciałem jechac na swierklaniec na 2 dni a tu kiszka pada i pada

#37 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 07:36

Chyba dzis sie wybiore na nocke ( z piatku na sobota) , skoro ruhh mowisz o węgorzach to też sie na niego nastawie , tylko wykopie jakies robale i kupie jakies ciezarki , bo nie bede lowil na sprezyne icon_razz.gif
user posted image

#38 G-Slawek

G-Slawek

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 08:20

Ja też jadę dzisiaj na nockę widzę, że się wypogadza za oknem.
Napiszcie mi tylko czy lepiej łowić po lewej od wyżej wspomnianej wysepki czy na prawo?

#39 Ruhh

Ruhh

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 09:41

Panowie to moze sie ustawimy na jakies wpsolne łowienie ? ja bym zaatakował z wyspy - Voodo moj zestaw na węgorza to 50 cm przyponu - plecionka - sred 10 . i nad tym rkętlik z cięzarkiem zawieszonym w stoperach .. oczywiscie lepiej wejsc do wody i zestaw wyrzucic delikatnie by sie rosowka nie zawineła - niż na sile rzucać z brzegu - aha cięzarek daje zawsze 20 gram icon_smile.gif

#40 Ruhh

Ruhh

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 12:17

wlasnie wrocilem z wędkarskiego - nakupilem sprzetu za 70 zl na dzisiejszą noc icon_razz.gif wiec dzisiaj napewno bedzie mozna mnie spotkac na wymysłowie - od strony bunkrów na wyspie - zaraz jade za płotka na trupka - na niezdare - Pozdro i jak cos to do zobaczenia icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych