Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świerklaniec (kozłowa Gora)

123 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marblo

Marblo

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 06 październik 2006 - 05:44

Witam! W niedziele chcialbym sie wybrac do Swierklanca na rybki. Z tym ze jak bylem tydzien temu to nic nie bralo. Lapie na grunt z brzegu od strony przystani "Relax". Wie ktos moze jak sytuacja wyglada obecnie? Bo jesli dalej kiepsko z braniami to moze pojade gdzies indziej pobiczowac wode icon_wink.gif

#2 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 06 październik 2006 - 13:26

Dalej zastój, czasami coś złapią. W tamtym tygodniu złapali 3 sandacze od bunkrów, ale to jeszcze nie to, biorą małe.Leszcz prawie wogóle.

#3 Marblo

Marblo

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 06 październik 2006 - 18:28

Dzieki za odp. Heh no to mam dylemat gdzie sie na rybki w niedziele wybrac :/ Dzis od 17:30 godzinke spiningowalem na Brantce ale eho zero pukniecia tylko blache z wolframem stracilem na zaczepie (Jak ja tego nienawidze!) :[ Ludzi lowiacych biala rybe tez prawie nie bylo. A wszyscy zagadnieci zgodnie odpowiadali zero bran icon_sad.gif Jakies pomysly gdzie mozna sie w niedziele od rana wybrac na gruncik lub na spining i nie wrocic do domu o pustej siatce??

Użytkownik Marblo edytował ten post 06 październik 2006 - 18:28

Interesujesz sie sportem? Lubisz adrenalinke? --=KLIKNIJ TU=--

#4 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 07 październik 2006 - 21:58

Teraz to chyba nigdzie nie połapiesz, wszędzie bryndza. Byłem na Zielonej, ani brania. Chechło to samo, na Dzierżnie to samo, Pławniowice od 4 rano ani puknięcia! Na Świerklańcu z brzegu lub z łodzi żyletki / jak biorą / Jak złapią sandacza to wielkie szczęście- większość bez miary. Na Grocie wpuścili kilka karpi- ludzi jak na zawodach, aż wyłapią do ostatniej płotki. Pozostaje tylko czekać, w końcu muszą kiedyś brać.

#5 Marblo

Marblo

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 08 październik 2006 - 21:09

Hej! Wczoraj tj. w sobote bylem znow ze spiningiem na brantce. Napatoczyly sie 2 okonie po 18cm i szczupak ok 30cm ale spial sie przy brzegu (i dobrze nie musial sie stresowac przy wyciaganiu przynenty na powietrzu). A dzis od 6:30 na swierklancu ale jak do 10 nie mialem ani brania a w dodatku zestaw o jakies zielsko zerwalem to od ranu zwinalem sie do domu. Wieczorem znow wyskoczylem na Brantke z twisterkami i zero najmniejszego branka :/ Przypuszczam ze to przez pelnie ksiezyca ostatniej nocy. Pozdrawiam
Interesujesz sie sportem? Lubisz adrenalinke? --=KLIKNIJ TU=--

#6 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 09 październik 2006 - 08:31

przedwczoraj na Zielonej zarybili karpiem,po 100kg na duży i na mały. takie trzydziestki+ - 5cm. a we wrześniu wrzucili tam kroczek szczupaka i sandacza ale nie wiem ile tego było. A co do połowów,to wczoraj wracając z Bytomia do domu(po drodze mam Zieloną) zatrzymałem się w celu porzucania,złapałem dwa szczupaki 50 i 32 cm na bialego tweestera-7cm.(na małym),z tego co ludzie mówili to w ciągu kilku ostatnich tygodni padło tam troche drapieżników, także nie ma tak źle. A z białą rybą na Zielonej juz od sierpnia jest lipa.

#7 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 14 październik 2006 - 10:40

Wczoraj na Świerklańcu był mój sąsiad. Od rana na wodzie były wszystkie łodzie, koło południa prawie wszystkie spłynęły- zero brań. Na spławik z nudów ćwiczył krąpie, płoci zero. Może to feralne bo był piątek i trzynasty?

#8 Adrian933

Adrian933

Wędkarz

• Members
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, tenis stolowy

Napisano 14 październik 2006 - 13:39

witam
Bylem wczoraj na chechle to zlapalem jednego szczupaka 50 i jeden mi se zerwal, wpuscili tam tesz karpie jakies 2 tygodni temu i teras se ruszyly i biora, i sa fajne maja po 40 - 50 icon_biggrin.gif naprawde warto jechac i se pobawic se z nimi.

#9 kolega

kolega

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 14 październik 2006 - 13:43

mam pytanie - gdzie jest ta Brantka?

#10 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 14 październik 2006 - 13:56

to dopływ do świerklańca jak sie nie myle,łowiłem na odcinku od trasy na Siewierz do zbiornika,jest kilka fajnych łowisk,najlepsze jak dla mnie jest kolo starego mostu kolejowego. Bardzo Ladne płotki i sporo tam tego,takze leszcze i okonie,bylem tam we wrześniu wiec nie wiem jak wygląda to teraz. Inne ryby tez pewnie sa ale sam nie złapałem więc sie nie wypowiadam.

#11 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 14 październik 2006 - 15:20

Brantka jest to łowisko koła PZW w Bytomiu nr 824. Położone jest przy ulicy Nowocelnej. Jadąc z Bytomia w kierunku na Opole-Wrocław w dzielnicy Karb na światłach / po przejechaniu wiaduktu / skręcasz w prawo. Po ok. 400 m po lewej stronie jest Brantka. To oczym pisze UFO to jest rzeka Brynica.Łapiąc na tej rzece od mostu drogowego w Niezdarze do jez.Świerklaniec wpisujesz łowisko 014.Możesz tam złapać płoć,leszcza,szczupaka.Wydaje mi się,że najlepsze miejsce to właśnie przy starym moście kolejowym,przy wpływie do jeziora.Przy większym stanie wody wchodzi duży leszcz, a na wiosnę ładna płoć.Wtedy to nawet niema gdzie kija włożyć tyle tam luda.

#12 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 15 październik 2006 - 13:44

Też jestem dobry:] nie ma to jak pomylić Brynicę z Brantką. Wiesiek dzięki za sprostowanie,bo mało co kolegi w błąd nie wprowadziłem.

#13 Krzysztof 1

Krzysztof 1

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 25 kwiecień 2007 - 19:02

WITAM CZAS ODSWIERZYC TEMAT icon_smile.gif BYŁ KTOS NA SWIERKLANCU MOZE JAKIES EFEKTY SŁYSZAŁEM ZE BIEZE KARP Z GÓRY DZIEKI ZA ODPOWIEDZ!!!

#14 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 25 kwiecień 2007 - 20:06

QUOTE(Krzysztof 1 @ śro, 25 kwi 2007 - 20:02) Wyświetl post

WITAM CZAS ODSWIERZYC TEMAT icon_smile.gif BYŁ KTOS NA SWIERKLANCU MOZE JAKIES EFEKTY SŁYSZAŁEM ZE BIEZE KARP Z GÓRY DZIEKI ZA ODPOWIEDZ!!!

Bierze karp , w tamtym weekendzie wyłowiłem 2 ,a znajomy 1 i wędkarze obok 5-6 karpi.
Karp bierze ale wigilijny , na kukurydze oraz czerwone robaki efekty są.

user posted image

#15 Krzysztof 1

Krzysztof 1

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 25 kwiecień 2007 - 21:05

Dzieki VooDoo wybieram sie powalczyc w sobote albo w niedziele tylko nie wiem z której strony jest lepiej moze ty wiesz gdzie warto zasiasc???

#16 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 26 kwiecień 2007 - 14:49

Ja zasiadam od wymyslowa.Zobaczysz kogos w wieku 18 , ktory ma trójnik i z tyłu 2 podpórki i czarną czapke daj znac icon_wink.gif
user posted image

#17 Krzysztof 1

Krzysztof 1

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 26 kwiecień 2007 - 16:38

JA tez tam kiedys(jakies 3 lata temu)siedziałem od strony lasu zaraz przed tym małym tzw.wałem czy wysepka jak kto woli. Czy ty tez tam czy??? A wybierasz sie na weekend?Ja mam 24 lata i poznasz mnie po wszedzie biegajacym 2-latku acha i jeszcze żonie hi hi. icon_mrgreen.gif

#18 SebastianS

SebastianS

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 08 maj 2007 - 14:12

Witam, wybiera się tam ktoś przez następny weekend??

#19 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 10 maj 2007 - 15:54

J co bierze ryba ? bo 3-4 maja pociągli karpie , liny i leszcze . A teraz przy takiej pogodze to zbytnio niemam okazji sprawdzic (rower+deszcz+5km=lipa ).
user posted image

#20 G-Slawek

G-Slawek

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 28 maj 2007 - 07:46

Witam
Interesuje mnie łowienie sandacza z brzegu(na trupka) na Świerklańcu, którą stronę polecicie?
Wiem, że z łodzi to bierze ze strony bunkrów, ale ja nie lubię łowić z łódki.

Użytkownik G-Slawek edytował ten post 28 maj 2007 - 07:47

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych